Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2046 / 2492
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Az erősítőd valószínűleg bírni fogja, de a hangsugárzóid nem.
Számolj csak egy kicsit. Az erősítőd a 10 ohmra fogja leadni az 1000 W -ot, igaz teljes kivezérlésnél, de ahogy megmozdítod a hangerőszabályzót, máris túl vagy a hangsugárzód terhelhetőségén. Ha pl. két 8 ohm /50 W -os hangsugárzót sorbakötve ráakasztasz a 100 V kimenetre, akkor a hangerőszabályzó 1/10 állásánál picit feljebb, kiszalad az 1000 W.
Ehhez vajon mit fognak szólni a hangdobozaid?
A 100 V -os hangrendszer feszültség generátoros rendszer, gyakorlatilag ugyanúgy viselkedik (amíg túl nem terheled) mint egy hálózati konnektor. Egész addig köthetsz rá 5 (vagy akárhány) W -os fogyasztókat, amíg el nem éred az 1000 W -ot, aztán leszabályoz, de addig ott a kimeneten a teljes kivezérléshez tartozó 100 V.
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
2db 8ohm 600W-os 46cm-es öntvény kávás sugárzót teszek rá,így a terhelhetőség nem gond. Elvileg akkor 16ohm és 1200W R.M.S.-t tűrnek majd el így ebben a formában.
(#) reloop válasza imre59 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Ha megméred az 1237 lábfeszültséget, megmondom kell-e cserélned.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Szia! A 100 V 16 Ω-ra a P=U2/R képlet alapján 625 W-ot jelent, tehát bátran rákötheted. Valószínűleg ebben a Castone-ban is hídkapcsolás van.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Igen, 2 modul van benne hídba kötve. Még egy kérdésem volna: Van itthon egy 100V 10W hangoszlopom (trafós). Próba erejéig, óvatosan hajtva rá lehet kötni erre az erősítőre lepróbálni?
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Igen.
Vagy az eddig elmondottak lepattogtak rólad?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Sőt, ebből a hangoszlopból elvileg 100db is ráköthető az erősítőre.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Csak amiatt aggódom hogy ha kontakt hibás a potméter nem-e löki ki a hangsugárzókat az oszlopban.....nem örülnék neki ha ez a muzeális hangoszlop tönkremenne.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Az erősítő névleges legnagyobb, tehát 100 V-os kimenő feszültségénél fogja a hangoszlopod leadni a 10 W-ot. Persze a trafójának jól kell bekötve lennie, mert általában több-kivezetéses, azért hogy az érzékenység hangolható legyen.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2017
(#) sanyikiraly hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Sziasztok! Javítok, felújítok egy Sony Ta-F30 erősítőt. Cserélve lett az összes elektrolit kondenzátor, továbbá a két DC beállító potméter, az R710, R712, R713 nyúlott volt ezért ezeket is cseréltem. A cserék után megy is szépen minkét végfokozat, a kimeneti DC-ket is szépen 0-ra lehet állítani, viszont az egyik végfok nyugalmi árama még mindig nagyon magas és nem lehet állítani. Én a D702 hibájára gondolok, mert a földhöz képes a rajzon látható értékeket mértem. A gondom az vele, hogy ez valami speciális dióda amire nem nagyon találtam helyettesítőt, sem adatlapot. Ha valaki tudna nekem tanácsot adni, hogy mivel lehetne ezt kiváltani, azt nagyon megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) reloop válasza sanyikiraly hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Szia! A D703 helyére tegyél 1N4148-at!
(#) sanyikiraly válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Köszönöm! Ez volt a probléma.
(#) Soler hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Üdv!
Adott egy Technics SU-7300 as erősítő
amiben elszállt az egyik tranzisztor 4 db egyforma van benne a típusa 2sc1328-t
ha esetleg valakinek lenne pontosan ilyen alkatrésze vagy olyan ami értékekben megfelel ennek annak nagyon örülnék!! Köszönöm!!
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Sziasztok. Még egy kérdésem volna szintén a Castone CPA-100H 1000W végerősítővel kapcsolatban. Va a hátán mind XLR mind 6.3-as jack de mindkettőnél a lábkiosztás: Test , Hideg pont (-), Meleg pont (+) . Ezt hogyan tudom úgy bekötni hogy mono keverő kimenetéhez tudjam csatlakoztatni?
(#) reloop válasza Soler hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Szia! Nézem a rajzát, nem találom benne ezt a típust. Mi a pozíciószáma?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Szia! Ha van a keverődnek szimmetrikus kimenete, azzal célszerű összekötnöd. Ha aszimmetrikus a kimeneted a (-) bemenetet kösd testre.
(#) Soler válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
tr 302 es ha ez a pozíció száma

a replacement parts list nél nézd meg nekem ott van köszi !!!!
(#) reloop válasza Soler hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Oda aztán szinte bármit rakhatsz csak NPN legyen. Mi van készleten ebből a tokozásból?
(#) Soler válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
hogy érted hogy mi van készleten? miért tehetek oda bármit? nem lesz hatással az áramkörre ha túl nagyot vagy kicsit teszek a helyére a gyári értékűnél?
(#) reloop válasza Soler hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
A 40 V feszültség és a 100 mA áram ami éri a tranzisztort szinte valamennyi TO-92 tokozású általános célú tranyó számára elviselhető. Ha megírod milyen tranzisztor áll ebben a tokozásban a rendelkezésedre, segítek ellenőrizni az adatlapja segítségével, hogy valóban maradéktalanul alkalmas-e, illetve kell-e lábakat a beültetéshez átrendezned. Bontott tranzisztort is jó ide, egyszerű feszültségstabilizátorról van szó.
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Visszatértem kicsi problémával. Ugyan szól az erősítő,viszont valamiért sehogy sem akart "hangos" is lenni. A bemenetén biztos a 775mV jel, a kimeneten pedig jelenleg 14ohm terhelés lóg, viszont olyan mintha csak 50W körül jönne ki az erősítőből. A beépített limiter szórakozna velem?
(#) Nagyrata hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Hali. ALTO dpsamp 1000 digitális végfok. Ehhez keresek szerelöt.
(#) Naszrai hozzászólása Nov 12, 2017 / 1
 
Mai munka.(ejfel elmult, tehat tegnapi )
(#) mek-elek válasza Naszrai hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Kedves Naszrai fórumtárs!
Sajnálattal konstatáltam, hogy nem vetted figyelembe a fórumtársak javaslatát, a híd és puffer szerelési javaslatára.
Bár a földelés csillagpontja sem látható a szereléseden.
Ha javasolhatom, legalább olvasd már el Király Tibor ez irányú értekezését.
Megjegyzem, valamelyik hifi-magazinban már 2005-ben javasolták az osztott tápoknál, hogy a puffer közösítések legjobb helye a földelés csillagpontjában van.
Én azóta ezt a megoldást használom.
Azonban a paneltervezésnél is ez az irányadó.
A földelések nem síneken, hanem közös pontokon találkoznak egyedi huzalozással.
Ezáltal, feltételezve a hibátlan kivitelezést, lesz az erősítő gond nélkül éleszthető, és lesz optimális a hőkibocsátása.
További sikeres munkálkodást!
(#) Naszrai válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Kedves Mek Elek! Mivel CRC szures lesz, a kis impedancias tapnak lottek. Az RC elotti C tag kondijai vannak kulon(2.5mm2 vezetekelesnel kulon-nek szamit??) foldvezeteken.
Nem ismersz még, szeretek neha kulon uton jarni, aki olvasta a JLH foldelesemet az mar ismer
De itt most nem kulon ut hanem a hely igy adta ki. A csillagpont pedig a kepen lent van a feher vezetek vegenel.
(#) mek-elek válasza Naszrai hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Kedves Fórumtárs,
Én megértem az elgondolást.
Amit javasoltam, az megtapasztalt finomság.
Nálam a legfontosabb az elért hangminőség, mivel szeretem a zenét, és feltételezem, hogy más is.
Nálam az első az erősítő konstrukciója, annak kialakításának helyigénye, a doboz és a kinézet ehhez kell, hogy alkalmazkodjon.
A kinyert hangoknál nem a szépen rajzolt panel és más csinosságok a fontosak, hanem a jó felépítés, minél rövidebb huzalozás, stb, de ezeknek talán nem itt a helye.
Kedves Naszrai, az F5-ök, JLH-k mind meg kell, hogy hálálják a hangjukkal a beléjük fektetett munkát, kinek-kinek hogyan.
További jó munkát kívánok.
(#) Cannon válasza Nagyrata hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Lehet tudni, hogy mi történt vele és mi a konkrét baja?
Csak azért kérdezem, mert van egy aktív ALTO SUB-om és szeretném elkerülni a meghibásodását.
(#) Nandi97 hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Sziasztok. A napokban kaptam egy Beag APT-100-ast. Le kötöttem a 100v-os trafót hogy tudjam használni itthoni zenehallgatásra... De sajnos megsem mukkan Bekapcsolások nincs "Bumm"... Eddig megnéztem a végfok transzintorokat elvileg "jók". Nincs szakadás sem zárlat.. Égésnyom nincs sehol.. Ha jelet adok neki akkor néha mintha kicsit pattogna vagy recsegne a hangszóró..
Találkozott valaki már hasonló jelenséggel? :/ Én a kondik kiszáradására gondolok.. Válaszokat előre is köszönöm!
(#) szikorapéter válasza Nandi97 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Először ellenőrizd le a tápfeszültség meglétét.
(#) pucuka válasza Nandi97 hozzászólására (») Nov 13, 2017 / 3
 
Az ugye nem zavar, hogy a kimenőtrafó be van kötve egy szabályzó ágba. Ez szükséges a 100 V -os hálózat miatt, az erősítő védelmére. A trafó kiszerelésével ezt megszüntetted.
Elfelejthetnétek ezt a kondicserés dolgot. Ha hibakereséskor találsz hibás alkatrészt, (akár kondit) cseréld ki, de annak, hogy kapásból minden kondit kicserélsz, annak semmi értelme.
Következő: »»   2046 / 2492
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem