Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   83 / 93
(#) Patópali válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Várj egy kicsit. Most Godypapával van elfoglalva. Egyébként javasolni akartam, miért nem kérdezed a publikálót?
Üdv.
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Dec 3, 2017 /
 
De itt a gyári alkalmazása ...
(#) Alkotó válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Én is csak tippelgetni tudnék, de azért néhány dolgot nem ártana megmérni.
Tudni kellene a tápfeszültségként szolgáló egyenfeszültség értékét, a 7805 bemenetén a feszültséget majd a kimenetén is, illetve a negatív tápfeszültséget is mérni kellene (26-os láb). Ezeken kívül a referencia értékét érdemes még megmérni, amit 100 mV-ra kell beállítani.
Ha ezek rendben vannak, és feltételezzük, hogy az alkatrészek is jók és értékhelyesek, akkor a bemenetet rövidre zárva 000 értéket kellene látnod, aminek az utolsó jegye néha +-1-be bevillanhat. Rövidrezárt bemenettel nagyon valószínütlen, hogy bármilyen zavart összeszedne.
Én már egy egész csomó ilyen kijelzőt építettem, és ha gond volt velük akkor az szinte mindig a tápláló feszültség miatt történt. Kimondottan autóba készülnek ezek, és annak feszültsége bőven elég jó hozzá. Ha külön tápegységről megy, akkor talán okosabb az alapváltozatot építeni, ahol váltó 8V táplálja a készüléket, ami ebből előállítja magának amire szüksége van.
(#) Patópali válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Köszönjük válaszod Eadx nevében is!
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
(#) eadx válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Közben már építem a váltó 8 V-os változatot, de az mégsem járja, hogy ez ne legyen jó.
(#) eadx válasza Patópali hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
A nevemben nem kell megköszönni semmit már nagy fiú vagyok.
(#) eadx válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
A bemeneti fesz 17 V abból 5 V jön ki a 7805-n. A 26-os lábon 9.9 V-ot mérek.
(#) eadx válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
A 33-34 lábakon nem tudom megmérni ugrál.
(#) Patópali válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Bocsi!
(#) Alkotó válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Itt valami nem jó. A panel ehhez a rajzhoz illeszkedik. Látod rajta, a 7660 8-as lábán +5 V-ot kap, amiből az 5-ös lábon ennek negáltja jelenik meg és ez közvetlenül megy a 26-os lábára 7107-nek. Tehát itt -5 V-ot kellene mérned. A +9,9 V nem jó érték.
A 17V-os táplálás mellett a 7805-ös stabilizátor már jelentősen melegedhet. 1888 kijelzés mellett, ami a legtöbb szegmenst gyújtja ki, nagyjából 300 mA áram folyik (mielőtt Godypapa megint belinkel egy kijelzőt, aminek más az áramfelvétele, szögezzük le, hogy az érték kijelzőfüggő). Tehát (17-5)*0,3 = 3,6 W hőteljesítmény, amihez már egy jelentősebb borda szükséges.
(#) eadx válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
A 7805 gnd és a 26-os láb közt -9.9 V van. Az előjel lemaradt. Valóban nagyon melegszik, de nem megy annyi ideje, hogy érdekeljen. Ha nem ugrál akkor majd kap kisebb feszt.
(#) eadx válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Kicseréltem a 7660-at is de felesleges volt. Gyakorlatilag minden alkatrész cserélve volt másik újra.
(#) Alkotó válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
A 7660 8-as lábán megvan a +5 V? Ebből a 7660 -5 V állít elő. Nem lehet ettől több az érték. Ha a 7107-et ki tudod venni, akkor ezt tedd meg, és így is mérd meg a +-5V meglétét.
A referenciát a 35-36 lábon kellene mérni (nem értem a 33-34 lábon mit akartál mérni).
30-31 lábak a bemenetek, ezt kellene rövidre zárni a mérések idejére, és ekkor kellene 000-át mutatnia.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
(#) eyess válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2017 / 1
 
Igen elírtam -5 v ot állít elő .Már rég foglalkoztam ezen áramkörrel .Pláne úgy hogy barkóbázva kell kitalálni , hogy ki hogy építette meg otthon .Ezért volt az amiket tanácsoltam , mert próbáltam hibát keresni úgy , hogy nem látva az ő áramkörét , és ahány verzió van ebből , és mi lehetett a hiba .De megnyugtatlak , hogy a te
Idézet:
„Szokatlan tanácsokat adsz... én egy részüket biztosan nem fogadnám meg.”
. Nyugodj meg én sem a tiédet.Te sem lehetsz abban biztos , hogy az áramkör milyen kiépítettségi állapotban van ahhoz , hogy hibát keress.Lehet bármi egy forrasztási hiba , egy véletlen elkötés bármi.Szóval ne ítélkezzél másról úgy hogy semmit nem tudsz a másik oldalról.

Egyébként a mai napig is várjuk a Dry fóliás nyákkészítésedet , amit úgy beígértél annak idején. Szóval óvatosan a szavakkal , mert te sem vagy annyira fenékig tejfel .
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
(#) eadx válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Elkészítettem közben a váltó 8 V-os verziót. Ugyan arról a tápról megy csak a greatz AC bemenetére van kötve. A bemenet rövidre zárva. 0.00 stabilan.
Szinte már szokatlan, hogy nem ugrál.
Megnézem amit kértél csak ezt el akartam mondani előbb..
(#) eyess válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Mintha én is AC írtam volna vagy tévedek ? Ugye ugye.
(#) eadx válasza eyess hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Biztosan én nem vagyok képben, de ezt mire írtad? Belinkeltem a 7660-al épített kapcsolást az most sem jó. Csináltam egy másikat közben ami 8 V AC-ról megy.Az úgy néz ki nem ugrál.
(#) eadx válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
A 35-ös lábon semmi fesz. A 36-os lábon 17 mV. Kivett 7107 mellett, csak a pont világít semmi egyéb. A 30-31 rövidre zárva.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Igen, ebben is benne van kapus megoldás, és természetesen a 7660-as ajánlás is.
A jó megoldások közül egy is elég, és én a 7660-at választottam.
(#) eadx válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Megyek keresek egy törölközőt.....
Ma már nem hasad tovább.
Kösz mindent, köv. holnap.
(#) Alkotó válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Nehéz veled előrébb jutni. Nem vagy elég alapos, vagy én nem beszélek világosan.
Kivett 7107 mellett a negatív tápot kellene ellenőrizni.
A 35-ös láb nyilvánvalóan nulla, hiszen az a GND-n van.
A 36-os láb referenciáját a trimmerrel kell beállítani, és akkor lesz jelentősége ha majd pontosan akarsz mérni (100 mV). Ezt is a stabil 5V-ból osztja az áramkör, ezért fontosa az 5V stabilitása. Tulajdonképpen éppen az okozza az ugrálást általában, hogy a kijelzett érték változásakor változik az áramfelvétel. Ez kis mértékben megmozdíthatja a +5V-os tápot, és így minden egyebet is ami ebből táplálkozik.
(#) eadx válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Beállítottam a 36-os lábra a 100 mV-ot. A 7660 8-as lábán mérek 5.02 V-ot.
(#) eyess válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Arra írtam , mert ezt a mérő áramkört külön erre kivitelezett trafóról Ac , vagy egy más tápról hajtják meg , hogy ne a mondjuk egy készülék közös tápfeszültségéről kapja a táplálást .Azért , hogy ne befolyásolja a mérés eredményét , ha jelentősen megterheli valami , azt a közös tápot.
(#) Alkotó válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
És az 5-ös lábán mennyit mérsz kivett 7107 mellett?
(#) eadx válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
-5.02 V.
(#) Alkotó válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Ez hibátlan. Korábban ezt berakott 7107 mellett -9,9 V-nak mérted a 26-os lábon. Javaslom ismét ellenőrizni.
Szintén ellenőrizni kellene a panelt is. Az nem elég ha jónak látszik, annak is kell lennie. Esetleg méréssel is érdemes biztosra menni. A berakott 7107-nek nem kellene -9,9V-ra módosítani az egyébként hibátlan -5V-ot.
(#) eyess válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Egyébként van ám ennek egy általam tervezett smd verziója is annó , amikor foglalkoztatott ez a téma.

Egy nyák rajz , meg egy 3d s kép , de nem volt kedvem mindegyik alkatrész hozzá illeszteni , csak kíváncsi voltam kb milyen lenne.
(#) eadx hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
Okulás képpen gondoltam beszámolok az eredményekről. Mi után vissza állítottam a terv alapján az áramkört és kicseréltem a kondikat ismét csak egy lehetőség maradt, amit egyébként Alkotó említett is. Ez pedig a táp.
Külön tápon megy a panel és a mérendő trafó. Elsőre indult ugrálás nélkül. Ez a DC12 V-os verzió volt. Köszönöm a segítséget!
(#) nandika76 hozzászólása Jan 4, 2018 /
 
Sziasztok, Boldog. Új. Évet minden fórumlakónak.
Megépítettem Alkotó panelterve alapján a műszereket.
Csak megerősítés lenne a kérdésemre a válasz,hogy Kína megint tréfál velünk.
A jelenség a következő.
Alapból be áll a műszer 000 értékre, majd egy 1,5 voltos elem rákötése után, 1.4-1,8 Volt között ugrál a kijelző.
A panelt lemostam tiszta.
Gondolom az IC KÍNAI!!!!
Köszönöm a segítséget!
(#) Gafly válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Neked hasonlókat.
Mi a kérdés?
Következő: »»   83 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem