Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1990 / 2493
(#) luigi71 válasza Pafi hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Szia ! Akkor esetleg mekkora 50 Kohm 10 Kohm?Ekkorák még vannak itthon.Tudnál ajánlani?
(#) Pafi válasza luigi71 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
10k jó. De nem biztos hogy pusztán ettől jó lesz a hang.
(#) luigi71 válasza luigi71 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Köszönöm !Megnézem.
(#) luigi71 válasza Pafi hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Megmértem a tranzisztort.A következő értékek vannak: E-b=1.19 Volt C-B=8,5 Volt E-C=10.9
(#) reloop válasza juhos89 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
A 25V-os feszültségtűrés megfelelő.
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Szia! Ennél a kapcsolásnál az R205 orvosolja a poti csúszka esetleges hibáját.
(#) luigi71 hozzászólása Máj 4, 2017 /
 
Sziasztok! A kérdésem az lenne ,hogy mivel a kapcsolási rajzon a kondenzátoroknál nem volt (Volt) érték így mindegyik amit beraktam 50 voltos.Az mennyire gond? A kapacitás értékük viszont akkora amekkora volt írva. 9 Voltról működik a magas mély szabályzó.Kép itt.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2017
(#) Al-sulaymaniyah válasza luigi71 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Nem gond, nagyobb lehet, kisebb nem. Tekintve hogy 20V a max táp, még a 25V-os is jó lenne.
(#) Alkotó válasza luigi71 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
A rajzon lévő .0022 felirat milyen értéket jelent. Én még így nem láttam leírva kapacitást.
Ha a pont tizedes vesszőt jelöl, akkor is ott a kérdés, hogy minek a töredéke? Valószínűtlen, hogy a Farád-é lenne.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
A mikroé
(#) Al-sulaymaniyah válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
2.2nF 0.1 100n, 0.01 10n stb stb
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2017
(#) Alkotó válasza Al-sulaymaniyah hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Megértettem (már Massawa írásánál), de nem látom a módszert jónak.
pl. ".0022" 5 karakter, szemben a "22n" 3 karakterével.
De nem az én ízlésemnek kell megfeleljen a rajz. Ha a készítőnek így tetszik, akkor lelke rajta.
(#) kadarist válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Általában amerikai eredetű rajzokon találkozhatsz hosszú törtszámokkal, mert ott ez a megszokás. Ott nem igazán használnak nano prefixumot, ez így alakult ki.
(#) pucuka válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Amerikai származású kapcsolási rajzokon lehet találkozni a μF ban számolt kapacitás értékekkel. Ha nincs kiírva, akkor μF, de pl. a pF -ot így is jelölik: μμ.
(#) Pafi válasza luigi71 hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Akkor a tápfeszültség egészen biztos hogy nem 9 V (ez a kisebbik baj, csak illett volna lemérni ahogy ez a topic fölötti sárgán kiemelt szabályok közt olvasható), a tranzisztor pedig majdnem biztos hogy rosszul van bekötve. Fotózd le a nyák-ot és a tranyót!
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) Hidi válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Rendben. Lehet csak a jövő héten tudom folytatni de írok hogy mire jutottam.
Köszönöm.
(#) sany válasza luigi71 hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Itt valami nagyon nem stimmel. Esetleg egy fénykép jó lenne.
(#) juhos89 válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Megrendeltem az alkatrésteket, majd tudósítok a fejleményekről. Nagyn szépen köszönöm az eddigi segítséged. Hálás vagyok!
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Nagyon helyes. Egyébként követve az instukcióidat most már a csöves gitárerősítőkben is úgy oldom meg a biast, hogy akár végállásig tekergetve a trimmert se legyen extrém üzemállapot. Gondolni kell arra is, hogy van az a "szakértő" titán, aki minden potit megteker ha valami nem úgy működik ahogy kellene.
(#) tothbela válasza pucuka hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Amerika az jó messze van. Ott a billió is csak ezrede a mi billiónknak. Nálunk az csak milliárd. Itthon az "A" jelű potméter az lineáris, a "B" az a logaritmikus. Odaát az "A" azt jelenti hogy audió, a "B" pedig hogy bias. Tehát az utóbbi a lineáris.

Volt egy Moog analóg szintim, amihez a felhasználói könyvecskében találtam preseteket, vagyis beállításokat. A potenciométerek helyzete 1-12 közötti számmal volt jelölve. Vakartam a fejem, mert csak 10-ig volt skálázva. Később kiderült, hogy az óramutató állását vették alapul. Így a
7=0
8=1......
....5=10

A "H" hang az ott "B"

Addig ezekkel nincs is baj amíg felkészül rá az ember. De ha kapcsolási rajzból, kottából stb. próbáljuk visszafejteni az igazságot, érhet meglepetés.

Idehaza hallottam egy valószínűleg disszidálni vágyó úriember válaszát, miszerint a tömeg mértékegysége a kiló. Szerintem tudhatott valamit. Ha már lehet alapmértékegység a uF.
(#) Alkotó válasza tothbela hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
A "kiló" semminek sem ez egysége. Ha a hosszú magánhangzótól eltekintünk akkor már lehet 1000-szeres prefixum, ami nem csak a gramm-hoz, de akár méterhez vagy a nyútonhoz vagy az ohm-hoz vagy bármilyen egyéb egységhez hozzárendelhető.
(#) tothbela válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 3
 
Leht hogy nem egy malomban őrlünk. Talán tehettem volna mögé egy szmájlit.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Szerencsére nem is feladatunk minösiteni a modszert.
Nekik ez igy tetszik, dolgozzanak igy. Probálnál meg Amerikában pl egy 3 mm-s furot venni, vagy 0,5 mm-s drotot. Valoszinüleg elküldenének a pszichiátriára, és már nagyon kedves havernak kell lennie, aki leporolja valamelyik könyvespolc legeldugottabb sarkábol eme könyvecskét és fellapozza, hogy mi a francot is akarsz.
( furoátméröt csak bitben ismerik a drotot meg csak AWG-ben, mind a két szám minél nagyobb annál vékonybbat jelent)

IMG_2461.JPG
    
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Akkor marad az a feltételezésem, hogy a megengedettnél kisebb inpedanciával terhelten döngették a fiatalok.
Köszönöm a hozzászólásod!
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 2
 
Az erősítő túlterhelésvédelme megérdemel egy rövid elemzést. Az általad feltöltött rajzrészleten található TR125 nyitása kezdeményezi a hangszóró leválasztását túlterhelés esetén. Ehhez minimálisan 0,5V-ot kell elérni a tranzisztor bázisa és emittere között. Elhanyagolva a tranzisztor bázisáramát az R227-en folyó 0,5mA 2,4V-ot ejt R225-ön, tehát a védelem indításához legalább 2,9V feszültségesés szükséges az éppen áramjárta 0,22Ω végtranzisztor emitter-ellenálláson, ami 2,9/0,22=13A. Tegyük fel, hogy a védelem 2Ω-os hangsugárzótól aktiválódik. Az 50V-os tápfeszültségből 50-13*2= 24V esik ekkor a végtranzisztoron, ami 24*13=312W pillanatnyi disszipációt jelent. Nos, kibírja?
Volt erről szó a védelem témában.
(#) tothbela válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 1
 
Üdv. Ezekből a Yamahákból most is két darab van nálam eldurrant végfokkal. Azt hiszem, és úgy érzem mások is, hogy egy pár tranzisztorral +-50-60V-os táppal biztonságos végfokot nem igazán lehet építeni. Ha meg a visszahajló az áramkorlát, a nem egészen rezisztív terhelés miatt akár akkor is beavatkozhat, ha épp nem is kellene.
(#) luigi71 hozzászólása Máj 6, 2017 1 /
 
Sziasztok jó reggelt!

Megmértem újra a magas mély kiemelő tranzisztorát az eredmények:E-B =0.93V C-B=6.7V E-C=8.5V
Nem tudom most ezek az értékek mennyire jók de most normálisan szól. A tápot is megmértem még egyszer 9.5V. A szabályzó potmétereket kicseréltem tengelyesre mert eddig csuszkás volt.A hangerő potmétert is kicseréltem 5 Kohm -ra.
(#) mc-4 hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Jó reggelt!
Tranzisztor alá porcelán szigetelőből van 1mm és 0.6mm is, melyik a hatékonyabb hőátadás szempontjából?
A szgetelőt és a tranzisztort kell hővezető pasztázni is?
Köszönöm a segítséget!
(#) Pafi válasza mc-4 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Elvileg a vékonyabb a jobb, de a vastagságnál többet számít az anyag összetétele. Pl. az Al2O3 jenentősen jobb az Al-Mg oxidnál.

A simaság is nagyon fontos, minél kisebb rés maradjon! Ezért pasztázni kell!
(#) Pafi válasza luigi71 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Szia!

Örülök neki!

Nem egészen jók az értékek, Uce-nek még kisebbnek kéne lennie.

Mit változtattál a tranzisztornál?

Amúgy minden feszültségértéket a gnd-hez képest szokás és érdemes mérni.
Következő: »»   1990 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem