Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Univerzális távirányító
Lapozás: OK   44 / 49
(#) Inhouse válasza sector99 hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Szia!
Van. Ha jól emlékszem, akkor igen, a barátomékét próbáltam vele.
Igazából nincs olyan, hogy nem lehet vele. A kérdés csak az, hogy benne van-e az adatbázisban, vagy tudsz-e a tanítás idejére szerezni egyet. Magában nem tud tanulni, számítógép szükséges hozzá. Az adatbázist rendszeresen frissítik, a héten indítottam el a programot és megint jött egy új adag. Arra most innen nem emlékszem, hogy felvittem-e a T-s beltérit a sajátomba... Azt sem tudom, hogy hányféle van belőle és mennyire kompatibilisek egymással. Ha elhagytad, akkor esetleg jobb lenne szerezni egy gyárit hozzá, mert úgy rémlik, hogy rengeteg nem egyszerű jelölésű gomb van rajta, és tudja a TV-t is vezérelni. Ettől függetlenül ez a tanítható távirányító nagyon jó. Napi használatban van 2 csak nálam, meg szórtam szét párat belőle. Bedobozolva is őrzök pár darabot.
(#) sector99 válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Köszi az infót ! Kereslek privátban.
(#) gyula33 hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Sziasztok !
Nemrégiben vásároltam egy SEG SYDNEY TV-t. Elsősorban monitorként terveztem használni.
De arra gondoltam , hogy néha TV-ként is működhetne. Olcsón , távirányító nélkül vettem.
Nem is gondoltam arra , hogy milyen problémás egy ilyen távszabályzó beszerzés.
Több típusú betanítható távszabályzóval kísérleteztem , teljesen eredmény nélkül.
Ennek, nagy valószínűség szerint az- az oka , hogy a készülék nagyon új , a távszabályzók erre nincsenek felprogramozva, kódolva. Van itthon egy 3 éves NORDMENDE , azt sem sikerült programozható távirányítóval megkeresni.
Kísérleteztem T-COM-os IPTV távszabályzókkal , a 6-7 évnél régebbi készülékeket megtalálják , de az újabbakat nem.
Arra gondoltam , hogy számítógéppel programozható távirányítót vásárolok , de itt is az első probléma az, hogy benne van e a rendszerben a SEG SYDNEY 31,5" LED-BLU TV. Ez a típus jele .
Elég nehéz kísérleteznem vele , mert LINUX MINT rendszerem van.
Ha valaki már foglalkozott távirányító számítógépes programozásával , kérem , hogy sziveskedjék
némi információt adni.
Előre is köszönöm !
(#) Inhouse válasza gyula33 hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Itt az előző hozzászóló linkjén levő programozható távirányító (URC009) szinte biztos, hogy megoldást kínál. A Linux itt is macera lehet, nem tudok hozzá csak Wines programról, ill. van egy web-es java-s megoldás.
(#) gyula33 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Köszönöm , hogy gyorsan írtál.
A LINUX gondot okoz , üzembe kelet volna tenni valami régi wines gépet.
Kicsi utánanéztem , az URC009 beszerzése sem nagyon egyszerű . Magyarországon / ha jól néztem 5000 Ft.- fölött van , szállítással.
Viszont a német EBAY-on 5500 Ft.-ér van, szállítással együtt , SEG SYDNEY-re készítve.
Köszönöm még-egyszer .
Megrendeltem az EBAY-ról.
Üdvözlettel: Gyula
(#) Inhouse válasza gyula33 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Ne hülyéskedj már! Írtam az előző hozzászólásban levő linkről, sőt még én is linkeltem a beszerzési forrást, kattints már az URC009-re! 2990Ft...persze volt olcsóbb, én talán 1690-ért vettem párat...
(#) gyula33 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Már mindegy, lehetséges, hogy kicsit elkapkodtam . Ma megérkezett Berlinből SUPERIOR 4in1 típus.
Úgy tűnik rendesen működik , felirat helyesen.
Egy problémát találtam , vagy lehetséges , hogy nem értek hozzá , nem találom a bemenet választót .
Manuálisan a tv nyomógombjairól indítva SOURCE-t ír ki. Ezen lehet választani pl. antenna , VGA stb.
Jó lenne ha a távirányítón is meglenne ez a választási mód.

Üdvözlettel:Gyula
(#) Inhouse válasza gyula33 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
A 7-es gomb alatt, a Source feliratú nem csinálja?
(#) uniman válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Hello! A képe nem lett megmutatva...van belőle többféle verzió.
(#) Inhouse válasza uniman hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Itt is a 7-es alatt van...szerinted lehet belőle olyan, ahol nincs SOURCE gomb?
(#) Inhouse válasza gyula33 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Itt 2346Ft bruttó most az URC009.
(#) uniman válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Nézegesd őket és látni fogod, hogy mennyi fajta létezik... Bővebben: Link
De nem is a felirat a lényeg, hanem az, hogy megnyomására mit "lép" a TV.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2017
(#) Inhouse válasza uniman hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Engem annyira nem érdekel...a kérdezőnek lenne fontos. Ha tudja, hol a gomb, és nem csinálja, akkor azzal nincs mit tenni...majd megmondja.
(#) gyula33 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Elnézést csak most kerültem gépközelbe.
A távszabályzón a 7-es gomb alatti felirata TV/AV , igazából nem csinál semmit, ha megnyomom előbb
a SHIFT-et.
Tettem fel a távszabályzóról képet.
(#) Inhouse válasza gyula33 hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Ezen pont nincs source, se AV, se input, stb. gomb. Talán mégis a TV/AV lenne az (bár van egész máshol egy TV/DTV??? is), de miért kell a TV/AV-hoz a SHIFT? Az nem csak a PVR, SIZE, SETUP-hoz kell?
(#) gyula33 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Sehogyan sem dolgozik a TV/AV gomb, sem SHIFT -el sem anélkül.
A TV /DTV gomb sem csinál semmit.
Azt hiszem megkérdezem az eladót.
(#) rockersrac hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Sziasztok! Kis segítség kellene: valaki elárulná, hogy mik a távirányítók által küldött jelsorozatok: power on/off, hangerő fel/le, és mute/unmute esetén lg és samsung lapos tv-k esetèn? Szeretnèk egy kicsi, a két tv-re ,,specializált" a felsorolt funkciókat tudó kis távirányítót mikrovezérlő pic alapon, de ehhez jó lenne tudni a távirányítók által küldött jelsorozatot.
(#) Lucifer válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
http://dangerousprototypes.com/docs/USB_Infrared_Toy

Illetve ha valami nem elérhető de tudott típusú távirányító kódjára van szükséged akkor a lirc környékén nézelődnék, nekik van nagy elérhető adatbázisuk kódokról.
(#) rockersrac válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Ez jól látom, hogy folyamatos pc kapcsolatot igényel?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
(#) icike28 hozzászólása Dec 25, 2017 /
 
Sziasztok, segitséget kérnék Van nekem egy Samsung HT-Q20 5.1 házimozim, de sajnos nem jó a távja, valami kódot tudnátok hozzá adni, tanithatós távhoz? urc 21-hez! köszönöm
(#) inf3rno hozzászólása Feb 9, 2018 /
 
Sziasztok! Bár régi a topic, de hátha. Van egy régi Philips 21pt5606/58 CRT TV-m. Szeretném eladni aprón, de sajna a távirányítója nem működik. Szétszedtem, és valami fura korrózió van a nyákon. Néztem utángyártottakat (rc19039001), amik 3 pénz körül vannak, de drágállom őket ahhoz képest, amennyit a TV ér. Tudnátok esetleg valami olcsó univerzális távirányítót ajánlani (max 1500-ért), ami ismeri a Philips TV-ket, és amivel esetleg a menüből hangolni is lehet?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
(#) djuice hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Sziasztok!

Haveromnak van egy Siemens videója. Elég régi és speciális a távvezérlője is, ami már eléggé leharcolt sajnos. A távvezen kijelző is van ami mutatja az időt, és az azon beállítottat át is küldi a videóra szinkronba. Próbálkoztunk pár univerzális távvezzel, de a Siemenshez megadott kódok egyikével sem ment.
Egy ismerősöm azt mondja, csináljunk egy Arduino Nano-ra épített távvezt... (ahhoz nem értek)

Viszont nem tudom esetleg egy meglévő multis távvezbe nem-e lehetne olyan chipet rakni, amit mi programozunk fel az eredetiről valahogyan felvett impulzusaival? Sötétben tapogatózok teljesen a technológiában még, de szeretnék segítséget kérni a világosan látáshoz, amit köszönök előre is!
(#) djuice válasza djuice hozzászólására (») Feb 10, 2018 1 /
 
Hahó! Jár még erre valaki? Vagy csak üresben kérdezgetünk itt?
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) uniman válasza djuice hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
(#) Inhouse válasza djuice hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
URC-009 esetleg megenné az eredeti kiküzdött kódjait, bár ez az átküldős dolog nem menne, ezzel sem, meg mással sem. Mégis mitől olyan fontos ez a videó 2018-ban, hogy Arduinoval mennétek rá?
A leharcolt távirányítót esetleg meg lehet próbálni felújítani, ha ennyire speciális...
Elektromosan vezető paszta
Gumipogácsa készlet, ilyennel már javítottam
(#) djuice válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Köszönöm!
A kolléga egy nyugdíjas békebeli figura, de rendes arc, próbálok neki segítnei. Olyan nosztalgiázós bácsi és a videóhoz emlékek kötik, amúgy ő is kidobta volna már.
Magát a készüléket is, amihez az emlékek kötik, én vadásztam neki fellelve és Pestig mentünk érte Miskolcról, mert nem akarták postázni és a távveze olyan mint ha megrágta volna a kutya, a gumi nyomógombok meg szét vannak érve, töredezve, pocsék kinézete van. Szerintem még a gulyás levest is azzal kavarta a volt gazdája de még ad ki jelet és így gondoltuk le kéne másolni. Az arduinot azért is javasolták mert állítólag egyszerű, nagyszerű, és azzal be is lehetne olvastatni a kódokat... én meg valami betanítható chipre gondoltam. Esetleg a kijelzőt átmókolni vmibe, nem tudom?
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) uniman válasza djuice hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Hello! Csak azt nem értem, hogy ennek a "Siemens videó"-nak a típusszámát, a távirányítójának fotóját mért nem teszed közzé !? ...mert akkor esetleg, tudnánk miről van szó, "okosítható" távirányítók adatbázisában is utána lehetne nézni, hogy ott szerepelnek-e a kódjai...stb.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) Inhouse válasza djuice hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Az Arduino egyszerű, meg nagyszerű megtanulni ilyesmiket készíteni, de nem fog 0 ismerettel belátható időn belül kézzelfogható eredményt adni.
A kijelző átmókolása nem járható út, ez nem így működik.
Csak az óra, meg az időzített felvételhez kellene a kijelző, nem? Szerintem azt el kell engedni, nem igazán van rá szükség manapság. A többi viszont mehet talán bármelyik tanulóssal, ha életre kelthető az eredeti egy-egy gombnyomásra. Néha szokott lenni a Lidl-ben is egyszerű, olcsó típus.
(#) djuice válasza uniman hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Siemens FM622 vagy 623 esetleg 624, most nem ébreszteném fel a kollégát érte hogy mondja meg pontosan és lőjjön róla fotókat, mert netje sincs.

Néztem egy olcsóbb de érdekes távvezt, ezen még display is van: URC 24T
Szép dolog lenne Arduinon is megvalósítani, a dolgot ha sikerülne ezzel is beletanulni, mert csak másabb mint ledet villogtatni azért...
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) djuice hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Lehet hogy 623 volt az is... Na tessék még videó is van!
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
Következő: »»   44 / 49
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem