Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   99 / 126
(#) mpisti válasza naptukor hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Köszönöm a választ, de nem nekem van problémám a megjelenítéssel hanem Levi91-nek. Mivel NB-t nem programoztam csak NT-t még anno, ezért írtam neki hogy az NT-nél be lehetett állítani a formátumot.
(#) naptukor válasza mpisti hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Igen, félre ment, bocsánat. De mivel az idézett szöveg is tőle származik, gondolom ez látható.
Szóval akinek inge kérem vegye magára!
(#) mpisti válasza naptukor hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
(#) tornyaid hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Sziasztok
Egy hõmérséglet érzékelõ (Pt100) jelét kellene valahogy áttalakítani. Analóg bemeneten volna a jel feldolgozva 0-10V.
Választ elõre is köszönöm.
(#) mpisti válasza tornyaid hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Pt100/0-10V konverter. Pl. ez:https://www.ebay.com/itm/0-10V-PT100-RTD-Temperature-Sensor-Transmitter-Converter-50-to-100-C-/181846731771A PLC csak így tudja fogadni, vagy olyan modul kell hozzá amelyik képs direkt Pt100-at kezelni.
(#) pont válasza tornyaid hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Ha esetleg nem akarsz a kalibrációval foglalkozni, akkor pl. így is lehet, igaz a digipotik miatt 0-5v a tartomány.

Bővebben: Link
(#) em hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Omron PLC-vel egy kisebb vezérlési feladatot kell megoldani. HMI-ről terméket és operátort választanak. Az extra az, hogy fájlba szeretnék naplózni, hogy milyen termékből melyik operátor milyen időpontban hányat készített. Egyelőre semmilyen helyi hálózatba kötés nem merült fel, tehát szigetüzemről van szó, mondjuk memóriakártyára mentéssel. Hogyan lehetne egyszerűen megoldani?
Köszönöm!
(#) Gabó hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Felmerült bennem egy projekt. Van egy Omron CPM1 plc-m és hozzá tartozó Omron nt2s-sf123b-ev2 típusú kijelzőm. Ezt a felállást szeretném kicsit módosítani, egy arduino közbeiktatásával. A kijelzőt le szeretném cserélni egy 4*20as kijelzőre ami az arduinoval menne I2C-n, és az arduinon futó dolgokat is megjelenítené, de közbe ami a PLChez csatolt kijelzőn megjelenik, akkor azt is meg tudjam jeleníteni az arduinora csatolt 4*20as kijelzőn. Gondolom nem megoldható, mert az Omron a kijelzőjével valami spéci protokollal kommunikálhat, de hát ha nincs igazam, és valaki ismeri a kommunikációjukat. Ebben kérnék infókat, aki jártasabb a kommunikációjukba.
(#) Zed válasza Gabó hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Az OMRON FINS protokollja nyílt. Én ez alapján már csináltam mindenféle kommunikációt. (PC-PLC, PLC-PLC)
FINS protocol angolul Első körben én úgy futottam neki, hogy fogtam egy terminál programot (amivel bármilyen, saját magad által összeállított üzenetet ki tudsz küldeni és/vagy fogadni a soros porton), áttanulmányoztam a FINS protokollt és az alapján kérdezz-felelek alapon küldözgettem a PLC-be az üzeneteket. Ha megfelelő üzenetet küldesz neki,amit a PLC tud értelmezni és hajlandó rá válaszolni akkor a többi már gyerekjáték.
(#) Gabó válasza Zed hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Akkor lényegébe még se lehetetlen a tervem. Köszi a leírást, át is tanulmányozom.
Attól tartottam, hogy ezek valami saját nyelvezeten kommunikálnak, mert a kijelző részbe is van egy avr.
(#) Zed válasza Gabó hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Idézet:
„Attól tartottam, hogy ezek valami saját nyelvezeten kommunikálnak”


Egyáltalán nem lehetetlen és igazad volt. Valóban saját "nyelvükön" (is) kommunikálnak egymással. Ezeket úgy hívják, hogy (kommunikációs) protokollok. Én a FINS-t említettem, mert az nyílt, tehát minden anyag hozzáférhető és a PLC biztosan ismeri.
Nem olvastam át a kijelző gépkönyvét, de azt láttam, hogy univerzális, tehát nagyon sokféle PLC-hez illeszthető. Ebből az következik, hogy többféle protokollt is ismer(het). (Mintha azt olvastam volna a gépkönyvében, hogy azt a protokollt kell letölteni bele, amelyiket éppen használni szeretnéd. Tehát a kijelző programjával kell beállítanod, hogy milyen módon szeretnél vele kommunikálni.)

Tipp: nem kizárt, hogy a kijelző ismeri a MODBUS protokollt is. Az talán egy kicsit egyszerűbb, mint a FINS és ahhoz (is) rengeteg anyag illetve segédprogram található a neten. (A CPU nem tudom, alkalmas-e a MODBUS kommunikációra.)
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
(#) em hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
Sziasztok, dolgozott-e már valaki közületek Delta HMI-vel? A DOP-B03S211 típust néztem ki, mert abban van RTC és USB Host is. Esetleg tud valaki ajánlani hasonló árfekvésben (70kFt) az előzőekben említett funkciókkal más gyártmányt? Köszönöm!
(#) natec1 válasza em hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
(#) em válasza natec1 hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) SzAndras00 hozzászólása Feb 21, 2018 /
 
Sziasztok!
Bár nem teljesen PLC (az, csak máshogy hívják ), de szerintem itt vannak azok a szakik, akik tudnak segíteni.
Van egy Modbus eszköz, amiből az egyik regiszter kiolvasásakor 2 byte adat jön ki, a bitek állapota fontos számomra. A kiolvasás eredménye viszont valami fordítói sajátosság miatt DEC szám. Van szerintetek valami egyszerűbb módja a bitre bontásnak a sok-sok osztás, kerekítés, maradék képzésnél? 8 bites átalakító funkcióblokk van, de itt nem tudom, hogy lehetne használni. A teljes programozás funkcióblokkos, alapvető logikai, matematikai blokkok vannak. Esetleg PicoC-ben lehet funkcióblokkot írni, de ez nálam jobban képzett programozóknak is nehézségeket okoz, a nyelv nem elegendő dokumentáltsága, valamint a hibakeresési segédlet teljes hiánya miatt.
Találkozott már valaki ilyen problémával?
Előre is köszönöm a válaszokat!
András
(#) dB_Thunder válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Így, hogy fogalmam sincs mi a kóchengerrel foglalkozol, biztos meg lehet oldani egyetlen utasítással.
Viccet félretéve, van adattipusok közti átalakítás, és van olyan is hogy bitek vizsgálata.
(#) SzAndras00 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Loxone, ebben sajnos nincs, inkább valami matematikai egyszerűsítés talán, ami kellene. Vagy nem tudom
(#) Mate78 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Idézet:
„alapvető logikai, matematikai blokkok vannak.”

Bitenkénti "ÉS" funkció van?
(#) SzAndras00 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Mintha kapukból raknál össze egy áramkört, úgy kell elképzelni a "programozást"
Van ÉS, de nem tudom az egész byte-ra vonatkoztatni
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
(#) Mate78 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Lehet rosszul fogalmaztam.
1 byte-on, bitenkénti "ÉS" van?
(#) SzAndras00 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Akkor nincs
(#) dB_Thunder válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Csodás! És ez mit eszik??
Miben lehet programozni, minek az elvét követi?
(#) Mate78 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
valami doksid van a programozásról?
(#) dB_Thunder válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Igen egy Programing manual csodákat tehet!
(#) SzAndras00 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Ez a programja

Sok mindent tud, de mindent grafikusan kell elképzelni
(#) SzAndras00 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Na olyan nincs...
(#) Mate78 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Csak gyorsan átfutottam a Loxone Config-ot...
Van benne bináris átalakító, bár analóg értéket vár 1 byte-on.
Ha így nem megy, akkor marad a PicoC, abban biztosan meg lehet írni.
Bővebben: Link
Mégsem olyan smart az a smarthome
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
(#) SzAndras00 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Igen, nekem is ez a gondom, hogy csak 1 byte...
Valahogy nem lehet úgy osztani, szorozni egy számot, hogy akár több lépcsőben elég legyen a 8 bit szerinted?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
(#) dB_Thunder válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Mi szar ez? Hogy nincs hozzá használati utasítás?? Remélem drága is.
(#) SzAndras00 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
A program ingyenes, a cucc nem olcsó, amúgy okosház.
Következő: »»   99 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem