Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton hangsugárzók felújítása
Lapozás: OK   6 / 8
(#) ob1 válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Ím itt egy kép. A kék vezeték a magashoz megy és olyan ahogy a rajzon is van , a sárga az a közép. A melegpontról egy 4.7µF majd a tekercs és a közp melegpontja sorban. Ez így nem hiszem , hogy megfelelő. Nem a kondi és a tekercs közös pontjáról kéne a középnek lemennie és a tekercsnek a földön végezni? Az úgy 12dB-s váltás , ezt a megoldást viszont nem tartom valószínűnek.
(#) gyuszo válasza ob1 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
A DC2080-ban sincs elko, azt a sárgát, cseréld ki REMIX-re.

dc2080.jpg
    
(#) ob1 válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Az ott 3 kondi? A két fekete milyen értékű?
(#) gyuszo válasza ob1 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
(#) GARFIELD13 válasza ob1 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Szia!
Próbálkozz a H2000-nél, hátha megvan még a váltó rajza.
http://hangszoro.net/elerhetoseg
Vagy keress meg valakit aki ilyen hangfalat árul pl. (jofogas.hu-n van ilyen) és beszéld rá, hogy nézze meg neked a pontos értékeket.
Üdv.
(#) GARFIELD13 válasza ob1 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
SziaAz árra nem mondok inkább semmit, de ez az:
https://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Videoton_dc_2080_hang...27.htm
Üdv.
(#) ob1 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Igen ez kó ötlet lesz. A vaterán próbálkoztam , de sikertelenül. Itt viszont nagy a választék...
(#) ob1 hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
Még nem jártam sikerrel. Viszont utánanéztem és a dc2580 közép-magas szekciója ugyanaz. Szerintem a keresztváltónak is annak kell lennie. Ez valakinek nincs meg?
(#) GARFIELD13 válasza ob1 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Szia!
Most próbálkozz a vaterán.
http://www.vatera.hu/videoton-dc-2080-hangvalto-1-db-2606076278.html
Ez az igazi, és még az ára is barátságosabb.
Üdv.
(#) ROBESTON hozzászólása Márc 30, 2018 / 1
 
Esetleg a DC2050-el, ha segíthetek 8ohm-ra...
(#) ob1 hozzászólása Ápr 7, 2018 /
 
Megvettem a vaterásat.Majd készítek egy rajzot a fórumra , hogy fellelhető legyen ez a "ritkaság" is.
Köszönet!
(#) ob1 hozzászólása Ápr 8, 2018 /
 
Íme itt a dc2080 keresztváltója. A hangszórótípusok a helyettesítő típusok , a tekercsekre pedig azt a számot írtam ami az eredeti tekercsekre van írva (egy megvolt értékre is). Remélem hasznát veszi valaki , kiegészítő információk jól jönnének még hozzá. A segítséget pedig köszönöm.
(#) GARFIELD13 válasza ob1 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 / 2
 
Szia!
Akkor egy másik fórumról ide átmentve a lista, bár ez sem teljes, de így is hasznos:

Videotonos tekercsek kódszámai

106 120uH
107 330uH
108 390uH
125 390uH
139 140uH
136 100uH
130 40uH
127 50uH
128 180uH
121 220uH
138 250uH
123 270uH
137 420uH
109 470uH
110 560uH
133 560uH
111 680uH
112 820uH
113 830uH
114 1mH
115 1.2mH
124 1.2mH
116 1.5mH

Üdv.
(#) ob1 hozzászólása Ápr 19, 2018 /
 
Még valami.
Mi a véleményetek a kínai fóliakondenzátorokról? Azokról a szép pirosakról amit csöves erősítőkhöz valónak hirdetnek az ali-n.
(#) veroka válasza ob1 hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Nekem nincs velük semmi tapasztalatom. Általánosságban, amit nem paraméterekkel hirdetnek (pl. 330 nF, +/- 2%) hanem szöveggel (csöves erősítőkhöz a szép hangja miatt) abban nekem nincs bizalmam.
(#) ob1 hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Csöves erősítóhöz való , de +/- (most figyelj!) 3°%.
(#) moderboy hozzászólása Jún 29, 2018 / 1
 
Kaptam a képen látható ládából egy párat, mindkettőben le van pusztulva a perem a HA25/10K -ról. Mennyire kivitelezhető ennek a javítása sajátkézzel? Mekkora és milyen peremet kellene vennem hozzá?

Esetleg a ládák típusát és adatait meg tudja valaki mondani? Semmilyen azonosítót nem találtam rajtuk, azon kívül, hogy a membránon 4 Ohm pecsét van.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2018
(#) gyuszo válasza moderboy hozzászólására (») Jún 29, 2018 / 1
 
Videoton KD 17. Vigyázz rá nagyon. Ritka darab.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2018
(#) doktor válasza gyuszo hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Ez szerintem biztosan másik típus, jellemzően a VT három számjegyű szériát, Diadém családot szerelték 25 cm-s mély középpel./HA25/10K/
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Igen, most pontosítok : Videoton D 257 Amethyst . ( gyártás éve : 1978 )

A Videoton 70-es évek hasonló gyártásai :
D 252 Brillant
D 253 Diadem
D 255 Opal
D 258 Corona
D 259 Walzer
D 402 Supermax
D 503 Hypermax
(#) gyuszo válasza moderboy hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Itt megnézheted : Videoton D 257 Amethyst
Bővebben: Link
(#) mikoszabolcs hozzászólása Júl 28, 2018 /
 
Korábban kérdezte valaki, hogy Videoton DC2550 hangfalban lévő hangváltó javításhoz mik a tanácsok. Egyik ismerősöm unszolására kipróbáltam a kapható Somogyi féle SAL HV 316A típusú 3 utas hangváltót nevezett hangfalakban és ledöbbentem tőle. Ugyanolyan telten, szépen és kiegyensúlyozottan szól vele mint az eredetivel! Annak aki ebben gondolkodik, bátran ajánlom potom 3 ezer Ft körüli áron, kipróbáltam. Nyilván annak akiknek a gondolat is fontos, hogy nem csak a hangzás ugyanolyan hanem belül is pont ugyanannak kell lennie mint ami eredetileg volt, annak az eredeti megoldás marad csak. Bár megvizsgálva mindkettőt, őszintén szólva a gyári valamelyik MGTSZ kézműves remeke lehetett, kissé alulmaradó összeszerelési minőségben a korszak szellemével együtt. Ismerve az Orion HS szériáját, abban legalább adtak a szerelés minőségére, ennél jobban.
(#) GARFIELD13 hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Volt nálam egy C101-es váltó. Már továbbadtam, mert végül nem volt rá szükségem. A rajzát jó lett volna elkészíteni, hogy megmaradjon az utókornak, de két csavar is a ferritmagok alatt volt a tekercseknél, így nem tudtam volna roncsolás nélkül szétszedni.
Így csak indító anyagnak tudok felrakni egy feliratozott képet róla. Egy tekercs értéke nem ismert. Ez olyan magon van mint a Preludium váltóban a tekercs, de jóval több van rátekerve. Ha esetleg más is tud bedobni hozzá a közösbe némi információt, akkor visszafejthető lesz a váltó és talán páran hasznát veszik majd.
(kicsit nyomorítottam rajta, hogy 2MB alá kerüljön)
Üdv.
(#) mohr1964 hozzászólása Okt 30, 2018 /
 
Videoton Hypermax D 503 hangfalam kereszt váltójában szeretném kicserélni az elkókat, de sajnos az értékek már nem olvashatók. Ha valaki tud, esetleg egy rajzot vagy bármilyen infót erről a hangfalról azt nagyon megköszönöm
(#) GARFIELD13 válasza mohr1964 hozzászólására (») Okt 30, 2018 / 1
 
Szia!
Hát ez nagyon ritka madár és már 42 éves ha jól látom a netes adatokból.
Talán itt próbáld meg:
http://www.radiohistoria.hu/oldradio/mainhu.nsf/wcatalid/0002651
A referencia sorban lévő remélhetőleg tud segíteni.

Nálam ebből a korszakból csak egy D130 Micromax van.
Azt könnyebb tárolni és nincs gond a váltójával. ))
Üdv.
(#) GARFIELD13 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy éles szemű olvasó vette észre, hogy elrontottam a feliratozást a felső középső ellenállásnál.
Csatolom a javított képet.
SORRY

A hibásat már nem tudom törölni a másik hozzászólásból, ebben esetleg segíthetne egy arra feljogosított személy.
Üdv.
(#) szakyy hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Sziasztok,

Minap sikerült, egy remek esztétikai állapotban levő 2050E-t vásárolnom, hangzásával viszont nem vagyok feltétlenül megelégedve. Mindegyik hangszórója eredeti, viszont a középsugárzókból alig hallani valamit.

Valaki tudna tanácsot adni, hogyan lehetne ezen kicsit tuningolni? Az eredeti hangváltójának a kapcsolási rajzát tudná valaki posztolni? Elképzelhető, hogy a kondik fáradtak el?

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) gyuszo válasza szakyy hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Erre gondoltál : Bővebben: Link
(#) szakyy válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Szia,

igen, ezt láttam, csak nem tudom hogy ezek az eredeti értékek-e?

köszönöm
(#) gyuszo válasza szakyy hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Idézet:
„középsugárzókból alig hallani valamit.”

Ha ezzel a kapcsolással is gyengén szól a középsugárzó, akkor ott valami más probléma lehet.
Rajzold le, hogy ami nálad van, annak mi a rajza és milyen hangszórók vannak benne.
E nélkül nem tudunk segíteni.
Egy kép is segítene.
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem