Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   138 / 251
(#) kowi hozzászólása Okt 2, 2017 /
 
Sziasztok! Volt már olyan gondotok hogy valamit kivettek a vámon és büntetést kellett fizetni mivel hamisítvány? Nekem honnan kellett volna tudni hogy hamisítvány?
(#) Massawa válasza kowi hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Ez az europai "demokratikus" törvények egyik csapdája. A vevöt is felelössé teszik, ha hamisitványt vásárol. ( csak azt nem teszik hozzá, hogy milyen lehetösége van a vevönek ezt kizárni - semilyen).
(#) kowi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Lehet én vagyok naiv... ott minden hamisítvány?
(#) Massawa válasza kowi hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Azt ki és honnan tudhatja? Sokszor még a revizoroknak is honapokba telik eldönteni valamiröl, hogy hamisitvány vagy nem. A vevönek erre semmi esélye sincs. ( lásd a tranyokat vagy a göncöket stb a boltokban.). Ráadásul - sajnos már többször elöfordult, föleg a ruhanemünél, hogy a hamistvány sokkal jobb minöségü volt, mint a 10x drágább eredeti. Ilyenkor mi van? Ki kötelezhet minket, hogy a drága sz@rt vegyük meg?

Én is csak ámultam amikor a törvényt olvastam.....
(#) kowi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Csak meglepődtem mert ilyen még nem volt... Azért 50 Ezer Ft meg a megsemmisítés stb költség egy pár dolláros dologért...
(#) cimopata válasza kowi hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Mi volt az?
(#) berkesandor válasza kowi hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Jártam hasonlóan, autódiagnosztikai kábellel.
A forma védettségére hivatkozva kobozták el, és semmisítették meg.
Ha hasonló cipőben jársz, googlizz rá, kié az ügyvédi iroda aki képviseli az eredeti terméket gyártó céget.
Ha megvan, rájössz, hogy csak fizetned kell, igazad sosem lehet...
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Fura , hogy ők még nem tudnak erről...és ezt állítják:
"hamis termék vásárlása hazánkban nem büntetendő"
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2017
(#) Doky586 válasza kowi hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Valami attól hamis hogy szerepel rajta egy jogvédett márkanév, logó vagy felirat.. (a jogtulaj engedélye nélkül) Ha ezeket elkerülöd nagy baj nem lehet.. Vedd meg ugyanazt csak logó nélkül..
(#) kowi válasza berkesandor hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Ez is az
(#) berkesandor válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
A forma is védett, nem kell rá logó.
Nem tudsz ellene mit tenni, megfizeted a fizetnivalót és ennyi.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2017
(#) Doky586 válasza berkesandor hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Idézet:
„A forma is védett”

Ezt konkrétan hogy kell érteni..?
Például egy Hitler mellszobor /papírnehezék..?
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2017
(#) Kovidivi hozzászólása Okt 2, 2017 /
 
Vicc ez az Ebay alkalmazás meg weboldal összeférhetetlenség... Böngészőben találok valamit: 110002 rim (felni modellautóhoz). Kíváncsi vagyok, alkalmazásban megtalálható-e. Beírom ugyanezt a keresőszót, és nincs találat. Viszont az alkalmazás főoldalán pedig ott kukucskál a felni, mert benne van az utoljára nézett kategóriában. Ott rámegyek, és meg tudom venni. Hm...
(#) Massawa válasza kowi hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Nem tudom, nekem szerencsére ilyen ügyem nem volt, csak egy ismerösnek segitettem kimászni a pácbol.....
(#) berkesandor válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
A Delphi levédette az diagnosztikai "kábelének" a formáját. Ezüst-fekete , meghatározott alakú.
A vámos már tudja mikor jön a csomag, ás átvilágítja.
(#) kzozo válasza Massawa hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
És mekkora volt az összeg, amit fizetni kellett?
(#) kowi válasza berkesandor hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Ez pont delphi volt... Meg lefoglaltak matricát is... Miért küldött matricát? Miért nem jelezte hogy hamisítvány? Nekem honnan kellett volna tudni? Tanulópénz megvolt. Vegyük meg inkább a sokszorosáért hurrá.
(#) berkesandor válasza kowi hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Ne vedd vedd sokszorosáért, csak olyat vegyél ami külsőre nem hasonlít rá, de a belseje ugyanazt tudja.
(#) Szebence hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Van itt valaki aki vásárolt már a banggood-ról és tudja, hogyan megy az ügyintézés, ha nem érkezik meg a termék?
(#) uniman válasza Szebence hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Hello!
Kicsit visszaolvasol...: Bővebben: Link
Én elsőnek ide írtam meg a panaszomat, aztán email-ben folytattuk.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2017
(#) hinar83 hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Sziasztok
2000 forintos alkatrész vásárlását tervezem a mouser.com oldalról, de mivel nem értem el a 15ezer forintos ingyenes határt így elég borsos a postaköltség.
Tervez valaki a közeljövőben vásárolni innen, mert akkor szivesen betársulok.
(#) nedudgi válasza hinar83 hozzászólására (») Okt 12, 2017 / 2
 
Alternatív megoldás.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2017
(#) cupika97 válasza hinar83 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
(#) rockersrac hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
Sziasztok! Párszor rendeltem már ebayről, de eddig csak a ,,sima" szállítást használtam, egy ideje nem rendeltem, így a kérdés az, hogy van ez az express guaranteed shipping. Szeretném ezt aktiválni, de zip kódot kér, ami 1131 lenne esetemben, mert 13. kerületben lakok, viszont ,,invalid code try again" fogad. Most akkor ezt hogy tudom bekapcsolni/aktiválni?
(#) Qju válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Ha csak az amerikai zip code jó neki az gáz. Ha mehet a nemzetközi is akkor a HU-1113 formával próbálkozz.
(#) tursaba hozzászólása Okt 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Ebay-en az eladó nem adott meg szállítási határidőt. Az áru még nem jött meg. Kifizetéstől kezdve hány nap eltelte után tudok még a Paypal-on refund-ot kérni ? 60? Köszönöm.
(#) tbarath válasza tursaba hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Szerintem először írj rá az eladóra, hogy mikorra várható a cucc. Sokszor maguktól ajánlanak refund-ot, _nagyon_ nem szeretik a "hivatalos" ügyeket.
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Sziasztok. Szenvedek itt vagy 2 órája ezzel az egésszel. Adott K&H Visa Electron nem dombornyomott kártya. Alapból a banktól úgy kértem hogy tudjak vele online fizetni. Se a Paypal regisztrációkor se az ebay-on fizetéskor nem eszi meg a kártyát bárhogy is írom / adom neki. Most a kártya ennyire tr@gya vagy én cseszek el valamit de nagyon? A válaszotokat előre is köszönöm.
(#) NGY válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
A kártyaszám-típus kombinációt nem fogadja el? Vagy azt beveszi, de nem tudsz utána fizetni?

Első esetben a bankodat hívd fel, valószínűleg nem jól állítottak be valamit. A paypal elfogadja a nem dombornyomott kártyákat, amennyiben azok Visa, MC vagy AmEx kibocsátásúak.

Második esetben először meg kell csinálni a kártya validálást, megterhelik a kártyát $1-ral, egy négyjegyű kód közleménnyel, azt kell a paypalban beírni. Utána jóváírják az $1-t. Ezután lehet fizetni paypalon keresztül a kártyával. Íbéjt is célszerűbb összekötni a paypallal, és úgy fizetni, nem a kártyával közvetlenül, akkor nem kerülhetnek ki ismeretlen eladóhoz a kártyaadatok.
(#) szikorapéter válasza NGY hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Megvan, felhívtam a K&H ügyfélszolgálatot és a hölgy készséggel elárulta hogy nem volt beállítva az online fizetés a kártyámon, de miután beállította és frissítette elérhető mostmár. Köszönöm a segítséget.
Következő: »»   138 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem