Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   822 / 1151
(#) Pixi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Közben megtaláltam a másikat a panelon, és ott jól látszik mint a képen is látni. A helyét mértem, és egyik felén kontakt van a negatív akku lábbal. Ezt tudtam kideríteni, így arra lett volna a csík negatív oldal? Az a baj nem tudom mit keressek bele helyette, mert nagyon pici.
(#) lelkes amatőr válasza Pixi hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
A csík pozitívabb pontra kell kerüljön. Hogy pontosan milyen tipus kellene az jó kérdés. Ismerni kellene a környezetét, abból talán kiderül.
(#) nedudgi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Ez nem olyan biztos. Attól függ, mi a szerepe az áramkörben.
(#) lelkes amatőr válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Ha polaritásvédő, akkor úgy jó. (egyébként igazad is lehet.)
Ezért írtam, hogy Ismerni kellene a környezetét.
(#) Pixi hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Most csak ez a kép van, ez egy Mobius akció kamera. A gomb lábánál volt, és a bal oldal a negatív. Van másik ilyen kamera a közelemben, így ha más nem abban megnézem, de sajna még be is kell szerezni valahonnan. Első körben keresek hibás panelt, hátha lesz valakinek, elég elterjedt ez a kamera.
(#) lelkes amatőr válasza Pixi hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Ha van műszered, a másikban mérd meg, hogy szimpla dióda-e. Ha igen, akkor bármiből bonthatsz ha hasonló a mérete. Nagyot nem lehet hibázni vele.
(#) Pixi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Egyik irányban 512 a másikban 110 az érték dióda mérésre állítva. Persze a helyén mérve, mert ezt ki nem veszem! Azt hiszem az irány miatt elkérem a másikat és abban megnézem, hogy is van benne, az a tuti.
(#) Chipmunk1960 válasza tcsaba hozzászólására (») Nov 1, 2017 1 /
 
Szia, Eddig Ok, csak még arra nem jöttem rá, hogyan fért ré a 4x7 szegmens+dp a 14 lábú tokra
(#) Kovidivi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Elvileg ráfér. 7 szegmens + dp az 8, ez a multiplexált sor, az oszlop meg a 4db kijelző közös lába. 8+4 az 12. Marad kettő tápnak, reset is fel van használva, plusz belső oszcillátort használ. Gombokat pedig lehet rakni bármelyik multiplexált kimenetre. Így ki tudsz jelezni 9999-ig.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Sziasztok!Tudna Valaki bővebb információt adni erről a szünetmentes tápegységről?Bocsánat a kép minőségért!
Köszönöm!!
(#) Chipmunk1960 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Milyen igaz!
(#) elektroncso hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Sziasztok.
A mellékelt képen lévő relé megnevezése érdekelne. Értem, hogy mire szolgál és hogyan működik, csak azt nem tudom mi a neve.
Előre is köszönöm.

rele.JPG
    
(#) nedudgi válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 5, 2017 / 1
 
Talán marker lenne? Telefonközpontokban volt hasonló.
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szelektornak nevezik. Vagy választógép nek.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek. Tudom, hogy telefonközpontos alkatrész, a TESLA P51-es elektromechanikus telefonközpont tele van velük, csak a nevét nem tudtam. Az enyém egy gyerekeknek készített játékban volt.
(#) elektroncso hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Ha már itt vagyok, akkor kérdeznék még egyet. A mellékelt alkatrészre még csak ötletem sincs, a google semmi találatot nem adott rá. Méretét tekintve 13mm átmérőjű és 19mm magas henger alakú alkatrész fémből. Méretéhez képest nehéz (nehezebb mint egy ugyan ekkora elkó).
Előre is köszönöm.
(#) aulac válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szerintem ez egy Siemens gyártmányú, alumínium házas kondenzátor. 36 µF/63Volt
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) elektroncso válasza aulac hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Nem rossz ötlet! Hogy eddig nem jutott eszembe beletenni az alkatrész teszterbe, 36nF-os kondenzátornak mondja, de fura hogy ilyen tokban van és ilyen nehéz. Ráadásul csak 63V-os volna? Nem értem, sok mindennel találkoztam már, de ilyennel nem.
(#) Qju válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
A neten sok hasonlóról van kép "rotary relay" néven.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2017
(#) Pixi hozzászólása Nov 6, 2017 /
 
Sziasztok,
Esetleg így kép alapján tudja valaki, hogy az alsó SMD milyen jellegű fényszenzor lehet? Sajnos nincs infóm róla. Egy autó fényszenzorban kellene legyen, de amit vettem abban nincs benne és pont ez ami kell, és nem olcsó, hogy betegyem a szekrénybe és vegyek másikat. A második képen a kapcsolási rajzból vágtam ki az eszköz rajzát.
Akinek lenne ötlete, hogy mit tudok betenni helyette, az kérem írjon.
Köszönöm!
(#) Bakman válasza Pixi hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Az alsó SMD alkatrésznek két lába van ha jól látom, a rajzon pedig szerepel egy PNP fototranzisztor és két fotodióda, valamint négy vezeték (?).
(#) Pixi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Nos, a kérdés már nem aktuális. Levettem a panelt megnéztem a másik felét, hogy mi hova van kötve, de akkor láttam meg, hogy egy marék alkatrész még hiányzik! Úgyhogy ez nem csak az egy SMD szenzoron múlik, mert a többit meg nem tudom mi micsoda. Így ha akarom használni, akkor gyárit kell vennem! Hát ez van, azért köszönöm!
(#) Jonny86 hozzászólása Nov 6, 2017 / 1
 
Sziasztok!

Van valakinek valami ötlete, hogy ez mi lehet?
Amint a képeken is látszik annyit mutat a kijelző, hogy 79 79.
A táp csatlakoztatása után, a start gombot megnyomva jelenik meg a kijelzőn, a reset gomb megnyomásával látszólag csak a kijelző háttér világítása kapcsol ki, illetve van egy relé modul, amin a relék ki be kapcsolnak a start és reset gomb nyomkodásával.


Köszi előre is a válaszokat.
(#) tcsaba válasza Jonny86 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Úgy néz ki, hogy ez egy mikrovezérlő fejlesztői platform.
Hogy melyiké, az nem derül ki.
A nagy NYÁK közepére bedugott kisebb NYÁK másik oldala talán többet elárul.
Az, hogy kiír a kijelzőre és kapcsolgatja a reléket, az az aktuálisan betöltött programjától függ.
(#) tcsaba válasza tcsaba hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Nem mai "gyerek"...
Kb. a 90-es évekből való.
(#) Doky586 válasza Jonny86 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
válogass (ITT meg szoftver is van hozzájuk)
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2017
(#) Jonny86 hozzászólása Nov 7, 2017 /
 
Na látjátok ez nem jutott eszembe.
Valóban, a kisebb nyák másik oldalából többet megtudunk.
Van ott egy mc68hc908 chip- egy microcontroller.
(#) Jonny86 hozzászólása Nov 7, 2017 /
 
Lehet ezt szerintetek levélnehezéken kívül használni valamire, úgy ha valaki nem sokat konyít a programozáshoz?
(#) Hp41C válasza Jonny86 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Pl. A programozás megtanulására. Kezd egy LED villogtatóval, relé csattogtatóval. Aztán szépen lehet tovább bonyolítani.
(#) Doky586 válasza Jonny86 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Ha az eredeti új cuccokat 100 000 Ft felett árulják, akkor te is el tudod adni valamennyiért.. A tiedről ugyan hiányzik a CPU kártya, de akit érdekel gondolom épít hozzá olyan mikrokontrollerhez amivel kísérletezni akar (8bit adat, 16bit cím)
Következő: »»   822 / 1151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem