Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Generátor építés
 
Témaindító: kisedison, idő: Ápr 19, 2008
Lapozás: OK   9 / 12
(#) szikorapéter válasza erbe hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Ha kisebb a fordulat akkor már egyáltalán nem ad feszültséget? Próbáltam fúróval feplörgetni,de nemtudom elértem-e azt a fordulatot amin felgerjed. Ott ahol a 230V eredetileg bement ott kéne lejönnie most a 230V-nak?
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2016
(#) erbe válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Elvben kisebb fordulaton is üzemelnie kellene, kisebb frekvencián és feszültségen.
Próbáld meg, forgás közben nyomógombbal süss rá egy feltöltött kondenzátort! 12-24 V-nak is el kellene indítania.
(#) szikorapéter válasza erbe hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
A kondenzátor pontjaira vagy amit most kimenetnek használok pontokra kössem a feszültséget?
(#) erbe válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Mindegy. Csak ne okozhasson kárt a rákötött eszközben a felgerjedő generátor.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2016
(#) Olveczki Attila válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Szia, 3~ 10 kW-os 1400 rpm aszinkron motornál, generátor üzemmódban milyen értékű kondenzátorokat kell bekötnöm? És ha nem kötök kondenzátorokat akkor is fejleszteni fogja az áramot 1500-as rpm meghajtással?
(#) mpisti válasza Olveczki Attila hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
"És ha nem kötök kondenzátorokat akkor is fejleszteni fogja az áramot 1500-as rpm meghajtással?"
Nem.
(#) Olveczki Attila válasza mpisti hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Köszi! Milyen kondenzátorokat kössek rá, hogyan lehet kiszámítani?
(#) mpisti válasza Olveczki Attila hozzászólására (») Dec 28, 2016 / 1
 
Kb 7kVA-t tudsz levenni róla, kb. 3x150µF-nyi kondi kell deltába kötve. A motort csillagba kell kötni. A legegyszerűbben úgy lehet megállapítani hogy mennyi kondi kell, hogy a generátort felpörgeted kb. 1550-1600-as fordulatig, és ha felgerjed, akkor megméred hogy mekkora áram folyik a kondik felé terheletlen kimenetnél. Ez a meddő áram nem lehet több mint a motor csillagban megengedett maximális árama. Csak állandó üzemre tervezett , 450-500V-os AC feszültségre méretezett kondi jó ide, motorindító számításba sem jöhet, még próbaképpen sem.
(#) Olveczki Attila válasza mpisti hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Köszönöm a válaszod!
(#) Olveczki Attila válasza mpisti hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
3 fázisú kondenzátor is jó rá? Egy régi fázisjavító vagy meddőáram csökkentő villanyszekrényből szereltem ki, 400V , 12,5 kVAr. 3x83µF-os.
(#) Olveczki Attila válasza mpisti hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Íme a fotó , 4 kilógramm a súja
(#) illesoszkar hozzászólása Ápr 8, 2017 1 /
 
Üdv !
egy kérdésem lenne a szakemberekhez:.van egy 7 KW 380 voltos 960 ford asszinkron motorom de az adatlapon csak annyi van 380 volt 7 KW ezt szeretném használni agregátornak egy golf motorral meghajtani közvetlen kardánnal mekkora a valószinűség ha csillagba hajtatom meg jó lesz e és hogy lehet használni agregátornak
köszi az érdemleges tanácsot
(#) erbe válasza illesoszkar hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Lehet használni generátornak. 7 kW-nál már gyakori a csillag-delta átkapcsolási lehetőség, amikor csillagban 660 V a feszültség. Hány szálad jön ki és hogy van bekötve a kapocstáblán?
Éppen nemrég panaszkodott egy kolléga a szeles fórumban, hogy deltában nem tudja állandó mágneses forgórésszel generátornak használni a motorjait. Olvastad? Remélem, aszinkronként nem lesz vele gondod.
Lejjebb mpisti írta, mekkora kondi kell hozzá. Bár én sokallom a 150 µF-ot, de ott a részletes használati utasítás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2017
(#) csavarkulcs hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Hogyan lehet a legegyszerűbben egy háromfázisú genrátort készíteni, egy motorból?
400V 50hz a fordulatszám 3000 fordulat/perc
Egy állómotorhoz szeretném csatlakoztatni.

Eőre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2017
(#) szsrobert válasza illesoszkar hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Birni fogja a golf motor az alacsony fordulatszamot? Lehet kell majd attetel.
(#) csavarkulcs válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Vagy senki nem tud válaszolni, vagy hülyeséget kérdeztem.
Gyanítom, utóbbi.
(#) StMiklos válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 16, 2017 / 1
 
Szevasz!

Nem, a kérdéls nem hülyeség.
Azért illik a topicban a hozzászólásokat visszaolvasni és ha nincs a kérdélsedre válasz , feltenni.
De van, hiszen erről szól...

Üdv: StMiklos
(#) erbe válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 16, 2017 / 1
 
Többen válaszoltunk rá, de mivel mi előre látunk a jövőbe, már évekkel ezelőtt megtettük. 2012 szeptember 20?
(#) szsrobert válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 16, 2017 / 1
 
Kondenzatorokat kell rakotni.
(#) csavarkulcs válasza erbe hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat, tudom hogy azt kellene tennem hogy átolvasom a fórumot, de ti jobban ismeritek nálam ezért is kérdeztem inkább.
Olvasgatok, szerzek egy motort, és megpróbálom átalakítani, majd írok.
(#) Gafly válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 17, 2017 / 1
 
Idézet innen:
Idézet:
„Ha a hálózatra kapcsolt gépet a szinkron fordulatszámnál nagyobb fordulatszámmal forgatjuk, azaz negatív szlippel járatjuk, akkor a gép hatásos teljesítményt termel és meddő energiát fogyaszt, vagyis generátorként üzemel.”

A "hálózatot" ahogyan ebben az esetben ahogyan szsrobert is írta, kondenzátorok helyettesítik.
Két buktatója van a dolognak:
- Kondenzátorok értékének megválasztása.
- Motor fordulatszámának pontos értéken tartása.

+ Annyi még, hogy az a gép, ami generátornak készült és nem motornak, ott kicsit más vasanyagot használnak a könnyebb felgerjedés érdekében.
(#) csavarkulcs válasza Gafly hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Ha a szinkron motort magasabb fordulatszámmal pörgetem, mint a motor előírt fordulatszáma, akkor a feszültség 400v fölé is mehet?

Nem ismerem a villanymotorok elnevezéseit, de
mi a neve annak a fajta motornak, amiben egy elektromágnes forog, permannens mágnes helyett, a tekercsek közepén, illetve, alkalmas lehet-e számomra egy ilyen motor, generátornak?
Van egyeltalán ilyen motor?
(#) Gafly válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Idézet:
„mi a neve annak a fajta motornak, amiben egy elektromágnes forog, permannens mágnes helyett”

Majdnem mondtam, hogy Ányos úr után "dinamó", de nem (teljesen). Amit kérdezel, az létezik, Pakson is ilyenek forognak...
Azt a részét én sem értem, hogy az aszinkron generátorban, mi biztosítja a szép stabil feszültséget
De soha nem is mondtam, hogy értek hozzá
Ami biztos:
- Fordulatszám = frekvencia
- Nagy teljesítmény -> nagy kondenzátor (esetedben).
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
(#) csavarkulcs válasza Gafly hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Az autó generátora is ilyen, ott is kell egyenfeszültséget kapcsolni a forgórészre, hogy 3 fázisú váltóáramot termeljen, van is egy ilyenem itthon.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
(#) csavarkulcs válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Csúszógyűrűs aszinkron gép
(#) vision61 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Idézet:
„Pakson is ilyenek forognak...”
Na de mi forgatja?
(#) pucuka válasza vision61 hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Meg fogsz lepődni, gőzturbina.
(#) Skori válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 17, 2017 / 1
 
Az csak akkor aszinkron gép, amikor ellenállások vagy rövidzár van csúszógyűrűkre kötve (pl. régen vidámparkban a körhinták motorja, vízbe merülő szabályozható ellenállással indítva) Amikor DC-vel gerjesztik a forgórészt akkor szinkron gép lesz belőle Mint pl. az autók generátora is (általában) szinkron-generátor.
(#) csavarkulcs válasza Skori hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Szia Skori!
Miért kell ellenállást kötni a forgórész tekercsére? Miért nem elég az üresjárás?
(#) csavarkulcs hozzászólása Dec 17, 2017 /
 
Mi a véleményetek?
Ha egy mezei szinkron motort átalakítok, oly módon, hogy a rotort, hosszában végigmarom egy osztótárcsával, hogy a tekercseknek legyen helye, akkor a saját vasmagját fel tudom használni, hogy elektromágneses rotorként használjam, ezzel kiváltva a permanens mágnest.
Természetesen kell hozzá egy spéci marófej.
Kép
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
Következő: »»   9 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem