Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   91 / 195
(#) KTobi válasza ronin75 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Szerintem is ez emulziócső. A fém gégecső nem jó. Túl nagy a visszarugózása, szenzort szereltünk rá, egy kín beállítani, és ha jó pozícióban van akkor a gravitáció még dolgozik rajta idővel. Emulziócsövet forgalmaz a Misumi.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Heló!

Tervben van egy korongcsiszoló építése, amihez találtam is egy motort. Egy régi Hajdu keverőtárcsás mosógép motorját. 130W van ráírva, 1400-as fordulatú.
Ez elegendő lenne egy kisebb csiszolóhoz?

Bocsi ha rossz helyen kérdezek!
(#) nzozz válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 1
 
Ez nagyban függ a korong átmérőjétől, de én egy nagyobb motort javasolnék inkább.
(#) uniman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 1
 
125 mm-es...140W Bővebben: Link
(#) szucsistvan123 válasza nzozz hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Lehet nézek másikat akkor!
Köszi a válaszokat!
(#) csjoki válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Szia!ali
(#) em válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Ez pontosan az emulziócső maga. Keress rá mondjuk az Aliexpresszen: "flexible coolant hose"
Nagyon olcsó. Vettem én is, jó harmadik kéznek, lámpa tartáshoz stb.
(#) em válasza Massawa hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Milyen digitális skálát vettél?
(#) Massawa válasza em hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Kettö 150 mm-s már régen pihent otthon az esztergapadra vettem vagy 15 éve , de nem fért rá. ***
Meg vettem most egy 200mm-s vertikálisat külön displayjel, igy egyszerübb lesz szerelni.

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Eszem ágában sem volt itt árulni, csak irtam, hogy elado (már 15 éve.... )
(#) hg6dab válasza KTobi hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Az emulziócső felépítését nem ismerem, de ez nagyon hasonlít a Kulikov antennára. Katonai járműveken, GAZ69 parancsnoki kocsin volt redszeresítve. Függőleges ostorantenna volt, a szigetelő "diókon" átfűzve egy rendkívül erős bowdwen, amit a talppontban meg lehetett feszíteni.
Akkor egyenesen állt, használaton kívül pedig fellazítva össze lehetett hajtani. Persze a diók kialakítása itt kicsit más, éppen azért, hogy feszített állapotban lehessen hajtogatni .
(#) Gafly válasza hg6dab hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
És becsípte az ember ujját.
De ez nem az.
(#) hg6dab válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Idézet:
„hasonlít a Kulikov antennára”
Várom, hogy valaki elmagyarázza az emulziócső felépítését
(#) ozpecs válasza hg6dab hozzászólására (») Feb 5, 2018 / 3
 
(#) hg6dab válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Köszönöm az infót.
(#) Alkotó válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Én hosszas keresés után sem találtam semmit, de ez éppen telitalálat. Köszönjük.
(#) Gery78 hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Sziasztok!
Szeretném Nektek bemutatni a legújabb szerzeményem, ami ma költözött be szerény műhelyembe. Egy Weller DSX-80 szívópáka. Külön alkatrészekből raktam össze, a fej az vadonat új, a nyél, a kábel, a csatlakozó, és a vákuumcső, az használt. Nagyon örülök ennek a szerszámnak, nagyon jó minőségű, és hatékonyan lehet vele dolgozni. Hogy teljes legyen a szett, kellene még hozzá egy jó állomás, egy pákatartó, és be kell fejeznem még a vákuumszivattyút is hozzá.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) elektroncso válasza em hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! Akkor körül nézek, hol tudok szerezni belőle 35cm-t.
(#) rascal válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Szia! Miből készíted a vákuumszivattyút? Milyen erősnek kell lennie? Nem vagyok ismerős a témában, pl. egy morzsaporszívó ereje elég?
(#) ozpecs válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Szivesen
(#) Gery78 válasza rascal hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Szia!
Egy Thomas membránszivattyút vettem, mint amilyet a mellékletben láthatsz. Ez a típusa: 8010ZVD/25/AVN/AC, ez egy nagyon jó minőségű, és tartós vákuumszivattyú, az E-bay-en vettem. Sok hasonló típust lehet még kapni, nekem ez amit megvettem azért tetszett meg, mert volt némi szerelvény is hozzá. Volt a talpai alatt rezgéscsillapító betét, és voltak rajta pneumatikai elemek is. Csövek, elosztók ilyesmik. A morzsaporszívó nem jó hozzá. Azért ezt a fajtát vettem, mert hasonlót használtam bent a szervizben, és minden nap nyúztuk elég sokat, jól bírják, ipari minőségűek.
Ez volt az, még van belőle kettő eladó:
Thomas vacuum pump
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
(#) ozpecs válasza rascal hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
A másik megoldás, hogy olyan kiforrasztóállomást veszel hozzá mint ami nekem van, amihez kompresszorról kell levegőt adni ( a kompresszort persze tudom másra is használni) és ő abból megcsinálja a kellő vákumot és erreől a kompiról megy a meleglevegősöm is az egyik A harmadik megoldás olyan állomás beszerzése amibe be van építve a szivattyu
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
(#) rascal válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Akkor ez profi cucc lesz! Azt hittem a szivattyút házi eszközökből is össze lehet rakni.
(#) yulo5310 válasza rascal hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Össze lehet hozni házilag! Fogsz egy hűtő komprit,és a szívóoldalra szereled,lábkapcsoló,a relé helyére egy 5-8 mikrós kondit kötsz,állandó üzeműre!
(#) rascal válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Ha "kompresszorról kell levegőt adni" azt jelenti, hogy a kompresszorból megy a levegő az állomásba és ezért az egy másik nyílásán is levegőt szív be, akkor ez egy porlasztóhoz hasonló elven működő szivattyú?
(#) rascal válasza yulo5310 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Az nem túl kényes? Eredetileg egy zárt rendszerben dolgozna, így viszont megkaphat mindent ami a levegővel együtt sodródik.
(#) yulo5310 válasza rascal hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Nem,mert azt elfelejtettem írni,hogy a szívóoldalon közé kell rakni egy jól záródó befőttes üveget,két kivezetéssel,egyikre,amelyik mélyebbre nyúlik le,megy a páka,a másikra meg a szívócsonk!
(#) ozpecs válasza rascal hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Pontosan, nem szedtem szét de igy müködik csak annyi látszik az egészen, hogy van egy levegőcsatlakozás sima kis gyorscsatlakozóval, meg alul a csati alatt egy kis csövecska ahova az elszivós páka vákumcsövét rácuppantom és akkor a nyomógombbal tudom rendesen müködtetni. Amugy meg egy sima 80W-os kis pákát használok vele
(#) Gery78 válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Így van, amihez sűrített levegő kell, annál a módszernél nagy nyomással süvít át a levegő, a szívó oldal felett, és úgy csinál vákuumot, vagyis hasonlóan működik, mint a porlasztó. Hangos.

Rascal: Ehhez a szivattyúhoz, amit én vettem, szintén kell szűrő, mert ebben is idővel lerakódnak azok a gőzök, amik a forrasztáskor keletkeznek, és bejutnak a szivattyúba. A hűtőgép kompi is elvileg jó lehet, de ahhoz kell egy nagy tartály, amiből kiszívod a levegőt, vákuum van benne, és ezt a vákuumot kapcsolod a pákára, ha elszívás kell. Ez a Thomas szivattyú viszont rögtön vákuumot csinál neked, ehhez nem kell plusz tartály. Ha meg beragad a forrasztási gőzöktől, akkor ennek a membránját elvileg szét lehet szedni, és nyáktisztító alkohollal, vagy denaturált szesszel le tudod mosni az alkatrészeit, utána összerakod, és megy tovább a verkli.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
(#) ozpecs válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Ehhez képest tök csöndes és még soha nem dugult el
Következő: »»   91 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem