Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   215 / 291
(#) kaqkk válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Akkor valószínű hogy hőfokszabályzó problémája van , de csinálj egy olvasztást és figyeld meg hogy hűvösebb időben mit csinál , előfordulhat hogy "csak " a nagy melegekben nem bírta elérni a beállított hőfokot ezért sokat ment és lejegesedett (a jég jó hőszigetelő ) ezért megint csak tovább ment ..
(#) compo válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Ez még mitől lehet hogy egész nap megy és alig éri el a beállított hőmérsékletet pedig nincs sokat nyitogatva.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2017
(#) kaqkk válasza compo hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Ezekben a nagy melegekben sok hűtő így csinál , a lényeg hogy időnként leolvaszt és nem jegesedik ,
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Télen is ezt csinálja. Azért majd megfigyelem, ha az "ellen" leolvasztja megint. A régi melegebb (bár szellősebb) helyen volt, és nem csinált ilyet.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2017
(#) kaqkk válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Ha télen is akkor valószínűleg hőfokszabályzó hiba ..
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Nem tudom, hogy merre van benne, meg mit lehet vele kezdeni. Gondolom, nem a tekergetője a hibás. Nagyon macerás a kibányászása a gépnek a helyéről.
(#) kaqkk válasza granpa hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
De a tekergető ....
(#) Szabesz77 hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy régi Lehel hf 260/75k típusú kombi hűtőnk, aminek elszenesedett az indító reléje(a normál hűtő kompresszoráé). Pont ott, ahol a felirat volt...
Esetleg tudja valaki a relé pontos típusát? Nagy segítség lenne!
Előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza Szabesz77 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Ha elégett a relé annak oka van (valószínűleg kompresszor tekercs zárlat ) ezért nem igazán hiszem hogy relécserével megúszod a javítást , de ha a kompresszor tipusát megírod utánanézek a relének ..
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Köszönöm, ahhoz még hozzáférek.
(#) Szabesz77 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Sajnos nincs semmi a kompresszoron, egy cetli sem
(#) Busz hozzászólása Szept 2, 2017 /
 
General Frost C180 r134c hűtőközeges hűtőgép csumára tekerve nem kapcsol ki, de nem is fagy meg benne semmi.

Állt 5 évet, évente 1-szer pár napra bedugva, de most csak megy és fortyog. Olyan mintha levegős víz keringene benne.

Hűtőközeg hiány lehet? Érdemes ezt javítani?

gefrbelso.jpg
    
(#) kaqkk válasza Busz hozzászólására (») Szept 3, 2017 / 2
 
Igen és nem a két válasz , jó lesz szerszámos vegyszeres szekrénynek
(#) Busz válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Vagy félrerakom és ha pl másik hűtőhöz, vagy klímához hívok szerelőt akkor megmutatnám neki ezt is.
Feltöltöm öngyújtógázzal mint a netes videóban.
(#) kaqkk válasza Busz hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Az ilyen netes videók kb annyit érnek mint amikor a terepjáró lefordult gumiját féktisztító spray segítségével visszarobbantják a felnire , talán 1 percig marad rajta ... Ha feltöltöd öngyújtógázzal a régi hűtőt ami nem ilyen nyomásviszonyokra van tervezve kb egy napig fog működni és nem is valószínű hogy hűteni fog ... (ha a szerelőnek megmutatod azt fogja mondani hogy dobd ki semmi nem hasznosítható belőle másik hűtő javításához pótalkatrésznek)
(#) erbe válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2017 / 1
 
De. A termosztát és a lámpa általában használható. Na meg a hálózati csatlakozókábel.
(#) Atti128 hozzászólása Szept 5, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy olyan gondom hogy barátom arc 5453 hűtő nem indult el. Lecseréltem a hőfokszabályzót minden oké megy hűt de most meg nem kapcsol ki. A normál tér is jeges. Raktam bele másik szabályzót hátha az a rossz ( ez nekem volt elfekvőben itthon) de az új amit típus alapján adtak ugyan azt produkálja tehát nem áll le.
Gondoltam arra hátha elkötöttem. 3 szál megy rá a 3-as számúra raktam a világítás kapcsolóét a másik kettő gondolom mindegy, vagy nem? tudna valaki segíteni mert ég a pofám rendesen.

Köszi: Attila
(#) kaqkk válasza Atti128 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
A termosztát kapilláris csöve teljesen koppanásig visszament a helyére ? Ha már rendesen lehűtött és kinyitod világít a lámpa ?
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) Atti128 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
A lámpát megnézetem, holnap a kapilláris cső véleményem szerint bent volt a helyén rendesen.
Köszönöm addig is.
(#) rammeradrian hozzászólása Szept 5, 2017 /
 
Sziasztok!

Mi lehet az oka annak, hogy van egy Lehel fagyasztó, ami egy két napig megy, majd teljesen leolvad, aztán van hogy újra elkezd működni. Ha kihúzom hosszabb ideig áll, akkor bedugáskor mindig egyből indul. Ennyit sikerült eddig megfigyelni rajta.

Valakinek van ötlete?

Köszönöm!
(#) kaqkk válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Lehet akár kontakt hiba is a hőfokszabályzó bekötésénél (már jártam így már kezdtem cserélni a termosztátot amikor észrevettem egy laza kötést ) De lehet hőfokszabályzó probléma is .
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) Atti128 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
A lámpa úgy mükődik ahogy kell, a normáltérben kásás a víz. Másnem hozok bele egy újjab szabályzót hátha az új nem jó.
(#) kaqkk válasza Atti128 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Akkor nem a szabályzó a gond , valószínűleg szivárog belőle a gáz és azért nem tud lekapcsolni mert ahol a hőfokszabályzó érzékel ott már nem hűl eléggé a az elpárologtató máshol meg már nagyon túlhűt azért alacsony a hőfok a gépben , hívj egy szerelőt nézesd meg .
(#) gyerek67 hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Régi Lehel hűtőgépünkben az elrozsdásodott csavar eltört és lepattant az a műanyag lapocska, amelyik a termosztát(?) szondáját szorítja a hűtő belső falához.
Emiatt lehet az, hogy a gép még 1-esen is annyira hűt, hogy 0 fok körüli hőmérsékleten dolgozik?
Vagy más oka is lehet?
Köszi előre is a segítségeteket!
(#) gyerek67 válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Ja, a készülék egy kombi hűtő, típusa:
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2017
(#) zoz11 válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Igen lehet. A régi mellé egy új csavarral vissza fogatod és kész is
(#) gyerek67 válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Köszi a tippet!
Az imént teljesen kitakarítottam belülről a hűtőt és visszacsavaroztam a helyére a szondát.
Más érzékelőt nem találtam benne, a fagyasztó részben sem.
Most várom a fejleményeket, beleraktam egy hűtő-hőmérőt is.
Mihelyt van tapasztalat, megírom!
(#) gyerek67 válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget, megoldódott a probléma.
Már nem kell attól félni, hogy a kaja odafagy a hűtő falához!
Nem is gondoltam volna: ilyen sokat számít, hogy a szonda nincs a hátfalhoz csavarozva, hanem eláll 10-15 mm-re?
(#) botigta hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Sziasztok,
Van egy Whirlpool ARC 4190/2/IX No Frost hűtőnk, ami jópár hónapja az idegeimre megy:
Időről időre fokozatosan csökken a hűtőteljesítménye, teljesen a nulláig. Elején ilyenkor leállítottam, szétszedtem, a hőcserélő egy jégtömb, hősugárzóval leolvasztottam, újraindítottam, és ismét ment hetekig, folyamatosan romló hűtőteljesítménnyel. A konkrét bajt tudjuk, csak azt nem, hogy mi okozza (illetve egyre tudok tippelni, hogy megbutult a processzora?):
- amikor nem elég a hőfok, a kompresszor rendben elindul, csakhogy a két hűtőtér ventillátorját teljesen kiszámíthatatlanul kapcsolja be, de inkább nem, tehát a hűtött levegő nem jut be a hűtőterekbe
- a leolvasztó funkció is szerintem kevésszer kapcsol be (ezt onnan tudom, hogy kínomban rákötöttem egy LED izzót, és az világít ha leolvaszt)
- viszont ha bekapcsolom a gyorshűtést, akkor bekapcsolnak a ventillátorok minden esetben, és úgy lehűtik még a normál teret is, hogy ott is fagynak meg az ételek, mivel a kivánt hőfoknál nem kapcsol ki
Amit tudunk:
- hűtőközeg rendben, leellenőrizve
- leolvasztó kör teljesen jó, melegít, leellenőrizve
- mindkét hőfok érzékelő jó, Manual alapján több hőfokon leellenőrizve az ellenállásérték
- alaplap csak általánosságból átvizsgálva, semmit nem talált a hozzáértő szakember

Szóval minden hardveregység jó, önmagában vizsgálva, csak vezérlési problémára gondolnék, de mitől tud ez megbutulni? Lehet erre újratölteni adatot?
Köszönök minden ötletet
(#) kaqkk válasza botigta hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Az olvasztást a vezérlés kapcsolja vagy van lent a kompresszor mellett még egy dobozka egy kis panellel ? Ha van dobozka akkor ő a bűnös (olvasztó óra ) cserélni kell . Ha nincs akkor a vezérlőben lévő kondikat cseréld ki , van benne egy 470n-1mikro körüli kondi ami a tápfeszt állítja elő ha ez hibás alacsony a táp ezért nem tud meghúzni az olvasztórelé .
Következő: »»   215 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem