Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   157 / 250
(#) nedudgi válasza Andralin hozzászólására (») Júl 22, 2018 / 1
 
Ebben az esetben marad a Post ügyfélszolgálata. Hamarabb kapsz választ, ha minden konkrétumot megadsz az első emilben.
(#) Andralin válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Rákerestem, konkrétan erre a címre gondolsz: ugyfelszolgalat@posta.hu ?
Ide írjam meg a részleteket?
(#) nedudgi válasza Andralin hozzászólására (») Júl 22, 2018 / 1
 
(#) Andralin válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Szuper, köszönöm szépen!
Nem tudtam, hogy ezt érdemes megpróbálni, de most írtam nekik a megadott linken.
(#) RoliNyh hozzászólása Aug 4, 2018 /
 
Hellóka!

Próbáltam felvenni egy eladót az alibabáról, de valami ellenőrző üzenet kell. Az meg hol van?
Még sose kért ilyet másnál...
(#) RoliNyh hozzászólása Aug 10, 2018 /
 
Egy eladó azt mondta nekem egy termékkel kapcsolatban (ami több mint 25$), hogy.:
Idézet:
„Dear friend this car dvd can support your car, we only have stock in china, but send by UPS,
it don't need to need to pay the tax.

If you have any question, you can leave message here.
Best regards Lisa.”

Na most akkor azt nem értem, ha Kínából küldik UPS -el magyarországra,
akkor hogy hogy nem kell fizetni áfát? Hallottatok már ilyenről?

Vagy én értem félre, vagy ő nem tudja pontosan, vagy akkor most mi van?
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Attól, mert UPS-szel küldi, még nem mentesít az esetleges VÁM és/vagy ÁFA fizetés alól. Valamit félrenézett.
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
A 25 dodó nem tudom honnan jön, mert 22 EUR-ig mentes, az USD-ben számított érték a napi árfolyamtól függ. De 10 EUR adóösszeg alatt nem kell megfizetni az adót, szóval valójában valahol 30-40 EUR körül van a tényleges mindenmentes összeg.(162. § (5))
Persze ettől független az, ha egy cég vámol neked, mert az ő díjaira ez természetesen nem vonatkozik, azt az összeget akkor is ki kell neki fizetnek, ha valójában 0 Ft közterhet kell befizetned az eljárás végén.
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Nincs adó és áfamentes áru 20-25€ felett. Átcsúszhat az ellenőrzésen, de a UPS tipikusan az, aki előre bekéri az adatokat, és csak utána szállítja ki az árut.
(#) RoliNyh hozzászólása Aug 10, 2018 /
 
Srácok én ezt mind tudom, elhihetitek nem az első nagy készüléket rendelném kínából.
(A 25$ az csak a régi beidegződés(em), tekintsd úgy, mint az -e feletti kötelező áfa fizetés határa...)

Erről a cégről van szó. És több terméküknél is választható pl németországi raktárból a szállítás, pl ennél.

(Sőt plusz összegért, akár még áfa mentesség is vásárolható. Elvileg, de most nem ez a lényeg.)

Amit én venni akarok, az ez a készülék. És mint látható, it is választható a németországból való küldés.
Bár az megint más kérdés, hogy gyakorlatilag most hiába választom ki, akkor a készülék már nem választható ki. Hogy miért azt nem tudom. Talán azért, mert nincs német raktáron.

Szóval én azt tudom feltételezni, azért írta az üzenetben, hogy nem kell áfát fizetni, mert mondjuk ha én megrendelem a terméket, akkor azt előzőleg úgyis a német raktárba küldi le. Ott meg kell fizetni az áfát elméletileg mert ugyebár azt az EU beérkezési helyén kell megfizetni. Aztán ha ezt ő elintézte, nem tudom hogyan, valószinűsítem a német szabályok szerint megfizeti az áfát, ami lehet már benne van az oldalon jelzett vételárban, így a német raktárból továbbküldi magyarországra, és valóban ilyen esetben már nekem nem kell újra áfát fizetnem, mert azt már az EU -n belül a gyártó egyszer megfizete. Legalábbis az én gondolatmenetem ez lenne...
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Hogy teljes legyen, a következő üzenetemre kaptam az előzőekben idézett választ.:
Idézet:
„The car dashboard of my car is shown in the picture.
If I order from you, can you send this product from a European warehouse?
Do not I really have to pay VAT and customs?”
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Idézet:
„az EU beérkezési helyén kell megfizetni”
Németroszágban (is) van egy (lehet, hogy több is) szép nagy vámszabad terület. Ha onnan jön a termék, jöhet akár Namíbiából, Argentínából stb. is. Területileg EU, VÁM és ÁFA szempontjából egyéb ország.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2018
(#) RoliNyh válasza Bakman hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Igen tudom, de attól tartok, az még akkor is kedvezőbb, mint a magyar 27% ÁFA...
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Csak folytatom, szóval írtam neki.:
Idézet:
„I do not understand.
If I order from China, and the price is above $ 40, then I have to pay the VAT.
This is Hungarian law.”

Erre a válasz:
Idézet:
„The Ups will bear the cost of this part. Uniformly sent to Europe, then transferred to Hungary. you don't need to pay any taxes.”

Kezdem azt hinni, hogy mégis van benne akkor igazság?
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Próbáld ki, vedd meg.
(#) RoliNyh válasza Bakman hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Valahonnan biztos megveszem, csak még azt nem döntöttem el, melyík eladótól...
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Az eredményre mindenképpen kíváncsiak vagyunk.
(#) RoliNyh válasza Bakman hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Gyakorlatilag bármelyík más eladótól rendelem, az biztosan plusz áfás lesz.
Ha az említett eladót választom, akkor majd beszámolok...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Legrosszabb esetben, ha mégis fizetni kell plusz pénzt, nem veszed át a terméket, az pár hét múlva visszajut az eladóhoz, ő meg visszafizeti neked a pénzt. Ugyanezt kellett nekem is sajnos választanom, igaz, a banggood-nál. Már 2 hónapja várom a 32€-m, de válaszra sem méltatnak... En maradok Ebay fan...
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Az is egy megoldás, de nyilván ezzel csak akkor élnék, ha másik eladótól olcsóbban jönnék ki áfával is.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2018
(#) sector99 hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
Sziasztok ! Most honnan jön meg leggyorsabban a rendelés ? (Ebay, Ali, Banggood...)
(#) attika válasza sector99 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Ezt így igen nehéz megmondani mert teljesen változó a dolog.
Talán az Ali, de ebay-ról is jött már meg másfél, két hét alatt csomagom.
(#) sector99 válasza attika hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Köszi ! Az ebay-on már október 2. a határidő vége...
(#) RoliNyh válasza sector99 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Ez abszolut nem oldalfüggő, hanem inkább szállító függő. Meg annak is fügvénye, hogy a fizetés után hány nappal került a szállítóhoz. Az én rekordom talán 13-14 nap volt úgy, hogy még a hétvégék is benne voltak. De ez elég ritka. Általában 20-30 nap közt van. Ritkábban pedig 30 nap felett.
(#) Bakman válasza sector99 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Attól is függ a dolog, mennyi pénzt szánsz a szállításra.
(#) attika válasza Bakman hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Ez igaz de alin sokszor találkoztam olyannal is, hogy ingyenes szállítás mellett regiszteres volt a csomag.
(#) Gabó válasza attika hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Jaja, főleg az utóbbi időben nekem már az ilyen 2-3 dolcsis cuccok is reges csomag volt
(#) Bakman válasza attika hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Láttam már én is ilyet. Ugyanakkor sok helyen lehet kérni expressz szállítást is, 20 - 30 $-ért cserébe.
(#) sector99 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Kb. annyit mint az cucc értéke. Egyébként BMS-t keresek, de azért birok várni...
(#) Kovidivi válasza sector99 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
A hazai piacok nincsenek tele BMS-sel?
Vatera jófogás?
Következő: »»   157 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem