Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   763 / 968
(#) Qju hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Hogy hívják magyarul a felvidéki widóz júzert?
(#) granpa válasza Qju hozzászólására (») Jan 26, 2018 / 1
 
Ha (kiejtés)helyesen írtad volna, többen rájönnek: ablakos tót! De így is helytelen, mert ő javító, nem (fel)használó.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018
(#) gkari válasza granpa hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Nameg ha hanyattesik!!
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Amúgy meg üveges tót.
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Jan 26, 2018 / 1
 
(4-500 km-rel idébb) Felénk ablakos.
(#) nedudgi válasza granpa hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Sokoldalúak. Van drótos is.
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Mertháthogy az ablakokat javítgatta, nem az üveget.
(#) yulo5310 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Tévedsz!,a háti puttonyában üvegtáblák voltak,és üvegezéssel foglalkozott. A drótostót meg eltört szilkék,csuprok összedrótozásával,és lyukas edények foltozásával,fenekezésével foglalkozott.
(#) _barby_ válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 26, 2018 / 1
 
Az ablakokat javította, ergo, a törött üveget cserélte, a törött üvegen nincs mit javítani.
(#) yulo5310 válasza _barby_ hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Nem is azt írtam,hogy üveget javított,hanem hogy üvegezett. Az ablak javítása az asztalos feladata volt!
(#) Massawa hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Az emberi sötétség ujabb mérföldköve.
Ezuttal egy WEB designernek sikerült leverni a métát.
A jobb "olvashatoság" kedvéért a képet kb 3 szorosan kinagyitottam.
(Sötétszürke háttéren fekete betük)
Nyugodtan felhivhatjátok öket.....

IMG_2926.PNG
    
(#) Gery78 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 26, 2018 / 1
 
Akkor ez lesz a rejtett számos hívás...
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Szerintem nem butaságból csinálta, hanem a (ro)botok elleni védekezés céljából.
Az más kérdés, hogy mennyire hatékony...
(#) david10 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
A (ro)botok a HTML fájlt töltik le és keresik ki belőle a telefonszámokat, egyáltalán nem foglalkoznak a színnel.
Decemberben az egyik ismerőm vásárolt 7e euróért egy Bosch KTS 350 diagnosztikát, gyárilag előretelepített Win10-zel (termeszetesen a win10 Enterprise telepítőlemezt a Bosch által gyártott külső USB meghajtóval is kiszámlázták szép pénzért, amikor 2 szerződésben is leírta, hogy neki van hivatalos Win10 telepitő adathordozója), amikor használni akarta, akkor jött a meglepetés, a szervízprogramban a Win téma színe volt a háttér (fekete) és fekete betükkel volt ráírva a szöveg, egyedül a rajzok látszódtak, de szöveg nélkül semmit se ért az egész. Hívta az eladót, azzal fél óra alatt kiköbözte, hogy nem olyan egszerü felvenni a kapcsolatot a Bosch-al, ingyenes ESI[ticket]-et kell nyítni, minden román tudását összeszedve megnyitotta az ESI[ticket]-et, hibajelentést küldettek vele, ahol megkérdezték minden adatát beleértve, hogy hány éves, hol lakik, házas/elvált, elküldte a hibajelentést, 3 óra mulva hívták, hogy ezt a programot nyissa meg, utána ezt meg azt, 2 órányi hibakeresés után, amikor már annyi minden volt kinyitva a gépen, hogy már ő se tudta, hogy mit honnan kell lezárni, délután 4:00-kor a telefont szembenyomták, semmit se mondtak, akárhányszor hívta őket aznap, közölték vele, hogy a munkaidő lejárt, hívja vissza holnap. Másnap amikor hívta kiküldtek két meghatalmazott Bosch informatikust, akik 2 órán át szerelték a gépet, de végül rájöttek, hogy gyári hibával állanak szemben, visszakell küldeni az eszközt, a telefonálást és a kiszállást kiszámlázták 200€-ért, kikellett fizetni, merthanem lefoglalják a gépet, kifizette, visszaküldte őket az anyukájukba, hív engemet, hogy valamit csináljak, merthanem visszaviszi Bukarestbe és az asztalt szembe borítsa velük, elhozta hozzám, nézem, valóban minden fekete, de feltünt, hogy a Win10 téma se a megszokott, amikor a fekete részbe duplán belekattintottam, a gép kék háttérrel kijelölt 2 szót(mint amikor másolni akarok valamit), mondom itt lesz a gond, amint az egérrel kijelöltem *vakon* az egész szöveget, egyből latszódott a szöveg kék háttérrel.
A lényeg az volt, hogy lehetett használni a gépet, beszélgettünk róla, mutogattam neki ezt-azt a programban, elértünk az 'Újdonságok megtekintésé'-hez, PDF fájl megnyílík, második oldal alján piros, apró betükkel: "Amennyiben Microsoft Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 illetve Windows 10 Enterprise rendszerrel rendelkezik, kérjük ne feledkezzen meg a Windows szín-összetétel beállítás elvégzéséről sem, ellenkező esetben megjelenítési problémák adódhatnak'.
Az internetet összekerestük, hogy mi lehet a szín-összetétel beállítás, végül az egyik forumon rátaláltam, hogy a színsémát kell átállítani, azaz Asztal-->jobb klikk-->testreszabás-->színséma-->alapértelmezettről egyedi-re-->OK, félpercet darált a gép, utána a Gépház-ból átléptem az ESI[tronic]-ba, errefel egyből fehér háttéren fekete betük jelentek meg.
Ennyit a Bosch szakembereiről, akik egy 1 perces munkát se voltak képesek elvégezni...
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Az oldal többi része rendben van. S miután ö a fö rendezö, akkor ne titkositsa el a vevöi elött ilyen modon a telefonszámát.
(#) Orbán József válasza Massawa hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Ennyre hatásos, 15 mp, egy fapados képkezelővel.
Na igen, közben ittam 1 kávét.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2018

inverz.JPG
    
(#) sastas01 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Jelöld ki
(#) game4812 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
A telefonszámra rákeresve egy ilyen oldalt látok, ez teljesen jól olvasható. De a sorrend és a szöveg nem teljesen egyezik, te lehet máshol találtad, vagy lehet éppen módostás alatt volt még. Anno egy torrent oldallal jártam úgy, hogy Opera alatt fekete, Firefox alatt fehér volt ugyanannak a sornak a színe, lehet itt is ilyen oka a dolognak.
(#) Robin2 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
"Az emberi sötétség ujabb mérföldköve." Igazad van. Sokszor alkalmazom azt a trükköt, mivel "szintévesztő" vagyok, hogy amikor számomra olvashatatlan szinek vannak az oldalon, kijelölöm. Ez nem a web designer hibája, mint ahogy az sem, hogy nem tesztelik le minden létező platformon, mindenféle böngészővel.
(#) Massawa válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Én ezt mind tudom, de nem ilyen szakembereknek készitik a weboldalt, hanem a mezei halandonak, aki ha rátalál, és nem tudja elolvasni, akkor kattint egyet, és már arra sem emlékszik, hogy mit látott, hol járt.
Egy web oldal nem azért van ott, hogy mindenféle trükkökkel tegyük olvashatová, hanem pontosan az ellenkezöje miatt, ugy kell megszerkeszteni, hogy minden keresö, minden beállitásnál optimálisan, olvashatoan jelentesse meg.
Ahol találtam az az Ared park általl szervezett kiállitás meghivoja volt. Hát gondolom milyen tömegek mentek oda.
Ez az agyrém amugy terjed a nyomtatásban is. Az egyik kedvenc lapom, a jol ismert sárgás papirt kezdte el használni, amire világosszürke és narancssárga betükkel nyomtatja a szöveget.
Már éppen gondolkodom, hogy sok év után felmondom az elöfizetést.
Az e-mailekre mégcsak nem is válaszolnak.
(#) laci19922 hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Ha már a trükköknél járunk senki nem trükkösebb a pápánál.
(#) Orbán József válasza Massawa hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Elnézést, ha úgy tűnhetett, segítek azon, aki nem boldogul egy egyszerű megfejtés híján.
Inkább affelé hegyeztem a dolgot, ha tényleg az lett volna a weboldal szándéka, hogy rejtjelezze csak a beavatottak számára az infót, velünk aztán rosszal kezdett... Itt vagyok például én. Az én eszemen akarnak túljárni?
Azon a kevésen is...?
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Csak stílszerűen.
Az oldal viccesre vette önmagát.
(#) pjg válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Úgy megdrótozta a ripityára tört köcsögöt, hogy az nem szivárgott egyik illesztésnél sem.
(#) Gery78 hozzászólása Jan 30, 2018 / 3
 
Íme egy fiatal színész akit tönkretett a drog és az alkohol.
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
(#) Droot válasza david10 hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Szerintem ne a Bosch szakembereit ócsároljuk! Egy céleszközre sima mezei Windowst felrakni nem túl okos döntés. Biztos vagyok benne, hogy a Bosch-tól váráolt komplett szoftverrel jól működött volna.
Üdv, Egy Bosch dolgozó...
(#) Bakman válasza Droot hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Azért van vaj a Bosch szakemberek füle mögött is. Egyrészt ha van lehetőség a Windows-ra és úgy olcsóbb, valamint még működik is, miért ne? Másrészt nem próbálták ki, mielőtt eladták a gépet?
(#) yulo5310 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
A Bosch magyar szakszolgálata egy kalap szamóca'alkalmatlan emberek alkalmatlan helyen',nem beszélve a minőségromlásról!
(#) david10 válasza Droot hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
A Bosch gyárilag rakja a Windows 10-et a KTS 350 diagnosztikára.
Ócsároljuk csak nyugodtan, mert annó 13 éve méregdrágán megvettem töllük a KTS 540-et (ez nem tablet, csak sima hárdver) fizetek(fizettem) évente egy *** pénzt, errefel a 2017 januárjában kiadott telepítő szép szaknyelven közli, hogy 2018 jan. 1-től se a WinXP, se a KTS egy csomó változata (beleértve az enyémet és a Bosch első tabletjét is) nincsen támogatva.
A román fordításnak se eleje se vége, ami nem is csoda, hisz azt egy Moldova-i 80 éves uúriember fordítja (ezt egy Bosch előadáson mondták).
A magyar fordítás se ugrik egy helyett kettőt, mert a mai napig nem jöttem rá, hogy mi lehet az elektromos konzolzár belső hiba hibakód (Renault Scenic),ha átlépek a SIS/CAS-ba, hogy nézzem meg, hogy mi lehet az elektromos konzolzár, ott szép illedelmesen elmondja, hogy nem található az a hibakód az ők adatbázisukban, megkér, hogy nyugtázzam a hibaüzenetet. (nyugtázás=OK gomb nyomás)
Droot: az autóipari területén dolgozol a Bosch-nál vagy másik területén?
Bakman: Ki próbálja ki? A sok marketing manager-nek, eladónak, viszonteladónak biztosan nincsen rá ideje, ha megkéred őket akármilyen apróságra, minden neheziükre esik.
Ahogyan yulo5310 is mondja, nagyot romlott a minőség az utóbbi évben, de ez van, tervezett elavulás, stb....

A KTS-em jelenleg február 20-ig használható, utána amint lejárt a licenc, dobhatom ki vagy az új vásárlása esetén adnak a régiért 100 eurót, még ''csak'' 2895,50-et kell fizessek.
A tegnap este jöttek az egyik alkatrész beszállítótól, (nevet nem mondok), hogy idénre megveszem-e a licenszt, előttük téptem össze a 13 éve tartó szerződést.
Azóta nagyon szemezgetem az Autel Maxisys Pro-t...
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2018
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   763 / 968
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem