Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   89 / 195
(#) yulo5310 válasza Remci hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
A spirált olajozni,időnként széthúzni,letörölni,majd friss olajat adni neki! Már 8. éve nyúzok egy senevű gépet és a karbantartáson kívül nincs vele gond,igaz,kicsit bumfordi,a kapcsolója nem esik kézre.de én még 4 E pénzért vettem kofferban,tartozékokkal!
(#) Massawa válasza Remci hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
De lehet, csak
1. Ugyanannyiba kerül mint a furogép. (Az a befogorész megy tönkre, amit a gépbe kell fogni).
2. Éppen olyan ocska a kivitele, mint az eredetinek
3. Van jo spirálom a Dremelhez is meg a Proxxonhoz is, azok fényévekkel jobbak.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2017
(#) kitartás hozzászólása Dec 29, 2017 /
 
Üdvözlet mindenkinek! Van e valakinek tapasztalata a linkben szereplő kütyüvel illetve hasonló árkategóriás logikai analizátorokkal kapcsolatban?
(#) Bakman válasza kitartás hozzászólására (») Dec 29, 2017 / 1
 
Többünknek van ilyenje, viszonylag jól használható.
(#) kitartás válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Köszi az infót. A célom I2C, SPI meg ami sikerül kapcsolat nyomon követése. Ha szerinted működik akkor veszek!
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Massawa válasza kitartás hozzászólására (») Dec 29, 2017 / 1
 
Én is ilyet használok. Eddig semmi gond nem volt, szépen, megbizhatoan teszi a dolgát. Joval többet ér, mint amennyiért árulják.
(#) Bakman válasza kitartás hozzászólására (») Dec 29, 2017 / 1
 
Itt egy példa a felhasználásra: Bővebben: Link. Mellékletben pedig pár kis kép, hogy milyen protokollokat ismer a kezelőszoftver (az aktuálisan letölthető ettől eltérhet), azon belül pedig miket lehet beállítani. Csak a három, leggyakrabb protokoll beállításairól készítettem képet: SPI, I2C, UART.
(#) Kovidivi hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Imbusz kulcsból kinek melyik vált be? Főleg az 1.5, 2, 2.5-össel van problémám. Átfordul sajnos, elkopik. Most is volt egy csavar, csavarrögzítővel jól bekenve, hát kifogott rajtam. Ha rendesen nekifeszülök, meghajlik a 2-es imbuszkulcs, de a csavar nem enged, most inkább átfordult. Ahonnan tudom, száműzöm az imbuszfejű csavart, de fogaskereket csak ilyen hernyócsavarral lehet rögzíteni. Sajnos.
(#) yulo5310 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 3, 2018 / 1
 
Fel kell forrósítani a csavart és tengelyt
(#) l48 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Használj bitet! Ha nem tudod kilazitani akkor elötte üss rá a bitre egy kis kalapácsal. A jó minőségű 8.8 vagy erősebb csavart igy ki tudod csavarni. A berohadt ócska csavart már ne biztos, arra is vannak megoldások, de nem elegánsak.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) l48 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Nekem a WERA vált be van olyan készletem is sok más mellett ami több mint 20 éves napi használatban.( egész pontosan éjjel- nappali)
(#) teglascs válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Csatlakozom az elöttem szólóhoz: imbusz bit, elötte a csavarra 2-3 jól irányzott(=tengelyirányú+központos) ütés.
(#) 06smici válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Nekem az unior és a wiha ami bevált. Viszont főleg az ilyen kicsiknél arra figyelj, hogy merőlegesen álljon a kulcs a csavarban, különben tényleg nagyon könnyen elnyírja. A berohadtaknál pedig én is jobban szeretem a biteket, mert azt jobban belel lehet nyomni a kulcsnyílásba.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Ezekkel sajnos mindig baj van, s ráadásul sok az ilyen apro csavarok között a collos méretü, amit a metrikus simán kinyir.
Általában kisméretü bitek jok ( könnyebb merölegesen tartani), de érdemes utánnanézni a collos méretünek is, mert azzal biztosanban lehet dolgozni. ( akár sima L alakuval is), azok elkopott végét érdemes merölegesen leköszörülni ha ilyen nehezebb csavart kell kicsavarni.
(#) kiborg válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Szerintem:
BONDHUS Gorilla nagy
vagy
BONDHUS kisebb
készletet ajánlom.
Iparban dolgozom, nagyon sokat kibírnak. Még nem kellett visszavinnem,mert eltört volna.
(#) BarnaPili válasza kiborg hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Bondhus van nekem is a szervizautóban. Megölhetetlen. Csak ajánlani tudom!
(#) Kovidivi válasza kiborg hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Köszi mindenkinek a tippeket! Beszerzek bitet is, meg normál készletet is, mert 6-8eFt-ért nem is drága ez a Bondhus.
Berohadt csavarral nem találkozok szerencsére.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Sok imbuszfejű csavarral van dolgom a nálunk lévő gépek kapcsán, és alapvetően lényeges részlet a hatszögletű horony tisztasága/mélysége. Sok esetben az aljára beül a por, piszok olajos sár, stb. és ettől a szerszámot akár csak a fele mélységig tudod beledugni.
A jó szerszám mellett erre is érdemes figyelni.
(#) vottokar válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Csakis Bondhus. Mostani munkahelyemen már nem annyira kell használnom, de azelőtt csak ez az egy márkájú volt, ami nem tört, kopott el rövid időn belül.
(#) BarnaPili válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Maximálisan igazad van.
(#) Massawa válasza vottokar hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Nekem ilyen apro csavarokhoz ( nekem a legnagyobb 1,5 mm imbus méretü ) az amerikai Xcelite szerszámok váltak be, azoknál van metrikus és coll fejméretü is.
(#) BarnaPili válasza Massawa hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Eddigi legnagyobb egy 24-es imbusz volt. 1000 Nm-rel kellett meghúzni.
(#) kiborg válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 8, 2018 / 1
 
Lehet, hogy nem azonos területen dolgoztok.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2018
(#) Massawa válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Azt a csavart aligha tudod kinyirni, de probalj meg egy 0,8 mm imbuszt jol behuzni, vsgy ha beragadt kicsavarni..
(#) Remci hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Szerintetek ezért érdemes ennyi pénzt kiadni? Nem ismerem ezt a márkát,ezért kérdezem.
(#) elektroncso válasza Remci hozzászólására (») Jan 13, 2018 / 1
 
Nem rossz márka, nekem több szerszámom is van itthon belőle (elektromos kézi gyalu, szalagcsiszoló, pneumatikus véső...), elégedett vagyok velük. Hobbiszintű használathoz jók szoktak lenni.
Hasonló "multicsiszolóm" is van itthon, csak az enyém vezetékes, külső tápos.
(#) Remci válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Akkor lehet hogy beruházok egyre. 18.-ától elég sok barkácsgép,kiegészítő lesz náluk. Köszi.
(#) elektroncso válasza Remci hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Amire mindenképp figyelj, hogy ezek nem ipari célra gyártott gépek, hamar tönkremennek ha túlterheled őket, mert nincs annyira túldimenzálva. Az anyagminőség pont olyan ami egy átlag hobbifelhasználáshoz való. Hosszú életűek lehetnek, ha gondoskodsz róluk, munka után megtakarítod, rendszeresen karbantartod őket, használattól függően időnként friss zsírt teszel a mechanikába.
Ismerősi körben mások is dicsérik a Lidl-s gépeket. A garanciális esetek kezeléséről és az alkatrész ellátásukról is jókat hallani. Eddig egy használhatatlan gépet láttam tőlük, az elemes forrasztópákát.
(#) gordonfreemN hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Sikerült a héten beszereznem egy weidmüller PZ10 square érvéghüvelyprést.
23k-ért vettem postával.
Nagyon meg vagyok eddig elégedve vele, a Knipex 975309 -hez képest ez valóban szépen présel 0,25mm2-től tudtam kipróbálni egészen 6mm2-ig.
Igaz alkalmi vétel volt a jófogáson, de árát nagyon érte.
Az említett Knipex vagy a kicsit nyomta agyon, vagy a nagyot nem nyomta meg eléggé.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) nagym6 válasza Remci hozzászólására (») Jan 13, 2018 / 2
 
Megerősítem elektroncso hsz.-át, nekem 2 ilyen márkájú gépem van, nagyon beváltak, és másoktól is jót hallok ezekről.
Következő: »»   89 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem