Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   234 / 269
(#) Letiodj hozzászólása Jan 18, 2018 /
 
Üdv. Sehol sem tudok beszerezni 0.25mm-es rézhuzalt fej (tgsl) tekercseléshez, (0.20, 0.30, 0.40 van) esetleg ezekkel meg lehetne oldani vagy csak 0.25-el megy rendesen? Köszönöm!
(#) csinga válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Üdv.
Én nem építettem meg de más típusút igen.
Ha az eredeti kapcsolást csinálod akkor az adó indukciója a mérvadó, ha vékony vezetékkel tekered
akkor vékonyabb lesz a tekercs, nagyobb a soros ellenállása nagyobb veszteség, ha vastaggal a tekercs vastagabb lesz, de kisebb a veszteség.
De az előző oldalon mateatek ajánlásával cd4060 ic-vel meghajtva az indukciótól el lehet térni a megfelelő frekvenciára soros kondenzátorral rezonanciában állítható.
(#) csinga válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
De ha megtekered 0.3mm vastagságú dróttal ugyanannyi menettel akkor az indukció valamennyivel kisebb lesz 14.6kHz eléréséhez felfelé kell változtatni a c1 kondenzátoron és vevő bemenetén párhuzamos kondenzátoron is kb. 15.6kHz .
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2018
(#) Letiodj válasza csinga hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Áhh értem, de már megrendeltem az alkatrészeket, valamit csak kapok itthon ) Köszi, megint sokat segítettél
(#) mateatek válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Ha a felsorolt huzalok közül lehet választani, akkor az adót 0.3-s, a vevőt pedig 0.2-es huzalból tekerném.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Üdv!

Ezt a munkádat még nem is láttam !Gratulálok hozzá!
Megosztanád a kapcsolási rajzát ennek a verziónak?
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Húú. 5 év!. Ez a teljesen eredeti, geotekkes SMW.
Már teljesen más gép lapul a dobozában. A feje meg kitudja hol lehet. A szára meg kuka...
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Ez lenne ? Jó ez a kapcsolási rajz?

smw. v..2.jpg
    
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Igen, ez az a kapcsolás. Ha most ez építeném, akkor a fázisdetektorok és az erősítők közé tennék egy-egy felüláteresztő szűrőt, ami a működési freki alatt kezd vágni.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Ennek örülök , mert akkor nem biztos , hogy hiába dolgoztam a nyomtatott áramkör megtervezésén! Azt meg ki tudja megmondni ránézésre , hogy jó lesz e hozzá ez az nyákrajz vagy sem!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Hoppsz! Amit még hozzátennék, ha most csinálnám, az az lenne, hogy a 4053 nem használt, lógó bemenetét nem hagynám lógva.

Szerk: Ez igaz az LF347 lógó bemeneteire is.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2018
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Ezek szerint vagy testpontra , vagy bármely tápfeszre köthető , beleértve a negatív tápokat is? Mert akkor a hozzá legközelebb lévő tápra kötném , nem nagyon szeretném módosítgatni , mert mint láthatod , nagyon részletes a rajzom , mindenhol feltüntetve az alkatrész értékek , sőt végig le vannak követve a tápfeszek is , úgyhogy eléggé elidőztem vele , ezért is nem szeretnék , egy újabb módosításba belekezdeni! Köszönöm egyébként a segítséget!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Az OPA-nál lehet test is. A 4053-nál logikai szint kellene.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Esetleg így? Bekarikáztam , hol csináltam a módosítást!

smw.JPG
    
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Lógó alkatrészlábat bekötöttem, pár átkötést kiszedtem, és felüláteresztőt beleraktam.

S.M.W.LAY
    
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Jó lenne a módosítást, kivéve azt, hogy az LF nem használt kimenetét viszont lógva kell hagyni, nem szabad testre kötni.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Köszi!

Jól látom , hogy a 4053 bemeneteit 2k2-vel testre kötötted? Ennek mi szerepe van? Egyébként az általad módosított verzió , ez egy kipróbált módosítás? Ja ,az lf bemenetei v+ ra vannak kötve nem pedig testpontra!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2018
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
A 2.2k mellett ugye az erősítők kimenete is le van választva egy-egy 47n-os kondival. Ez azért jó, mert ha lengetsz, és netán elnyesed a Föld mágneses erővonalait a vevőtekercseddel, akkor abban feszültség indukálódik. Ezt a feszt valamelyest leszedi a bemeneti csatolókondi. De csak valamelyest. A maradékot erősíti a vevőerősítő. Ha ezt nem szűröd le, ez gond nélkül rámegy a fázisdetektorra, amin áthaladva erősítésre kerül. Mindkét csatorna erősítőjén. Majd jó találatként detektálódik a végén. Te meg majd nem fogod érteni, hogy miért jelez a géped minden szutyokra. Égre, fára. De persze nem egykönnyen fogod a hibát behatárolni, mert minden lendítésed mellé nem teszel iránytűt, és ez miatt azt látod, hogy egyszer jó, egyszer nem.
Az egyszeri ember is csak a telepített erdőben jött rá erre. Ha keresztbe ment az erdőn, akkor jó volt a gép, de hosszában ment, már nem. Erre elkáromkodta magát, hogy mi a nemi szerv van, hogy égtájfüggő lett a gép. Majd miután kimondta, már rá is jött.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2018
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Oksa így tejesen érthető!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2018
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 24, 2018 / 1
 
Én a nem használt OPA bemeneteket középtápra szoktam tenni. Azt, hogy biztosan lehet-e tenni őket tápfeszre, azt nem tudom. Majd valaki, aki ebben jártasabb, az talán kifejti, hogy miként jó, vagy nem jó.
(#) sdrlab válasza mateatek hozzászólására (») Jan 25, 2018 / 1
 
Jól sejted, hogy nem biztosan jó a középtápfesz a nem használt opa bemenetekre, ugyanis mindenféle driftek miatt csak a jóég tudja megmondani mire fog beállni a kimenet. Ami általában kiül valamelyik táp irányába, de simán előfordulhat, hogy analóg üzemmódban marad, és olyankor, mivel nincs negatív visszacsatolás, irdatlan nagy az erősítése, így a legkisebb zajra, ami ráül a bemenetére(de akár a saját zaja is elég lehet ehhez), táptól-tápig ki fog lengeni, valamilyen spektrumú zaj szerint! Ez pedig gondot okozhat az egyéb érzékeny fokozatoknál, célszerű alapban ezt meggátolni!
Erre a legegyszerűbb megoldás, ha az egyik bemenetet a földre kötöd, míg a másikat egy ellenálláson keresztül valami pozitív potenciálra(praktikusan a saját tápjára). Ekkor határozott kimeneti szint áll be minden körülmények között. Az ellenállást nem célszerű elhagyni(értéke nem kritikus >10k) mert van olyan opa, melyek bemenetei között védődiódák vannak, és ha nincs ott az ellenállás, akkor a diódákon keresztül zárlatod lesz -> kinyiffan valami...
Ennél is egyszerűbb megoldás, ha a negatív bemenetet összekötöd a kimenettel, és a pozitív bemeneted így már bárhová kötheted, akár középfeszre is, már nem számít annyira. Az előzőhöz képest ez talán némileg nagyobb fogyasztást eredményezhet, mert így minden fokozata az opa-nak analóg módban marad, míg a másiknál nem.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
(#) Letiodj hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Üdv, elkészült a nyák az IGSL-hez. Rákötöttem a tekercseket, s semmi hangot nem ad, mikor rákapcsolom az áramot egyet kattan a hangszóró utána semmi. Potméterekre sem reagál. Átnéztem többször is indítás előtt, nem találtam hibát. Ha talán mégis lenne valahol zárlat vagy hasonló akkor az tönkretenné az egészet? Esetleg pár mérési pontot tudnátok javasolni? Köszi!
(#) mateatek válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Az adó oszcillátort mérjed. Rezeg? Mert ha nem, akkor nincsen hangfreki és segédtáp.
D1 és D2 diódák bekötve?
(#) Letiodj válasza mateatek hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
D1 D2 nem volt bekötve, bekötöttem, most még hangot sem ad, amikor rákötöm a tápra szikrázik, ezért nem is nagyon merem rajtahagyni.
(#) mayky válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Szerintem tegyél fel képeket.
(#) Letiodj válasza mayky hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Amint hazaérek első dolgom lesz.
(#) mateatek válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Idézet:
„amikor rákötöm a tápra szikrázik”


Ha megmérnéd a fölvett áramot, az jobb lenne. A kisült táp-puffer kondi miatt is szikrázhat.
(#) Letiodj válasza mayky hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
(#) mayky válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Forrasztási oldal? Nincs véletlen valami összeforrasztva?
(#) Letiodj hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Na sikerült hangra bírni, a BD 140 bázisa és collektora összeért egy hajszálnyi forrasztás miatt, most ha változtatom az adó tekercs formáját a hang magassága változik, ha a vevő tekercset kikötöm akkor is változik a hang. Ez jót jelent? Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Következő: »»   234 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem