Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   62 / 85
(#) ssk73 válasza ssk73 hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
SP5500, és K32LCD+ kezelő, NV5 érzékelők.

Kb 80%-ban történik ez. Érzékelő érzékel, a kezelő elkezd sípolni, Riasztás felirat mellett, kb 500mS alatt meg is áll a sípolás, és Riasztott állapotba kerül.

update: Pár próbálkozás alapján, úgy vettem észre, hogyha két zóna érzékelője is érzékel, akkor riasztás történik a másodiknál, az elsőnél csak riasztott állapotba kerül a cucc. Persze ez csak pár próbálkozás alapján van, nem 100%.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2017
(#) ssk73 válasza ssk73 hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Zónatípustól függhet? Vagy milyen beállítás lehet ez?

Azon gondolkoztam hogy lehet hogy ez a véletlen riasztások kiszűrésére szolgál? Tehát általában 1. ( és néha 2.) érzékelésnél csak ez a pillanatnyi riasztás van, a következőnél (a cucc élesítve marad közben) meg már rendes.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2017
(#) Csabesz2 hozzászólása Máj 14, 2017 /
 
Sziasztok !
A szakik segítségét szeretném kérni. Van egy Paradox Sp5500-as riasztóm 4 PIR-rel és 1 nyitásérzékelővel.Sikerült felszerelnem és felprogramoznom a K32LCD kezelővel. Nemrég vásároltam hozzá egy Securecom SC-GSM modult, amely képes arra ,hogy kezelje a riasztó Contact ID kommunikációját és a beállított eseménykódoknak megfelelően hanghívást generál.
Az eseménykódokat, a felhívandó telefonszámot már beállítottam a gsm modul szoftverében.
Úgy veszem észre, mintha a riasztó nem érzékelné a gsm modult. Valószínűleg valamit programozni kellene a riasztón, hogy érzékelje a gsm vonalat és át tudja küldeni a Contact ID kódokat ?
Ha igen, mely szekciókat ?
Sajnos, itt elakadtam, előre is köszönöm a segítséget !
(#) Johnycorp válasza Csabesz2 hozzászólására (») Máj 14, 2017 / 1
 
Szia.

Akkor te a GSM eszközt:
- Standalone módba állítottad
- a TIP és RING pontok az SP5500 TIP és RING pontjaival összekötve.

Az SP5500 beállításaiban:
[800] címen:
1 és 2: KI (ezeket bekapcsolhatod, ha szeretnél telefonvonal figyelést - kommunikációhoz nem kell)
6: BE (DTMF)
8. KI (Igen, kikapcsolva van engedélyezve a kommunikáció)

[802]
1, 2, 5, 6: BE (gyári alapértelmezett állapot)

Hasonló módon nézd meg a [803] és [804] címek leírását is.
Bár ezek alapértelmezett beállítások, de ellenőrizd, hátha nem így van a panelban!

[810]
44 : Ademco Contact ID formátum a kommunikációhoz (alapértelmezett ez is)

[811]
1234: vagy hasonló azonosító a kommunikációhoz, másképpen nem megy

[815]
12345 : vagy hasonló a tárcsázandó telefonszámnak kell valamit beírni

Előfordulhat, hogy látszólag minden OK, de a központ továbbra sem tárcsázik.
Ez azért lehet, mert ugyan ki van választva a Contact ID a kommunikációhoz a [810] címen, de a központ azon címein, ahol a küldendő esemény azonosítók vannak, nincs semmi. Persze ennek nem így kellene lennie, de én már futottam ilyenbe bele. Nincs mit tenni, a programozási útmutatóban szereplő Contact ID táblázat alapján az eseményekhez odaírt "programozandó érték"-eket be kell írni a megfelelő címekre. Próbáld meg a [863] címet először. Itt a kezelői pánik események kódjai is vannak. Ezeket írd be, majd értelemszerűen engedélyezd a pánik funkciókat. Tesztelésre kiderül, hogy megy-e.
(#) GGABI87 hozzászólása Máj 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Ps128a és SP4000 központ összekötésében szeretnék tanácsot kérni.
Normál 6 vezetékes bekötés esetén (ami a Ps128 adatlapján van), nem működik, mivel túlterheli az Aux kimenetet, riasztáskor megrántotta a tápot és a K32 keypad leállt (minden ledje és a TBL villogott), így alig bírtam hatástalanítani (kb. tizedjére vette be a kódot). Sajnos SP4000 esetén nem tudom "Bell+"-hoz kötni a sziréna tápot, mivel a többi SP központtal ellentétben az SP4000 nem a "Bell-" -ra ad kapcsolt földet, hanem a "Bell+"-t kapcsolja, a "Bell-" fixen "Aux-" potenciálon van. Jobb megoldás hiján a sziréna tápját a "Bat+"-ra kötöttem, "Bat-" szintén fixen "aux-"-on van, így működik a rendszer (persze 2A biztosítékkal, elvileg a saját 4Ah akksija és a sziréna 4Ah akksija nem terheli túl az akksi kimenetet).
Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok? Jó megoldás lehet ez? Vagy inkább használjak segédtápot? Köszönöm előre is!

ps128_6.png
    
(#) Johnycorp válasza GGABI87 hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Szia!

Sajnos a PS128 rajza tökéletesen nem megfelelő az SP4000 (és egyéb) központok bekötéséhez.
Arról az "értelmes" úriemberről nem is beszélve, aki az SP4000 központot a világra álmodta. Miért és minek? Ő sem tudja. Ráadásul az egész SP sorozattól eltérően működik a BELL kimenete (a többi hülyeségről nem is beszélve). Gratulálok (gratulálunk?) Emese.

Az általad is vázolt bekötéssel működik a rendszer. A biztosító kötelezően ajánlott. Az akkut töltő áramkör szabályozott áram tekintetében. A sziréna működésekor pedig az abban lévő akku segít a megszólalásban. Régebben is ez volt a módszer, sok éven át működött. Persze az Esprit sorozatnál nem ez volt a korrekt mód. Ott a segédtáp volt jobb, ha több volt a terhelés. Csak az +1 akkut igényel akkor a tápegység mellé!
(#) kowi hozzászólása Máj 16, 2017 /
 
Sziasztok! Kb 7 éve szereltem utoljára riasztót azóta biztos van egy pár újdonság Abban kérném a segítségeteket hogy melyik típust ajánlanátok egy garázs védelmére? Egy zóna tehát egy mozgásérzékelő lenne meg max az ajtóba kapcsoló illetve egy kültéri sziréna. Az is jó lenne ha elérhető lenne hozzá szoftver meg prog kábel.
(#) Csabesz2 válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm a segítségedet !
Odáig jutottam ,hogy már hívja a telefonomat pl. riasztáskor ,várja a nyugtázást és ha nyugtázom, akkor Ok. Egy gondom van, a telefonom nem jelzi ki ,hogy milyen számról jön a hívás. Azért nem értem, mert amikor beüzemeltem a GSM modulban lévő SIM kártyát, beletettem egy telefonkészülékbe, felhívtam a saját számomat és a telefonom kijelezte a hívószámot.
Mit lehet ilyenkor tenni ?
Meg lehet azt oldani, esetleg SMS küldéssel, hogy amikor riasztás van, a saját telefonomról kikapcsolhassam a riasztást ?
Ha igen, hogyan ?
Előre is köszönöm !
(#) Johnycorp válasza Csabesz2 hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Szia.

Szívesen.

Attól, hogy a telefonba belerakva a kártyát kiírja híváskor a számot, még nem biztos, hogy aktív is a szolgáltatás. Ugyanis a telefon beállításai felülbírálhatják a központi beállításokat. Első lehetőség: felhívod az adott kártyáról az ügyfél-szolgálatot és engedélyezed a hívószám küldést. Második lehetőség (ha az első nem megy valamiért): *31#telefonszám formámban írod be a hívandó számokat.

A riasztót nem tudod kikapcsolni, mivel a központ és a gsm független, valamint nem is támogatja ezt a lehetőséget. Csak trükközni lehetne, de az nem megoldás.
(#) Johnycorp válasza kowi hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Szia.

Sokféle megoldás létezik manapság.
Mondhatnám, hogy a megbízhatóság és funkcionalitás lehet a választás egyik elve. De általában mindenki olcsót akar.
A garázsba sok minden valóban nem kell:
- központ (Paradox SP, DSC, vagy hibrid [Központ+GSM] megoldás)
- sziréna (PS128, bár illene jó magasra szerelni)
- mozgásérzékelő (huzat és hideg figyelembe vételével, pl: Paradox DG sorozat)
- nyitásérzékelő (fémajtó esetén arra megfelelő típus)
- GSM hívó (nem sokat ér, ha csak magában szól, hibrid megoldásnál ugyebár benne van)

A fő kérdés mindenkinél, hogy mennyit is szánsz rá.
(#) kowi válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Nem olcsóság a szempont. Meg ha beköltözök akkor ugye a kecóba is kelleni fog de egyenlőre míg csinálom a garázs lesz a főhadiszállás Gsm igen az is. Tetőteres a garázs tehát jó magasra bírom tenni a szirénát. A fő szempont hogy én tudjam programozni.
(#) Johnycorp válasza kowi hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Amennyiben jó rendszert akarsz, akkor akár lehet a Paradox is (akár DSC is lehet, biztos ajánl itt valaki olyat is).
Abban kell gondolkodni, hogy a későbbiekben milyen összképet szeretnél a rendszerrel. Mert lehet, hogy már a garázsnál használt egyes elemei a későbbiekben jók lesznek:
- Központ tekintetében a szükséges zónák (1 zónára egy érzékelő megy, ATZ bekötés esetén 2!)
- a lakásban vezetékezés lesz-e, lehetséges-e vagy majd rádiós rendszert szeretnél?
- szeretnél-e távirányítót esetleg (ha elhagyod bárki kezelheti a rendszert, míg ki nem törlöd azt)
- GSM hívó téged és / vagy távfelügyeletet hívjon? Milyen információkat küldjön?

Programozás végezhető kezelőről, de kábellel pc-ről sokkal kényelmesebb. Persze a kábelt ehhez meg kell venni (vagy csinálni), Paradox szoftverben tudok segíteni (ingyenes egyébként).
Ha önálló GSM hívót megveszed, azt is lehet többféle módon programozni, de szintén a pc a legjobb megoldás itt is. Később könnyebb így bármit is módosítani bármelyiken.
(#) kowi válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Komplett felújítás előtt állok és mint mondtam régen telepítettem én is. Tehát vezetékes rendszer lesz. A gsm hívó csak nekem "szóljon" Van egy kábelem itthon (már nem tudom melyik típus de megnézem) Abba nagyon könnyű volt a programozás. Tehát az lenne a cél,egy olyan központ amihez elérhető szoftver(ingyenesen lehetőleg) Kábelt megveszem vagy ha lehet akkor megépítem az nem gond Lehet rosszul gondolom de két központ fog kelleni mivel ha csak a garázsba akarok bemenni ne keljen bemennem a házba. Mert függetleníteni akarom a kettőt és a garázshoz még egy belépő kódot hozzárendelnék. (tehát két személy két kód) Remélem sikerült érthetően fogalmaznom
(#) Johnycorp válasza kowi hozzászólására (») Máj 17, 2017 / 1
 
Az szuper, ha felújítás előtt vagy. Ilyenkor minden eszköznek szépen elvihető a kábel.
Azt kell csak jól átgondolni, hogy mi hova kerüljön.
- Kezelők helye (garázs, lakásban ajtóknál, ha van emelet akkor ott is - éjszakai bekapcsoláshoz)
- mozgásérzékelők helye (nem takarja semmi, nem zavarja semmi, jól is érzékeljen)
- sziréna magasan legyen (és látható helyen is - az általad írt garázs felett is jó lehet)
- nyitásérzékelők elhelyezése
- központ elhelyezése (itt van-e a GSM-nek térerő?)

Akár egyetlen központ is elég. Hiszen lehet particionálni. Azaz a garázs és a lakás külön kapcsolható, külön kóddal. De megoldható az éjszakai bekapcsolás is. Mindkét esetben bekapcsolható a garázs, ajtók, egyéb melléképületek (vagy emeletes épület esetén, akár az egész földszint!). Ezalatt a lakásban nyugodtan lehet mozogni! De lehet külön központ is a garázshoz, csak akkor oda külön GSM és sziréna kell. Vagy össze kell a két központot "dolgozni" a jelzések tekintetében. Ez mindenképpen plusz költség az egy-központos módszerhez képest.

A riasztóhoz tartozó kábelek megfelelő árnyékolt riasztókábelek legyenek. Az alapmegoldás a minden érzékelőhöz külön kábel megy, de lehet éppen egyszerűsíteni, ha azok egy "nyomvonal" mentén vannak. Egy 6 x 0,22 mm2 riasztókábelen akár 4 db érzékelő is elvihető. A Paradox központ ezeket képes teljesen megkülönböztetni, még a 24 órás szabotázs figyelés is működik.
A kültéri szirénához 2 x 0,5 + 4 x 0,22 mm2 riasztókábel kell! A kezelők menjenek külön-külön kábelen!
A riasztókábelek NEM mehetnek erősáramú (230V és 400V kábelekkel közös csőben és nyomvonalon)!

Biztos van ami ismert a fentiek közül, de azért leírtam emlékeztetőnek.

Üdv.
(#) kowi válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Köszi szépen!
Egy újdonság volt hogy a kültérinek nem jó a 6*0,22 (gondolom a 2 szál az akku töltés) Mi régen 6*0,22 húztunk annak is. Illetve olyan kérdés merült még fel hogy nem fűtött helyen (míg be nem költözünk) Hogy érzi magát a központ? Nyilván az akkunak nem tesz jót de én magára az elektronikára gondoltam. Ezt néztem ki a garázsba: Bővebben: Link
(#) Johnycorp válasza kowi hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Szívesen.

Igen, a sziréna akku töltés miatt kell a megerősített riasztókábel.

Az akku nem viseli rosszul a "hidegebb" helyet sem. Persze, ha hűtőházban lenne, az befolyásolhatná az általa leadható kapacitást. A központ sem viseli feltétlenül rosszul, találkoztam már padlástérben elhelyezett központtal is. Évek óta üzemelt. A nagy lényeg a por és az ehhez IS kapcsolódó lecsapódó pára mennyisége. Az csinálhat problémákat. De ha egy zárt helyen van (mert oda illik tenni - például maga a garázs), nem okoz problémát. Lényeg, hogy védve legyen érzékelővel vagy érzékelőkkel + doboz nyitás érzékelővel.

Ha visszaolvasol kicsit, akkor láthatod, hogy magam is és Syn7h37ic fórumtárs sem javasolja. Inkább a Paradox SP központ családjának nagyobb tagjait (pl. SP5500 vagy SP6000) vásárold. Az SP4000 egy utólag kijött "valami", nem igazán sikerült értelmes konfigurációjúra.
A többi központ több alapzónával rendelkezik, ha a lakás + garázs megoldásra egy központot szeretnél.

Persze, ha valóban csak a garázsra akarsz egy önálló központot, akkor oda elég az SP4000.

Kis összehasonlítás a Paradox SP központokra:
Bővebben: Link
(#) Csabesz2 válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Szia !
Köszönöm a segítséget, sikerült megoldani a hívószámküldést ( -SZAMTILTAS sms küldése az 1430-as számra ).
(#) gege001 hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Sziasztok van egy paradox sp4000 tipusú vezetékes riasztóm az lenne a kérdésem hogy milyen maximális távolságra lehet egymástól a vezérlő illetve a mozgásérzékelő (50-60méter is megoldható)? Előre is köszönöm Gergő.
(#) gszebenyi hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Tisztelt Fórumozók!
Egy paradox riasztó rendszer egyik mozgásérzékelőjének cseréje (kettős vonalvéglezárású ellenállásos bekötés) után 23-mas hibakódot jelez ki (aux túlterhelés). A szenzorok működnek (villognak a megfelelő gombok a vezérlőn), azonban a rendszert nem lehet élesíteni (sima ARM esetén a pittyegést néhány másodperc után abbahagyja, ezután csak az ARM LED villog majd marad égve, de utána nem riaszt). A mozgásérzékelő aux kapcsaira rámérve is kiadja a 12 Voltot. Próbálkoztam a központnál az aux + és - csatlakozók 10 másodperces lekötésével, ekkor szirénázik a rendszer, de a hiba visszajön. Mi lehet a megoldás? Köszönöm előre is a segítséget!
(#) hbal válasza gege001 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
A maximális távolság 76m.

Idézet:
„SP4000: Limited by 1.1A supply current .... Performing a manual panel reset will not clear bus module troubles. To reset ...... Max. distance of bus module from panel = 76m ( 250 feet).”
(#) HA5AWS válasza hbal hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Ez szerintem a modul távolság, kezelő, bővítő stb... Érzékelő szerintem ennél jóval távolabb is lehet. Ott csak az érzékelő tápfeszültség esése szab határt, ha erősített a táp még ez sem probléma. A hurok ellenállás nem összemérhető a lezáró ellenállással, nem okoz gondot.
Üdv: Gábor
(#) Johnycorp válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szia.

Való igaz, hogy a normál érzékelő hurok esetén nagyobb lehet a távolság, de:
- a riasztókábelnek is van ellenállása, hosszú szakasz esetén jelentős lehet. Mert ugye, ha csak 100 m távolságra van az érzékelő, akkor a hurok máris 200 m hosszú. A mai riasztókábelek esetében (de egyébként is) illik belemérni a hurokba. Láthatsz érdekességet.
- hosszabb kábel = több helyen tud zavart szedni (fontos a kábel árnyékolás bekötése)

Üdv.
(#) Johnycorp válasza gszebenyi hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szia.

Valami igencsak el lehet kötve vagy zárlat lehet.
Attól, hogy lekötöd az AUX kimenetet mé nem feltétlenül szabad szirénáznia.

Központ AUX kimenetén mértél áramfelvételt az elemnő vezetéken?

Próbáltad csak a kezelő(ke)t bekötni az AUX-ra? Majd esetleg egyenként visszakötni az érzékelőke is?

Kültéri sziréna bekötése miként van megoldva?
(#) gszebenyi válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Köszönöm a választ!
Végül megoldódott a probléma. Állítólag ez a 4000-res paradox központ elég érzékeny az aux-ra, más is már találkozott ilyen hibával. Egy alapos, teljes újraindítás után már nem ad hibajelet. Az az érdekes, hogy hibajel mellett is ment minden szenzor, megkapták a 12 V-ot...
(#) Johnycorp válasza gszebenyi hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Szívesen, örülök, hogy megoldódott a dolog.

Sajnos az SP4000 egy el**e**ett termék. Valamit nagyon elgondoltak rajta. Már a táprész és a BELL kimenet is másfajta rajta mint az SP sorozat többi tagján.
Én határozottan nem szoktam ezt a típust ajánlani senkinek. Az SP sorozat többi tagja teljesen jól működik, sokat felraktam belőle.
(#) kowi válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Nos, ezeket válogattam össze: Paradox sp5500+k32led+kezelő 4Ah akku 30VA 16,5V trafó Dsc T1 tamper kapcsoló Paradox digigard55 DG55 infra Ds-128-7 kültéri +7Ah akku. GSM modult mit ajánlanál hozzá tapasztalatok alapján?
(#) Johnycorp válasza kowi hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Szia.

A központban lévő akku is legyen 7Ah-s.

A GSM milyen funkciókat kell, hogy megvalósítson?
1: Téged hívjon és / vagy küldjön sms-t, ha riasztás vagy hibajelzés van?
2: Elegendő egy általános riasztás jelzés küldése?
3: Távfelügyeletre szeretnéd kötni?

Amennyiben csak alap dolgokra kell (tehát 1. és 2. pontok), akkor szinte bátmelyik általános tudású GSM modul megfelelő. Az SP5500 PGM kimenetit fel lehet programozni, hogy riasztás, hibajelzés esetén aktiválódjanak. Ezek pedig kapcsolják a GSM bemenetét.

Én ide a Gmax GSM (szettben megvehető a programozó kábellel együtt) esetleg a Tell Compact GSM modult szoktam használni.

Teljes átjelzéshez (azaz minden riasztott zóna és egyéb esemény) átjelzéséhez olyan modul szükséges, mely képes az SP5500 felől telefonvonalon fogadni a jeleket. Ezek a modulok az Contact-ID formátumú információkat a GSM hálózaton át továbbítják.
Pl: Tell GSM Procom.

Van a Paradoxnak saját GSm modulja is, mely a belső portra dugható, de jó áron van.

Távfelügyeletre kötéshez egyeztetni szükséges a szolgáltatóval. Van-e lehetőség rá (nem általuk szerelt rendszer), ki és milyen modullal fogja ezt megoldani majd.
(#) kowi válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Bővebben: Link Erre gondoltál?
Nem kell táv felügyelet csak nekem jelezzen. Nem kellenek az események sem.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2017
(#) Johnycorp válasza kowi hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Igen.
Saját jelzésre teljesen megfelelő.
Annyi, hogy szükséges hozzá a programozó kábel is.
A riasztóközpont PGM kimeneteivel közvetlen vezérelhető.
(#) kowi válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Köszi hogy ilyen segítőkész vagy! Ha megvettem és beszereltem és netán elakadnék majd sikítok
Következő: »»   62 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem