Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   50 / 87
(#) Kera_Will válasza teglascs hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 1
 
Jobb esetben a kábel köpenyén ott van a típusa .
Akkor arra típusra rákeresel és megtalálod a táblázatot sacc / kb jó adatok lehetnek.
Jobb esetben ügyesebb műszerrel megmérhető .(pl.: NWT 500)
(#) teglascs válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Egyetlen műszerem van, egy ilyen.
(#) pucuka válasza teglascs hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Az ilyen mérésekre nem alkalmas. De nem kell különösebben cifrázni, egy vevőantennánál nem annyira kritikus. Valószínűleg TV -hez használt koaxod van, az 75 ohmos, és a rádióhoz is ez kell, meg az ilyen típusú antenna is nagyjából 75 ohmos. Ha van a tuneren térerősség mutató, akkor a blankolt középső ér apró rövidítgetésével beállítható a max térerő. Elég lassan változik, a rövidítéssel, ha már nem nagyon változik, vagy csökkenni kezd, abbahagyod.
(#) Kera_Will válasza teglascs hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
keressél rá nwt 500 szavakra a googleban ... az első találatot kövesd ott részletes illusztrációk vannak róla
(#) doktor válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Elnézést egy betü kimaradt.

Látom, időközben megkaptad a szükséges szakmai információt.
(#) doktor válasza pucuka hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Az elkészült darabszámhoz képest, nagy gond , nem volt velük.

Valóban előfordult néhány darabnál, hogy azonnal, vagy bizonyos idő elteltével, elhangolódott, de konkrétan a VT 7300-sokra ez , nem jellemző.

Másik forumban, már megkapta a szükséges segítséget.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Én inkább erre szerettem volna rábeszélni a kollégát. Kis szerencsével gyűlik hozzá az anyag, közakakodásból
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Nem ellenzem, jó a megoldás. Csak egy gondom van vele, hogy bonyolultabb, és némileg több munkát, szaktudást igényel, mint az általam vázolt igen egyszerű, csak egy bicska, meg egy colstok kell hozzá. Ennél még az eredetileg általad felajánlott szalagantenna is némileg bonyolultabb, és már ott szükség van balunra.
A most linkelt megoldás tényleg jó, némileg nyereséges is, de ehhez is kell szerezni egy balunt.
(#) pucuka válasza doktor hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Meglehet elkerülte a figyelmedet egy korábbi hozzászólásom.
Mikor kiderült a tuner típusa, pár hozzászólással később helyesbítettem, hogy más fórumon megtalált infó szerint, a KF fokozat nem kellő stabilitása okozza az elhangolódást, érzékenység vesztést.
Bővebben: Link
(#) BI-AMP hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Hello!
Beépírésre került a dvbt tuner és az antenna az autóba Bővebben: Link. Kipróbáltam és nem várt eredmény ért. Tökéletesen működik nyílt terepen menet közben tökéletes a vétel, nem számít ha nincs irányba fordítva. Az antenna a szélvédőn kapott helyet.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) pucuka válasza BI-AMP hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Akkor örülés van.
(#) teglascs válasza pucuka hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Szia,
hát ez az antenna tényleg működik. A gyengébben fogott adók is sokkal jobban jönnek, és a félig csupaszított rész rövidítgetését még el sem kezdtem.
Ezek, a gyengébben jövő adók jelenleg monóban zajmentesek csak, sztereóban sisteregnek.
Idézet:
„a KF fokozat nem kellő stabilitása okozza az elhangolódást, érzékenység vesztést”

Szerintem ez a dolog nálam fennáll, mert az adások a névleges frekvenciához képest -20kHz-cel kisebb frekin jönnek a legtökéletesebben (és hát szerintem anno mintha érzékenyebb lett volna ez a tuner).
Szakértelem hiányában a készülék belsejébe nem akarok belenyúlni, inkább majd a Gafly által ajánlott antennát elkészítem, és próbálkozom azzal.
(#) doktor válasza pucuka hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
2teglascs hozzászólása Ápr 24, 2017 /

Sziasztok,
ha FM adások vételére tennék föl tetőantennát Budapesten, akkor az antennának merrefelé kell néznie?
A padláson is lehet az antenna, vagy muszáj a cseréphéjazaton kívülre tenni?
Újra használni kezdtem régi Videoton tuneremet (RT 7300S) és úgy tapasztalom, hogy eléggé harmatosan jönnek az adók, ha csak egy szál drótot használok antennaként.
Köszönöm a válaszokat előre is. "
Innen indultunk.
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Ja és egy érdekesség: Az antenna balunja az V. sávban is használható volt, mivel a Gorenje is, a WISI is egyetlen féle balunt rakott az összes TV-Rádió antennába.
(#) Joe_001 válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Szia!
A koax antenna megfogatási pontja negyed hullámon?
(#) Kera_Will válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Ezt most valahogy nem értem:
Idézet:
„megfogatási pontja negyed hullámon”

Felfogatás / rögzítésre gondolnál?
Ezt a koaxból gyárott függőleges dipol jobb esetben öntartó kellően merev középső ér esetén.
Ha nem akkor szigetelő függőleges tartó mellé rögzíteni, vagy felkötni a vegénél fogva és úgy fel lógatni valamire.
Merev függőleges műanyag csőbe belehúzni , igaz ekkor a nagyfrekis tulajdonságát részben befolyásolni fogja a műanyag cső anyagának dielektromos jellemzője(cső/koax átmérő aránya, távolságuk stb ). Így mint rövidülési tényező az dipól hosszát módosíthatja.Vétel esetén kevésbé tünik fel ... adás irányban jelentős veszteséget is képviselhet mert a nagyfrekvenciás kimenő energiát elnyeli és azt hőenergiává alakítva magát fűti.
Az állóhullám arány romlásából következtethetük erre, jobb esetben van vektor analizátorunk amivel bővebb információt is nyerhetünk erről a hatásról.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) Joe_001 válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Adás iránya? Ez nem körsugárzó típus? Másik a szerelési helyzetből adódóan nem futhat végig a víz a koaxban?
(#) Kera_Will válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Igen körsugárzó.
Bővebben itt írtam : kövesd légy szíves a hsz.-ben lévő linkeket
Megfelelő vízzáró szigetelő réteg felvitelével nem fut végig a víz.
Lásd védő csőbe húzás és annak a tömítése.
(#) Inhouse hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy kisváros egy helyi TV adóval és egy 15km-re levő másik egy átjátszóval. Aztán van még egy ház a kisvárosban egy valamikor működő fejerősítős lepkével. Ez tavaly még ment. Aztán valaki elvitte egy nyaralóba és visszahozta, most egy kiskonyhában menne. A DVB-T vevőn az aktív antenna kimenet bekapcsolva, jön is az 5V. Az antenna megkapja, és be van állítva irányba, úgy ahogy anno ment. Hangoláskor megtalál minden FTA adást, de csak a helyi TV jön tökéletesen, és az átjátszó adós szomszéd város helyije akadozva. A többinél se kép, se hang, viszont a jelerősség/minőség jelző ugrál. Hol felmegy 65/97-re, hol kevesebbre, és utána 0/0. Mintha ezzel szinkronban villogna a doboz elején egy zöld LED is, a helyinél folyamatosan világít. Másik DVB-T vevővel csak a helyi TV-t találja, ennek érzéketlenebb lehet a tunerje.
Nekem az ugrott be, hogy lehet ez az erősítő 12V-os és kevés neki az 5V, és külső adapterrel mehetett, de a hurcoláskor elveszett...szerintetek?
(#) Doky586 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Idézet:
„most egy kiskonyhában menne.”

Ki kellene tenni a konyhából kültérbe szerintem.. Lehetőleg a tetőre.
Irányok hogy alakulnak?
(#) zolika60 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Bizony a lepke 12V-al megy. Valamikor egy ilyesmi táp volt hozzá.
(#) Inhouse válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Bocsánat! Pedig igyekeztem érthető lenni. Az antenna a padláson van a gerincnél, régen is így működött, nálam is ott van egy Triplex és tökéletes. Csak az adást néznék a kiskonyhában.
(#) Inhouse válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Én is így emlékeztem, bár manapság már divatos az 5V, és nem zárnám ki, hogy az újabbak között lehet ilyen is. Akkor a héten teszt egy 12V-os adapterrel, dugóm még van hozzá.
Arra gondoltam, hogy valaki járt már úgy, hogy nem kapott a fejerősítő a 12V helyett 5V-ot és akkor produkálja-e ezt a rapszodikus jelerősség/minőség kijelzést... Nekem rémlik anno, hogy volt unokatesóméknál (tizen éve) egy gond a fejerősítős lepkével még az analóg korszakban. Az volt a fura, hogy a zavaros kép az adapter kihúzásakor kisimúlt egy pillanatra. Kapott egy feszültségcsökkentést a 12V-os adapter és jó lett kép, ott sok volt névleges feszültségen az erősítés. Itt viszont lehet, hogy ez a fejerősítő másképp dolgozik kisebb feszültségen, a tuner meg húzna még rajta, de inkább letilt?
(#) Ge Lee válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Ott valami más gond lehet. Az erősítőnek 12V tápfesz kell, de ugyanúgy működik 5V-ról is csak valamivel kisebb erősítéssel. Nálam ez annyiban nyilvánult meg, hogy a 100%-os jelszint 5V-os tápfesznél visszaesett 94-96%-ra. De roppant egyszerűen kideríthető a dolog, rá kell tenni 3db feltöltött lion cellát tápnak, és ha azzal rendesen működik akkor a táplálással van gond. A meglepetések elkerülésének érdekében a tápfeszt ajánlatos közvetlenül az antennán (erősítőn) is megmérni. A tápszűrésre is kényesek, ha a dugasztápban kiszáradófélben van az elkó, nem nagyon kell TV-t nézni.
(#) Joe_001 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Az a lepke nevű erősítős antenna típus "parasztnak tanyára"való. Ott valószínűleg nincs a közelben nagy teljesítményű adó. Megoldás bonyolultabb antennarendszer.
A problémát a nagy jelszint is okozhatja,(intermoduláció,) de ha több adó fogható, akkor kiüti az erős a gyengét (keresztmoduláció). A szélessávú antennák hátránya. (Az adók jelszintjeiről persze nincs információ...)
(Hülye kérdés:Mért lepke a neve az antennának? Csattogtatja a szárnyát? )
(#) Joe_001 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
"Régen így is működött". Régen mások voltak a bemenő jelszintek, ez is változhatott. Az AH-nak nem szokták követni az adók információit. De megjelenhetett egy újabb adó is a vétel irányában. Annak az antennának 45 ° az iránykarakterisztikája. Lehet egy sima csatornára mért Yagi balunnal jobb eredményt hoz.
(#) Inhouse válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Közvetlenül az antennán is meg van az 5V. Nincs dugasztáp, a DVB-T tuner adja neki, és egy másikkal (más fajta) is volt próbálva.
(#) Inhouse válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Működik az. Nekem 100m-el arrébb dolgozott egy a Triplex előtt, most apósom lakókocsijára raktuk fel 3 hete, tökéletes. Persze 12V-os dugasztáppal megy. Az adót nem rakták arrébb.
(#) Inhouse válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Bármi lehet, nekem semmi változás nem tűnt fel a rendszeremben. A dugasztáp után majd jelentkezek...
(#) pucuka válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Idézet:
„Mért lepke a neve az antennának?”

A gyakori antennákat a nép elnevezi a látott kép (><, mint a lepke szárnyai) alapján. Sokkal rövidebb, mint a széles sávú dipól, meg érthetőbb is.
A szélessávú antenna erősítőt én sem nagyon szeretem, igencsak zavarérzékeny jószág, nemcsak a sávon bellüli, hanem a sávon kívüli nagy jelekre is. Dehát könnyebb csinálni, mint egy helyesen, jól illesztett, kis reflexiójú antenna balun párost.
Intermoduláció = két különböző frekvenciájú jel keveredése
Kereszt moduláció = azonos jel fázisban eltolt termékeinek keveredése.
Következő: »»   50 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem