Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   359 / 398
(#) Spanyol 5 hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Ezt a kapcsolást már nézegettem, csak mivel elég alapokat ismerő ember vagyok és elnézést ha butaságot mondok, nem teljesen tudtam értelmezni, hogy értelmezzem a feszültség szinteket de mivel a test és negatív táp van a kapcsoláson ezért gondolom így 50 voltot kell számításba vegyek, de mivel a teljes feszültség nem kerúlhet ki a kimenetre így alá kell menni gondolom. Azaz olyan 40 volt? Vagy még ez alá kell beállítani?
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Nem használtad a "Válasz" gombot, így csak tippelem, hogy nekem szól a kérdés.
A negatív tápfeszültséget kell alapul venned, annak is a névleges értékét. Az áramkör idomul a terhelés okozta változásokhoz.
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Bocsi. Neked címeztem. Éa segítenél az értékek beállításához?
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
R1=100 k; R2=10 k; R3= 2,2 k. A Quad-nál kínosan sok a maradékfeszültség, ezért tér el az R3 a táblázattól. Bármi egyéb kérdés a Clip áramkörrel kapcsolatban, menjen abba a témába!
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Rendben és köszönöm.
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Tisztelt Reloop. Megcsináltam az általad javasolt bemeneti érzékenység változtatását. Sokkal de sokkal jobb! Annyi, hogy csak 20k potit kaptam, de teljesen csendes semmi alapzaj. Telefonról is szól becsülettel, cd ről mégjobb, laptopról szintén, most a keverőm kölcsönbe van adva, de szerintem ott még ezeknél is jobban ki fogja vezérelni. Nem is torzít max hangon. Annyi kérdésem még lenne, hogy ha szeretném, hogy a hangerő szabályozás finomabb legyen, tehetek be 20k helyett 50k potit? Vagy az más változtatást is vonna maga után?
És nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséget is!
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
A lineáris potenciométer akkor ad logaritmikust közelítő szabályzást, ha a lezáró ellenállás (ami esetünkben R3) és poti pálya teljes ellenállása 1:5 - 1:6 arányú. Mivel az R3-mal a végfok erősítését befolyásoljuk, ezért kötöttséget jelent a poti értékének kiválasztása.
Mint írod, nem tudod még most sem torzításig kivezérelni az erősítőt, ezért az R3 további csökkentését javaslom. Tegyél be 3,3 k-s ellenállást!
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Rendben, köszönöm kipróbálom majd és visszajelzek.
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Szia Reloop.
Bent a 3.3 k-s ellenállás. Őszintén elég bivaly. Utánépített reflex r-150-im vannak de kegyetlenül viszi. Már telóról is talán túl tudom hajtani, szóval a vége felé már sok neki.
Van még valami teendő? Vagy tudunk a hangerő állításán finomítani picit?
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Mit értesz finomítás alatt?
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Hát csak annyit, hogy most kicsi potméter mozdítással intenzíven növekszik a hangerő.
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Egyébként tökéletesnek érzem, bár még az igazi meghajtás várat magára, de fél hangon egy jó fél óra hallgatás után semmi rendellenesség, hála istennek az R31-31 páros 70-80fokosak a T12 45 fok, T2 38 fok, és az R33 szintén 42 fokos. Érdekes, hogy sem a borda sem a végek se a meghajtó nem volt melegebb 26 foknál. Örülök és köszönöm a sok segítséget és türelmet neked. Valószínű ha elakodak valamivel keresni foglak még.
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
A poti pálya melyik részén túl meredek a szabályzás?
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Az elején.
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
De megmértem a potit és csak 18k mérek rajta. Ha kicserélem egy 22k-ra szerzek egyet, az javíthat kicsit?
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 12, 2018 / 1
 
Az igényedet szerintem 10 k logaritmikus potenciométer elégítené ki.
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Akkor beszerzem és kipróbálim. Egyébként mi határozza meg a potmétet értékét?
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Mármint, hogy adott fokozathoz hány kohmos jó?
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
A poti előtti fokozat terhelhetőségét, a jel nagyságát, valamint a szabályzás elvárt karakterisztikáját vesszük figyelembe.
(#) penszel válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Helló!
Nos olvasgattam itt a dolgokat. Összegezve az egészet akkor csak ezek az ellenállások lettek módosítva és kész? (R1-100K,R2-10K,R3-3,3K) vagy van más is a potin kívül ami talán elkerülte a figyelmemet?
És azt mondod így rendben van minden?! Mert ha igen! Akkor módosítok én is.
(#) Spanyol 5 hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Szia. Én az alábbi link szerinti módosítást végeztem el. Amit te írsz, az nem a quadra vonatkozik, a kondik 10-10 mikrós elkók, 16-50V között, az R3 4,7k-l indult, de most nálam 3,3K ami jó lett, így kivezérli becsülettel, a potméter egyenlőre 20k lineáris, de Reloop mester javaslatára, most majd kicserélem 10k logaritmikusra. https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=315298
(#) Spanyol 5 válasza penszel hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Szia. Én az alábbi link szerinti módosítást végeztem el. Amit te írsz, az nem a quadra vonatkozik, a kondik 10-10 mikrós elkók, 16-50V között, az R3 4,7k-l indult, de most nálam 3,3K ami jó lett, így kivezérli becsülettel, a potméter egyenlőre 20k lineáris, de Reloop mester javaslatára, most majd kicserélem 10k logaritmikusra. https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=315298
(#) penszel válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Szia!
Még jó hogy rá kérdeztem!Ezt majdnem elszúrtam.
Fogalmam sincs hol nézhettem el a linket.
Nekem 10k logaritmikus poti van benne.
Ég és föld lineáris,meg a logaritmikus poti.
A logaritmikus potival nagyon szépen lehet hangerőt szabályozni, erre is van kifejlesztve pld ha félig tekered a hangerőt akkor félhangerőn szól,félhangerő után meg fokozatosan de erőteljesen nől a hangerő.
Csak a biztonság kedvéért akkor csak link alapján módosítást kell megcsinálni és kész? Képet raknál fel róla hogy, hogy néz ki? Nagyon kíváncsi vagyok rá.Bővebben: Link
Ja örülök neki hogy hőmérsékletet készítettél a melegedő alkatrészekről, így legalább tudom a valós hőfokokat. Ez szép volt hogy, meg is osztottad!
Ha van valami észrevételed a közel jövőben a Qadal kapcsolatban, kérlek jelezd.
Nekem már kész van kisebb hiányossággal kB egy hónapja, de még mindig félek a hangerő kicsutkázásától! Nem azért mert akkorát szól! Hanem attól hogy örökre elhallgat
(#) Spanyol 5 válasza penszel hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Szia. Amit te néztél értékeket azt csak az én butaságomból belekevertük ebbe a hozzászólásba az egyébként a clip-re vonatkozik. Képet teszek fel szívesen, egyébként még csak az egyik panel van kész. Úgy voltam vele amíg ez nincs kész és nem hozza az elvártakat addig nem kezdek bele. De Reloop kolléga sokat segített és persze mindenki aki hozzászólt. Én kivezérelrem maxra, persze nem húzós ideig de jó félhangon ment. Most majd második panel, védelem dobozolás és kész. Ja és életem első saját elejétől a végéig készített végfokom. Képet holnap tudok gépről mert itt nem tudom a mérete miatt. Egyébként három oldallal előrébb már van fent.
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Szia. Kicseréltem. Tökéletes köszönöm, mostmár elkezdem majd beültetni a másik panelt is.
(#) penszel válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Oké most már utána néztem közbe a dolgoknak,így kitisztult a kép előttem.
Láttam a képeket a kész paneljaidról szépen sikerült gratulálok!
Ügyes vagy.
Bár nekem sikerült volna olyanra,de nekem a megfelelő feltételek nem voltak,nem is lesznek ehhez adottak.
No hát akkor várom a képet hogy, hogy néz ki ezzel a módosítással.Nem tudom miért de az egyvonalas rajz alapján ami a linkben van, nem látom át 3D-ben a valóságban hogy néz ki!
Lehet öregszem s azé.
(#) Spanyol 5 válasza penszel hozzászólására (») Márc 14, 2018 / 1
 
Szia. Az alábbi linken Reloop javaslata alapján készítem el változtatást.
Bővebben: Link
De teszek fel képet is.
(#) penszel válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Szia!
így gondoltam én is, csak annyit változtattam rajta hogy a potinak meg a kondinak marattam nyákot így nem lóg a levegőbe az alkatrészek.
Még egy kérdés ezzel a módosítással nem lett kevesebb a mély,vagy a magas?vagy fordítva?
Mert szerintem kondik végett azt is befolyásolta.
Köszi a képet.

hang.lay
    
(#) Spanyol 5 válasza penszel hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Nem vettem észre. De erre Reloop mester jobban tudna válaszolni.
(#) mek-elek hozzászólása Márc 14, 2018 /
 
Ha segíteni tudok, és nem olvastátok:

Anti DIY.docx
    
Következő: »»   359 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem