Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   798 / 1149
(#) csabagalcsaba válasza domi64 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Üdv!
Elnézést kérek, pontatlan volt a kérdésem. Azt tudtam, hogy ez az elektroncsövekhez hasonlít, de mivel nem láttam sem fűtést, sem katódot, sem anódot, sem rácsot (rácsokat), így egyértelműen nem elektroncső. Először én is varázsszemre gondoltam, de ezt a gondolatot is elvetettem, mivel nem láttam két elektródot, amik között létre jöhetne a gázkisülés. Ahogy kadarist fórumtárs írja, ez valóban egy 55kHz-es kvarcrezonátor.
(#) csabagalcsaba válasza kadarist hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Üdv!
Köszönöm szépen! Valóban egyértelmű, hogy kvarcrezonátor. Én is gondoltam rá, hogy valamiféle rezonátor lehet, de nem voltam benne biztos, mert még ilyen tokozásban nem láttam. Mihez használhattak ilyen alacsony frekvenciát? Talán hosszúhullámú rádió? Vagy esetleg a tekercsek és a kvarc egyazon készülékből való?
(#) csabagalcsaba válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Üdv!
Én is gondoltam már rá, hogy valamiféle műszer lehetett. Gondoltam dip mérőre is, de ahhoz nem kell külön oszcillátor és csatolótrafók. Előfordulhat, hogy valami katonai szerkezet volt.
(#) kadarist válasza csabagalcsaba hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Régen könnyebb volt nagyobb méretű kvarcrezonátort készíteni, mint kicsi, nagyobb frekvenciásat. Ráadásul a stabilitása is jobb a kisfrekvenciásnak és a felhang oszcillátorok és a frekvenciasokszorozók gyakran megoldják a nagyobb frekvencia előállítását.
(#) Sebi válasza Stewe hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Idézet:
„Ha vallóban KF tekercs lenne egy szupreg vevőből”

A szupreg a szuperregeneratív (vevő) rövidítése, melynek működési elvéből adódóan nincs KF (középfrekvenciás) tekercse...

Nyilvánvalóan Te is a szuper(heterodin) vevőre gondoltál.
(#) domi64 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Én meg elektroncsőnek néztem a kvarcrezonátort (ugyanis a formája hasonló)!
(#) Stewe válasza Sebi hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Természetesen, csak mobilról írva rövidítek amennyire lehet, és ez egy nagyon rossz választás volt
(#) Stewe válasza domi64 hozzászólására (») Máj 23, 2017 / 1
 
Úgy is készült, mintha cső lenne.
Nem találtak ki neki külön tokot, beletették abba, ami a gyártósoron volt.
Az akkori készülékekben még volt hely....
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!
Ezek szerint túllogikáztam a dolgot, az ok sokkal prózaibb. Nem baj, legalább mozgattam egy kicsit az agyamat.
Olyan bakelit tokos nekem is van, szovjet gyártmány, 7,xxMHz (nem emlékszem pontosan), illetve van még három egyéb frekvenciájú is. Banándugós lábbakkal szerelve természetesen.
(#) Dafni hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Sziasztok meg szeretném kérdezni mi ez
(#) Dafni hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
lemaradt
(#) elektroncso válasza Dafni hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Én valamilyen transzformátorra vagy zavarszűrő tekercsre tippelek, de egy jobb kép alapján többet lehetne mondani. Próbálj meg más szögből fényképezni, mert a rajta lévő felirat teljesen lényegtelen. Úgy is csak a gyártó és a megrendelő tudja, hogy mit jelent.
(#) nedudgi válasza Dafni hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Ránézésre ferritmagos, valószínűbb a zavarszűrő, bár a három kivezetés érdekessé teszi. Lehet egy feszültségátalakító transzformátora is. Elképzelhető, hogy egyenáramúlag elválasztó konverterrről van szó.
(#) domi64 válasza Dafni hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Szia! Ami a képen van az egy zavarszűrő!
Fotózd le más kameraállásból is, úgy jobban látszik, és többet lehetne mondani róla!
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) Dafni válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Szia 4 kivezetése van mindegyik szinnek
(#) csabagalcsaba válasza Dafni hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Üdv!
Esetleg egy 1:1 es áttételű elválasztó trafó lehet valamilyen impulzusok átvitelére? Jól látom a képröl, hogy a két tekercs menetszáma körülbelül megegyezik?
(#) (Felhasználó 116521) válasza Stewe hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
hello! kicseréltem az ellenállást, a töltésjelző most már villog ,de a kimeneten ezt lehet mérni !!

mellékletben a jelenség
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) (Felhasználó 116521) hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
SM player-rel lejátszható
(#) kadarist válasza (Felhasználó 116521) hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Akkumulátorral mit csinál? Lehet, hogy kell hozzá és anélkül nem ad ki normális feszültséget.
(#) uniman válasza (Felhasználó 116521) hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Hello! Ezt jobb lenne egy másik, témába illő fórumon megtárgyalni...
Javaslom, hogy a "bazi drága legújabb csavarozógép" helyett inkább a pontos típusát írjad le!
Köszi...
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) nthg hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Tudja valaki,hogy ennek az alkatrésznek mi lehet a pontos megnevezése? Azt látom, hogy valamiféle kapcsoló sor de nincs róla egyéb infóm. Köszönöm.
(#) Remci válasza nthg hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Dip kapcsoló néven keresd.
(#) (Felhasználó 116521) válasza uniman hozzászólására (») Máj 24, 2017 1 /
 
B&D ASD18, és most már tudod is ,hogy mi lehet a hiba!! vagy nem??
(#) Sendi hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Jó estét. Van egy TO-5 tokozású (kerek fém, hasonló a BFY33-hoz) de ez 8 lábú, valószínűleg IC. A felíratok rajta: T7824 és Q 67A3S3. Mi lehet ez? Tud valaki segíteni?
(#) pucuka válasza Sendi hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
(#) Sendi válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szia. Pontosan ez az. Ügyes vagy, de mi ez?
(#) MCh hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Üdv!

Van egy DIP24-es IC-m, szép üvegablakkal. Ha jól Tévedek EPROM, 8 bites és max. 12 bites címzéssel(DIP24 EPROM kifejezésre találtam ezt, ami elvileg hasonló), ámde a felirat alapján nem találtam meg a típust. Az IC-n a "B8644" és a "UMWA098" feliratok szerepelnek, illetve a hátulján az hogy "JT8(G)/P", ami szerintem a tartalmára utal(t). Az ablakon levő címkén a "A013275","@ 1985" és "KTC" sorok szerepelnek(második sor első karaktere elmosódott, csak tipp hogy "@")
Ha valaki tud, segítsen már ki egy adatlappal, vagy legalább azt mondja meg, hogy a lábkiosztás egyezik-é a linkeltel, illetve mennyi a programozási fesz!

Köszi
(#) Doky586 válasza Sendi hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Egyszerű 8 lábú IC, csak nem a szokásos DIP tokozásban, hanem TO-5...
T7824 IC mi lehet 8 lábbal? Talán A/D..
(#) pucuka válasza Sendi hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Ezt találtam elsőre. Tovább kéne nyomozni, a gyártó honlapján esetleg, de ezekből a 78 -as gyártásokból nem sok minden van fenn a neten, de lehet valaki feltöltött egy akkori katalógust.
Én így vagyok egy marék RTL IC -vel ugyanilyen tokban, semmi adat róluk. De olyan szépek, nincs szívem kidobni. Biztosan tudom, van köztük inverter, buffer, JK, de már elfelejtettem, hogy melyik melyik, meg a lábai.
(#) Sendi válasza pucuka hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Köszönöm a fáradozásodat.
Következő: »»   798 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem