Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   40 / 205
(#) TAttila77 válasza madzagos hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Ez még nem árulás.
(#) CIROKL válasza TAttila77 hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Miért ne dehogy ha valamit nem tudsz az csak a te tájékozatlanságod!
(#) jani1987 hozzászólása Júl 20, 2018 /
 
Viszek nyomtatott adatlapot hogy segítsetek grafikont értelmezni.
(#) nagy hoho hozzászólása Júl 20, 2018 /
 
Viszek egy táp panel, Prol007 tápja, Alkotó tervezte a nyákot, gyönyörű darab.Néhány alkatrészre lenne szükségem :
1 db 4700µF 63 V
1 db 100 µF 63 V
1 db TL072
1 db BS170
1 db BS250
1 db MJE 350
(#) nagy hoho hozzászólása Júl 20, 2018 /
 
Ha hever ilyen a fiókotokba akkor térítés ellenében, köszönettel venném a segítséget.
(#) TAttila77 válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Halihó. Ez az amiben egy nagy fet az áteresztő? Labortáp panel?
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2018
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Sajnálom hogy nem tudok menni,de ha a hobbitali meg lesz tartva idén arra megpróbálok felmenni. Jó volna már legalább egy rádióbörzére elugorni a mindennapi hajtásból.
(#) jani1987 válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Tl az van. Más nincs. Most úgyse kell. Egy tábla csoki lesz.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2018
(#) nagy hoho válasza TAttila77 hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Igen.
(#) Gery78 válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
El kell keserítselek, mert sajnos idén nem lesz nagy HE tali. Én kérdeztem rá a topicjában, és azt a választ kaptam rá, hogy idén nem lesz sajnos. Csak ez a Békéscsabai tali van, amit szervezünk, és holnap nagy örömmel megtartunk. Mi is sajnáljuk, hogy nem tudsz erre eljönni.
(#) TAttila77 válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Én egyszer régen elkezdtem megépíteni de mikor rájöttem hogy a fet olyan forró mint a nap ha jobban terhelem, akkor félretettem gyorsan és inkább GeLee féle módszerrel csináltam magamnak tápot pc tápból. Azt használom a mai napig. Ha meglelem az anyagot amit akkor összeszedtem hozzá, akkor elviszem neked. Nekem már nem kell. Nem biztos hogy hirtelenjében reggel meglelem de majd beszélünk. Attila.
(#) nagy hoho válasza TAttila77 hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Én nem egy fet-re bízom a dolgot, 3 db 250 W-os lesz vörösréz bordán ventilátorral ha szükséges.
Szerintem a venti sosem fog bekapcsolni.
(#) Alkotó válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Én folyamatosan kínálom ezeket az alkatrészeket (is a többivel együtt). Ha nem jutsz célba másképp, szívesen küldök neked is.
(#) nagy hoho válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Köszönöm, a panel be van ültetve csak a felsorolt alkatrészek hiányoznak.
A környező településeken nincs elektronikai bolt. Ha holnap nem jön össze akkor Vácról hoz a barátom jövő héten.
(#) Alkotó válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Minden megoldás jó, amivel el lehet érni a kívánt eredményt, és mindehhez elviselhetőek a járulékos veszteségek.
(#) gery20 hozzászólása Júl 21, 2018 / 1
 
Én mindenkinek köszönöm a részvételt. Én személy szerint nagyon jó érzéssel jöttem el. Szerintem nagyon jó volt a hangulat.
(#) mohinger hozzászólása Júl 21, 2018 / 4
 
Kedves fórumtársak!

Mindenkinek köszönöm a részvételt!
Remek volt a hangulat, köszönhetően Nektek! A készülék felhozatalra sem lehetett panasz. Sokak vágya teljesült azáltal, hogy létrejött egy ki-milyen erősítőt-hangdobozt épített teszt. Nemcsak a klubtermet, hanem a nagytermet is birtokba vehettük, így még fantasztikusabb hangzásban lehetett részünk. Karesz50 erősítője ezúttal szerintem nem talált legyőzőre. Nagyon szépen muzsikáltak a csövesek is és sokféle hangdobozt is meg tudtunk fülelni.
Képek hamarosan!
Meglepetésünkre a helyi újság és a TV is kint volt, a találkozóról készített riportokat a megjelenésük után közzé teszem majd.

További kellemes hétvégét!
(#) granpa hozzászólása Júl 21, 2018 / 1
 
Szerintem is jól sikerült! Újabb, nickekhez tartozó arcokat sikerül azonosítani. Az erősítő bemutató is tetszett, bár én csendmániás vagyok.
(#) Mrscottt21 hozzászólása Júl 21, 2018 / 1
 
Sziasztok!

Sajnálom hogy ki kellett hagynom. A legközelebbi eseményre tuti elmegyek (még ha biciklivel is kell hogy menjek!) Kíváncsian várom a képeket!
(#) Gafly válasza mohinger hozzászólására (») Júl 21, 2018 / 3
 
Statisztikailag 20+ volt a létszám. Sokat beszéltem több olyannal, akivel eddig nem nyílt alkalmam. Pozitív érzés, ebben a körben. Remélem hagyománnyá válik... Takarmányozási szempontból sem volt gond, hamburgeres 5 méterre (nekünk külön bejárattal), flancos étterem 50, önki menüvel 200. Nagy bolt a kettő között. Részemről 2019-ben is megyek. A TV esetében a Thereminről, analóg szintiről és nixi órákról lekéstek...
(#) mohinger válasza Gafly hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Igen, sajnos a TV eléggé későn jött ki, volt, aki már lelépett és a cuccait is elpakolta.
(#) Gery78 hozzászólása Júl 21, 2018 / 4
 
Kedves Fórumtársak!

Nagyon jól éreztem magam ezen a találkozón, nagyon örültem neki, hogy sok új fórumtársat megismerhettem, és új barátságok szövődtek közöttünk. Nagyon jó volt a program is, nagyon örültem neki, hogy bemutathattam Nektek az általam készített erősítőt, és kábeleket, és annak is nagyon örülök, hogy a Tiéteket is meghallgathattam, tesztelhettük őket hangzásra. Én nem tekintettem versenynek az erősítők hangzását, nem kategorizáltam be őket, hogy ez jobb volt, ez meg rosszabb. Mindegyik készülékkel nagyon sokat dolgoztatok, és öröm volt számomra hallani a munkátokat. Nagyon jó volt a Vasutas művház is, az is nagyon kedves volt a helyiektől, hogy a nagyteremben hallgatózhattunk, kellemesebb is volt a hőmérséklet, és nagyobb tér is volt a hallgatózáshoz. A Méteres étterem is nagyon eltalált volt, nagyon jól főznek, nekem ízlett az ebéd. Többféle menüből is lehetett választani. Köszönöm szépen Tamásnak (mohingernek) és Kedves Feleségének a szervezést, tökéletes volt minden. Egy nagy vágyam vált valóra, hogy legyen egy ilyen találkozó, ahol meghallgathatjuk egymás készülékeit. Nagyon vártam ezt a napot, és köszönöm, hogy mind eljöttetek, és veletek lehettem. Nagyon jól éreztem magam, csodálatos volt. Köszönök mindent!
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2018
(#) keszeg01 hozzászólása Júl 21, 2018 / 2
 
Jó estét.
Köszönöm a lehetőséget a részvételhez jól éreztem magam , a következőn megpróbálok egész nap jelen lenni .
Külön köszönet a szervezésért.
(#) TAttila77 válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 21, 2018 / 3
 
Üdvözlet mindenkinek. Köszönök mindent a mai tartalmas találkozás kapcsán. A szervezést, a tisztességes körülményeket, a helyszint es főleg hogy a nagytermet is rendelkezésre bocsájtották. A tombolának nem tudom mi lett a sorsa, mert nekem heveny véget ért a buli 15:00-kor mert koncertet kellett ithon hangosítanom este, igy nem tudtam a végéig maradni sanyival, akinek szintén sietősen vendégségbe kellett menjie. Mégegyszer hálás köszönet mindenkinek és tamáséknak, meg a művház vezetőségének. Külön öröm volt találkozni Karesz50-el és remekműveivel.
(#) Karesz 50 hozzászólása Júl 22, 2018 / 5
 
Sziasztok!
Elsősorban "mohinger" fórumtársunk áldozatos munkáját szeretném megköszönni, mellyel létrehozta ezt a kitűnő szervezésű találkozót. A hangulat valóban remek volt, a "fórumlakók" kedvesek és szimpatikusak. Örülök, hogy elmentem, bár ez nem is volt kérdéses részemről.
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Júl 22, 2018 / 4
 
Idézet:
„A tombolának nem tudom mi lett a sorsa”

Attól tartok, hogy ennek a meghiúsulása jelentős részben az én hibám.
De legközelebb ügyesebbek leszünk.
Az történt, hogy hoztam tombolaszelvényt, táblát tombola felirattal, és két tételt tombolára. Feltételezve, hogy majd a belépéskor mindenki kap a nyugta és a kitűző mellé szelvényt is. De nem, mert többen már ott voltak, illetve amikor más osztotta a kitűzőket, neki meg nem mondta senki, hogy tombola szelvény is jár hozzá.
Azt is feltételeztem, hogy mindenki tudja, hogy az a tombola tábla azért van, mert oda kell tenni a tombolára szánt dolgokat. Különös tekintettel, hogy ennél a rendezvénynél nem volt szponzor, csak azt lehetett(volna) tombolára bocsátani, amit a résztvevők felajánlanak.
Végül mire már tudatosult, hogy a társaság jelentős része elment, és csak az én két tételemet lehetne eltombolázni, sikertelennek nyilvánítottam a projektet, és elajándékoztam őket.
Röviden ennyi a történet.

Talán még annyit tennék hozzá, hogy az ingyen vihető is kissé hasonlóra sikerült.

Ha a jó oldalát nézzük, akkor mindenki a másikra és a készülékekre figyelt inkább, és nem arra, hogy mit lehet hazavinni.
(#) mohinger hozzászólása Júl 22, 2018 / 1
 
Kedves Fórumtársak!

A találkozón készült képek és a videó a következő linken nézhetőek meg: I. Viharsarki HE találkozó

Köszönöm még egyszer a résztvevőknek, hogy eljöttek! Estére kicsit elfáradtam, de megérte!

Amint a cikkek és a TV interjú elkészül és publikus, azokat is megosztom.
(#) weend válasza mohinger hozzászólására (») Júl 22, 2018 / 1
 
Ennyi csövest....
Amúgy gratulálok a sikeres lebonyolításért.
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Na majd jövőre.
(#) madzagos hozzászólása Júl 22, 2018 / 4
 
Utólag bár remélem nem elkésve köszönöm hogy ott lehettem. Sok új arcot sikerült megismernem. Volt olyan fórumtárs akibe sikerült egy pár másodpercig a szót belefojtanom. Sikerült meglepni egy kis ajándékkal.Nagyon jó volt a találkozó. Remélem jövőre újra találkozunk.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2018
Következő: »»   40 / 205
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem