Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   852 / 1152
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Nem igazán értek hozzá, de rémlik valami műszer, amivel a napsugárzást lehet mérni, indikálni, (fizikaórán volt ilyen bemutató eszköz, de az már nagyon régen volt) Egy üveg búra alatt forgott két feketére festett félgömb kanál, olyasmi mint a szélmérő. (talán napszél mérő?)
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) Hp41C válasza pucuka hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Idézet:
„Egy üveg búra alatt forgott két feketére festett félgömb kanál, olyasmi mint a szélmérő.”

Egy üveg búra alatt, vákumban forgott négy fémlemezt tartó pőrgettyű, melyeknek az egyik oldala tükröz, a másik matt fekete.
(#) pucuka válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Meglehet, nagyon régen volt, majd hatvan éve, azóta sem foglalkoztam ilyesmivel.
(#) Bakman válasza killbill hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Itt találtam róla egy rövid leírást: Bővebben: Link. Google fordító magyarra zagyvaságot, angolra félig-meddig érthető szöveget kreál.

Van benne hat fotódióda és azok előtt pörög (?) a lemez, de a többit nem értem, milyen céllal. Valalki le tudja fordítani az eredeti nyelvből?
(#) RoliNyh válasza Bakman hozzászólására (») Máj 7, 2018 / 1
 
Nekem valami olyasmi jött át, hogy az árnyékolás intenzitását méri. Tehát ha napsütés van, akkor a forgás árnyékot vet az érzékelőkre, ezáltal a mérőjel a forgás frekvenciájával változik valamilyen mértékben. Ha nincs változás, vagy csak minimális az eltérés a két jel közt, akkor sötét van, vagy nagyon gyengén dereng a nap...
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Így már megközelítőleg érthető, köszönöm!
(#) Gafly válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 7, 2018 / 1
 
Nekem nem teljesen ez jött le, ebből:
Idézet:
„Das Messgerät Solar 111 B der Firma Hänni erfasst die Sonnenscheindauer. Sechs unabhängige kleine Photodioden erfassen die einfallende Sonneneinstrahlung. Durch die schnell rotierenden Flügel werden die Solarzellen nacheinander in kurzen Abständen abgeschattet. Als Sonnenschein werden alle Zeitpunkte gemessen, bei welchen eine minimale Differenz zwischen der ungestörten Einstrahlung und dem Wert bei Abschattung überschritten wird.”

A hat különálló fotodiódával méri a beeső fénymennyiséget. A gyorsan forgó szárnyakkal rövid időre árnyékolja ezeket. Mivel a napsugárzást folyamatosan mérjük, ezért a kis különbség a közvetlen és az árnyékolt állapotban mért érték között kiegyenlítődik.
De nem értek hozzá, meg németül sem
Ami a lényeg: Ez a cucc (amennyire lehet) hiteles...
(#) granpa hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Szervusztok!
Van egy STA901M B jelű, 10 lábú (soros) izém. SK gyári jel. Mi ez, mert nekem csak STA9012,-13,-14 stb. tranzisztorokat ad a Google.
(#) winetou válasza granpa hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Talánez?
(#) granpa válasza winetou hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Köszönöm. Erősen hasonlít rá, bár az enyémnek nincs lecsapva a sarka. A "specifikacija"-t nem tudom megnyitni.
(#) freddyke hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Valaki esetleg meg tudná mondani milyen alkatrész van a képen?

Más: Z14Y jelölésű alkatrész (3 lábú SMD) 3.3V-os Zener?

Más: 100nF-os (rá van írva külön) felirat nélküli SMD kondenzátornál honnan tudom meg hány Voltos? A méretéből kiderül vagy kideríthetetlen?
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Máj 9, 2018 / 1
 
4 Mhz-es rezonátor.(SMD)
(#) lefituta hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Ha valaki megmondaná, hogy ezek mik, hálás lennék. S/H SiemensHalske azt hiszem, A 34 7/10 Az ellenállásuk olyan 75 kOhm A nagyobbak közepén hézag van, Ha lúd, legyen kövér alapon, még egy kérdés! Mire használhatók ezek az iC-k?
Köszönöm, ha megnéztétek.
(#) granpa válasza lefituta hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Ha beírod Google keresőbe, több találatot is kapsz a BB opamp-okra.
(#) berkesandor hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Egy hordozható orvosi ultrahangkészülék akkuját szeretném tölteni (az eredeti töltő elveszett).
Az akkun a képen látható csatlakozó van. Hol tudok ilyet venni?
A fekete rész átmérője 11.6 mm.
(#) Stewe válasza berkesandor hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
(#) berkesandor válasza Stewe hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Nekem menet rögzíti a csatlakozót.
A fém részben menet van belül, kb 16-os, kb. 0.5-0.75-ös menetemelkedéssel.

Lehet ez: Bővebben: Link ?
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
(#) Stewe válasza berkesandor hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Igen, egyes DRO-kban is ez használatos.
A linkelt oldalon ott van a PDF ismertető is.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
(#) granpa hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
"Van egy STA901M B jelű, 10 lábú (soros) izém. SK gyári jel. Mi ez, mert nekem csak STA9012,-13,-14 stb. tranzisztorokat ad a Google."
"Winetou" linkjéből nem hívható elő leírás/ismertető. Valaki tudna ilyet?
(#) dokidoki válasza granpa hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Kicsi eséllyel lesz csak ettől több információ. Talán, ha a készülék melyből származik annak a dokumentációja árulkodóbb.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
STA901M TRANSISTOR ARRAY
Négy tranzisztor van egybe tokozva.
Az már a Te dolgod, hogy kitaláld melyik lábak vannak összekötözve.
(#) granpa hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Dokidoki, Gafly!
Köszönöm. Kb. erre készültem. Bontottam kaptam, nem tudom, miben volt.
Odaadom tanult barátomnak, hogy tapogassa ki.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
(#) 20sz Jófiú válasza pucuka hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Azt a demonstrációs eszközt fénymalomnak hívják.
(#) lefituta válasza granpa hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Köszi, "granpa" ezen már túl vagyok, azonban konkrét kapcsolási példát, nem találtam. Persze, ha találnék sem biztos, hogy csinálnék vele valamit, de kíváncsi voltam, ha valaki esetleg már használt ilyet. Nem tudod, ezek nem azonosak a most is ismert OPA Ic-kel? Valaki hirdet OPÁ-kat itt. Az első képen levő alkatrészek nem ismertek számodra?
(#) granpa válasza lefituta hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Sajnos az OPA-król csak ennyit "tudok", az elsőkről semmit.
(#) lefituta válasza granpa hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Azért köszönöm "granpa" !
(#) Bakman válasza lefituta hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
A Burr-Brown céget felvásárolta a Texas Instruments 2000-ben. A tokozásból ítélve (konrét adatot nem találtam) ez még régebbi műveleti erősítő, valószínűleg évek óta nem gyártják. Nyugdíjazott alkatrésze nem túl szerencsés fejleszetni.

TDA2030 alapú erőítőhöz hasonlót lehet belőle építeni.
(#) lefituta válasza Bakman hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Köszönöm "Bakman" a tájékoztatást. Legalább tudom, hogy egy retró dolog és csak annak ér valamit, aki egy retró cuccban akarja cserélni.
(#) Hp41C válasza granpa hozzászólására (») Máj 11, 2018 / 1
 
Ha réges-régi alkatrészekről szeretnénk megtudni valamit, nézzük meg az archive.org vagy a bitsavers.org oldalakat.
Burr Brown 1986 -os katalógusa alapján BB3572 egy nagyáramú (2A), nagy kimeneti feszültségű (70Vpp), nagy kimenő teljesítményű (70W) erősítő.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Burr Brown 1990-es katalógusában olvashatunk az OPA541 -ről.
Következő: »»   852 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem