Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   156 / 251
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 5, 2018 /
 
Sziasztok
Aliexpresszen hol tudom a kártya adataimat módosítani,?
Lejárt a régi, és tudok is az újjal fizetni, de az istennek nem jegyzi meg és a régivel erőlködik a következő vásárláskor.

Üdv
(#) Qju válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Szia!
Telefonos app-ot is használok.

Ott a profilom alatt van olyan hogy:
My Wallet/
My Credit/Debit Cards/
*****************7890
Remove

És, törlődik!

Mondjuk én szeretek a telefonon rendelni és kifizetni.
Sokszor ad kedvezményt (néha akkorát, hogy a szállítási költség 1-2$ összegét fedezi
Ha az app-ban törölted akkor a számítógépen is már az újat fogja feldobni.
Ha nem akkor cache ürítést javaslok. De ennek a mikéntje tiltott tabu téma a HE-n.
(#) zsoltee0001 válasza Qju hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Szia

1000 köszönet, na ezt aztán keresgélhettem volna, basszus ott ugat, hogy lejárt a régi, de föl nem ajánlaná a cserét én meg találjam ki, hogy mire gondolt a költő
Még egyszer köszi.
(#) lacek29 hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
Sziasztok.
Ebay-on meglehet nézni valahol,hogy az eladó mikor lépett be utoljára?Ugyanis 2 napja vettem egy terméket,PayPal-on kifizettem,de azóta sem történt semmi,még a PP-os fizetésemet sem fogadta el az eladó.
(#) Bakman válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Melyik eladóról van szó? 1000 oka lehet annak, miért nem jelentkezik. Ez főleg azokra értendő, akik nem üzletszerűen árulnak ott.
(#) lacek29 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Szia. laoyang1991 az eladó.
(#) tbarath válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Szia,

A Paypay-t sem fogadta el részt nem értem, de az eladók nem mindig gyorsak. Én pl. múlt héten pénteken rendeltem az egyik eladótól és ma reggel jött meg róla a visszajelzés. Van ilyen.
(#) lacek29 válasza tbarath hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Függőben van a tranzakció gondolom.......
"eBay - buissoncepjs@yahoo.com (laoyang1991) még nem fogadta el"
Mindenesetre furcsa,hogy még az üzenetemre sem válaszol.Szerintem valami nincs rendben ezzel az eladóval,5 éve regisztrált az Ebay-on,és az utobbi 6 hónapban csak 2 értékelése volt.Meghát túl olcsónak is tünt amit venni szeretnék.13,99 USD egy led projektor az USA-bol free shippingel.
(#) llax válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Abból az árból még az USA-ból postázás sem telne ki. Már ennek gyanúsnak kellene lennie - még vásárlás előtt. Persze nem kell egyből csalásra gondolni, az is lehet, hogy az eladó egyszerűen rosszul állított be valamit a postázás körül, ilyen esetben az áru helyett a pénzed kapod vissza. Ha pedig gyanús valami, jobb másik eladónál is megnézni azt a terméket. Mivel szerinted is gyanús, elsősorban magadat hibáztasd, ha esetleg bukod a pénzt, vagy bonyodalmak adódnak.

Az eladó neve alapján az is esélyes, hogy a Te rendelésed Kínából jönne.

Nálam már többször is előfordult, hogy nem "azonnal" adták fel a terméket. Kb. egy hétig várok, utána már írok az eladónak. Türelemjáték ez a külföldi rendelősdi, pluszt egy picit szerencsejáték is.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2018
(#) cimopata válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Idézet:
„13,99 USD egy led projektor az USA-bol free shippingel.”


Már meg ne haragudj de hogy lehetsz ilyen szánalmasan hiszékeny?

13,99 ért projektort? Ssak nevetek rajtad mire számítottál

(#) cimopata hozzászólása Júl 11, 2018 /
 
Te jó ég még mindig nevetek.
(#) lacek29 válasza cimopata hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 

Bővebben: Link

Ez lenne az
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2018
(#) Beila válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Szia!
Azt nézted, hogy az összes értékelését vevőként kapta?
(#) lacek29 válasza Beila hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Szia
Azt pont nem
(#) tbarath válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
The listing has ended.

Egyébként néha én is belevágok ilyesmibe, hogy a gyanúsan olcsó cuccra rámegyek. Vesztenivalóm nincs sok, mert:
- ha megjön és jó, akkor nyertem,
- ha megjön és hibás/vacak/hamis, akkor visszakérem a pénzem,
- ha nem jön meg, akkor visszakérem a pénzem,
- ha magától és szép szóval nem adja vissza a pénzem, akkor megkérem az ebay-t hogy intézkedjen.
Persze nem ilyen "A4-es Audi egy A4-es lap áráért" dolgokra gondolok, hanem néha van olyan hogy valami mindenhol 8 USD körül kezdődik (szállítással), de egy eladónál megjelenik 5 dodóért. És az ilyenek általában meg is jönnek rendesen, az pedig már nem az én dolgom, hogy az eladó ezt elárazta, vagy túlrendelte magát, netán csak így akar sok tranzakciót magának.
(#) lacek29 válasza tbarath hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Várok még pár napot,aztán ha nemtörténik semmi,akkor visszakérem a pénzem.
(#) Massawa hozzászólása Júl 11, 2018 /
 
Más kérdés - lehet egy eladot minösiteni anélkül, hogy az ember venne töle valamit? Egy apro különleges szijat akartam venni, az ebayon csak ö árulta vagy 8$ darabját plusz 6 $ a posta. Irtam nekí, hogy 5-t vennék mennyi lenne a posta. Szemtelenül válaszolt, hogy nem tudok számolni? 5 szij az 40$, 5x a posta meg 30$. Irom neki, hogy mi van? A szij tömege 12 gramm míért akar 5ször postát is számolni? Mert az hozzá tartozik az árhoz! Irom neki, hogy ez meglehetösen szabálytalan. Erre ö, hogy akkor ne vegyek, meg, hogy eltilt minden a hálozatukba tartozo üzeltböl. Ennek én kimondottam örülök, mert nem kell ilyen embereknek a pénzemet adni. Amugy az elado izraeli, de kinai cuccokat árul ugy néz ki monopolt is kapott ilyesmire az ebay-tol.
Amugy közben máshonnan 7$-rt és egyszeri 5$ postával tudtam venni.
(#) llax válasza Massawa hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Ebbe sokszor belefutottam, a "request total" opcióval eddig alig értem el sikert. Volt olyan (nem is egyszer), hogy a többszöri postaköltség ellenére egy borítékban küldték az összeset...
(#) Massawa válasza llax hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Felölem ilyen "boltosok" tartsák meg a cuccukat. Ilyeneknél én nem hagyom a pénzemet.
(#) llax válasza Massawa hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Addig lehet ezt mondani, amíg van más opció.
(#) Massawa válasza llax hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Az mindig lesz, ha nem is az ütödött ebayon. Hála az istennek van már vagy 10 opcio.
(#) llax hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Egy gyors kérdés: PayPal-on keresztüli bankkártyás vásárlásnál a POS vagy az ATM limitet kell figyelembe venni?
(Napi tranzakciók száma miatt lenne fontos.)
(#) nedudgi válasza llax hozzászólására (») Júl 16, 2018 / 1
 
POS vásárlásnak minősül, az ATM készpénzfelvétel, szerintem.
Point Of Sale, Automatic Teller Machine...
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2018
(#) llax válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
A POS limitem 20tr./nap, az ATM 5tr./nap jelenleg, de közben keresgélve a bankom szerint a POS-nak is 5-nek kellett lennie eredetileg. Az 5tr./nap limitbe többször belefutottam, az állandóra átállításra már nem emlékszem, csak az ideiglenesekre... Nem mostanában történhetett
(némi watch list ürítés van tervben)
A dolgok neve egy dolog Más dolog, hogy mire használódik a gyakorlatban.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2018
(#) nedudgi válasza llax hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Én a bankomnál szerettem volan megemelni a készpénzfelvételi limitet. Megerősítő SMS kód megjön, beütöm, erre visszaszól, hogy nem lehet. Tanulság: az számít, amit az aktuális szerződési feltételekben írnak...
(#) RoliNyh válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Ha nincs internetbankod, akkor menj be személyesen, hidd el, bármilyen limitet beállítanak neked...
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Nem internetbankról beszéltem, de az is van.
(#) Andralin hozzászólása Júl 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Bár nem ebay, de Paypal-al fizettem. Rendeltem egy ÁFA határ alatti csomagot az USÁ-ból, az iHerb-ről ingyenes szállítással. DHL Global Mail szállította a tengeren túlról, de csak Bp-ig tartott a nyomkövetés.
Az utolsó bejegyzés július 4-én ez: "Budapest - Arrival to destination country. Tracking updates may end here, delivery shortly."

Korábban már kétszer is rendeltem pontosan ugyanígy, mindkét esetben a fenti bejegyzés után 2 nap után hozta a postás a csomagot. Most már 18 nap eltelt és még semmi. Ez azért már nagyon nem "shortly delivery".

Szerintetek várjak még, ha igen akkor mennyi ideig? Van bármi értelme bemenni a postára a DHL GM-es nyomkövetési számmal és reklamálni?
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2018
(#) nedudgi válasza Andralin hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
A DHL-el venném fel a kapcsolatot, nem a postával.
(#) Andralin válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
A DHL Global Mail-nek nincs Magyarországon képviselete (és ügyfélszolgálata sem), a csomagot a Magyar Postának adják át, ő a magyar partnerük. És a vicc az, hogy a Magyar Posta már nem frissíti a nyomkövetési információt ezekre a csomagokra miután megkapták azt a DHL-től.
Az előző két alkalommal is a postás hozta ki, sima mezei csomagként.

Esetleg hívjam az DHL Global Mail amerikai ügyfélszolgálatát?
Következő: »»   156 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem