Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   98 / 127
(#) Thomas10100 válasza aky87 hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Wenglor aztmondta felhív. Omron visszaírt, adott egy mintaprogramot, de elég visszafogottan írnak, úgy kell kirángatni belőlük
(#) sanyi01 hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Sziasztok. Valószínűleg nagyon alapvetőnek fog tűnni a kérdésem, de sajnos kiidegeltem már magam vele. A kérdés: Hogy lehet #-et írni? Van egy számlálóm, CNT. Legyen pl 001-es számú (ez nem lényeges), és a Set value-hez azt akarom beírni, hogy #240. A 240-et engedi, a #-re nem ír semmit. Próbáltam másik billenytűzettel, de semmi. Próbáltam másik programból Ctrl C - Ctrl V-vel, de semmi. Próbáltam azt hogy másik programból átmásolok valamit, amiben van # (pl egy időzítőt, mert CNT-t az ipari programokban egyszerűen nem találok), majd egymás alatt van az én CNT-m, illetve a bekopizott TIM (most nem az a lényeg hogy TIM vagy CNT), és nem engedi onnan se átmásolni a #-et! Az Alt35 (# kódja) se működik CX Programmerben.

Hogy kell tehát #-et írni a számlálómba?
(#) devergo74 hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Sziasztok.
Valaki ismeri ezt a tipust PLC FX3U-24MR, érdemes ilyenre beruházni? Tanulási célra lenne, igy nem nagyon akarok sokat áldozni.
(#) dB_Thunder válasza sanyi01 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Nekem megy: Altgr X..
TIM 0001 #240 ,ezt most másoltam a programmerből.
Couter dettó:
CNT 0000 #30

Az még érdekes lehet milyen proci..
(#) Thomas10100 válasza sanyi01 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Nekem a CX programmerben volt valami beállítás rossz, és amikor automatikusan illesztette be amit akartam írni akkor nem volt jó. De fogalmam sincs hogy lett jó, lehet hogy újratelepítéssel csak.
(#) otvenkilenc hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
Sziasztok!

PS4-141-MM1 PLC program letöltésben kérnék segítséget. Van egy ilyen plc és van egy galileo demo program. A programokat lefordítja, de nem tudom letölteni a PLC-re. Ebben kérnék tanácsot, Hogyan tudom letölteni a Galileóval vagy kell valami külön program? Ha igen tudna valaki küldeni?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) em hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Egyszerű PLC-re lenne szükségem, melynek van 5 digit be és kimenete és legalább 1 analóg bemenete. Mit tudtok javasolni?
(#) em válasza em hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Találtam egyet: K205EA-18DT Kinco márka. Ismeri valaki ezt a márkát?
(#) Koleus válasza em hozzászólására (») Nov 13, 2017 / 1
 
Szia. Ez a PLC kínai, a Siemens S7-200 sorozatának koppintott/továbbgondolt változata. Minőségben sem lehet rossz, mert tudtommal Kinco gyártja/ szállítja az Omron legolcsóbb HMI paneljait
(#) pont válasza em hozzászólására (») Nov 13, 2017 / 1
 
Ezek sem rosszak ilyen célra Bővebben: Link egész jó áron.
(#) naptukor válasza em hozzászólására (») Nov 13, 2017 / 2
 
Szia!

Nézd meg az az Unitronics Jazz-t. Hátha az felel meg.
Kijelzője meg gombjai is vannak.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) em válasza naptukor hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat, megnézem őket.
(#) Ricsi96 hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Bsc Mechatronikai mérnöként most kezdtem el ismerkedni komolyabban a PLC-vel. Omron PLC-vel dolgoztunk eddig az iskolában. Most jöttem egy lehetőségem, hogy egy országos PLC-versenyre menyünk. A csapat kezd összeálni...ott jön a fórumtársak segítsége a képbe, hogy kitaláltuk, hogy mi bizony a versenyen egy SIEMENS S7 PLC-ve fogunk versenyezni, amit eddig persze nem használtunk.
A képen látható típust fogjuk használni.
Érdeklődnék a Kedves fórumtársaktól, hogy van valakinek tippje,tapasztalata, könyve (angol vagy magyar) vagy jegyzete az adott PLC-hez vagy csak valami segítség-útmutatás, hogy hogyan is kezdjünk neki a SIEMENS PLC-hez, illetve SCADA-hoz.

Válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017

DSC_0063.JPG
    
(#) giakam hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy Phoenix Contact ILC 350 PN a vezérlőm és Siemens ET200M 153-4 i/o szigetekkel szeretnék kapcsolatot teremteni PROFINET-en, aztán programozni.
Kapcsolatteremtés nehézkes volt, de végre BF led megszűnt villogni. Ezek után írtam egy egyszerű programot. 1 gomb vezérel 1 vagy több kimenetet közvetlen.
Probléma a következő:
Gomb megnyomása hatására input egységen visszajelző led világít és a pc worx debug módjában is billen a bemenet a megfelelő állapotba. Tehát bemenet tökéletesen jó
A kimenet debug módban átbillen a kívánt értékre, az Output egységen a visszajelző led nem világít, nem villan, vagyis fizikailag nem kerül ki a kimenetre a jel. (Mintha nem lenne táp alatt).
Valakinek van ötlete mi lehet az oka? Vagy hasonló problémával találkozott már valaki?
(#) Norberto válasza Ricsi96 hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 1
 
A kereső használata csodákra képes. Mind a Google-t használva, mind az itteni topikban keresve is. Egy szót írok csak pluszban segítségként: Szirty

Nem félrevezetés, de ennyi fáradsággal igazán indítható a feladat, hisz a temérdek információ már rendelkezésre áll, méghozzá sok esetben magyarul is. Angolul pedig Dunát lehet rekeszteni a témában a neten, szó szerint.
(#) maszek0005 válasza Norberto hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Szia Norberto! Sajnos a Szirty nevű felhasználó a fórumon valamiért már rég nem elérhető.
(#) Mate78 válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 2
 
(#) Mate78 válasza giakam hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Phoenix-et szoktam programozni, bár nem buszrendszert.
Szerintem nézd meg valóban kap-e tápot a buszmodul, illetve minden szükséges tápot megkap-e.
Esetleg még, a változódat Var_Global-ként deklaráltad-e.
(#) maszek0005 válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) naptukor válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 3
 
Idézet:
„Sajnos a Szirty nevű felhasználó a fórumon valamiért már rég nem elérhető.”


Köszönjétek egy köbös moderátornak aki mondva csinált ürüggyel végleg kitiltotta...

Nem tudom mennyi idő van a versenyig, de S7-1500 az egyik legösszetettebb és nehezen tanulható PLC.
Teljesen ismeretlenül belecsapni komoly kihívás lehet.

Doksi egyébként valóban van sok.
STEP 7 Professional V12.0 system manual 9504 oldal.
(#) Ricsi96 válasza naptukor hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Köszönöm szépen a tanácsot!
2 hónapunk lesz felkészülni a versenyre, de ha nem tudunk pozitív fejlődést felmutatni, akkor maradunk a jól bevált Omron vagy Beckhoff PLC-k mellet.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) zsozsoX hozzászólása Nov 22, 2017 /
 
Sziasztok! Lenne egy problémám, igazából nem tudom ide való kérdés-e. Van egy siemens logo8 analog kimenettel ami szabályozna egy osram led dimmert ami 1-10v-ig szabályozható (fix táp bemenet 12v, szabályzó bemenet 1-10v). A problémám az, hogy amikor le felé szabályzok nem meg le 7,3volt alá. Ha szét kötöm az analog jelet akkor le megy 0-ra (a logo szépen szabályoz), de ha össze van kötve akkor nem. Szétkötöt állapotban a dimmer analog kimenetén mérek 11voltot. Ha csinálok egy potméterből egy feszültségosztót a dimmer tápjáról (12v) akkor a potival szépen szabályozható. Esetleg valakinek valami ötlete? Segítséget elöre is köszönöm.
(#) Barni87 válasza zsozsoX hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Esetleg ha pár 10kOhmos ellenállással földre húzod?
(#) naptukor válasza zsozsoX hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Szia!

Idézet:
„Szétkötöt állapotban a dimmer analog kimenetén mérek 11voltot.”


Gondolom az bement lenne nem kimenet.
Igen a gond az, hogy a dimmer bemenetén fesz "jön ki" és felhúzza a logo kimenetét.
Ha megterheled kicsit, ahogy Barni87 javasolta, érhetsz el eredményt.
Ha ez nem megy, akkor egy meghajtó fokozatot kell építened közéjük pl. egy OPA-val.
(#) zsozsoX válasza naptukor hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szia!
Szerintem ez a baj, szabályzó leírásából
They are controlled via a fail-safe DC voltage signal of
10 V (maximum brightness; open control line) to 1 V
(minimum brightness; control line short-circuited).
Ahogy néztem is inkább a negatív felé le kell húzni a pozitív (10v-os) ágat. A baj az hogy az analog kimenet nem így mükődik. Arra gondoltam hogy egy NPN-s tranzisztort vezérlek a logo-val és azt kötöm a dimmer 1-10v "bemenetére".
(#) Bagodi hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Van köztetek olyan aki tudja programozni az FX1N plc-t és a GOT1020HMI-t?
Kezdeti lépésekhez kellene segítség.

Köszönöm
(#) aky87 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Szia, az a példa progi érdekelne engem is, ha lehetséges, sikerült előrelépni a dologgal?
(#) Levi91 hozzászólása Jan 8, 2018 /
 
Sziasztok! Egy meglévő géphez csinálok HMI programot (a PLC-t is kiegészítem). Egy Omron NB5Q és egy CP1L-ről van szó. A ciklusidőt már leprogramozták amit kiszeretnék jeleztetni. P_0,2sec. flag fel és lefutó élével van működtetve ++BCD inkrement, majd a köraszal fordulás felfutó élére ez az érték át van mozgatva egy memória területre. Ezt az értéket akarom kiíratni, de csak akkor jó az érték ha a HMI-n hexa-ként jeleníttetem meg, de akkor nem tudok tizedes veszőt tenni (tehát 1,5s helyett 150-et látok). Ha valós szám ként definiálom akkor pedig az értéket hexa-ként alapulvéve konvertálja 10-esbe (pl: 150 -> 336 azaz 3,36s-ot tudok kiíratni). Kérdés: a BCD adat MOV után már hexa-ként értelmezendő? És hogy hogy lehetne kijelezni a valós ciklusidőt?
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) mpisti válasza Levi91 hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Szerintem az NB-n be lehet állítani a szám formátumát. Azért gondolom, mert a sokkal régebbi NT21-31-en biztosan tudom hogy be lehet állítani, és nem gondolom hogy az OMRON ezt a szolgáltatást kispórolta volna az újabb fejlesztésű NB-ből.
(#) naptukor válasza mpisti hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Idézet:
„Kérdés: a BCD adat MOV után már hexa-ként értelmezendő?”


A BCD szám hexadecimális megjelenítéssel lesz decimális számként látható! Ez mindig is így volt.
A MOV nem változtat az adat formátumán.

Ha a HMI-n nem tudod beállítani hogy BCD legyen a típusa, akkor MOV-ot cseréld ki olyan utasításra ami a BCD-t binárissá konvertálja. Azt már integerként ki tudod íratni.
Következő: »»   98 / 127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem