Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   100 / 127
(#) SzAndras00 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Nem ismerem az összeset, az ismertek közül talán a legsmartabb
Legalábbis ár-érték arányban.
(#) dB_Thunder válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Csak nagyságrendileg, 200 io pont, azaz be és kimenetek: világításhoz, redőnyhöz szelepekhez, mozgásérzékelőkhöz, illetve 8 analóg csatorna, mennyibe fáj??
(#) SzAndras00 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Magyar forgalmazó
De vannak feladatok, amiket nem feltétlenül gyári eszközökkel érdemes megoldani.
(#) dB_Thunder válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Igen komolyan LOL kategória!
100eFt alatt vagyok általam említett paraméterekkel, 8" touch kijelzővel.
Allen B plc-t lehet venni újat annyiért mint ez.
(#) SzAndras00 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Biztos igazad van, de nekem volt olyan projektem, ahol Wago volt a konkurencia, ott 1m körüli ajánlatnál ő drágább volt 200eFt-al. Saját magadnak nyilván összehozod annyiért, bár gondolom a relék nincsenek benne, meg ha ez esetleg valami egyedi elektronika, akkor biztos lehetsz benne, hogy minden este imába foglalják a neved, hogy tovább élj, mint a ház
(#) Mate78 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Ha annak a bináris átalakítónak a bemenete tud változót fogadni, (nem csak fizikai analóg bemenetre lehet alkalmazni) akkor nyert ügyed van.
Meghívod 2x, bájtonként.
Ha nem megy, akkor a PicoC.
Most láttam először ezt a Loxone-t, viszonylag szegényes a funkcióblokk listája ami a matek műveleteket illeti, de arra ott van a C-je!
(#) Thomas10100 hozzászólása Márc 6, 2018 /
 
Sziasztok!
A régebbi S7-300asokban az 5V Flash memóriát hogyan tudom írni/olvasni?
6ES7 951-0KE00-0AA0

Köszönöm!
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Közben megoldódott
(#) szikorapéter hozzászólása Márc 12, 2018 /
 
Sziasztok. Honnét tudok olcsón viszonylag normális programozó kábelt találni Siemens Simatic S5-100U (CPU 103) -hoz? Sokféle kiegészítő modulom van hozzá, viszont programozó kábel nincs.
(#) kendre256 válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 12, 2018 / 1
 
Nekem ilyesmi van.
Működik..
(#) dobrocsi93 hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Üdv!
Olyan kérdésem lenne, és szeretnék rá magyarázatot kapni, hogy egy számláló CV kimenetét megcímzem például MW20-nak és ezt utána egy komparátorba teszem működik.
De miután ezt a MW20-at a szimbólumlistában át akarnám nevezni, pirossal jelenik meg a komparátorban.
(#) naptukor válasza dobrocsi93 hozzászólására (») Márc 13, 2018 / 1
 
Nagyon pontatlan a kérdésed. Nem lehet rá válaszolni igazán, csak még ötöt kérdezni.
Nem ártana ám tudni, hogy miről beszélünk! Ha néhány screenshottal is megtámogattad volna a kérdést, sokkal többet lehetne tudni a körülményekről.

Az MW-ből és a számláló CV kimenetből sejtem hogy Siemens PLC. De S5, vagy S7?
Ha az utóbbi akkor mivel programozod? TIA vagy régi Step7?

Ha az utóbbi, akkor szimbolikus címzést használsz, vagy abszolút címzést?

Ha az utóbbi, akkor nem a típust írod át a symbol táblában mondjuk INT-re? Mert a CV-nek WORD típus kell.

Ha ez van, akkor a LAD/FBD/STL editorban be van kapcsolva a type check? (Options / Customize... / LAD /FBD fül, Type Check of Adresses kapcsoló)
(#) dobrocsi93 hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Igen. Így utólag bele gondolva kicsit tényleg pontatlan a kérdésem. Valószínű az lehetett a probléma hogy utólag akartam a szimbólum listában átnevezni a változót. De még ki kell próbálnom.
Köszönöm a segítséget.
(#) naptukor válasza dobrocsi93 hozzászólására (») Márc 13, 2018 / 1
 
Nem szeretek valószínűtlen feltételezések alapján válaszolni.
Kérdéseim ellenére sem tudom, hogy Siemens vagy nem Siemens. S5 vagy S7. Step7 vagy TIA, szimbolikus vagy abszolút címzés van beállítva?
Nem válaszoltad meg őket, pedig nem sok idő lett volna.

Egyébként ha Step7-ben szimbolikus címzést használsz, beírod a szimbólum nevet összehasonlításhoz, majd ennek a szimbólum nevét a szimbólum táblában átírod (ismét egy feltételezés, mert feltételezem hogy a név átírása alatt a symbol oszlopban lévő azonosítót érted) akkor nem lesz piros az összehasonlításnál a hivatkozás, hanem átíródik a név az új névre.
Ellenben ha a típust írod át úgy, hogy a korábban már említett típus vizsgálat aktív (Type Check of Addresses) akkor bizony piros lesz!
(#) dobrocsi93 hozzászólása Márc 14, 2018 /
 
Step7ről van szó. Siemens s7.
És a fő probléma azzal adódott, hogy a számlálómnak a Word típusú kimenetét akartam felhasználni a komparátor INT típusú bemenetére. Egy konvertálóval átkonvertáltam és szuperül működik.
(#) naptukor válasza dobrocsi93 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Sejtettem hogy típus keveredés lesz, de te azt írtad a kérdésedben hogy amikor az MW20-at átnevezted akkor lett piros!
Idézet:
„ezt a MW20-at a szimbólumlistában át akarnám nevezni, pirossal jelenik meg a komparátorban.”


Ha kikapcsolod a már kétszer is említett Type Check of Addresses kapcsolót, akkor is elmúlik a hiba (az editort újra kell indítani utána). Onnantól persze neked kell figyelned a típuskeveredésre.
(#) dobrocsi93 hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
Igen, ez a megoldás is működik.

Köszönöm a segítséget!
(#) em hozzászólása Ápr 11, 2018 /
 
Sziasztok, Kinco builderben van olyan contact ami a program induláskor zár?
(#) pont válasza em hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Konkrétan ezt a plc-t nem ismerem, hogy van-e jobb megoldás, de ha a kimenet elé egy invertert teszel, akkor az induláskor on állapotba teszi a kimenetet...
(#) em válasza pont hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) Thomas10100 hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Sziasztok.
A héten voltam a Siemens Serv2 tanfolyamon, ma a Hmiről volt szó.
Tp177 az alany Wincc flexible.
A plc program frekvenciaváltót indít profibuson.
Startgomb seteli a globál Db függvényben megadott start bitjét.
Stopgomb pedig az előző reseteli.
Viszont nem vette be hogy megnyomtam a gombot. Csak akkor ha az object engedélyezve volt.
És ez 3 embernek nem működött a többinek nem kellett engedélyezni mégis ment, szimulátorban sem.
Amikor müködik akkor az egér mutató mellett megjelent egy villám jel, ebben az esetben látni hogy meg is nyomom. De mondom csak akkor ha az object enabled be van pipálva és megadva melyik bit engedélyezi.
Az oktató se tudta miért.
És volt akinek meg jó volt.

Köszönöm a segítséget
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Milyen "enabled"-ről van szó fogalmam sincs... Animation?

Ha elküldöd a projectet és lesz időm megnézni talán segíthetek. Így kapásból fogalmam sincs miről van szó. Pár screenshotot csinálni nehéz lett volna?
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Holnap össze zippelem és elküldöm.
Animations-ban van olyan hogy Enable Object és amíg azt nem engedélyeztük és nem írtuk be hogy mi legyen a feltétele, addig nem csinált semmit az adott gomb. Viszont másnak a tanfolyamon meg működött e nélkül is.
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Helló!
Bővebben: Link

Ide tudtam csak felrakni mert 2Mbyte-nál nagyobb.

PLC programban az FC6 tartozik hozzá, mert minden benne van.
Wincc-ben pedig Bármelyik gomb csak akkor működik ha az Animation Enable object be van kapcsolva és megvan adva neki a START jel.
Meg a második képernyőre se tudok átlépni, annak a gombja se jelenik meg szimulátorban.

Köszönöm a segítséget!
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Azért kell az animation object enable a használhatósághoz, mert kikapcsoltad a Properties / Security / Operation enabled kapcsolót ezeknél az objektumoknál!
Ezeknél mindenhol legyen pipa és az animation / Enable object-nél pedig mindenhonnan vedd ki a pipát, tag-et nem kell megadni!

Idézet:
„Meg a második képernyőre se tudok átlépni, annak a gombja se jelenik meg szimulátorban.”


Mert a gomb kilóg a képernyőről. Erről a fordító dob is egy üzenetet csak gondolom nem nézted:
"Location os size of screen object is invalid!"

A Start screen visibility-ről vedd le az enabled pipát!
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Holnap kipróbálom!
Első próbálkozások még csak.
Köszi!
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Egyébként minden objektumnak van külön default beállítása, ami módosítható tetszés szerint.

Írok egy példát:
Ha megjeleníted a Tools ablakot (ahol a kör, ellipszis, vonal, téglalap stb van) és ott a Button nevű elemen jobb egérgombot kattintasz, majd kiválasztod az előbukkanó menüből az Edit default configuration... pontot, akkor egy ahhoz hasonló beállítási lehetőségekkel teli ablakot kapsz, mint amikor egy gombot leraktál és meghatározod a tulajdonságait. De amit itt állítasz be nem egy vagy több már létező gombra vonatkozik, hanem az összesre amit majd ezután fogsz élerakni .
Ha ezen valaki a Properties / Security oldalon kivette a pipát az Operation elől, akkor minden alkalommal amikor gombot raksz le, nem fog működni ahogy fentebb le is írtad...
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Igen ezt állíthatták el. Mert volt akinél működött.
Illetve alapesetben a színe is kék volt, meg a betűk is nagyon nagyok voltak.

Köszi a segítséget!
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Így jó lett.
Csak olyan becsapós volt hogy a security fülön ki kellett pipálni az engedélyezést, mikor nem is használok jelszót. Nekem nem volt logikus hogy ezt ide tették.
Köszi a segítséget!
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Az a pipa nem a jelszóhasználatot engedélyezi, hanem a gomb működését (operation)!
A jelszóhasználatot a Runtime securitry /Authorization beállítással lehet "engedélyezni".
Következő: »»   100 / 127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem