Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   199 / 292
(#) tönöpö hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Igen, a kazán elindul, ha a 17-ről felviszem 22 fölé, ami a szobában van, pl. 23-ra.
A leírás annyi, amit láttok a papírján. Nem ír a 17 fok megváltoztatásáról, ez be van égetve a csipbe.

Nincs elemnek helye, ami ellátná árammal a memóriát. Sajna ez van.
A gyártó Honeywell azt írta, hogy a kazánban mentődik ez az adat el, és újra indításkor ez állítja újra a termosztátot. A Hajdú szerint a kazán soha nem vezérli a termosztátot, fordítva viszont igen. Én is ez utóbbival értek egyet.
(#) Dudus válasza tönöpö hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Az gáz, én egy Remehe iSense termosztátot használok, abban van 3db. AA elem.

Ebben az esetben én visszavinném a termosztátot mert ez biztosan nem üzemszerű. Ha nem vagy otthon egy áramszünet után bármi lehet? A minimum, hogy egy flash-be elmenti a beállításokat.
(#) BRUT válasza pjg hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
A hiba valóban a tágulótartályban volt.
Nem volt benne semmi nyomás. Hogy miért azt nemtudom.
Ujra felpumpáltuk,és tartja a nyomást. A hozzá vezetó csö szinte teljesen el volt dugulva iszappal.
A nyomásérzékelö szenzor ugyszintén. Ezért nem mutatta a megfelelö értéket.
A höcserélö ki lett mosva ,de ott szinte semmilyen lerakódás nem volt. 3 éve mostuk ki,és azóta jelentös lerakódás nem keletkezett. Igaz az elöremenö viz szinte sohasem haladta meg az 50 fokot
Most müködik minden hibátlanul.
(#) tönöpö hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom az utólagos elemelhelyezés lehetőségét megtalálni.
(#) zsero hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Sziasztok, az alábbi problémában tudnátok segíteni? Egy Radiant kombi kazánunk van, ami tökéletesen működik, HA forró vízhez a panelt erősen megnyomjuk vagy megütjük bizonyos pontokon. Anélkül csak 1-2 cm-es lángon ég és hideg vizet ad. A fűtés tökéletesen működik.

Egy szerelő erre azt mondta hogy nem lehet megjavítani. Szerintem egy ennyire egyszerű, megnyomásra / megütésre megjavuló hibát tuti lehet javítani, nem?

Tudtok ajánlani valakit (akár magatokat), aki meg tudná javítani a panelt elektromosan, vagy ki tudná cserélni? Budapestiek vagyunk.
(#) Inhouse válasza zsero hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Elképzelhető, hogy csak át kellene nézni repedt forrasztás miatt és átcinezni, ha valóban a panel okozza.
(#) kallai83kornel válasza wurm hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Szia!

Nekem is ugyan ez a problémám jelentkezett a kazánnal. (Ugyan ez a vezérlő)
Tudnál esetleg pontosítani a kondi típusán, vagy esetleg egy konkrét kondit mondani, hogy milyenre cseréljem le?

Most egy EPCOS B32669-es 47 µF 250V -os kondi van benne.
(#) Inhouse válasza kallai83kornel hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Biztos nem ugyanaz, a 330-470nF kontra 47µF igen messze van egymástól.
(#) Tomi111 válasza kallai83kornel hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Szia! Biztos jó kondit nézel? A csatolt képen jelöltem. Az nem lehet 47µF-os! Mi van ráírva?
Ilyesmi jó lenne helyette, ha befér. Esetleg hosszabb lábbal fektetve:
https://www.hestore.hu/prod_10037632.html
A képen nem látom a kapacitását, akkorát keress, mint az eredeti! Az X2 típus lényeges!
Úgy emlékszem régebben cseréltem ilyet egyik havernál, nem fért be egészen a helyére, a műanyag fedél nem ment rá teljesen, csak kicsit megemelve. De azóta is működik neki.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018
(#) SZRKRLYISTVAN válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
aAz a kondi 470nF/275V, de fektetve hosszabb laábbal elfeér 470nF/400V-os is.
Sok szerencseét Istvaán.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) merciabc válasza tönöpö hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Szünetmentes táp ilyenkor a megoldás!
(#) kallai83kornel válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Szia!
Igen erre a kondira gondoltam.
Köszönöm a gyors válaszodat!
(#) Tomi111 válasza kallai83kornel hozzászólására (») Jan 7, 2018 / 1
 
Szia! Ha a mértékegység az érték előtt van akkor azt úgy kell értelmezni, mintha tizedespont lenne. Itt a u47=0.47µF-ot jelent, amit 470nF. Ugyanígy ellenállásnál is, ha R5 van mondjuk egy 10W-os ellenálláson, az 0,5 Ohm-os. Ha 1K2 az felirat, az 1,2 kOhm.
( a kondi értékét SZRKRLYISTVAN is írta előbb)
(#) StMiklos válasza kallai83kornel hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Azért nem biztos, hogy mindenkinek egyértelmű, de itt a 275V az váltó...
Az a kondi hagyományosan legalább 630V=, de ide a váltó kell...
(Bár azért az is igaz, hogy 275V= nem igazán létezik).
Üdv: StMiklos
(#) garamka hozzászólása Jan 8, 2018 /
 
Sziasztok,
Buderus logamax u052-24T kombi tárlolós falikazánunk van.
2 hiba tapasztaltunk:
- 3a, 6a hiba: reset után elmúltak, viszont ezek a hibák csak akkor jönnek elő ha fűtés is van, csak HVM termelés esetén nincsenek ilyen hibák (jelenleg klímával fűtünk).
- növekedő nyomás: a nyomásmérőn a fűtési kör nyomása folyamatosan növekszik (szelepen leengedem, nehogy a biztonsági szelep nyisson ki (a: töltőszelep engedi a vizet, b: a HVM hőcserélőben a cső repedt és átengedi a fűtési körbe a HVM vizet)

A kazánt 2008-ban vásároltuk.

Kérdés:
- Találkoztatok-e hasonló hibával?
- Az első hibát okozhatja-e rossz panel?

Panel + HVM hőcserélő csere kb 160e + 270e, nem kevés, ebből újat lehet venni... Sajna egy ilyen kazántól többet várnék...

Van ötlet merre tovább? Van esetleg itt buderus kazánszerelő?

Segítséget előre is köszönöm!
üdv
(#) merciabc válasza garamka hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Sajnos ne várj tőle többet!
Mint más nagy márkák megtartották a magas áraikat,mert gondolná az ember hogy minőség-ár fekvésben jót vesz, de már nem olyan jók mint a bevált régi modellek!
Ennyi időre vannak számolva, nem többre.
Hogy megvígasztaljalak egy kicsit, mások még ennyit sem bírnak!
(direkt nem írok márkákat, de ha utána olvasol, levonod a konzekvenciákat!)
Lesz ott még más baj is vele sajnos...
(#) acsilla hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Sziasztok,

Ígértem, hogy jelentkezem kazán ügyben ha vannak fejlemények. Kazáncsere :O kell. Kondenzációsra.
(több szerelő is járt kint és egyöntetű a vélemény)
A jelenlegi nem kondenzációs, túl magas a kémény kivezetés a füstgáz mindig visszaáramlik és az F36 hibakód a füstgáz visszaáramlás végett áll le a kazán.

Jelenleg felmérés zajlik és árajánlatkérések (amit a tulajdonos intéz)

Milyen kazán(okat) javasoltok illetve mitől óvakodjunk?

Köszönöm és szép napot kívánok Mindenkinek
(#) merciabc válasza acsilla hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Szia!
Mennyi az a kémény hossz?
Olyanról még nem hallottam hogy nagyon hosszú a kémény, max. az, hogy rövid!!!
De ha gondolod adok neked profi kéményes elérhetöségét, és elmagyarázza.
Ui.:
(szerintem még mindig egy másik alaplappal kellene kipróbálni, de ha nem kell a segítségem...)
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2018
(#) shark94 hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Sziasztok. acsillánál én voltam kint megnézni a kazánt. A kéményen kikapcsolt állapotban hallani, hogy süvít vissza a szél, illetve a kazán és kémény orrán száján folyik a kondenzátum. Mivel 120 fok körül van a füstgáz, akkor nem igazán kondenzálhatna le hanem, csak akkor, ha valahol útközben 70 alá hül. A panelen és borításán semmi nem utal arra, hogy hőt kapott volna ami miatt az eprom meghalhatott. Kiolvastam géppel a hibakódokat és mindegyik leállás visszaáramlás miatt volt. Ezek együttesét látva jutottam arra a következtetésre, hogy a kémény okozza a leállásokat
(#) merciabc válasza shark94 hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Kémény tetején sapka van?
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
És bélelt kémény?
Lég-utánpólása rendben van?
(#) shark94 hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Van sapka, bélelve van, és légellátás rendben
(#) balazsgy válasza shark94 hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Hát én is jártam hasonlóan az Immergas Zeus Maior csoda kazánommal. A termosztátot programozhatóra cseréltem, a következő történt: 10 percenként a kazán fűtött 1-2 percig, a fűtővíz ekkor 50 fokra ment fel, de a kondenzcsapdánál az a tejszínű folyadék jelentkezett, ette az Alu-kéménycsövet, jó sok, naponta úgy 5 dl. Vissza a régi, tízéveset: A kazán csak óránként kapcsol be, 60 fokos fűtővízzel fűt, 10-15 percig működik, de a kondenz víztiszta és 0,1 dl naponta.
Gondolom, az első esetben a füstgáz úgy 90 fokos (a rövid üzemidő alatt nem bírta felfűteni a kéményt) lehetett, a másodikban már elérhette a 120 fokot (a hosszabb üzemidő alatt a kéményt már fel bírta fűteni).
Nem kell nekem szuper komfortérzet, csak működjön a fűtés.
(#) Sebi válasza shark94 hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Kéményventilátor segítene, ha nincs meg a készüléknél a -14Pa huzat...
(#) shark94 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
A kéményventillátor nem rossz ötlet, köszönöm a tippet
(#) JZoli válasza balazsgy hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Jó sok esze volt annak aki bekötötte neked az alu kéménybe azt a kondenzációs kazánt!
(#) merciabc válasza JZoli hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
(#) merciabc válasza Sebi hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Ez lett volna a következö nekem is!
(#) holex hozzászólása Jan 11, 2018 /
 
Sziasztok. Vaillant VK 23/1e kazánnal olyan probléma van, hogy néha nincs gyújtószikra. Van, hogy egy hónapig is jól működik, majd egyszer csak amikor be akar kapcsolni, csak jön a gáz, és nincs szikra, amitől természetesen az elektronika le is tilt. Van valakinek tapasztalata/ötlete, hogy mi okozhat ilyen? Trafó vagy elektronika hiba? Hogy induljak el a hibakeresésben?
(#) balazsgy válasza JZoli hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Nem kondenzációs. Csak turbós. Pontos típus: Immergas Zeus Maior 21. Azt nem lehet alu-kéménybe bekötni? Pedig a gyártó adta hozzá a kéménycsöveket, eredeti Immergas-gyártmány.
Mind a kazán, mind a kéménycsövek.
Javaslat talán és nem OFF?
Következő: »»   199 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem