Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egy kis robogó elektronika
Lapozás: OK   28 / 36
(#) zolika60 válasza Hidi hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Csökkenteni kell a hézagot.
(#) Hidi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Az a baj hogy már úgy is próbáltam hogy egy csavarhúzót hozzá érintettem a jeladóhoz majd hirtelen elvettem.
(#) zolika60 válasza Hidi hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Tized mm-ről beszélünk. Egy vékonyabb papírlap például.
(#) Hidi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Igen tudom. De ha már olyan közel rakom hogy hozzá is ér akkor sincs szikra.
(#) Hidi hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Sziasztok! Most sbban szeretnék segítséget kérni hogy egy robogó vízhőfok mérő óráját hogy kell bekötni?
(#) Sonik hozzászólása Dec 23, 2017 /
 
sziasztok olyan gondom van hogy van egy elektromos robogom polymobil pb030 uj akkumlátoral is gyorsan merűl mi lehet a gond?
(#) Andreaska91 hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Sziasztok .
Peugeot speedfight 2-ről lenne szó.
A gyári világítás nagyon gyatra , beújítottam egy led szettet , nagyon baba lenne de nem egyen áram , és nem fix 12v jön a gyári csatlakozóból.
Szeretném akksira kötni úgy hogy működjön a tompított / reflektor kapcsoló is .
Nem lehetne csak valahol elvágni egy kábelt és aksira kötni ?
Minden segítséget elfogadnék csak lássak sötétben a motoron
(#) Petyaa válasza Andreaska91 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Akár befűzhetsz az akkuról egy plusz vezetéket a kapcsolóhoz. Természetes valamilyen gégecsőben, és minden vezeték egyesítést forrasztva + zsugorcső.
A rendszer 100% hogy elbírja, pláne hogy ledes, így max 5-10w lehet a teljesítménye egy ilyen ledes robogó izzónak.


Jogilag minden gyáritól eltérő izzó használata tiltott / büntetés járhat érte.
(#) erbe válasza Andreaska91 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Arra készülj fel, ha a gyári fényszóróégő helyett sokkal kisebb fogyasztásút teszel, kiéghet az összes többi. Vagy hamarabb tönkremegy az elektronikus szabályzód. Aminek az a szerepe, hogy ne emelkedhessen a váltakozó feszültséged korlátlan mértékben.
(#) Andreaska91 válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Természetesen én is szakszerű szigeteléssel nem kókány módon csinálnàm , de érdekelne hogy nincs e egy pl. Sárga kábel amit elvágok oda teszek 12v-ot és kész
(#) Tonybacsi válasza Andreaska91 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Idézet:
„Nem lehetne csak valahol elvágni egy kábelt és aksira kötni ?”



Ezek a robogók, kétféle feszültséggel. és árammal dolgoznak:

A világítás nagyáramú (akár 8...10A), váltófeszültséget ad (nincs egyen irányítva), de a végfeszültség határolt.

A töltés kis áramú (max. 1A) egyenfeszültséget ad (egyenirányított).

Az ezekért felelős elektronika bele van integrálva a feszültség szabályzóba.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) Petyaa válasza Andreaska91 hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Az akkura nyugodtan rákötheted a kb 10watt teljesítményű ledes izzódat. Ha az 50wattos!! erősítőt elbírta ( természetesen a motor járása nélkül ) ráadásul 4 óra múlva még lazán indult az önindítóval, nem lesz ott semmi baj azzal a plusz max 1 Amperrel. Szerencsére van egy jó kis pufferünk is, aminek akkumulátor a neve Ez egy MBK Booster 50 2T robiban volt. Annyi hogy max egy külön kapcsolót beszerelsz.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2018
(#) xolipi hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Sziasztok. Egy Japán sportmotoromon ki van cserélve a müszerfal egy új típusra. Viszont abban a benzin visszajelzése izzós volt ebben meg ledes. Amikor vettem a motort már így volt. A tankban egy termisztor kapcsol. Ha a termisztor után letestelem az elmenő vezetéket a led jelez. Próbáltam az ülés alá berakni egy 3w-os izzót. Az izzó kis idő után jelez is, viszont a led nem. Ha leszedem az izzót a led pár másodpercre kivillan. Tudnátok megoldást,h a led világítson. Gondoltam,h relével kapcsolom a testet a ledre,de a relé tekercse sem fogja a termisztort terhelni,h kapcsoljon
(#) xolipi hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Ez volt a próbálkozás. Rosszabb esetben izzós visszajelzés lesz a műszerfal mellett,de jobban szeretném,ha a led jelezne.
(#) barna1987 hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy malaguti f12 robogó cdi 4 kivezetésest, valhogy kilehet mérni?
Mert a gyújtótrafóm is megadta magát de nemtudom hogy a cdi sérült-e mert ahonnan vettem a mocit kontár módon rákötötték a trafóra az önindító vezetékét ami a reléből jön.Én vettem bele akksit és próbáltam indítani de csak füst a trafóm már biztos halott de a cdi nemtudom
(#) barna1987 hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
Valaki esetleg villamossági rajzot tud küldeni malaguti f12, mert a kábelezése nagyon kontár módon van megcsinálva és átnézném köszönöm
(#) Ricsi89 válasza barna1987 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
F12-nél nincs külön trafó és cdi. Egyben van. Ha nem ilyen van benne, akkor valaki átkötötte, belekókányolt. Vegyél egy belevalót. Ilyen való bele.
(#) barna1987 hozzászólása Márc 21, 2018 /
 
Ez a furcsa nekem is.De a trafónak a helye és felfogatása meg gyárinak tűnik.
Ahogy nézem aerox trafó lehet és valami régi honda rk-22 vezérlő,de malaguti 100ccm hez is írják.
a csatlakozók is ehez vannak kialakítva.
Meg indult a motor rúgásra, meg ment is szépen csak önindító nem volt rákötve.
vettem új trafót már csak az a kérdésem ahol kijön a cdi ből a trafóra a vezeték ott gyújtáskor mennyi voltot kell mérnem. köszönöm
(#) Ricsi89 válasza barna1987 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Ott akkor amikor gyújtani kell van egy pár 100V-os impulzus és annyi. Trafó ritkán szokott tönkre menni, inkább a cdi az, ami meghibásodik. Bár még mindig furcsa, hogy ilyen rendszer van benne.
(#) barna1987 hozzászólása Márc 26, 2018 /
 
Sikerült a gyújtást megcsinálni!Trafó illetve cdi kellett bele.A régi trafóm szétfojt!
De sajnos az index rakoncátlankodik.
3lábú indexrelé van benne de semmi.
Az index és a visszajelző is csak világít folyamatosan ha rakok bele relét ha nem.
Valami elektromosság nem stimmol.
3 vezeték van.
-gyújtáskapcsolóból 1szál(test ha ráadom a gyújtást megszakad nincs test)
-indexkapcsolóból 1szál (12V)jobbra
-indexkapcsolóból 1szál (12v)ballra
Ennyi jön a relére akár, hogy kötöm nem csinál semmit, ha leveszem a relét akkor is csak világít
(#) kekest hozzászólása Máj 1, 2018 /
 
Lenne egy Malaguti f12 2002 évjáratú robogó irányjelző hiba az egyik oldalon folyamatosan világít a másik oldalon pedig ki se gyullad az égő relé ment volna tönkre ehhez nem nagyon értek
(#) kaqkk válasza kekest hozzászólására (») Máj 1, 2018 / 1
 
Lenne egy javaslatom , ha nem nagyon értesz hozzá vidd el szerelőhöz ...
(#) Tom52 hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Fesszabályzó akkutöltéshez.
(#) Bandi618 hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy Suzuzki Address 50-es robogóm, és motorilag működik, de viszont nem olyan rég hazajövetelből egy újraindítás után, az önindítóval már nem indult, de mielőtt elmentem itthonról, önindítóval indítottam. Ez még úgy okés lenne, mert akkor elrugdosom, de múltkor kiégett az első fényszóróm, kicseréltem, mentem vele, és jó volt, de megint újraindítás után a "sima" kiégett, de a távolsági még egybe volt. Múltkor mentem volna vele el messzebbre, mert a távolságim annyira nem erős, erre kanyarodnék balra (bal index), és a visszajelző erősen világít és az egész világítás "elszállt", nem világít semmi, az első izzónak csak a távolságija ép, az indexek jók, a hátsólámpa fékrésze jó, ha minden igaz. Mi lehet a probléma? Ha kicsit hosszúra sikeredett bocsánat, meg a szakszavak ilyen téren nem feltétlenül tartozik az erősségeim közé, segítséget előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza Bandi618 hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Nem lehet, hogy a feszültség szabályozó nem működik?
Tudsz feszültséget mérni?
(#) Bandi618 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
A feszültség szabályzót nem rég cseréltettem ki, előfordulhat. Feszültséget hol kellene mérnem?
(#) Bandi618 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Ja, és még annyi, hogy a feszültségszabályzó hogy tud elromlani?
(#) Hidi hozzászólása Jún 4, 2018 /
 
Sziasztok! Olyanba kérném a segítségeteket hogy van egy Mex torino 4t robogó de gyújtáskapcsoló nem bele való. Hogy tubnám össze. Hozni a kettőt? Előre is köszönöm.
(#) zoty4 hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Jó reggelt uraim.Polymobil PM-GB408-WL vagy ehhez hasonló gép. A gazdája otthon kokányolta meg de semmi elektronika nem müködik rajta a szikrán kivűl. Tudna nekem valaki segiteni az ujra kábelezésben? Mivel mindenféle szinű kábeleket kötöt össze vissza igy nem tudok eligazodni rajta.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) wer válasza zoty4 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Heló! Pont ezzel küzködöm én is! Nekem lofty-m van de szerintem ugyan az mint a polymobil. Volt gazdája nagyon elhanyagolta, minden műxik kivéve világítás, index
Következő: »»   28 / 36
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem