Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   348 / 570
(#) zoszka válasza mucden hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Első körben mosd ki a kazánt meg az égőt. A pulzálással ne foglalkozz, ahogy felkerül a burkolat, megszűnik.
(#) merciabc válasza mucden hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Túlmelegszik a hőcserélő, mert nem tudja levenni a melegvizet-letilt a felső hőmérséklet határoló-majd ujra indul a készülék.
Savazd ki a hmv hőcserélőd!
A pernye meg a rossz gáz-levegő keveredéséből adódik.
Szét kellene szedni az injektor égősort, és kitakarítani!
(#) mucden válasza mucden hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
További tapasztalások!

- A HMV bemenő golyóscsapja nagyon nehezen nyitható/zárható, mintha szorulna, akadozna a fűtéskör csapjaihoz képest.

- Ha HMV kinyerés közben megnyitom másik csaptelepen a hidegvizes csapot, akkor a melegvíz mennyisége lecsökken.

- Miközben ezt próbálgattam, EA-s hibával letiltott a kazán. A manuál szerint:

Lehetséges ok
Nincs ionizációs áram.
Megoldás
Ellenőrizze, hogy a gázcsap meg van-e nyitva. -> Persze hogy meg van, soha nem ártam még el.
Ellenőrizze a bejövő gáznyomást -> ezt nem tudom ellenőrizni
az elektromos hálózati csatlakozást, -> itt mit mérjek? A fázis/nulla/föld bekötése stabilan bevan csavarozva.
a gyújtó elektródát és vezetékét, az ionizációs elektródát és vezetéket. -> megnéztem, nem lazák a csatlakozók

Gázszerelő kihívásán kivül mit csinálhatok még?
(#) aquin válasza JZoli hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
OK. Csak kérdeztem, hogy lehetne beállítani az utókeringetést. Valami ötlet?
(#) merciabc válasza mucden hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Csak az elektrodákat tisztísd meg.
A többihez inkább ne nyúlj!
(#) mucden válasza merciabc hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Villamosmérnök vagyok, az elektromos résztől nem félek. Főpanelt magam cseréltem, amikor az volt szükséges.
(#) merciabc hozzászólása Máj 18, 2017 /
 
Azért mélyebben megnéztem volna azt a panelt a helyedben, mielőtt komplett kicseréled mérnökként.
Az injektorsort is tisztísd ki, nem bonyolult!
Én regisztrált gázszerelő mester vagyok a Viessmannál...meg egy picit még tovább tanultam,csak nem lobogtatom.
(#) mucden válasza merciabc hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
A régi panelben a ventillátort kapcsoló relé sült be. Egy két elko is kicserélésre került. Úgy tűnt, hogy a relé és elko cserék megodották a problémát, de pár hét múlva új jelenség ütötte fel a fejét. Ez meg is található részletesen, ha jól emlékszem pont ebben a topikban.
Végzettségemmel nem kérkedni akartam, szimplán azért írtam, hogy a panel csere, azaz csati lehúz, új panelre visszadug vagy fázis ellenörzése az nem okozott problémát annak ellenére, hogy a manuál azt írja, bízzuk ezt szakértőre. Nem értek a gázkazánokhoz, azért kérdezősködök itt
A javítást, mivel gázkészülék vezérlőről van szó, azt sem magam végeztem (nem mertem), hanem egy vállalkozónak lett elküldve, aki pont ilyesmivel foglalkozik.
(#) merciabc válasza mucden hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Szívesen segítek, ne értsd félre! De ebben az országban mindenki mérnök, mindenki gépész, amikor meg a kezébe adom a szerszámot hogy" ön jobban tudja,hát tessék megcsinálni, én akkor minek jöttem ide",
egyből nem olyan okosak.
Naponta találkozom ilyen aranyköpésekkel, és a máshonnan avanzsált de nagy pénzt leakasztó "vállalkozó"szakik munkája után, de érdekes hogy a végén a sok "szakértő" gányolása után mindig az én munkám hozza meg az várt eredményt?!
Na, ezek miatt nincs becsületünk!
(#) aquin hozzászólása Máj 19, 2017 /
 
Akkor másként teszem fel a kérdést! Lehetséges Quadriga 28 Rffi plusz 150l-es indirekt BACD tárolóba utólagos keringtetést beszereltetni és ha igen az kb mennyibe lenne? Esetleg az utólagos keringtetést külső hőcserélő plusz szivattyúval oldjam meg?
(#) JZoli válasza aquin hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
Ez megoldható valamilyen módon. De milyen elképzelésed van erről? Valamilyen külső szivattyúval, vagy a kazán módosításával egy utókeringető elektronika beépítésével? Miért van igazából erre szükséged? A tárolóba nem olyan szerencsés utókeringetni, mert abban magasabb a víz hőmérséklete, így nehezebben hül le a víz, na meg ha váltószelepes a kazán még azt is át kellene váltani, ami bonyolítaná a megoldási lehetőségeket.
(#) aquin válasza JZoli hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
Az a problémám, hogy a fűtés esetén hiába a hőcserélő a tárolóban amint eléri a termosztát által kívánt hőmérsékletet a termosztát lekapcsolása esetén a keringetés is leáll a radiátorokban. Így gyorsan hűl a radiátor és a ház is. Arra gondoltam, hogy mivel van leágazás a fűtés feltöltésére leengedésére, arra rakok egy keringető szivattyút és keringetem a HMV-ben lévő hfűtési hőcserélőben lévő fűtésvizet a radiátorokban. Kérdés hogy nem-e lesz káros hatással a kazánra a keringetés pl. Nyomáskapcsoló,3 állású váltoszelep. Persze a legjobb az lenne, ha mindezt a kazánon vagy külső vezérlővel tudnám megoldani. Persze a kazán vezérlése a HMV prioritásba helyezi, de amikor már felfűtötte 85°cra utána ha keringetné még kb a 65°cos meleg vizet a radiátorokban talán nem hűlne ki olyan gyorsan. Ez volt az egyik fűtés 'keringetés' elmélet. A legnagyobb probléma az, hogy a Quadriga kazánban egy szezon alatt kétszer kellett automata légtelenítőt cserélni, mert ahogy lekapcsol a fűtés a kazán hőcserélőjében lévő víz felforr egy idő után és teljesen szétvízkövesedik, illetve a membránja elszakad. Érdekesség, hogy meleg víz esetén van 5mp-es utókeringtetés. Ezért gondoltam arra, hogy fűtést lekapcsolom csak melegvizet készíttetek a kazánnal és saját magam (elektronikával) keringtetem a fűtést. Lásd feljebb. Lehet kicsit zavaros amit írtam.
Köszönöm
(#) JZoli válasza aquin hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
Ha a fűtés lekapcsolása után még keringteted a melegvizet az túlfűti a helyiségeket. Ez nem lesz baj? Ha meg a HMV hőcserélőjén keresztül keringteted akkor az a tároló ki fog hűlni, és a kazán újból melegvizet fog csinálni, addig meg nem lesz fűtés. Ezt a jelenséget úgy tudnád elkerülni, hogy a fűtővíz hőmérsékletét a mindenkori külső hőmérséklethez igazítod. Ilyenkor a kazán nem áll le, állandóan fűt. Ezzel nyered, hogy nem hül ki a lakás, nincsenek akkora vesztzeségek, és nem is forrna fel a vized a kazánba. De ez a felforrás gyanús, minden rendben működik azon a kazánon? Ilyennek nem szabadna üzemszerűen előfordulni!
(#) aquin válasza JZoli hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
A vezérlő télen lett cserélve. Minden fűtés szezonban a kazán átellenőrizve. Tegnap megnéztem, pont 30mp-es az utókeringetés a HMV-nél. Ennyi nekem elég is lenne a fűtés esetén is. Amúgy a vezérlés 2 panelból áll. Nem véletlen a kisebb mellék vezérlő, vagy a kiegészítő panel a indirekt tárolóhoz a ludas az utókeringetés végett?
(#) merciabc válasza aquin hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Nincsenek véletlenül a vezérlő panelen potméterek, vagy juperek?
(#) gospelradio hozzászólása Máj 20, 2017 /
 
szervusztok!
Renova C24 kazánommal van F1 hibakódom. A szerelő bemondása szerint gyújtás elektronika, de különösebb vizsgálat nélkül nyögte be az infót.
A jelenség az, hogy melegíti a vizet, majd leállítom a víz folyását és a következő csap nyitáskor már F1-el leáll.
Fűtésnél viszont nincs ez a gond az az érdekes (és persze a jó benne, hiszen hideg szobára ébredni nem lenne jó móka).
Mivel elektronikában otthon vagyok, így ha van ötlet, hogy mit ellenőrizhetnék, azt megköszönném.
üdv,
(#) aquin válasza merciabc hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Szia. Sajnos nincs, megnéztem. Egyiken sincs. Egyedül a tárolóban lévő termosztátot lehet szabályozni. Milyen forró legyen a víz
(#) merciabc válasza gospelradio hozzászólására (») Máj 21, 2017 / 1
 
Szia!
Átfolyás érzékelőt megnézted?
Ha ujra nyitod a melegvizet, begyújt, indít, majd kis idő után áll ki hibára-vagy nyitás után egyből?
(#) merciabc válasza aquin hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Jumper-ek sincsenek?
(#) qut88 hozzászólása Máj 21, 2017 /
 
Üdv!

Esetleg az előző oldalon található kérdésemre tud valaki választ adni ? Kisavaztam a hőcserélőt, viszont úgysem alszik el a hibalámpa, és nem gyújt be a kazán.
(#) gospelradio válasza merciabc hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Köszi a választ.
Most , hogy jobban tesztelgetem mintha az lenne, hogy hosszabb vizmelegítés után áll elő a hiba. Talán leállítjuk és a kazánnál lévő víz hőmérséklete felfuthat annyira, hogy hibára megy??
rövidebb egymás utáni vizmelegítésnél egyelőre nem tapasztalom a hibát.
ez megmagyarázná azt is, hogy fűtésnél miért nem jön a hiba, hiszen ott még keringet a szivattyú, nem engedi felfutni a hőmérsékletét.
de ez csak okoskodás részemről, várom a válaszodat.
üdv,

Idézet:
„Szia!
Átfolyás érzékelőt megnézted?
Ha ujra nyitod a melegvizet, begyújt, indít, majd kis idő után áll ki hibára-vagy nyitás után egyből?
----------
szervusztok!
Renova C24 kazánommal van F1 hibakódom. A szerelő bemondása szerint gyújtás elektronika, de különösebb vizsgálat nélkül nyögte be az infót.
A jelenség az, hogy melegíti a vizet, majd leállítom a víz folyását és a következő csap nyitáskor már F1-el leáll.
Fűtésnél viszont nincs ez a gond az az érdekes (és persze a jó benne, hiszen hideg szobára ébredni nem lenne jó móka).
Mivel elektronikában otthon vagyok, így ha van ötlet, hogy mit ellenőrizhetnék, azt megköszönném.
üdv,”
(#) merciabc válasza gospelradio hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Na, akkor meg is vagyunk.
Tisztísd ki a hőcserélőt, azután már nem lesz gondod vele.
Ezért kell pontosan leírni a hibát, mikor-hol-miként produkálja a hibát, mert addig csak tippelni lehet.
Ha már be van határolva, egyszerűbb!
De ha komolyabban foglalkozol elektronikával, nézd át a gyújtásvezérlést,és a csatlakozókat mindenképpen forraszd át!
Sok idegeskedéstől kíméled meg magad a jövőben!
(#) gospelradio válasza merciabc hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Köszi.
Akkor csatlakozó oxid mentesítés indul és a forrasztásokat is megnézem.
Kicsit macera, hogy nem találtam az elektronikájáról rajzot.
Kis időbe telik, mire visszarajzolom.

üdv
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) mucden válasza merciabc hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Érdelődtem a központi Bosch-os szervízvonalon is. Gázszelep és vezérlőpanel cserét javasolnak.
Természetesen megírom, ha ez a megoldás.

Egyébként az eltelt idő alatt további változatos hibaképeket produkált a kazán:
Megnyitom a melegvizet és a gázmodulációs szelep nem szabályoz, hanem teljes gázon ég, így a beállított 40 °C-os HMV helyett jön ami a csövön kifér, majd egyszer csak újraindul a kazán. Ekkor áttekertem diagnosztikai módban a 6-os menüre (HMV NTC), 55 °C-on állt, majd csökkent és szépen beállít a kívánt 40 °C-ra.

Szóval kezdem elhinni, hogy a vezérlő csak szűk két évig birta.
(#) zoszka válasza mucden hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Hmv Ntc, vagy vezérlő hiba.
(#) Gabriellan hozzászólása Máj 26, 2017 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, van egy Ariston kondenzaciós kazánunk. Az első 2,5 évben tökéletesen működött, majd pár hónappal ezelőtt melegvíz készítésekor olyan hangot adott, mintha fel akarna robbani. Majd a fűtésnél is ezt produkálta. Garanciális igy kihivtam a szervizt, mint kiderült koszos volt az egész rendszer és dugulás miatt forrt fel. Sentinellel kitakaritotta szakember a rendszert, (ami a szekember szerint felesleges volt, nem volt koszos ) tiszta hegyi patak fojt a végén, a saját szemmmel láttam. De másnap újra produkálta a kazán a hangot. A rákövetkező nap újra nálunk járt a szervizes. A kazán persze pont akkor tökéletesen működött, igy nem csinált semmit, de elmondása szerint dugulas nem lehet, mert olyan nincs, hogy egyszer ad hangot, egyszer nem. Mondta nyugodtan használjuk, ha gond van letilt, leáll, hibára fut. Pár hétig semmi hang, erre most megint. Egyrészt nem értem miért nem tilt le a kazán, hibaüzenet sosem láttam. Másrészt félek nehogy felrobbanjon... Másrészt a csoda kondenzaciós technológia nem értem, hogy engedi felforralni a vizet. A szerelőnk rém kedves- segítőkész. Ha felhívom újra jön, a készülék eg garanciális is, egyszerűen csak segítséget szeretnék kérni, hogy tapasztalt- e valaki már ilyen hibát? Mi lehet, mire tippeltek?, illetve kell-e félnem, hogy esetleg nem tilt le és berobban? Nagyon Köszönöm
(#) zoszka válasza Gabriellan hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
A szivattyú alatt van egy szűrő. Azt nézte a szerelő?
(#) banne hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Üdv.!Beretta C.s.i.28 03 lámpa ég füstgáz elvezetés hiba ,nincs szikra.Presztosztát jó, vezérlőpanel jó,hőcserélők rendben, mi lehet a hiba ???????
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) mucden válasza zoszka hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Vezérlőt és gázszelepet is cserélt a márkaszervíz. Remélem jó pár évig nem lesz újabb gond.
(#) berek21 hozzászólása Jún 3, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit. Lenne egy problémám, egy Baxi Nuvola 240I kazánnal. A probléma pedig az, hogy nyári beállításokkal is megy a radiátor, holott nem kellene. Téli beállításon is fennáll a hiba, csak akkor a termosztáton beállított hőfokot hagyja figyelmen kívül. Milyen irányba induljak ha a hiba okát keresem?
Következő: »»   348 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem