Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   806 / 1149
(#) proli007 válasza Chainsaw hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Ez egy trükkös Blocking oszcillátor, ami tud elég jól alkatrészfüggő lenni. A trafó tekercselési iránya sem mindegy, nem szabad felcserélni a kivezetéseket. De az 56k Bázisellenállás esetleg darlington tranyót sugall. Esetleg egy BDX54C jó lehet bele. De persze biztos nem vagyok benne.
(#) uniman válasza Chainsaw hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Ezek némileg hasonló jelzéssel ellátott régi RCA tranzisztorok... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) Pixi hozzászólása Jún 26, 2017 /
 
Sziasztok,
Kapcsrajz nélkül lehet tudni, hogy a képen a hiányzó SMD alkatrész mi lehetett? Elvileg 3 egyforma lehet, és egyet letoltak. Sajnos nincs meg.
Köszönöm a segítséget!
Üdv
PIXI
(#) Remci válasza Pixi hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Én kondira tippelek, de hogy mekkora, nem tudom.
(#) Pixi válasza Remci hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Hát igen, a színből ítélve én is a kondira szavazok. De hogy fogom megtudni mekkora az már macerásabb!
(#) Remci válasza Pixi hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Meg kellene mérni a másik kettőt hogy milyen értékű.Ha egyformák, akkor lehet hogy a hiányzó is olyan. Amúgy miben van? Nem lehet rajzot találni hozzá?
(#) Pixi válasza Remci hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Mivel ez egy drónban van így van belőle még 3, mert a motorvezérlőknél van. Csak sztm a multiméterem nem elég hozzá. Kondit 20nF-tól mér.
(#) zotya1983 hozzászólása Jún 27, 2017 /
 
Üdv!Pc trafóból bontottam egy ilyen segédtranszformátort mindössze 2 kivezetése van így gondolom valami leválasztó lehet.Valakinek valami ötlete lenne?
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2017
(#) vargaf válasza zotya1983 hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
2 kivezetésű transzformátor nincs! Hogyan működne? Mit alakítana át és mire?
(#) uniman válasza zotya1983 hozzászólására (») Jún 27, 2017 / 2
 
Ez egy "PFC" fojtótekercs...
(#) granpa válasza vargaf hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Villamos energiát, mágneses energiává: ld. elektromágnes, ill. mágneskapcsoló(relé).
(#) vargaf válasza granpa hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Transzformátorról volt szó!
(#) proli007 válasza granpa hozzászólására (») Jún 27, 2017 / 2
 
"Villamos energiát, mágneses energiává".. ráadásul oda-vissza, mint egy "trafó". Ha egy Flyback átalakító induktivitása a "kétlábú trafó". Vagy is nem is annyira perverz dolog trafónak becézni. Kialakítása működése azonos vele, csak épp nincs szekundere. De végül is egy takarék transzformátornak (autótranszformátor) sincs fizikailag különválasztható tekercsei.
(#) granpa válasza vargaf hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Mit is jelent ez a szó? (latin)
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2017
(#) szepi003 hozzászólása Jún 28, 2017 /
 
Sziasztok A képen látható tungsram izzóról keresek információt.Mire használták.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2017
(#) Gafly válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Parázsfény/ködfény/glimm lámpa.
Tipikus alkalmazása volt például kórházban, hogy a betegek tudjonak aludni, de nővérkék ne essenek hasra a sötétben.
Szóval ilyen irányfény, stb. célra használták.
Közvetlenül becsavarharható volt a foglalatba, az előtét ellenállás a vastag részben van beépítve.
(#) szepi003 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Szia köszönöm hogy válaszoltál,ráadva a 220 at nem látni semmit ,viszont ha a burához teszem a kezemet akkor parázslik lehet hogy már nem jó
(#) granpa válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Valószínű az egyik bevezetése szakadt. Óvatosan ki kell nyitni a menetes részt (a búra ragasztása nem biztos, hogy elválik, fém-lombfűrésszel pl.), hogy látható legyen, melyik vált el.
(#) pucuka válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Ha jól emlékszem, ezek 110 V -osak voltak. Az első 220 -ra kapcsolásnál elégett benne az előtét ellenállás, ifjú titán koromban én is elkövettem egy ilyet.
(#) szepi003 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Szia ez 220 as rajta van a foglalaton 220-240 2-3 w
(#) proli007 válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Hello! Ha szerencséd van, csak valamelyik kivezetés beforrasztása korrodált el az E27-es menetnél. Bontás előtt meg kell próbálni átforrasztani. De valami forrasztószert is célszerű használni, mert a kivezetés általában vasból volt..
Rossz esetben az előtét ellenállás szakadt meg. Mert ha hozzá érsz és világít, akkor a gáz és a belső részek rendben vannak.
(#) Broly94 hozzászólása Jún 28, 2017 /
 
Sziasztok, az alábbi képeken lévő kondik után érdeklődnék, hogy milyen fajták és mire valók? (nem az összeset fényképeztem le, van belőle több értékben is.

Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza Broly94 hozzászólására (») Jún 28, 2017 / 1
 
Szia!
Az első képen TTL IC-k vannak, a másodikon egy motorindító kondenzátor, a harmadikon pedig egy nagykapacitású elektrolitkondenzátor látható.
(#) bancsi15 hozzászólása Jún 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül, hogy ésszerű áron hol lehet kapni induktív csipeszt?
Olyat amit a gyújtásállító stroboszkópok használnak a gyújtókábelre.

Köszönöm előre is!
(#) szepi003 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Szia koszonom átforrasztottam kivezetéseket most már mukodik.
(#) Stewe válasza bancsi15 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Készen ne reménykedj...
Nem egy szabványos dolog, minden gyártó saját magának konstruálta meg. Ha ELKON -hoz kellene, már a gyártó sem létezik.
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Esetleg valaki abban tudna segíteni, hogy ha az azonos helyen lévőt kiforrasztom, be tudja mérni, és netán tudna küldeni is egyet ilyenből?
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Ma kiforrasztottam a másik ugyan olyan kondit a panelon, hogy megpróbáljam tényleg az-e a hiba. Közben multiméterrel rámértem többször is, és csak a 2µF pozícióban lett eredmény amit le is fotóztam. Csak nem tudom pontosan mennyi is az annyi, és milyen kondit keressek.
Esetleg lenne valakinek ilyen SMD kondija?
(#) vargaf válasza Pixi hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
24 nF a kijelzett érték, az 5 % tűrésű E24 sorban szabványos érték.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017
(#) Pixi válasza vargaf hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Köszönöm, már rég foglalkoztam ilyen témával! A méret így adott lehet? Mennyi lehet az esélye, hogy egy viszonylag új laptop alaplapon találok ilyet?
Következő: »»   806 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem