Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   441 / 577
(#) Janó bácsi válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Teljesen igazad van, biztosan jól használható, ha valaki megszokja a kezelését. Akkor van a baj, ha azt a helyet kell megkeresni, ahol a készülék valamelyik hangolt köre éppen van. De sokszor egymás mellett "sipolnak" az elsődleges, meg a tükör frekeik, úgy kell kihámozni a jelekből, hogy a készülék mit is fog valójában, vagy melyik KF hol hangol. Erre sokkal jobb a folyamatos, (tekerős) hangolás, az ember csak végig fut a sávon, és nagyjából látja, hogy melyik tekercshez kell nyúlni. A nyomógombos hangolás nekem ezért kényelmetlen, macerás volt, sokszor hangoltam mellé, stb. Szóval én nem tudtam összebarátkozni a folyamatos gomb nyomogatással. De lehet hogy csak én váltok nehezen, és már csak a korom miatt is ragaszkodom a megszokotthoz. Azért kösz az észrevételt.
(#) Kera_Will válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Ezek szerint nem is használtad a wobbler üzemmódját.
Hanem csak végig hangoltál kézzel és azt figyelted mit reagál a rádió .
Pedig olyat keresel ... vagy valamit félre értek .
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2017
(#) Janó bácsi válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Nem a wobbler móddal volt a bajom, hanem az alap szignállal, illetve annak kezelhetőségével.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2017
(#) Kera_Will válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
OK!
(#) tocs válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Tudom hogy nem egészen ilyet keresel, de ha tudod használni, neked adom. Sajnos nem tudtam jobb képet csinálni róla, eléggé el van ásva.
A jó hír az hogy működött amikor utoljára használtam, a rossz hír meg az, hogy ez minimum húsz éve .

wobbler-1.jpg
    
(#) Janó bácsi válasza tocs hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Szerintem jól néz ki, lehet hogy tudnám is használni, adjál egy elérhetőséget, és beszéljük meg privátba. Üdv.
(#) fgyj hozzászólása Máj 3, 2017 / 2
 
Köszönöm azoknak, akik tanácsot adtak a Néprádió megfiatalításához. Nagy szerencsém volt, amit csekély tudásom alapján nem is érdemeltem.
Ahogy néhány darabonként kondenzátorokhoz jutottam, elkezdtem cserélni, amit tudtam. A kettős elkóval kellett kezdeni: cseréje után nagyon halk, de tiszta hang jelent meg. Aztán sorra cseréltem a pirossal jelzett kondikat, de nem javult a vétel. Hanem amikor már csak egyetlen alkatrész maradt a kezemben, egy szép, piros 100 nanós kerámia, megijedt a gonosz rádió, hogy hátha elmegy a kedvem az egésztől - a forrasztás után egyszerre megszólalt az erős, tiszta hang! Megúsztam a többi cserét, és főleg a hangolást, amelyet nem is tudtam volna elvégezni.
Így szól: https://youtu.be/b88kLLKItN4
(A mellékelt rajzon a jelenlegi feszültségek is láthatóak.)
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) hobbyjani válasza fgyj hozzászólására (») Máj 4, 2017 / 1
 
Ezek után vegyél egy kontakt sprayt és fújd be a hangerő potiba,mert szörnyen recseg.
(#) fgyj válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
A recsegés fele a potméterből ered, a másik fele a kint készülődő zivatarból
(De van más gond is: a poti hálózati kapcsolója kattan, de nem kapcsol ki. Egyelőre örülök a hangnak - halogatom a szétszedést.)
Itt van egy kis zene is:
https://youtu.be/NiyS9mh2-7I
(#) kristikoma válasza fgyj hozzászólására (») Máj 4, 2017 / 1
 
Ügyes vagy! A feszültségek elég jók, bár az UBL-é tényleg több, mint kéne. Bíztam benne, hogy megúszod hangolás nélkül.
(#) fgyj válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Köszönöm!
Arról persze nem mernék fotót föltenni, hogy milyen aranyosak az apró, színes kerámiakondik a ronda régiek között - nincs szívem elrejteni őket fekete csövekbe.
(#) kristikoma válasza fgyj hozzászólására (») Máj 4, 2017 / 1
 
Szerintem mindegy, régen is cserélték a kondikat, ha kellett. Nem mindenkinek célja a teljesen eredeti állapot.
(#) Robin2 válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 4, 2017 / 1
 
Ami, tegyük hozzá, akkor sem az "eredeti" állapot, csak optikailag esetleg.
(#) fgyj válasza Robin2 hozzászólására (») Máj 4, 2017 / 1
 
Bizony, én sem vagyok már 60 évvel ezelőtti állapotban - hiába vennék föl akkori ruhát
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2017
(#) kristikoma válasza Robin2 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Na mindegy, értitek mit akartam.
(#) hobbyjani válasza fgyj hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Én restauráltam régi potit is.a tiédnél az ivelés miatt összeragadtak a kontaktok,de ha nincs türelmed ,keress valamilyen hasonlót,a börzén van elég,kár azért a szép dobozért,hogy ne szóljon jól.
(#) fgyj hozzászólása Máj 4, 2017 /
 
Ki tudja, hogy Pécsett van-e alkatrészbörze, és mikor?
(#) Janó bácsi válasza fgyj hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
nincs.
(#) fgyj válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 3
 
Hallgatok én a jó szóra (meg aztán ronda, esős idő van). Ha börze nincs a közelben, jöhet a házi megoldás. Kiforraszt, kivesz, szétfúr, reszel, hajlít, kimos, ken, összecsavaroz, visszaforraszt, örül.
Most már nem recseg, nem serceg, áramot kapcsol:
https://youtu.be/i3PVNysJWe0
(#) fgyj hozzászólása Máj 17, 2017 /
 
Kedves Hozzáértők! Merész kezeim közé most egy Orion 230A került. Nagy hangerővel szól, elég erős brummogás kíséretében.
A kérdésem: az autotrafó és a test között így kell lennie az elkónak (pozitív sarkával a test felé)? (Így láthatjuk több más készülék közreadott rajzán is.)
(#) kristikoma válasza fgyj hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Mivel a negatív előfeszültséget szűri, igen. Ha mérsz rajta feszültséget, egyből kiderül.
(#) color válasza fgyj hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Igen jónak látszik hiszen a negatívja azonos potenciálon van a többi elko negatívjával.
(#) fgyj hozzászólása Máj 17, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) fgyj hozzászólása Máj 18, 2017 /
 
Újabb probléma: az első UCH21-es a bekapcsoláskor egy kis tűzijátékot rendez - aztán megnyugszik. A rádió jól szól. Mi lehet a fényjelenség oka?
Itt meg is lehet nézni: https://youtu.be/6ajygiFprJk
(#) kristikoma válasza fgyj hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Csak a fűtőszál. Többfajta csőnél is csinál ilyet. Emiatt nem aggódnék.
(#) Gafly válasza fgyj hozzászólására (») Máj 18, 2017 / 1
 
Akkor még nem volt lágyindító, mint aztán később a TV-ken (is).
Van rá magyarázat (elmeséltem egyszer a karácsonyfa izzós topic-ban is).
Röviden:
- A szálaknak jelentősen különbözik a hideg és a meleg ellenállása.
- Soros kapcsolásnál pedig mindenütt ugyanaz az áram folyik.
- Bekapcsoláskor mindkettő hideg, az elméleti állapot az "üzem meleg" esetre vonatkozik.
- Gyengébb szenved (mint mindig).
(#) Janó bácsi válasza Gafly hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Az, NTK mint "lágyindító" ez nagyon jó, ezt elteszem magamnak Hi-HI.
(#) hobbyjani válasza Gafly hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Létezet már az 1938-as években már egy Urdox U2410-es cső,ez egy termisztor cső volt pont azért,hogy a csövek rongálódását elkerüljék,ezeket főleg a Telefunken rádiókba épitették be amelyek univerzális táppal működtek.A te esetedbe is annak a csőnek a fűtőszála kiéghet nagyon hamar.
(#) granpa válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Egyet mellé, egyet szorosan közel.
(#) fater0827 hozzászólása Máj 27, 2017 /
 
Üdv
Kis segítség skála ügyben !Skálák .
Üdv
Következő: »»   441 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem