Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APX 100
Lapozás: OK   39 / 43
(#) Longa György válasza konyak6 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Szia! A letört csévedarabot ragaszd vissza! Az se baj ha a tekercsekre is megy ragasztó!
(#) MrBrown hozzászólása Nov 28, 2016 /
 
Sziasztok,
AV760-as táptrafójából mekkora teljesítmény vehető ki ha továbbra is táptrafóként szeretném használni persze teljesen áttekerve.
Ha jól nézem olyan 40-42 ncm-es lehet és EI.
köszönöm.
(#) bajibela válasza MrBrown hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Most nincs itt előttem az erősítő kapcsolási rajza, de emlékeim szerint nagyjából 350W-os volt a tápja, tekintve, hogy a 807-es csövekkel 80-100W körül adott le.
Baji Béla
(#) rockersrac válasza MrBrown hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Én általában 7W/cm2 méretezéssel számolok. Bár nem csináltam még fizikálisan trafót, eddig ismerőssel csináltattam, de ő is ennyivel számol mindig.
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Nov 30, 2016 / 2
 
Ott olvasható tisztán ! 300va..
(#) szac64 hozzászólása Márc 30, 2017 / 1
 
Néhány érdekes kép az utódról.
APX200 és APR204
(#) aragorn10 hozzászólása Szept 20, 2017 /
 
Sziasztok. A suliban ahol dolgozom csengetéshez használtuk az apx-100 as erősítőt. Eredeti darab nem volt benn semmi még cserélve. A múlt héten viszont el kezdett a rendszer recsegni, a hangerő állításakor csak 80-90% környékén ad ki valamiféle recsegő hangot. Ki lett véve az erősítő, külön le lett tesztelve és nagy valószínűséggel abban ment valami tönkre. Valamennyit értek az elektronikához de nem sokat. Annyit kiderítettem, hogy a csövek jók legalábbis világítanak és nincs rajtuk sérülés nyom, egyedül a vr150-es nem világít és hideg is, lehet az a rossz. A többi alkatrész jónak tűnik, belenyúlva nem volt. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) mohinger válasza aragorn10 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Szia!

Annak másképpen kell világítania, kékes fehér erősebb fénnyel, mint a többi cső. Ha mégsem világít, akkor nincs segédrács feszültség a végcsöveknek valószínűleg, emiatt nem szól, csak recseg. Ennek nincs fűtése, ez hidegkatódos cső, stabilizátor 150V-ra.
(#) bakos13gab válasza aragorn10 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Segédrács feszültség nélkül nem megy a dolog. Szerezni kell egy VR150-es csövet vagy kiváltani egy 150V-os stabil áramkörrel (FET + Zener stb.)
(#) safranek válasza aragorn10 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Szia.
Vedd le az alját és nézd meg hogy a vr150 csőhöz tartozó két 1Kohm-os ellenállás közül nem-e hibás valamelyik. Az én apx-100-asomban előfordult már ilyen probléma.
(#) Cinema válasza safranek hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
A VR150-foglalata is lehet kontakthibás, mert van benne egy rövidzár-érintkező, ami ha nem enged át, akkor nincs segédrács feszültség és nem szól a végfok, csak nagy hangerőnél recseg.
Mérni kell minden feszültséget, üzem közben és minden passzív alkatrészt kikapcsolt állapotban.

Óvatosan mérni és javítani, mert nagyot rúg beléd az anódfeszültség, ha megérinted!

Üdv!
(#) cruisher hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Jó ezt látni, hogy valahol még napi üzemben vannak ilyen erősítők. Ez azért pár dolgot sejtet a megbízhatóságáról. Nem semmi Remélem sikerül megjavítani, nagy baja nem lehet.
(#) aragorn10 hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok. Köszönöm a válaszokat megnézem az említett dolgokat aztán írok ha valamire jutottam. Még egyszer köszönöm
(#) mohinger válasza cruisher hozzászólására (») Szept 21, 2017 / 1
 
Pont ez volt az első, ami eszembe jutott nekem is: ezzel csengetnek az iskolában 2017-ben?!?! Vajon hány mai készülék fog napi használat mellett működni 40 év múlva?
(#) aragorn10 hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok. Szétszedtem a hátulját és találtam benne egy 1kohm-os ellenállást leesve. Nem tudom jól értelmezem-e de küldök egy képet és bekarikáztam rajta mi esett le és hova raknám. Kipróbáltam felforraszottam a szerintem megfelelő helyre de nagyon melegedett a másikkal együtt ezért le is szedtem. Elvileg jó mind kettő kimértem őket. Elnézést de nem vagyok szakember.
(#) djcaveman válasza aragorn10 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Üdv.
A két darab 1KOhm ellenállásnak kell is melegednie, hiszen a dc 230V körüli feszültségből lesz a VR150 segítségével 150V. A felesleg hő formájában eldisszipálódik a 2db ellenálláson. Amikor bent van az ellenállás, bekapcsolás után, világít a VR150?
(#) aragorn10 válasza djcaveman hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Szia. Nagyon kell melegednie? Mert amikor bekötöttem a másik ellenállást is akkor elég büdös szaga is volt és nem lehetett kézzel megfogni az ellenállásokat annyira melegedtek.
(#) djcaveman válasza aragorn10 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
3,2W disszipálódik azokon az ellenállásokon... Nekem 5W-os ellenállásoknak tűnnek azok az ellenállások -- emiatt kézzel tapintva kifejezetten forróak lesznek.
Ha zavar a túlzott hő, cseréld ki a két ellenállást egy 2KOhm 8W, vagy 10W ra.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2017
(#) aragorn10 válasza aragorn10 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Na működik Igen világít VR 150-es és nagyon szépen szól ahogy kell köszi
(#) aragorn10 válasza aragorn10 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Még annyi kéne, hogy hogy lehet kimérni, hogy a PL509-es csövek szimmetrikusan mennek ? Multiméterem van csak. Az egyik jobban izzik most gondolom az nem jó.
(#) mohinger válasza aragorn10 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
A PL509-ek alatt vannak azok az 1 Ohmos ellenállások(szürke ellenállás, drót rajtuk áttekerve). Ahány mV-ot mérsz rajtuk, annyi mA a katódáramuk. Megoszlik az álláspont erről, de kb 40mA körül a jó nyugalmi áram.
(#) aragorn10 válasza mohinger hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Az egyiken 30mv van a másikon 0,02mv. Ha jó a multiméterem.
(#) mohinger válasza aragorn10 hozzászólására (») Szept 21, 2017 / 1
 
Az semmiképpen nem jó, így az egyik végcső nem is megy. A potik állását jelöld meg és óvatosan próbáld tekerni az egyiket, másikat, nézve, hogy változnak a mért értékek.
(#) aragorn10 válasza mohinger hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Oké. Na most mind a kettőn pont 40mv köszi Remélem mostanában többet nem kell belenyúlni
(#) mohinger válasza aragorn10 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Szuper! Ügyes vagy! Örülök, hogy sikerült.
(#) rockersrac válasza aragorn10 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Javaslom ha hosszútávon használni szeretnétek, áldozzatok rá picit, és csináljátok meg a GubánGábor féle táppanelt. Ott csövenként külön lehet szimmetriát állítani, stb. Itt fent van az oldalon minden hozzá.
(#) aragorn10 válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Majd valamikor lehet megnézem mert eléggé el vagyok havazva. Több suliban is dolgozok rendszergazdaként meg hát lassan elektroműszerészként(), hogy ne kelljen jó sok pénzt kidobni Spórolás on van minden suliban Kettő is volt belőle de az egyiket a rendszerváltozáskor lenyúlta az egyik tanár Hangszóróból is a régi oroszok vannak
Aztán ha lesz időm és kedvem majd átnyálazom a tankönyveket mit hogyan majd nekiállok, de az már a jövő zenéje Köszi mindent
(#) rockersrac válasza aragorn10 hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Nem olyan vészesen drága egy ilyen nyák, viszont cserébe a csöveket kicsit kevésbé terheled. Mert ezzel a rendszerrel nem lehet tökéletesen megoldani a szimmetriát, max párbaválogatott csövekkel(az meg ,,jó" drága) a Gábor féle nyák viszont csövenként külön-külön állíthatóvá teszi az állítani valókat.
(#) konyak6 hozzászólása Okt 21, 2017 / 1
 
Elővettem a rég nem használt erősítőimet, azzal a szándékkal, hogy átnézem őket és megszabadulok tőlük. Kiderült hogy az összes PL509 döglött. A nyugalmi áramot nem tudom 150 mA alá vinni. Amikor utoljára használtam, 32 mA volt. Ha valaki tud olcsón PL-eket, kérem jelezze privátban. Így, hogy költök rá, már nem adom el. Kicserélem az elején a lámpákat, kapcsolót. Kap egy plusz anód kapcsolót és mA mérőt is. Újra kábelezem az egészet. A kimenő kapott egy 5W-os ellenállást védelemnek, így nem kell az ECC808. Viszont akkor már csinálnék új panelt. Persze az összes foglalatot kicserélem újra.
(#) konyak6 hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Elkezdtem az alkatrészeket újakra kicserélni. Sajnos a panelon sérültek a vezető sávok. Ezért újra rajzoltam a panelt. A P2-es potmétert direkt lehagytam.

Beag.lay6
    
Következő: »»   39 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem