Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   244 / 586
(#) Moderátor hozzászólása Júl 14, 2018
 
Fejezzétek be a vitát.

Massawa: Kérjük hagyd el a témát, mert ebben is kizárólag - személytől függetlenül - vitát generálsz. Ne ez legyen egy sorozatos figyelmeztetések miatt kitiltott sokadik etwg regisztrációd. Köszönjük.
(#) Gafly válasza tbarath hozzászólására (») Júl 14, 2018 / 3
 
Régen minden jobb volt, például a kőszáli kecske is sokkal zsírosabb
(#) tbarath válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
A jó kis kecsketöpörtyű
(#) sany válasza tbarath hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Nincs is a kecskén sok zsír. Nem sok tepertő lenne belőle.
(#) kameleon2 hozzászólása Júl 14, 2018 / 1
 
Memidion. Elég fura projekt.
(#) lóri válasza tbarath hozzászólására (») Júl 15, 2018 / 1
 
Az ősemberes sztorik érdekesek. Indiai Védában lehet olvasni (mert azokat nem sikerült elégetni mindet), hogy a Szkíták, i.e. 12000-ben a cirokból nemesítették a tönkölyt. (Aradi Éva, Bakos Atilla yt.) Amúgy én szeretem olvasni az ilyen vitákat, mert sokat lehet tanulni belőle. A Massawa féléknek örülni kell, mert felkavarják az állóvizet és az ilyenek viszik előre a dolgokat, gondolkodásra, utánaolvasásra késztet. Bár az ilyenekre fordított szabadidőből van a legkevesebb és ezt sokan kihasználva vezetgetnek bennünket. Tudom, hogy nincs igazam, de nekem sosem volt.
(#) sonajkniz válasza lóri hozzászólására (») Júl 15, 2018 / 1
 
Idézet:
„A Massawa féléknek örülni kell”

Nem vagy te egy kissé mazochista?
(#) sonajkniz hozzászólása Júl 15, 2018 /
 
Az eleje még érdekes, de a közepénél tiszta horror.
Hogy kerül a csirke az asztalra.
(#) granpa válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Na, ezért (sem) nem veszek bolti csirkét. Sajnos gyerekkoromban "rászoktam a kapirgálósra".
(#) sany válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Inkább ilyen videót meg sem kell nézni. Ott az asztalon a rántott csirke és kész.
(#) vargham válasza granpa hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Ó, egy rántott farhát! De megkívántam.
(#) tbarath válasza sany hozzászólására (») Júl 15, 2018 / 1
 
Azért volt a végén a smiley
(#) tbarath hozzászólása Júl 15, 2018 / 1
 
Gyönyörű lehetett...
Bővebben: Link
(#) erbe válasza lóri hozzászólására (») Júl 15, 2018 / 1
 
Valahol valaki eltévesztette a besorolást.
A cirokból esetleg a kölest nemesítették. A tönköly nem túlságosan hasonlít.
Tönköly
Cirok
Köles
(#) _BiG_ hozzászólása Júl 15, 2018 /
 
Nukleáris rakétahajtómű, és Mars-utazás, ahogy azt elképzelték anno.
(#) kameleon2 hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Grafénről pár érdekesség : itt. Nekem tetszik a gyűrhető, nyújtható, nyomtatható nyák.
(#) nagym6 hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Wankel motor Nem is tudtuk, hogy ekkora bukás volt.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2018
(#) kameleon2 hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Ha van dolog amit irígykedve figyelek, akkor ez az a fejlesztés. Lenyűgöző.
(#) kameleon2 válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Én a következőt léptem volna, de úgy tűnik a Mazda is rázizzent erre. Azaz a Wankel motoros hibrid építésére. Én úgy gondolom a Wankel motor jó megoldás, csak idejekorán jött. Talán most már, hogy jobb anyagok és technológiák érhetőek el - használhatóbb lehet. Az azért érdekes, hogy Ausztráliában azért nem annyira volt bukás. Kíváncsi lennék a németek hogyan állnak most a golyó motorral?
(#) nagym6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Nehéz lesz a hagyományos motornál jobbat csinálni. Egyszerű szerkezet, minimális súrlódó tömítendő felülettel. Más megoldások jóval bonyolultabb mechanikák sok tömítendő felülettel, az ideális gömb égéstértől jóval messzebb vannak, mint a hagyományos motor. Szerintem amíg benzin van, marad ez.
Volt magyar ötlet is TV motor (Terplán Sándor Víg Endre) a hajtókart kihagyták, a dugattyún ment át a főtengely. Megcsinálták, próbaüzem, a dugattyúban lévő csúszó súrlódó felületek az ott keletkező erőhatások miatt nem voltak kezelhetők.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2018
(#) tbarath válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 17, 2018 / 1
 
Mai origóra ugyan elvből nem kattintok, de a Wankel téma érdekes. Az mindig is bukás volt gazdaságilag, de a Mazda valamiért ragaszkodik hozzá. De ha valaki vezetett RX8-at, vagy legalább csak ült benne szolíd 70-nek tűnő (valójában 180-as) országúti közlekedésben, az szerintem megérti hogy miért.
A Mazda egyébként a világ csodája motorgyártásban, már mindenki évek óta tolta a downsizing-olt turbó vackokat, amikor a Mazda még simán kijött "nagy" köbcentis szívómotorokkal, és érdekes módon hozták is az EUROx szabványnak megfelelést. A valóságban is, nem csak csalószoftverrel.
Csak tudnának végre olyan kasztnit gyártani ami nem rohad, a világot leigáznák...
(#) kameleon2 válasza tbarath hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Nekem volt "púpos" 323-as kardános Mazdám. 19 éves korában vettem 190ekm-el, 27 évesen adtam el. Nem "szerethető" autó volt, amivel mindig törődni kellett volna, hanem tette a dolgát. Soha nem hagyott cserben. Emiatt szerettem meg a japán és egyéb távol-keleti autótípusokat. Előtte csak az európai minőséget tartottam elfogadhatónak. Aztán egyszer a társam összetörte a Mazdát. Egy barátomhoz vittem lakatoltatni. Fröcsögni kezdett a láng, ahogy melegíteni kezdte - mint kiderült , ez még full galvánozott karosszériával készült. Nem rohadt az egy picit sem. 1300-as motorja ellenére, mindent elvitt szó nélkül. A 4 embert és az összes szerszámot éveken át fel a Börzsönybe, úttalan utakon. Ha több pénzem lesz egyszer - veszek egy ugyanilyen régi púpost, és kap egy RÁBA Steiger futóművet. Annyira ordít a Monster Truck felépítésért. A képen láthatóhoz megszólalásig hasonló volt - színben is.

mazda_323.jpg
    
(#) Gafly hozzászólása Júl 17, 2018 / 1
 
(#) sonajkniz hozzászólása Júl 21, 2018 / 1
 
(#) Hp41C válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Idézet:
„Én úgy gondolom a Wankel motor jó megoldás, csak idejekorán jött.”

Mit gondol az idejekoránról? Túl korán,vagy épp időben? Mi az etimo...nálta?
Idézet:
„Az értelmező szótár és az etimilógiai szótár szerint az „idejekorán” szó eredeti, első jelentése a ‘még mielőtt valamely hátrányos helyzet előállott volna; még a kellő időben, jókor; idejében’.
A szóösszetétel úgy jött létre, hogy az „idején-korán” összetétel módosult, az első tag elvesztette ragját.
„Az utótag hatására a mai nyelvi köztudatban kezd ‘túl korán, ideje előtt’ jelentése kialakulni.” (Tótfalusi: Magyar etimológiai szótár). A hétkötetes értelmező szótár viszont pont ezt a jelentést elavultnak nevezi, és Jókai egy mondatát hozza példának: Azt hitték róla az emberek, hogy ez egy idejekorán megvénült ember. (Jókai Mór)
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.”
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2018
(#) kameleon2 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Számomra azt jelenti kedves nyelv-ész kartárs ( ), hogy olyan időszakban készült, amikor még bizonyos anyag és gyártástechnológiák ha a rendelkezésre álltak volna, akkor nagyobb karriert is képes befutni. Párhuzamos hasonlattal élve, mint Tesla találmányai, vagy éppen Leonardo Da Vinci készülékei. Kimagasló ötletek voltak, de korán jöttek. Akárcsak az én MP3 lejátszóm, amit 1986-ban találtam ki. Később Steve Jobs jobb helyen és időben állt elő vele. Amikor már léteztek a kellően kicsi memóriachipek és a magas feldolgozási sebességű processzorok. A nyelvészetről pedig annyit engednék meg magamnak, hogy bár ez lenne a legnagyobb problémánk a magyar nyelvvel és helyesírással, nem a migráncs és hunglish szutyokszavak. lájkolod a vakerom az ájpodon? Spanolhatnánk smúzolás közben egy sör mellett. Amúgy jobb szó nem jutott eszembe mint az "idejekorán". De ha tudsz jobb szófordulatot, vagy kifejezést - érdekelne.
(#) Hp41C válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 21, 2018 / 1
 
Idézet:
„Dalszöveg
1. Jonatán, a kapitány húsz éves sem volt talán,
Messze-messze délen járt és fogott egy pelikánt.

2. Másnap látja Jonatán: tojt egyet a pelikán.
Fehér tojásából kikelt egy második pelikán.
- Nála is szebb volt talán.

3. E második pelikán, hát ez is tojt egyet ám.
Fehér tojásából kikelt egy harmadik pelikán.
Nála is szebb volt talán.

4. E harmadik pelikán, hát ez is tojt egyet ám.
... És ez így ment volna ám hosszú időn át,
Ha Jonatán, a kapitány a tojásból nem süt egy jó rántottát
Idejekorán”


Mikor is készült az a rántotta?
Még mielőtt valamely hátrányos helyzet előállott volna... Nem "jókor", nem "idő előtt", hanem" pont jókor", mielőtt még tovább gyűrűzött volna a pelikán probléma...
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Jé, csak nem Kalákától van az idézet???
(#) mateatek hozzászólása Júl 22, 2018 /
 
A képen látható kínai klón Arduino meglepetést okozott. Nem sikerült feltölteni rá a programot. Sok molyolás után végre kiderült, hogy nem is Atmega 328-as csipp van rajta. A felirat alatt egy LGT8F328P típusú MCU lapul. Ha ennek megfelelően akarom használni, úgy már működik.
Szerencse, hogy nem nézték meg jobban a VÁM-on, mert akkor lebüntetnének hamis alkatrész vásárlása miatt.
(#) david10 válasza mateatek hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Honnan sikerült ilyen venni?
Hogyan tudod "annak megfelelően" használni?
Következő: »»   244 / 586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem