Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   363 / 398
(#) Johnny0004 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Nem értem mi a "fura" abban, hogy ez a változtatás érdekel, ez hat ki talán leginkább a hangzásra a leírások szerint. A többi változtatás leginkább a védelemhez, és a terhelhetőséghez kapcsolódnak. Csak felvetettem nem e tudnál ezzel kapcsolatban mérést végezni, nincs semmi baj.
(#) Johnny0004 válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Igen olvastam, csak gondoltam hátha valaki méricskél egyet.
(#) reloop válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Áramkör-szimulátor azt mutatja, hogy a 120 pF T2 emitterre kötés egy nagyon parányit csökkenti a harmonikus torzítást. Az kapcsolás alapvető problémáira nincs hatással.
(#) Johnny0004 válasza reloop hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Idézet:
„Az kapcsolás alapvető problémáira nincs hatással.”

Mire gondolsz?
(#) reloop válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
(#) Johnny0004 válasza reloop hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Ja igen olvastam.
(#) Payne09 hozzászólása Márc 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám adódott, hogy egyszer csak az erősítő jobb oldala recsegve szól. A zene is hallatszik halkan, de a recsegés elnyomja. Mivel lehet ilyenkor baj? A végfokok ahogy néztem jók.
Köszi!
(#) reloop válasza Payne09 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Szia! Elsőként az R32, R34 ellenállásokat, azok forrasztását ellenőrizd! Hivatkozás.
(#) Payne09 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Valószínű megvan a hiba. Ezzel mit lehet kezdeni?
(#) vipera1997 válasza Payne09 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Szia!
Megtisztítod a lakkozott vezetősávot a lakktól és az alkatrész lábát rá kell hajtanod a vezetősávra, és ott megforrasztani.
(#) Payne09 válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Megoldotttam, de nem az volt a baj sajnos. Tovább kell keresni. Az ellenállások lábainak forrasztása rendben vannak.
(#) reloop válasza Payne09 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Hová lett a furatból a tranzisztor lába? Jó még az a tranyó egyáltalán?
(#) Payne09 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Kábellal van bekötve a nyákba. Azért van meg 2 és 1 nem. De sikerült megoldani a bajt.
Kapott a napokban egy hangszínszabályzót és maradt a forrasztott oldalon egy kis ón ami 2 lábat kontaktolt. Elkerülte a figyelmem az összeszerelés után. Hál' istennek nem tett tönkre semmit.
De a legelső összeszerelés óta van egy kicsi alapzaja az erősítőnek. Ha a bejövő tápba teszek egy szűrőt az megszűnteti vagy esetleg más okozza?
(#) reloop válasza Payne09 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
A táp és a huzalozás keltette zaj könnyen elkülöníthető. Az egyik csatornáról kösd le a bemenet mindkét ágát és úgy hallgasd meg! Ha ugyan olyan zajos, akkor a tápszűrés elégtelen, vagy helytelen kialakítású. Amennyiben megszűnik a zaj, akkor földhurok és/vagy árnyékolási hiba okozta.
(#) Payne09 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Értelek. Most néztem meg, ha valamihez (potik, néhány alktrész) hozzáérek akkor hangosabb a zúgás.
(#) Payne09 hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Sziasztok!
+-54V sok lenne a quadnak? Lehet hozzá tudnék jutni egy ilyen toroidhoz Graetz-cel és 2x10000mikro kondival. Kellene bármit is változtatni az alkatrészlistából?
(#) Johnny0004 válasza Payne09 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Szia! Ha a végtranzisztorok (TR9, TR10) CE feszültségének megengedett értéke ez fölött van akkor jó hozzá.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2018
(#) Payne09 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
BD249C tranzisztorok vannak benne. Ezek talán 100V-ig bírják, de javítsatok ha tévednék!
(#) Johnny0004 válasza Payne09 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Igen annyi, akkor az kevés lesz sajnos. Bár van akinél bírja, nálam is bírta a +-50V-ot, ajánlott cserélni.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2018
(#) Payne09 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Meg is vettem azt a trafót szállítással 8500ft-ért. A napokban érkezik. De az eladó rá mért és pontosan 48,6V pufferelve. Bízom benne, hogy ezt majd bírni fogja.
(#) Johnny0004 válasza Payne09 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
48,6V-ot természetesen bírja még BD tranzisztorokkal is, gondolom 58,6V-ot akartál írni.
(#) Payne09 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Nem, 48,6V-ot akartam írni. Úgy hirdették, hogy +-54V, de rákérdeztem és megmérte újra és ennyit írt. Nekem ez már tökéletes.
(#) Johnny0004 válasza Payne09 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Ja értem, akkor jó lesz.
(#) Tiggey válasza Payne09 hozzászólására (») Márc 26, 2018 / 1
 
Twinline gyárilag +-60V-ot is adott BD-nek. Nem a feszültség lesz a baj, mert sose nyitnak 100%-ra a végtanyók, hanem maga a BD-vel. 2SC5200 vagy valami hasonló tranyót rakj végnek.
(#) Payne09 válasza Tiggey hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Értelek én, de egyelőre ezek is újak. Majd ha esetleg elpukkannak akkor kap komolyabbat. Addig meg jók lesznek ezek is. Lehet problémamentes lesz ez a felállás is.
(#) Tiggey válasza Payne09 hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Hát ha azt írtad volna, hogy békebeli, azt még megérteném, mert pont a mostani újak a problémásak. 2SC/BD között árfekvésre kicsi a különbség, de tudásra jelentős. Ha már megvannak, próba szerencse!
(#) Payne09 válasza Tiggey hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Úgy került hozzám, hogy zárlat volt valahol, aztán kiderült, hogy a végek is rosszak néhány. Így kapott mindenből újat. De felírtam a típust amit írtál, így majd nem kell visszakeresnem ha esetleg szükség lesz rá.
(#) felnagy hozzászólása Ápr 4, 2018 /
 
Végre megjöttek a panelek,5-öt rendeltem 6 db érkezett.Így sikerült bele préselni 10x10 cm-be.[url=http://kepkezelo.com/Kép: Hivatkozás[/URL]]PANELEK[/url]
(#) Moszkvai válasza felnagy hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Nekem tettszik!
(#) Payne09 válasza Payne09 hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Sziasztok!
Újból ez a probléma van a műsoron. Kapott egy új dobozt az erősítő, mert az előző kicsinek bizonyult a nagy méretű trafóhoz.
Az előlapot egy vaslemezből vágtam ki, mert ezzel kevesebb a baj mint a pozdorjával, nem kell süllyeszteni a potikat a rögzítés miatt. Na most ha hozzáérek a fémhez akkor ismét erősödik a zúgás. De ha a hűtőbordát és a puffer negatívját összekötöm az előlappal akkor szinte teljesen megszűnik a zaj. Ezzel a módszerrel lehet földelni az előlapot vagy esetleg máshoz kell kötnöm?
Köszi!
Következő: »»   363 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem