Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyon stabil 5V előállítása
Lapozás: OK   2 / 2
(#) proba válasza potyo hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Köszi egyébként 7910 -et én sem láttam, de 7810-em már volt.
(#) szabi83 válasza proba hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
(#) potyo válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Na akkor annál jobb, ha még kapni is lehet.
(#) frank tibor válasza proba hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Helló
Talán ez a kapcsolás megoldás lehet!? A 7107 negatív tápon csak miliampereket fogyaszt. Trafóról 79L05 elég. A CD4009 kiegészítve 3.3V a minusz táp, 5V helyett és így is műlödőképes.

Ut +-conv.jpg
    
(#) flyingdoctor hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Úgy látom a PDA külső tápja másnak is gondot okoz. Magam akkor szembesültem ezzel, mikor nagy igyekezetemben 12 volttal tápláltam meg majd dobtam a szemétbe az enyémet. Szeretném kérdezni, hogy négy sorosan összekötött AA-s akksi, stabilizálás nélkül (5,3 volt frissen töltve) alkalmas -e külső tápként PDA-hoz? Gondolom a bemenet valamennyire védett, kb. mennyi tűréssel dolgoznak ezek a gépek?
Üdv,: Laci
(#) KisBuczi hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
Üdvözlök mindenkit,remélem hogy még él a topic!

Problémám a következő:
A kocsiba kellene egy -mp3 lejátszó táplálására - a kb. 13.4 V-ból ami ugye ingadozik stabil 5 V hogy tudjam táplálni és ne kelljen elem a lejátszóba,vagy éppen az Ipod-ba. Amint azt egy másik topicból megtudtam az Ipod áramfelvétele 500mA.

Kérdésem az lenne hogy valaki tud-e küldeni egy kapcsolási rajzot ami alapján az adott feltételeket elő tudom állítani?
(#) potyo válasza KisBuczi hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Legegyszerűbb lenne egy ilyet venni szerintem: http://www.hestore.hu/termek_10023523.html
(#) KisBuczi válasza potyo hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Szia! Nekem 5V kell nem 12,és szeretném én elkészíteni.
(#) potyo válasza KisBuczi hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
A bemenete a 12V-os. A kimenete USB, vagyis 5V-os. Nem egyértelmű a címből, írtam is a megfelelő témába róla.

De ha építeni akarsz, akkor fogd pl. az LM2574, LM2576, MC34063 vagy hasonló adatlapját, abban találsz mintakapcsolást, azt megépítheted.

De ezt nem éri meg építeni, nekem volt ilyenem, nagyon stabilan illeszkedett a szivargyújtó aljzatba, sajnos kölcsönadtam és eltűnt...
(#) pucuka válasza KisBuczi hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Megkaptad a választ potyo -tól, szerinted a 12/USB mit jelent?
De ha építeni akarsz mindenáron, akkor építsd meg a csatolt adatlapon szereplő kapcsolást, de akkor még nem lesz stabil, strapabíró ház, USB aljzat, passzív elemek, kontakthibamentes szivargyűjtó csatlakozód.
De Te tudod.

LM2574.pdf
    
(#) KisBuczi válasza potyo hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Szervusz!

Már végigolvastam a topicot és csak azért tettem fel a kérdést ismét mert vita volt róla hogy mi jó mi nem. Így most egyértelmű választ kaptam.
Csatoltam egy képet az LM 2574-es katalógusából, nekem erre a kapcsolásra van szükségem igaz?

A kapcsoláson látható egy L1 az egy 330uH-s fojtótekercs igaz?
Ebből találtam HE-n 1.4 A és 0.5 A-s kivitelűt, elegendő nekem a 0.5 A? Végülis ahogy a rajzot nézem azon a tekercsen több nem folyik át.

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) potyo válasza KisBuczi hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Igen, ez az a rajz. De a tekercsből az 1,4A-est tedd be, mert átlagban valóban a kimenet árama folyik a tekercsen, viszont ez fel-le változik nagyjából 350mA és 650mA között.
(#) KisBuczi válasza potyo hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Szerintem hamarosan megépítem remélem hogy jó lesz,mondjuk először egy olcsóbb mp3 lejátszót rákötve sok probléma nem lehet.
A válaszokat nagyon köszönöm!
(#) KisBuczi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Az én tervem is ez volt,azért köszönöm.
(#) flyingdoctor hozzászólása Aug 20, 2010 /
 
Abszolút elvi kérdés: ha DC-DC konvertert építünk a step-up vagy step-down típusú működik jobb hatásfokkal? Feltételezzük, hogy az input áramforrás feszültség különbségének abszolút értéke azonos.
Üdv.:
Laci
(#) potyo válasza flyingdoctor hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Ez jelentős mértékben függ a bemeneti és a kimeneti oldal közötti eltéréstől. Na meg ha adott egy bemeneti forrás és kell egy adott kimenő feszültség, akkor nemnagyon van lehetőség válogatni, hogy milyen konvertert használjunk, hanem ami oda való, abból kell a legjobb hatásfokot kihozni.
(#) flyingdoctor hozzászólása Aug 20, 2010 /
 
Köszönöm! Konkrétan: hogy jövök ki jobban egy PDA táplálásból: 2 db 1,2 V-os akksival vagy vagy néggyel?
Nyilván négynél kisebb a különbség, meg tovább is tart, de nekem max. 5-6 órányi táp kell a PDA akksival együtt, és nagyon fontos a minél kissebb helyigény.
Üdv,:
Laci
(#) potyo válasza flyingdoctor hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Mekkora kimeneti feszültség kell a pda-nak?
(#) flyingdoctor válasza potyo hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Stabil 5 V max 5% eltéréssel.
(#) potyo válasza flyingdoctor hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Akkor rákötném a négy darab akkut direktben. Alacsonyabb feszültségtől nem lesz baja, aztán lehet, hogy elműködik még 4V-ról is, akkor meg felesleges stabilizálni neki.
(#) flyingdoctor válasza potyo hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Igaz, csakhogy az 1, 2-es akksi frissen töltve 1.4 V. Az pedig bőven a tűrésen kívül van, sajna
(#) potyo válasza flyingdoctor hozzászólására (») Aug 20, 2010 / 1
 
Nem kell annyira berezelni ezektől a dolgoktól. Üresjáratban van az az akku annyi, kis terhelésre már leugrik az is 1,3V-ra, az meg már belül van.

Két akkuval az a gond, hogy kicsi a feszültség, így jelentős rész veszik belőle a feszültségnövelésnél. Négy akkuval meg az, hogy épp a feszültségtartományán belülre esik a kívánt kimenet. Négy akkuhoz jó lenne a linear technology ic-je, ami tud step-up és step-down üzemmódot is, csak sajnos nem túl barkácsbarát tokban lakik, és sok külső alkatrész kell mellé. Hasonló cipőben járok én is, csak nekem akkuról kellene 12V-ot csinálni merevlemez számára, de ugye az akku feszültsége 10,5V és 13,8V között változhat. De nálam szerintem az lesz a vége, hogy direktbe kötöm, lesz ami lesz.
(#) flyingdoctor válasza potyo hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) Skori válasza potyo hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Miért nem sepic konvertert használsz a 10...14V -> 12V előállításához? Szinte bármelyik step-up, vagy flyback célIC használható ilyen kapcsolásban is.
Egy ötlet...
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2017
(#) Pafi válasza flyingdoctor hozzászólására (») Aug 11, 2017 / 1
 
Akkor már én is válaszolok egy 7 éves kérdésre.

Ha kicsi a feszültség és a feszültségkülönbség is, és nem használunk szinkronegyenirányítót, akkor a step down a jobb, mert ott FET vezet sok ideig, míg a step upban dióda. Szinkronegyenirányító esetén nincs különbség, nagy feszültség esetén pedig erősen függ a felhasznált alkatrészektől hogy melyik jobb.
(#) giskard hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Ha nagyon stabil 5 voltra vágysz, ajánlom az AD584-es ic-t.(bizonyos helyeken kapható és talán még etalonnak is használható) .
(#) Pafi válasza giskard hozzászólására (») Aug 12, 2017 / 1
 
Egy sokezer év élettartamú robotnak 7 év nem idő és gondolatátvitel során olyan csekélységekre sincs szükség, mint megszólítani azt akinek a gondolatot szánta.
(#) Skori hozzászólása Aug 12, 2017 /
 
Kezdek aggódni, hogy elindítottam egy lavinát
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem