Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztőgép javítása
 
Témaindító: Szentgyörgyi Lajos, idő: Nov 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 27
(#) erbe válasza Mazsola35 hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
80 V 15 A-es Darlington?
Nem láttál feliratot a kártyán?
(#) Mazsola35 válasza erbe hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Nem látni, de holnap leveszem a müanyag felfogatást nem e az alatt van.
(#) Mazsola35 válasza Mazsola35 hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Hát meg néztem de semmi szám nincs ráírva, még az alkatrész sincs jelölve , hogy mi valo oda. A darlington NPN, vagy PNP lehet?
(#) erbe válasza Mazsola35 hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Ki kell mérni, hogy az emittere a tápkondi + vagy - végével van együtt.
(#) Mazsola35 válasza erbe hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Oks köszönöm a segitséget!
(#) jimbo425 hozzászólása Okt 19, 2017 /
 
Sziasztok, van egy egyfázisu co hegesztőm ami nem akar normálisan varrni, arra gondoltam hogy egy lidlis parkside porbeles hegesztőt átépítek a régi co házába, így lenne egy teljesen jól működő védőgázas hegesztőm. Szerintetek járható az út?
(#) erbe válasza jimbo425 hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Ha megjavítod vagy megjavíttatod a CO2 hegesztődet, lesz egy jó géped. Ha kicseréled a belét porosra ( ), lesz egy gépkarikatúrád. De ne várd, hogy működni fog!
(#) dedy77 hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Sziasztok! Kaptam egy AUSTRO MIG 250 házat a trafón kívül minden mag van hozzá.A vezérlőpanel bekötésében kérnék segítséget mert a neten nem találok róla semmit.mellékelem a panel képét. Előre is köszönöm!
(#) dedy77 hozzászólása Dec 7, 2017 /
 
Megoldottam! Már csak egy trafó kell hozzá. arra gondoltam teszek bele egy 250A invertert. Mi a véleményetek róla?
(#) bejozso hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!Új vagyok itt!Látom van itt sok hozzá értő.
Szeretném a segítségeteket kérni van egy einhell 170 co gépem és szaggat rajta az előtoló motor.
Nincs külön tápja a hegesztő áram táplálja.
Próbáltam 24v külső egyen árammal táplálni de ugyan az a jelenség.A vezérlő panelon egy tirisztor Tym 412 és egy 2383 tranzisztor található.A diódákat ellenőriztem,azok jók.Valami ötlet?
(#) subway hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Helló mindenkinek. Szükségem lenne egy kis segítségre. Van egy Einhell NSG 230F hegesztő trafóm, aminek a feszültség választó kapcsolója teljesen megadta magát. Sikerült szereznem elvileg gyári azonos kapcsolót és egy bekötési rajzot is, de ha mindent az alapján kötök vissza, egyszerűen leveri a kismegszakítót. Hol lehet a hiba? Vagy esetleg van valakinek ugyan ilyen készüléke, akkor le tudná nekem fotózni hogy pl a trafó kivezetése hogy is vannak nála? Mert nekem sanszos, hogy valamiért két kivezetés egy pontra volt kötve, nem külön. Sajna ezek letörtek, így nem tudtam jelölni.
(#) subway válasza subway hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Őőő igen mielőtt nagyon bele lendülne mindenki, sajnos mint kiderült a szerzett kapcsolás nem 230-as hanem csak 160-as gépé. Teljesen más. Ezért is csodálkoztam a jelölt kondin. Na mindegy. A gép belsejében benne van a bekötés, de sajna az nekem erősen sérült és hiányos. Esetleg ha valaki le tudná fotózni, azt megköszönném.
(#) bejozso válasza bejozso hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Megoldódott.Tirisztor és tranzisztor csere.
(#) mekmester67 hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Sziasztok,a hétvégén hoztak egy BHKV 200 H-as hegesztőt, ami nem akar dolgozni,csak éppen,hogy szikrázik a kimenet.Ha valakinek lenne róla kapcsolási rajza és feltenné azt nagyon meg köszönném,illetve,hogy merre kellene keresnem a hibát.Előre is köszönőm a segítséget.
(#) ozon válasza Szentgyörgyi Lajos hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Üdv. Ez tényleg jó rajz nekem most segített de a csatlakozási pont körüli ellenállások szám jelölése nem nagyon látszik ha lehetséges lenne újra jelölni s közzé tennéd nagy segítség lenne.

Köszönöm.
(#) Ge Lee válasza ozon hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Ha ez az akkor itt van nagyobban.

coheg.jpg
    
(#) Wuti91 hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Üdv!
Nekem olyan problémám van, hogy vettem egy MIG/MAG gépet de hibásan. Látszólag egy ellenállásnak van csak problémája és az lenne a kérdésem azokhoz akik értenek hozzá, hogy kb mennyi lenne a javítása, csak panellel együtt lehet-e javítani vagy külön az ellenállást is; és hogy 3x 25A biztosítékok lesznek betéve a villanyórába, hogy az már vinné e anélkül, hogy leverné. Előre is köszönöm!!!
(#) Phile80 válasza Wuti91 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Az elégett ellenállás általában a hiba következménye, nem az oka, de ahogy nézem azokon csak a lakk égett meg a melegtől. Ez egy elég komoly gép, csodálkoznék, ha itt valaki tudna segíteni tüzetesebb bevizsgálás után.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2018
(#) Phile80 válasza Wuti91 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Azt kellene kideríteni mit jelent az error kód. A használati utasításban többnyire benne van.
(#) Wuti91 hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Mert mikor elromlott utána lett kitisztítva az egész belseje és vagy 2 vödör port szedtek ki belőle. Én arra gondoltam, hogy valamit rövidre zárt a por és amiatt lett vele valami.
(#) Wuti91 válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Az nincs mellé majd a neten keresgélek hogy mi az a hibakód
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
szia!
szerintem a képalapján munkakábel hibát jelez./pl.zárlat a főáramkör és a vezérlőkör között.
(#) Wuti91 válasza Szentgyörgyi Lajos hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Nem tudom de majd szerelőhöz elviszem mert amennyiért vettem még ha 100 ezret is kéne rákölteni (bár ne legyen annyi) akkor is simán megérte megvenni. Viszont a 3x 25 A jól gondolom, hogy elég lenne neki????
(#) dB_Thunder válasza Wuti91 hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Idézet:
„Viszont a 3x 25 A jól gondolom, hogy elég lenne neki????”

400as vizes CO-m is elmegy 3x16ról, persze nem 400at veszek le róla. De nekem is megvan 3x 25A
(#) Wuti91 hozzászólása Márc 22, 2018 /
 
Üdv!
Egy segítőkész kolléga megtalálta mi a hibakód. Motor feszültség hiba. Hogy ez most pontosan mit takar azt nem tudom, de ez is haladás már.
(#) Phile80 válasza Wuti91 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Nézd meg, hogy zárt-e a motor és nem kerülhetett-e bele vaspor, esetleg biztosítékot keress a motor áramkörében. Esetleg még a motort külön tápról kipróbálni, hogy működik-e...
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2018
(#) Wuti91 hozzászólása Márc 22, 2018 /
 
Ha majd hazamegyek akkor jobban megnézem, főleg hogy tudom nagyjából mi a hiba, mert legutóbb nem nagyon volt időm rá.
(#) subway válasza Wuti91 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Hali. Esetleg a gép oldalán a nagy feliratnál hányas típus van? Csak azért kérdem, mert folyamatosan fejlesztgetik. Ami a képeiden látszik, az annyi, hogy megkéri a maga 26A-ét enni. De persze ez nem folytonos terhelés, így előfordulhat, hogy a 3*25A-nél hullámvölgyekben bekapcsoláskor leold a megszakító. De amúgy ha nem csúcs teljesítményen akarod használni, hanem mondjuk csak 100-120A hegesztőáramig akarsz elmenni, akkor emlékeim szerint stabilan és szépen fog varrni de csak X-ideig, utána bármikor leoldhat megint a rendszer, ha a gép a folyamatos terhelés miatt nem túlhúzza a rendszert. De ha esetleg a géped már Citoplus 2-es akkor már csak 21,1A-t kér enni. Sőt ha 3-as lenne akkor már megelégedne a 18,2A-rel is. De az adattábla szerint a tied 1-es, ami megkéri még a magáét a minőségért cserébe.
Bocs hogy így belehápogtam a témába.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2018
(#) g61908 hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Sziasztok !

A napokban vásároltam egy Trakis traconic 253 -as Co hegyesztőt és miután megnéztem az elektrónikáját 2db ellenállás meg volt égve , az egyik R26 a másikat nem láttam.Esetleg , ha lenne valakinek kapcsolási rajza az említett géphez , akkor negyon megköszönném , ha elküldené nekem.

Előre is köszönöm!
(#) erbe válasza g61908 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
A gépről van rajzom, de az elektronikáról nincsen. Ha többet tudnál róla, talán. A panelen találsz valahol feliratot. Pl. WEL3-b.
Attól, hogy meg van pörkölődve az ellenállás, még jó lehet. A Zener előtti elég jól fűt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018
Következő: »»   21 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem