Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NiMh akku-töltő
 
Témaindító: bolcsy, idő: Máj 2, 2006
Lapozás: OK   47 / 54
(#) rockersrac válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Köszi, maradok a Nimh cellánál. Apósom akkusfúrójában(mind a 3-ban) nimh cella van a ni cd helyett, és azok is jól vannak.
(#) rockersrac hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sziasztok! Kérdésem annyi, hogy tudna valaki mutatni normális, használható töltőt ni-mh akkuhoz? Két db 2200mAh 1,2V cella van sorba kötve.
(#) Chipmunk1960 válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Szia, a MAX 712, 713 bejöhet, ott lehet állítani, hogy hány cellát akarsz sorban tölteni. Ha túl sok viszont a Dt-t nem biztos, hogy érzékeli. Itt van még egy, hogy tudjál válogatni.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
A memória effektusban mindkét típus érintett. A Ni-Mh kevésbbé. Hátránya kisebb kivehető áram. Ez a hátrány átugorható, ha két cellát párhuzamosítunk.

telep.PNG
    
(#) rockersrac hozzászólása Nov 9, 2017 / 1
 
Múltkor kaptam megoldâst a problémâmra, most hasonlóval küzdök, csak itt ezesetben 3 cella van sorba kötve, és betéve egy csőbe gyárilag csak a pozitív és negatív van kivezetve, és az akkupakk kb teljesen belemegy a készülékbe. Erre van ötlete valakinek, hogyan lehetne kultúrâltan tölteni az akkupakkokat? 3db 1.2v 2200mah nimh sub c cella van sorba kötve.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2017
(#) proli007 válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Hello! Sorba kötött cellákat leginkább így lehet tölteni. Figyeli a hőmérsékletet, s túlfeszültséget és időt. Az időt leginkább, a kapacitásból, a töltőáramból és tapasztalatból lehet megállapítani. A feszültség figyelés csak védelem lehet.
Kulturáltan meg úgy lehet tölteni, ha közben nem káromkodsz.
(#) MrBrown hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Sziasztok,
Azt szeretném megkérdezni hogy a 9V-os NI-MH akkut mekkora feszültségig meríthetem?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
(#) alex0 válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
A kilenc voltos akku 7 cellás. Igy lehet vele számolni. Vagyis 7 volt körül van a vége.
(#) MrBrown válasza alex0 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) Fityka84 hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy egy 7 voltos töltőből hogyan lehetne olyan töltőt csinálni ami alkalmas egy 3,6 voltos akkumulátor töltésére anélkül, hogy kárt tenne benne?
(#) Chipmunk1960 válasza Fityka84 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Szia, Milyen akksi, hány Ah-s?? Ni-Mh, Ni-Ca, Li-ion Li-Po, 3 darab Ni cell is 3,6V kb, meg a Li_ion-is kimerülve, csak különböző a töltési szekvenciájuk.
(#) Fityka84 hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
NiMH 1,2 volt 1200 mAh -es aksikból van összerakva 3,6 volt 9,6 amper.Ezt szeretném tölteni.Nem igazán értek a töltő épitéshez ezért valami egyszerű ötlet kéne.Nem találok sajnos olyan töltőt ami ehhez jó lenne ezért kókányolok csak.
(#) Chipmunk1960 válasza Fityka84 hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
Itt egy megoldást rá, de van ettől egyszerűbb is, ha csak 3 cella van a körben.
(#) Fityka84 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Sajnos nem tudom megnyitni a linket
(#) Fityka84 hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Mennyire ártalmas a NiMH aksiknak ha olyan töltővel van töltve ami Li-Ion aksihoz van gyárilag?
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
Találtam egy másik rajzot is, ugyanazzal az IC-vel, mert azt direkt erre a célra fejlesztették ki. Van a gyors töltés funkció is, de azt állandóan nem értékelik a cellák. A C/10, esetedben a 120mA töltőáram a kíméletes, ezt lehet időrer tölteni, de akkor mindig ugyanannyira kell merültnek lennie a celláknak, s ez megy 10-11 órát, a másik lehetőség a cella hőmérséklet figyelése, a töltés végén megemelkedik, a 3. a delta T, ami töltés végén egy "feszültségugrás", amit érzékel az IC, s lekapcsolja a töltést, persze ezeket lehet komponálni, hogy figyeli a 2., 3., esetet, s ha mégsem következne be, vagy nem érzékelné valami hiba miatt az IC, a timer lekapcsolja akkor is a töltést.
(#) Fityka84 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Nagyon köszönöm a fáradozásodat, de maradnék inkább valami megépített töltőnél ha találok olyat ami jó lesz.
(#) Fityka84 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Arra még válaszolnál ,hogy mennyire ártalmas a NiMH aksiknak ha olyan töltővel van töltve ami Li-Ion aksihoz van gyárilag?
(#) freddyke válasza Fityka84 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Nem engem kérdeztél, de én nem csinálnám. Más a cellafeszültség és a töltőáram. A NiMh-t konstans árammal kell tölteni (feltöltött állapotban lehet váltani csepptöltésre), a Lithium Ion-nál az áramerősség csökken töltés közben és meg is szakad a töltés egy ponton (a NiMh-nek szerintem nem jó, ha megszakad a töltés). 3db NiMh (3*1.2V=3.6V) megközelíti a Lithium Ion cella feszültségét (3.7V, feltöltve 4.2V). Kényszerhelyzetben, ha végképp nincs más, akkor meg lehet próbálni rátölteni (3db NiMh cellát sorbakötve, feltéve ha a töltő 4.2V-ra tölt), de egy percre sem hagynám felügyelet nélkül. Szerintem rendesen nem töltené fel. Csak elmélet, én a sajátomat biztos nem tölteném így, még kényszerhelyzetben sem.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) sector99 válasza Fityka84 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz: NEM szabad keverni a két dolgot semmilyen módon! Mint ahogy a benzin üzemű autóba se szabad gázolajat tankolni és fordítva sem. Életveszélyes elsősorban rád nézve(robbanásveszély), de nagy valószínűséggel sem az akku sem a töltő nem nem élné túl!
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) Kovidivi válasza sector99 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Kicsit eltúlzod a dolgot ezzel a "felrobban az akksi, kigyullad a ház, és minden tönkremegy" kijelentéseddel.
Károsodhat az akksi, ha felügyelet nélkül töltik, viszont 4.2V/3 az 1.4V, tehát ennyire lesz feltöltve egy darab NiCd/NiMh cella. Ez nem jelenti azt, hogy teljesen fel van töltve az akkumulátor pakk! Ha innen meríted le, majd ismét ide töltöd fel, az nem korrekt eljárást!
Én nem használnék NiMh akksit, ha van 18650 cella. Nincs semmi előnye a NiMh-nek a lithiumhoz képest.
Egy normál töltőnek pedig a rövidzárlatot is el kell viselnie, tehát a tönkremegy a töltőd kijelentésnek nem sok esélye van. A mai lithium ion töltők egyrészt áramkorlátosak, másrészt feszültség generátorosak. Elvileg nem tudod tönkretenni őket!
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) sector99 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Ok, lehet, hogy "túlreagáltam"... De a - kérdés szerint - a kedves fórumozó még nem rendelkezik akkora tudással(tapasztalattal), azért nem lenne korrekt, ha bátorítanám ilyen dolgokra. Igen valóban egy "normál" töltőt nem lehet tönkretenni, mert el sem kezdi tölteni. De láttam én már olyan Li-Ion töltőt amiben csak egy-két tranyó meg 1 Zener volt...
No mindegy én továbbra is tartom a véleményemet, hogy nem javasolom.
(#) Kovidivi válasza sector99 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Én sem javaslom, ebben egyet értünk.
(#) sector99 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
(#) Chipmunk1960 válasza Fityka84 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Teljes egészében igaza van az előttem hozzászólóknak! A Li-Ion cellán legtöbb esetben van egy legalább 2 IC-t tartalmazó elektronika, az egyik a kisütésért, a másik a helyes töltésért felelős.
Ha sima 18650 cella elektronika nélkül, akkor kell dobni rá, egy ilyen védelmet, ez elvégzi a töltés-optimalizálást, s nem engedi "mély kisülni a cellát, mert onnan visszahozni, szinte lehetetlen. A Ni-Mh hoz belinkelt rajzok közül valamelyiket megépítve simán rákötheted a 7V-os töltőd, a bemenetére.
(#) Fityka84 hozzászólása Jan 18, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Igyekszem nem megölni az aksikat.Az a helyzet , hogy ezt az akkumulátort azért raktam össze NiMH cellákból mert volt belőle elég sok.Akkor amikor összeraktam még volt egy töltő amivel tudtam tölteni de az már nincs elérhető közelségben mert elköltöztem a töltő pedig nem az enyém.Az lenne a kérdésem, hogy például régi telefonok vagy kis kézi adó-vevők között nem volt olyan ami NiMH aksival volt felszerelve?Mert akkor még van esélyem gyári töltőt találni.
(#) nedudgi válasza Fityka84 hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
A gond ott van, hogy amit töltőnek hiszel, az egy sima tápegység. A töltés vezérlése a telefonban van. Az akkumulátorban levő elektronika pedig kigyulladás/robbanás elleni védelem, de semmit nem tesz az akkumulátor életének meghosszabbítására. Ha rábízod az akkumuátorod, hamar tönkre fog menni.
(#) Fityka84 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Értem.Sajnos nem igazán értek az elektronikai dolgok megépítéséhez, és a rajzokat sem igazán értem.Addig ok hogy aksikat kötök össze párhuzamosan meg sorosan, kapcsolót tenni egy lámpára, de ezen túl csak ha látom mi hogy megy és hová akkor le tudom másolni.Azért köszönöm.Lehet hogy jobban járok ha nem kísérletezek olyasmivel amihez nem értek.
(#) Chipmunk1960 válasza Fityka84 hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Hát igen, így nem egyszerű. Nem írtad, milyen cellák vannak benne, /AA,AAA, Sub C SC / illetve kivehetők, vagy forrasztva van, dobozolva? Az első kettőhöz, van gyári töltő, ne nem 2 db-os battery-killer-re gondolok, hanem legalább egy Lidl-s automatára, amiben 6 cell + 2 db 9V pack tölthető egyszerre. Eu mikrokontroller vezérlésű, és minden cellát tesztel töltés előtt, s csak azután kezdi tölteni őket. Az Apróhirdetés rovatban felrakhatsz egy hirdetést, biztos találsz, aki megtervezi, legyártja, a nyákot, esetleg meg is építi a megbeszéltek szerint s áron.
Üdv: Mike
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jún 12, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, adott egy 9voltos akku, 200mAh, ehhez szeretnék egy töltőt építeni.
Tudom lehet kapni, de azok általában univerzális nagy dögök, nekem konkrétan egy készülékhez lenne. Lenne ehhez valakinek egy kapcsolása?

Köszönöm!
Következő: »»   47 / 54
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem