Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   379 / 840
(#) morgo válasza ALI hozzászólására (») Aug 31, 2017 / 1
 
Szia! Szerintem I2C scanner sketchel ellenőrizd a címet. Ha az megvan, próbálj ki másik meghajtóprogramot. Nekem van olyan, hogy ha a cím után beírom a kivezetéseket is, akkor nem jelenik meg semmi a kijelzőn. (NewLiquidCrystal) Volt már olyan is, hogy hibás volt a PCF8574 a modulon.
(#) hinar_ válasza pjg hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Letöltöttem a drivert és azt telepítettem. Működik. Felismeri a gép az eszközt és feltöltöttem a minta programot és az is működik..
(#) berkesandor válasza hinar_ hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
(#) pjg válasza hinar_ hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Hurrá!
(#) ALI válasza morgo hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Szia nem használtam még ilyen schannert tudnál valamit ajánlani mivel próbáljam. Köszi
(#) berkesandor válasza ALI hozzászólására (») Szept 1, 2017 / 1
 
(#) phr3ak hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Sziasztok! Mit lehetne használni 5V-os ic-t szeretnék illeszteni 3.3V-os due-hez, egy illetve kétirányú kommunikációra mi az ami esetleg itthon is beszerezhető normál 2.54mm es raszterrel? Köszönöm.
(#) attika válasza phr3ak hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
(#) ALI válasza berkesandor hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Szia. Köszi a segítséget sikerült meg oldani.
(#) phr3ak hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Igen azt elfelejtettem írni hogy azert legalább 8 csatornás legyen. 24 vagy több vonalhoz kell. Leginkább 74LVC245-t szeretnék csak nem tudom hogy beszerezhető-e dip-ben bárhol.
(#) tbarath válasza phr3ak hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Akkor keresel 8 csatornást, nekem "szintillesztő ic" kifejezésre keresve ezt első helyen hozta a google: Bővebben: Link

De összerakhatsz 2 db 4 csatornást is, stb.
(#) morgo válasza phr3ak hozzászólására (») Szept 4, 2017 / 1
 
Beszerezhető.
Bővebben: Link
(#) phr3ak hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
ja most latom a 74lvc245 nem tud 5V-ot outputon 27c512 epromot akarok egetni due-vel.
(#) wbt válasza phr3ak hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Erre én használnék kifelé 4x CD4094-et, befelé meg CD4021-et és akkor szintillesztésre csak 1db-ra lesz szükséged. (CD4021 soros kimenete) A programozó feszt elő lehet állítani akár 555-el is, annak kapcsolása történhet FDC6324 vagy a nagyobb feszültségű testvére, de akár 2db tranzisztor is jó. Így egy 8-bites portod mindenre elég lesz, ha pipeckedni akarunk, akkor a programozó impulzusnak (ha kell) külön monostabil, hogy ne szálljon el program lefagyáskor.
(#) bence0121 hozzászólása Szept 5, 2017 /
 
Szép estét mindenkinek.
Régóta kínlódok már a cella tömbösítéssel.
Próbálkoztam eleget már a mikró trafós verzióval de nem igazán vagyok vele megelégedve. Lemez felizzik, stb. Találtam egy cikket, tetszik is de egyszerűen nem tudom felprogramozni az arduino nano-t. Letöltöttem a programot, de ha a parancssort bemásolom akkor exit status 1 hibát ír mindig, Nano-t látja már az ellenőrzésnél bukik a dolog. Meg mondom őszintén nem nagyon értek hozzá, próbáltam már informatikai boltban is segítséget kérni hátha felprogramozzák de nem tudtak segíteni. Mostanában elég sok akkut javítok és hatalmas segítség lenne. Szöveges dokumentumba belinkelem a parancssort, valaki megtenné, hogy belenéz?
A cikk itt elérhető, remélem nem szegem meg ezzel a szabályzatot, ha igen akkor előre is bocsánatot kérek.
https://logout.hu/cikk/ponthegeszto_keszitese_arduinoval_3/szuksege...k.html
Találtam egy külföldi oldalon lévő cikket is azt a parancssort gond nélkül felteszi csak ott nem az analóg kimenetet használja a kijelzőnek. A "hegesztőt" pedig már megépítettem. Nem szeretném előről kezdeni ha nem muszáj.
Köszönöm előre is mindenkinek!

arduino.txt
    
(#) bence0121 válasza bence0121 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Itt a pontos hiba:
C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Dokumentumok\Arduino\Spot_Welder\Spot_Welder.ino:1:31: fatal error: LiquidCrystal_I2C.h: No such file or directory

#include <LiquidCrystal_I2C.h>

^

compilation terminated.

exit status 1
Hiba a(z) Arduino Nano alaplapra fordításra.
(#) tbarath válasza bence0121 hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
telepítsd az a lib-et
(#) gerleimarci válasza bence0121 hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
EZT kell bemásolnod a Dokumentumok\Arduino\libraries helyre mappástól.
(#) dani555 hozzászólása Szept 9, 2017 /
 
Sziasztok!
Most kezdtem Arduinozni, és akadt egy kis problémám, Nano-t használok, nem akarja letölteni a programot a Nanora, csak a built in led villog rajta. Tapasztalt már valaki valami hasonlót, mi lehet a probléma? A tools-ban mindent jól állítottam be tudtommal, de amikor a feltöltésre kattintok kiirja hogy hiba a feltöltéskor, a bootlander égetésekor szintén hibát dob....

Köszi a segítségeteket!
(#) pjg válasza dani555 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Itt fölöttem a sárga sávot olvastad?
(#) berkesandor hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Mini pro-ról használok egy DS3231-t, és egy I2C modulon keresztül egy LCD-t.
Feltöltöm a programot, elindítom a soros monitort, rtc nem azt az időt adja vissza amit feltöltöttem rá, LCD nem indul el, hiába nyomom meg a reset gombot, akkor sincs változás.
Ha elveszem az arduino tápfeszét, és visszaadom, után minden működik helyesen, jó időt olvas ki, és a LCD is életre kel.
Mi okozza ezt?
(#) dani555 válasza pjg hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Jó, hogy felhivtad rá a figyelmemet, letöltöttem és működik
Köszi!
(#) nzozz hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudtok esetleg megosztott, kész projektet, amiben 4x4 -es billentyűzetről (keypad -ről) beállítható/programozható PID termosztát lett megvalósítva, esetleg visszaszámlálós időzítővel megfejelve? Tudom elég speciális igények, de hátha másnak is volt ilyesmi elképzelése, akkor csak utánépíteném azt. Persze ha nincs ilyen, akkor majd idővel, szépen lassan lehet sikerül elkészítenem magam. Konkrétan elektromos hőkezelő kemence szabályzásról lenne szó.

Köszönöm
(#) Balagemann2031 hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Sziasztok! Most vettem egy arduino uno R3-mat, rádugtam gépre, és fut rajta egy led villogtató program. Próbáltam feltölteni, de alaplap feltöltési hibát ír, gondolom portot kellene választanom, de nem tudok mert inaktív a funkció. Win7-et használok, amikor elsőre USB-re dugtam, illesztőprogram telepítés sikertelen üzenetbuborék jött fel. Valaki tudna tanácsot adni, hogy mit lehet tenni? AVR programozóm nincs sajnos, remélem nem fog most kelleni hozzá. Előre is köszi!
(#) pjg válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Itt fölöttem a sárga sávot olvastad?
(#) Balagemann2031 válasza pjg hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Igen éppen a kérdésem feltevése után, és telepiíettem is, de ugyan az a helyzet mint elöbb.
Amúgy az normális, hogy a hestore-ból klónt kaptam?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2017
(#) vargham válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
USB illesztő IC típusa?
(#) Balagemann2031 válasza vargham hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Megoldottam! Egy youtube videó alapján frissítettem a drivert! köszi
(#) pjg válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Megosztanád a video linkjét?
(#) zsolt58 hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Halihó.
Szeretnék csinálni egy magasságmérőt.
Ugy nézne ki, hogy lenne egy ultrasonic szenzor és az emberek magasságát mérné cm-be.
Igazábol enyi lenne. Pl kiirná, hogy 180 cm. Keresgéltem az interneten mint "height meter" de nem találtam semmi használhatot.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2017
Következő: »»   379 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem