Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2886 / 3552
(#) kameleon2 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Múltkor csak informálódni szerettem volna egy parkolóőrtől de menekülőre fogta. Mikor utolértem rájöttem miért. 2 foga volt összesen.
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Friss élmény: szerdán mentünk végig a Kassa - Eperjes - Zsolna - Pozsony útvonalon (még mindig impozáns látvány a Magas Tátra). Hasonló körülmények mint Magyarországon, semmi extra. Értsd ez alatt a pozitív és negatív dolgokat is.

Rég jártam arra. Azt gondoltam, hogy az azóta eltelt időben Szlovákia megelőzte Magyarországot, téves feltételezés volt. Ugyanakkor igazolódni látszik a felvetésem, hogy összehasonlítási alapnak tökéletes a V4-es kvartett.
(#) nagym6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 4, 2018 / 1
 
Idézet:
„Amúgy igen - lenne, ha kapnál érte szolgáltatást is és nem lenne ennyire pofátlanul magas.”
Annyit kapok, hogy gyakrabban van szabad hely, ha nagyon fontos ott parkolnom.
(#) elektroncso válasza Bakman hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Hát sajnos nem a legjobb a helyzet. Az idén nem volt magyar tankönyvem, évek óta nincs az egész országban negyedikes tankönyv.
Nemrég nagy port kevert fel egy gyilkosság aminek a miniszter lemondása lett a vége (politikai gyilkosság a XXI. Európályában...) De ez már messze nem idevaló.
(#) Sam Seed válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Nálunk 1Eur egy óra kereken. Ha nagyobb forgalmú az övezet, csak az ottlakók parkolhatnak.
De ez csak a belváros. Amúgy ingyenes.
(#) kameleon2 válasza Sam Seed hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Meg szabad kérdeznem, hogy mennyi fizetéshez képest? Mert nem mindegy. Ma előadták, hogy az osztrákoknál is ugyanannyi az üzemanyagár, mint nálunk. De nagyon nem mindegy, hogy 150eFt-ból kell kifizetni, vagy 5-600eFt-ból.
(#) Sam Seed válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Az adó is más.. itt több értékesebb autó törik.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Elméletileg van forgalomszervező hatása, gyakorlatilag leginkább a lehúzásra megy.
Nálunk a 13-ban pont idén sikerült a nappali fizetős parkolást bevezetni egy olyan kisebb utcában, ahonnan reggel az emberek elmennek dolgozni autóval, délután pedig hazaérnek, este pedig vadászni kell a helyet (bár azért lehet találni 50-100 méteren belül).
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 4, 2018 / 3
 
Idézet:
„Néha tényleg nem tudom te kinek szurkolsz.”
Egyszerűen optimistán állok a dolgokhoz. Fizetni kell de van hely vagy ingyenes de tele van? Nekem az előző jobbnak tűnik.

Valamilyen szinten én is a szolgáltatóiparban dolgozom de mi nem csinálunk ügyet a parkolási díjakból. Kifizetem, a cég visszaadja, elszámolja költségnek. Sétálóutca? Próbáld meg a jó oldalát nézni. Ha kedved támadna ott sétálni, egyszerűbben megteheted. Az ott lakók nyugodtabb környezetben találták magukat, lehet, hogy emiatt az ingatlanjaik ára is emelkedett. Tetszik, nem tetszik, minden autós kénytelen tudomásul venni hogy attól, mert ő autós, nem neki áll a világ.

A kedvenc történetem volt, amikor valaki azért panaszkodott, mert a drága felnit (állítólag) összekarcolták a kerékbilinccsel. Felháborító! Felnire volt pénz, parkolójegyre nem.

Ugyanakkor ami nagyon fontos: ritka eset, hogy egy döntés mindenkinek jó. Attól, mert egy döntés számodra kellemetlen, lehet, hogy másnak hasznos. Az éremnek sok oldala van. Mindezek mellett hivatalos úton lehet panaszt, bejelentést stb. tenni, továbbá négy évente véleményt mondani.
(#) Sam Seed válasza Bakman hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Az eremnek két oldala van. Az aranyer(e)menek van több oldala.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
(#) goreny válasza Sam Seed hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Mindez melyik ország, melyik városában?

Egyébként sehol sincs kolbászból a kerítés.

Ha sétáló utca van, az a baj. Ha sok autö van, az a baj. Ha dugódíj van, az a baj. Vannak akikre sosem süt a nap. Ha süt, akkor az a baj.
(#) Gafly hozzászólása Máj 5, 2018 /
 
Ez durva.
És egy ilyenbe bármikor beleszaladhat az ember.
(#) jani1987 válasza goreny hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
(#) madzagos hozzászólása Máj 5, 2018 / 5
 
Megjött a kistraktorom. A kislányom boldogan birtokba is vette.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2018
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Idézet:
„Mindezek mellett hivatalos úton lehet panaszt, bejelentést stb. tenni”
Ez az év vicce volt. Bekereteztetem és kiakasztom a falra. A hivatalos panaszokról: Okmánybélyeg, utánajárás, hülyének néznek aztán csak azt veszed észre, hogy semmivel nem vagy beljebb, mintha lottót vettél volna. Befizetted a hülyék adóját. Hát erre mind jó a hivatalos panasz. Jogállamban talán érne valamit.
(#) kameleon2 válasza goreny hozzászólására (») Máj 5, 2018 / 1
 
Akkor csak annyit: igen nincs sehol kolbászból a kerítés. Ezt nem is várja el az ember, de ha valaki az én adómból kapja a fizetését - úgy gondolom joggal várhatom el tőle, hogy ugyanúgy tegye a dolgát, mint én, amikor kitöltöm a sárga csekket, vagy az adóbevallást, vagy megtermelem rá napi 16-20 óra munkával a pénzt. Ha pedig nem tetszik amit tesz, vagy nem tesz, akkor azon nem úriemberes "úgyse változik semmi" lendülettel kell átugrani, mert ezért tartunk ott, hogy semminek nincs következménye. Ha süt a nap az sosem baj, csak ha folyton eltakarja a homály.
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Szép
Ha lesz Zsáka 2018, akkor ezzel fogunk rodeózni a stadionban.
Csak vicceltem
(#) Moderátor hozzászólása Máj 5, 2018
 
@Firefighter1

Ez a topik továbbra sem PC-s fórum topik.
(#) goreny válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 5, 2018 1 /
 
Számomra pedig ez az év vicce: "az én adómból". De a napi 16-20 óra se rossz.
Ugyanmár, pillants az adóbevallásodra, mire elég az adód? Szerintem még egy kórházi nővért sem tartasz el belőle. Hagyjuk. További jó kesergést.
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 5, 2018 / 1
 
Igazábol azt nem értem, ha ennyire nem tetszik valami, miért nem teszel ellene?
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Nem bánnám ha akkor túllépnénk a minimum 20 főt. Még mindig kevesen vagyunk. Valami program is kéne.
(#) tbarath válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Írjatok C-ben
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Tettem. A többit magánban.
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Jani, megyünk hozzád Zsákára bulizni ezek szerint? Egy jó kis grillezős kaja jól esne nagyon!
(#) granpa válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Ha komolyan gondolod, akkor már min. 7-n vagyunk (mint a gonoszok), akik mennénk. Időben kell szervezkedni!
(#) Gery78 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Sanyi új traktorjával játszunk majd a Zsákai bulin Tractor Pulling-ot.
(#) madzagos válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Tévedni emberi dolog. A medve nem játék!
(#) Gery78 hozzászólása Máj 6, 2018 / 2
 
Ne feledjétek, hogy holnap lesz a...
(#) jani1987 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Ha már úgyis itthon leszek akkor igen. Viszont valamit hiányolok : csak annyi asztalt tudok vinni ami nekünk van mert a falusi rendezvényre szánt asztalokat és széket nem adják. Jó nem kell túlbonyolítani de akkor is. Júliusba szoktuk tartani és a hetedike nem tudom kinek hogy felelne meg. Elvégre előtte munkanap van. Vagy tegyem át vasárnapra?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2018
(#) Sam Seed válasza goreny hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
München. Mondjuk itt is van olyan környék ahol 5Eur\óra..
Következő: »»   2886 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem