Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   336 / 429
(#) Doky586 válasza granpa hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
OK kösz, elmegyek, csak rossz emlékeim vannak róla (amikor múltkor ott voltam, egy kedves hölgy fülig vigyorral közölte hogy nincs börze, elhalasztották.. én persze magamban cifra szavakat mormoltam erre..)
(#) granpa válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
A börzenaptár fenn van a fórum Börze témájában.
(#) Doky586 válasza granpa hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
A hivatalos honlapjukról vettem előtte az időpontot, de mégse akkor volt..
(én előre tervezem a beosztásom hónapokkal előre, ők meg megváltoztatták az utolsó pillanatban)
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2017
(#) pompidu hozzászólása Júl 18, 2017 /
 
Sziasztok,
Motoromban sajnos tönkrement a cdi egység sikerült szétbontanom és van benne egy tirisztor amit sehol nem találok, ebben kérném a segítségeteket, hogy hol kaphatnék vagy esetleg van e valakinek otthon a fiókban, ha nincs akkor mit lehetne beleraknak helyette.
Az alkatrész neve: 3P4MH
Előre is köszönöm.
(#) Remci válasza pompidu hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Szia!

Adatlapot találtam, az alapján lehet hozzá keresgélni. Bővebben: Link De úgy nézem, BT150 jó helyette.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2017
(#) dokidoki válasza pompidu hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Meg guglizva ezt a pár betű és számkombinációt, kiad egy adatlapot, ez alapján már könnyen lehetne tudod, hogy kb 500 Volt 3A általános tirisztor. Így bármely hasonló paraméterű megteszi. Így erre rászűrve legközelebbi találat: Bővebben: Link Máshol, biztos van közelebbi is.
(#) source2 hozzászólása Júl 23, 2017 /
 
Sziasztok

Valaki nem tudja hol kapható transzformátor/ lágyvas lemez (electrical steel)? (0,8-1mm) A lényeg, hogy minimim 120x120mm legyen.

Előre is köszönöm

Üdv Gyula
(#) latyakosa hozzászólása Júl 25, 2017 /
 
Kisméretű sztereo hangerő szabályozó potenciométert keresek. Kb 15mm a teljes szélessége, a kivezetések megközelítőleg 0,75 raszter távolságúak.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2017

poti.png
    
(#) granpa válasza source2 hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Mihez kell ilyen vastag, és pont ekkora (vagy nagyobb?). Vékonyabb, keskenyebb, hosszabb van. ~0.5×60×3-500 mm
(#) source2 válasza granpa hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Szia. Axial Flux motor/generátohoz. Üdv Gyula
(#) pjg hozzászólása Júl 26, 2017 /
 
Hol kapható ilyen, vagy hasonló kapcsoló? Elvileg biztonsági, mágneskapcsolós.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2017

kapcsoló.jpg
    
(#) Johnycorp válasza pjg hozzászólására (») Júl 26, 2017 / 1
 
Hello.

Például egyik lehetőség

Például másik lehetőség

Hasonló a Tracon kínálatában

Mintha láttam volna ilyet valamelyik magyar webshopban (e-mile.hu talán), ha még rátalálok, megírom.
(#) pjg válasza Johnycorp hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Köszi.
(#) elektroncso hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Sziasztok.
Egy szokatlan kérdésem volna. Van nekem egy vásárlási utalványom a HQ Elektronika üzletben (OKV-n nyertem), amit személyesen az üzletben kell levásárolnom. Én viszont még soha nem jártam náluk, nem tudom milyen módon árulnak. Az ami az internetes áruházukban van az van az üzletben is? Vagyis ha onnan összeírom az alkatrészlistát amit venni szeretnék akkor azt az üzletben oda tudják adni? Vagy le kéne adnom előre a megrendelést online és személyes átvétellel átvenni a csomagot? Esetleg van az üzletben olyan rész ami a webáruházban nincs feltüntetve (turkáló esetleg "önkiszolgáló" rész stb.), vagy minden pult mögül megy?
Előre is köszönöm.
(#) goreny válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Legegyszerübb és a leggyorsabb, ha a webshopban összeállitod és meg is rendeled, majd elmész érte. Még így is sorba kell majd állnod, esetleg nem rövid ideig. Turkáló, válogatós részük nincs, ha listát viszel nagyon sokáig tart míg összeszedik.
(#) elektroncso válasza goreny hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Köszönöm, így fogok tenni.

Általános hívás:
És a LOMEX-el kapcsolatban is érdekelnének a fentebb jelzett információk. Itt valahonnan úgy rémlik, hogy van turkáló, de ez nem biztos.
Előre is köszönöm.
(#) goreny válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
A lomexben van turkáló részleg. A webshop részt használva drágábban kapod meg a termékeket, mert a mennyiségtől függően csomagbontási díjat számolnak fel, cserében egy perc alatt átveheted. A normál bolti részen sokan szoktak lenni, végig kell állni a sort. Viszont, ha egyértelműen tudod, hogy mit szeretnél, a bolti részre listával menj (akár a webshopos, cikkszámos listával), add oda az eladónak, sokkal könnyebb nekik. Ha estleg van pár kérdéses, választani való tételed, azt meg a végén intézheted.
Ha turkálós részre vágysz, menje el a 1074 Vörösmarty u. 5.-be, ott két bolt is van egymás mellett.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2017
(#) bbb válasza goreny hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
A lomexben ki is van írva, hogy a webshop árak nem egyeznek meg a bolti árakkal. Amúgy meg a csomagbontási díjat a boltban is rászámolják, kb. egyforma áron adják így is úgy is. Ami viszont előny a webshopjukban (többek közt):
- mindig előre összekészítik a csomagod és abban valóban az van, amit rendeltél (a boltban nem mindig sikerül azt adniuk)
- nagyon gyorsan lehet végezni (eddig még sose volt előttem senki, nem kellett sort állni, mint az üzletben)
- lehet bankkártyával fizetni (a kisker részen ez nincs)
- gépi számlát kapsz, nem kell még a kézi számlára is várnod (említettem már, hogy odakint már csak fizetős parkolás van?)
- az összekészített csomagra nem kell várni (a boltban egyes cuccokat a raktárból kell kihozzanak, s arra bizony várni kell)

De azért a kisker bolti résznek is van előnye ezzel szemben:
- ha valamit nem tudsz, akkor megpróbálnak segíteni
- ha odaviszel egy mintadarabot, akkor az alapján próbálnak neked alkatrészt adni (nagyon jellemző, hogy dc csatlakozókat próbálgatnak a kütyükbe - akár az előtted lévő 5 emberből háromnak!)
- tudsz "csemegézni" (amit a webshopban nem találsz meg, lehet, hogy pont a turi cuccok között ott lesz olcsón)

A két részleg között, mint említettem közel egyformák az árak, így legtöbb esetben, ha nem égetően szükséges az alkatrész, akkor összevárom, míg meglesz a 2000Ft minimum rendelési tétel és én webshopozni szoktam. Főleg az az idő, amit sorbanállással kell eltölteni, az szokott ez irányba lökni engem, hiszen az se mindegy, hogy a parkoló órába mennyi fémet süllyesztek el...
(#) goreny válasza bbb hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Idézet:
„A lomexben ki is van írva, hogy a webshop árak nem egyeznek meg a bolti árakkal. Amúgy meg a csomagbontási díjat a boltban is rászámolják, kb. egyforma áron adják így is úgy is. ”

Ha nem egyeznek az árak, akkor hogy adják egyforma áron?
Nekem az a tapasztalatom, hogy van olyan, hogy egy darab alkatrész sokkal drágább a webshopon keresztül, mint a boltba. A webshopba a csomagbontási és a sávosan csökkenö árakkal próbálnak nyomást gyakorolni, hogy vegyél többet, mert akkor olcsóbb lesz. A boltban az átlagot fizeted, nincs "kényszerítő" tényező. A webshopban viszont kapod a kényelmet és a gyorsaságot. A parkolás pedig lassan már sehol sem ingyenes. Esetleges előny a bolti számlázásnál, hogy "bármit" ráírnak, ha olyan cégnél dolgozik az ember, könnyebb "mást" is venni.
(#) KBal76 válasza bbb hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Ha a Lehel Csarnok parkolójában állsz meg, akkor egy óra legalább ingyenes.
(#) bbb válasza goreny hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Idézet:
„Ha nem egyeznek az árak, akkor hogy adják egyforma áron?”

Idézet:
„...is rászámolják, kb. egyforma...”
(#) bbb válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Igen, csak mire eljutsz onnan a lomexig és végig állod a sort, addigra az is elfogy. Onnantól ők meg egész órát számolnak, na meg mobilról se tudod fizetni
A fizetőssé tételnek egy hatalmas előnye lett: mindig meg lehet állni a közvetlen környezetükben.
(#) elektroncso hozzászólása Aug 8, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Ha van turkáló biztosan turkálok is, hátha találok valami érdekeset.
A parkolás nekem mindegy, tömegközlekedéssel megyek. Vásárlási utalványom van ide is, azt szeretném levásárolni.
(#) elektrorudi válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
A turkáló rész kínálata ez elmúlt 2 évben meglehetősen lecsökkent (volt egy pár hónap, amikor gyakorlatilag nem is volt). Azt mondták, ez azért van, mert több áru fogyott onnét, mint amennyi pénz befolyt értük...
(#) granpa válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Ha így van: "kiváló üzletpolitika"! Inkább kidobni, vagy a turkáló minőséget, is normál áron adni (ha úgy megveszi a balek).
(#) Doky586 válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Mi az a turkáló?

Mindenféle összekevert sima és smd ellenállás diódák, zennerek, diakok beleöntve egy 1x2m dobozba arasznyi vastagságban, körülötte tucatnyi egymást lökdöső emberrel..? akik már órák óta keresik a kívánt alkatrészt, de mindent találnak csak pont olyan értékűt nem ami kéne..?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2017
(#) elektrorudi válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Nem. El kell menni megnézni. Nincs semmi összekeverve. Inkurrens árukat tesznek ki. Pl. 100db 470uf/10V kondenzátor egy zacskóban, nem tudom... 200,- ért. 500db 33k/0,25W ellenállás zacskóban 500,- (ezek csak példák, se mennyiséget, se az árat ne kérjétek számon). Ezek, ilyen formában nincsenek pl. a web áruházban feltüntetve.
Ez olyan, mint a TECSO pénztárak előtti polcra kirakott rágógumi, vagy TIC-TAC. Amíg állsz a sorban, arra jössz rá, hogy neked ilyenre feltétlen szükséged van... vagy lesz.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2017
(#) Massawa hozzászólása Aug 10, 2017 /
 
Van valakinek ötlete hol lehetne beszerezni egy 3086A Dual H hidat (SUN). Végigtelefonáltam néhány nagy europai forrást - sehol sem ismerték.
(#) mraulajos hozzászólása Aug 14, 2017 /
 
Hali!
Hozzám került egy ilyen mosógép. Székefét szeretnék beszerezni hozzá. Kérem a segítséget.
(#) zolika60 válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 15, 2017 / 1
 
Legolcsóbban itt méret alapján.
Következő: »»   336 / 429
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem