Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   849 / 1151
(#) V8engines válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Micsoda fejtörő kérdések. Mondjuk én simán elbukok.

De látom átment a dolog fotózásos témakörbe.

Nem mindenki született fotósnak, vagy nem is akar azzá válni. Ahogy engem meg a számítógépes- és új műanyagvilág nem fog meg, és nem is érdekel. Ez ilyen.


-De ha már fotózás, akkor elég szépen kezdek ráállni a makro-s képek készítésére is. Nem, nem hozok példát.
Vagy de? Gondoltam, nincs a témához illő, de talán mégiscsak.

Mi ez? Könnyű lesz, meg árulkodó jelek is vannak. Volt már itt az oldalon.

Hülye vagy Peti. A kép címe is árulkodik.

Kell nekem minden fotónak nevet adni. Tessék, engem meg ennyire is érdekel a fotózás. Na de jól van, nem offolom (vagy minek is híjják) szét a topic-ot.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
(#) granpa válasza V8engines hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Ez egy szépen oxidálódó izé (párás környezet?). Mindegy mi ez, mert úgyis kinyiffan hamarosan emiatt.
(#) Goldman válasza V8engines hozzászólására (») Márc 30, 2018 / 1
 
Szép makró, gratula!
(#) Goldman válasza Goldman hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Esetleg műszerfal panel részlete?
(#) tibibalogh520 válasza Goldman hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Utastér világítás, a hozzátartozó késleltetővel.
(#) Goldman válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Túl hamar elárultad.
(#) V8engines válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Itt a pont Tibinél.

"Utastér világítás, a hozzátartozó késleltetővel."

Ami nem működött, ezért ide is hoztam a témát, mit tegyek.
Megoldottam 1-2 alkatrész cserével. Köszönet!

-A környezet nem párás. Jó ideje vizet se látott a jármű.
(#) V8engines válasza Goldman hozzászólására (») Márc 30, 2018 / 1
 
Köszi! De nem ezért hoztam amúgy. Csak kiakaszt mikor felesleges vitákat olvasok/hallok.
Ha meg már jött a téma, rátettem egy lapáttal.
(#) killbill válasza V8engines hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Inkább egy kis OFF, mint szólni valakinek, hogy a feltett fénykép a szintén OFF "játékában" szinten aluli minőségű. Peace!
(#) valaki2233 hozzászólása Ápr 1, 2018 /
 
Sziasztok, nem rég hozzám került egy rossz videoseven monitor, ezért szétszedtem, azt szeretném kérdezni hogy valakinek nincs infója a benne talált tápegységről? Próbáltam rá googlezni de semmi hasznosat nem találtam, fel szeretném éleszteni és más áramkörökhöz felhasználni tápként.

DSC_1542.JPG
    
(#) pipi válasza valaki2233 hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Hali!
Ez nem 230V-os táp, hanem kb 12-20v-ról csinál nagyfeszt a háttérvilágízás csövekhez.
Mi másra szeretnéd használni? Villanypásztorhoz gyenge
Ha fel akarod térképezni akkor a benne található chip-re guglizz rá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) valaki2233 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Helo, tudom hogy nem 230 voltos külső tápos monitor volt, a chipre is ragoogliztam, egy alap kapcsolást találtam a leirásában de annak nincs sok köze a lefotózott panel kapcsolásához, probáltam hasonlóságokat keresni, de csak az IC, meg a trafók stimmeltek
(#) Chipmunk1960 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Ha az akkor nem hiszem, hogy egy idei autóból való!
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Sziasztok.

Tudom hogy ez egy ilyen: "Hány éves a kapitány" kérdés lesz de azért nekifutok, hátha...

Hozzám került két ilyen vércukormérő .

Amin gondolkodom, hogy a kijelzöjét vajon meg lehet e hajtani "egyszerűen"? Vagy álltalában nagyon nagyon cél IC-k vannak benne?

Gondoltam ki lehetne belőle hozni egy hőmérős órát!
A cukorszint helye a hőmérséklet kijelzés a dátum meg idő pedig adja magát!
(#) vargham válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Milyen MCU van benne? Lehet, hogy elég átprogramozni. Találkoztam már ilyennel. Ebben például STM32 MCU van. Szépen kivezetett programozó (SWD) pontokkal, átlátható kapcsolással. Csak át kellett programozni.
(#) MikulaSan hozzászólása Ápr 8, 2018 /
 
Hello! Segítséget kérnék egy 8 lábú ic azonosításában. Eszköz egy e-cigi egyetlen ic-je 2db led-el
(plusz a ledekhez tartozó ellenállásal). Felirat: S080B. Mi a pontos szerepe/feladata? Esetleg ha ez purcant ki mivel tudom lecserélni? (akku teszt alatt)Sajnos a fotózás nem az asztalom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2018

ic.png
    
(#) lajos1969 hozzászólása Ápr 13, 2018 1 /
 
Sziasztok!
Ilyen motor valakinek?
Orion mini hifi deck!

_R5A7987.jpg
    
(#) proli007 válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 / 1
 
Hello! Most akkor mi a kérdés? Hogy ez milyen alkatrész?
(#) tomlee hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy infra-paplan vezérlő elektronikájában lévő IC-t szeretném kicserélni, de nem sikerült beazonosítanom, így beszerzési forrást se fellelni. Ebben kérnék segítséget.
A tokozás alján ez található (a tetején semmi nincs):

C4AKB
126SNSZ06

Köszönöm,
Tamás
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2018
(#) Bakman válasza tomlee hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Fényképezd le az IC környezetét, a teljes panelt, alkatrész és forrasztási oldal felöl is, hátha okosabbak leszünk.
(#) jethro válasza tomlee hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Helo.

A másik oldalon lévő számokat kéne keresgélni de ez még akár egy mikrokontroller is lehet.
(#) tomlee hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
Sajnos a másik oldalon nincs felirat, gondolom szándékosan nem került rá.
Lefotóztam mindkét oldalt.
Gyártó: http://slimmingequipments.com/product/186.html
Köszi a segítséget
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2018
(#) sonajkniz válasza tomlee hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Viszont a panelon rajta van, hogy amit kivettél, az egy CPU.
Tehát hiába tudod a típusát, a rajta lévő program nélkül semmire nem mész.
Ellenben ha tudsz programozni, és tudod, hogy mit kell csinálnia, akkor a táplábak helyzete alapján tudsz hozzá keresni megfelelő mikrokontrollert.
Egyébként sanszos, hogy valamilyen PIC16-os lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2018
(#) tomlee válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
A készülék működését ismerem, de sajnos a programozással nem tudnék megküzdeni.
Köszi a segítséget, szerintem akkor feladom, marad egy új készülék beszerzése.
(#) Sebi válasza tomlee hozzászólására (») Ápr 14, 2018 / 1
 
Miből következtettél a CPU hibára? Elsődlegesen a tápot és az órajel meglétét kellene vizsgálni. Elég ritka a CPU hiba - hacsak nem tettek bele üzemidő számlálást, ami letiltja egy idő után...
(#) pipi válasza tomlee hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Hali!
És a reléket is ki kellene mérni...
(#) Bakman válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Valószínűleg nem PIC lesz az. 26-os és 27-es lábra megy a kristály, 1, 2, 3, 4-es lábakon pedig tápfeszültség/GND van, 28-as lábakon lévő ellenállás - kondenzátor páros pedig a bekapcsoláskori reset-et biztosíthatják. Talán.
(#) tomlee hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
Az ellenállásokon, a kristályon és az elektrolit kondikon kívül minden cserélve lett. A relék is rendben működtek, de azért cserélve lett. A készülék rendben bekapcsol, a kijelzőkön is minden működik, be lehet állítani a kívánt hőmérsékletet és üzemidőt is. Az üzemidő program is rendben működik, lekapcsol rendben ha lejár a beállított üzemidő. A beállított program (hőmérséklet, idő) indításakor viszont elmarad a relé kattanás és a két kijelzőn is csak "EE" villog.
Korábban a készülékhez kapcsolható infra-paplan egyik kábele teljesen elszakadt (4 vezeték) és helytelenül sorrendben lett visszakötve ami zárlatot okozott... relék hevesen elkezdtek kattogni... egy ideig, majd azóta ez a hibajelenség áll fenn.
(#) proli007 válasza tomlee hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Hello! Ha ez így viselkedik, akkor feltehetően a hőérzékelőt hiányolja, ezért nem kapcsolja be a relét. Vagy is processzor működik. Vagy a hőérzékelő szakadt/zárlatos, vagy a hőérzékelő bemenete pusztult meg a cserékkel. A kvarc alapján egy PIC16F57-es lehet benne. De ha így is van, sokra nem mész, mert a fuse bit "beégetésével", szinte biztos hogy a programot nem engedik kiolvasni. Így másikba sem lehet beírni..
De ezeket csak hasra ütésből mondom, illetve az infóid alapján, mert a készüléket magát nem ismerem. Mivel két oldala van a dolognak, próbáld meg összehasonlítani a két érzékelő ellenállását.
(#) maluch hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Jó napot mindenkinek!
Van egy noteszből kiszedett nem működő noname számológépem, amiben van egy kis piros csep alakú kétlábú izé. Azt szeretném megtudni, hogy kondenzátor vagy dióda és hogy mi a szerepe?
Köszönöm a válaszokat.
Következő: »»   849 / 1151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem