Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   131 / 178
(#) Triger válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 14, 2018 / 4
 
Van mire büszkének lenned...
(#) RoliNyh válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Kicsit pontosítsunk, ha csak kerékpárral szeged meg a kreszt, azért legfeljebb csak büntethetnek,
de jogosítványt nem vehetnek el, ugyanis a kerékpárral közlekedhetsz jogosítvány nélkül.
Nem befolyásoló tényező, hogy épp van -e B kategóriás jogsid.

Más a helyzet, ha segédmotoros kerékprral sértesz szabályt, mivel ha nincs külön segédmotorra jogsid, akkor nyilván B kategóriás jogsival hajthatod, ebben az esetben a B jogsid bizony elvehetik,
a szabálysértés mértékétől függően.

Ha van B kategóriás, és segédmotoros jogsid is, de a szabálysértést a segédmotoros kerékpárral véted, akkor csak a segédmotorra való jogosítványod vehetik el,
szintén a szabálysértés mértékétől függően.

Tehát, elviekben mindig csak az a jogsid ugorhat, amit épp használsz. De ha úgy dönt a rendőrség, hogy nem akkora mértékű a szabálysértésed, akkor a jogsit sem vonják be, csak pénzbirság lesz,
viszont adnak 1-2 fekete pontot, amit a rendszerben nyilvántartanak...
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2018
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Tévedsz. A jogsit egyben veszik el, viszont az utánképzés az, amit aszerint kell elvégezni, hogy melyikkel követted el a cselekményt. Végül egyben is kapod vissza.
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Akkor úgy néz ki, hogy ebben a témában rosszak az információim...
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Júl 14, 2018
 
ITI47 és FAZ1!

Sorozatosan eltértek a témától, és OFF-oltok. Nagyon sokakat zavar már ebben a topikban, hagyjátok abba! Köszönjük.
(#) Moderátor hozzászólása Júl 17, 2018
 
A nem e témához kapcsolódó hozzászólások eltávolításra kerülnek.
(#) Sam Seed hozzászólása Júl 21, 2018 /
 
Sziasztok.

Adott egy 1cm vastag plexilap (30x50cm), amit anyagában szeretnék megvilágitani. Létezik más megoldás az élmegvilágitáson kivül is? Létezik olyan LED, ami csak oldalirányban bocsát ki fényt?
(#) goreny válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Mit értesz oldalirànyon? Létezik kis sugárzási szögű led, ha erre gondolsz.
(#) Sam Seed válasza goreny hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Nem élére világitod a plexit, hanem lapjára fúrva. Nemtudom, hopgy létezik -e ilyen.
Jobban nemtudom körbeirni.
(#) goreny válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Rajzold le.
Hajtsd be a led làbait 90 fokra. Akkor oldalra vilàgít. Vagy smd led.
(#) proli007 válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Hello! Én talán sejtem, mire gondolsz. Belefúrsz a plexibe, beledugod a Led-et, és onnan világítson oldalra. Karácsonyi dekor led szokott hasonló lenni, ami oldalra is vetít, nem csak előre.
(#) goreny válasza proli007 hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Lapos homlokú led homlokát letakarom, akkor csak oldalra világít.
(#) proli007 válasza goreny hozzászólására (») Júl 21, 2018 / 1
 
Szerintem az nem nyerő. Ezeknek nem sima a teteje, hanem van egy tölcsér alakú bemélyedés rajta, ami az előre felé irányuló fény egy részét oldalra tereli. Valaha kukáztam egy ilyen "sok Led-es" lámpát, amiben vagy harminc volt gúla formában berakva. Egy ki volt égve, de a többi még működött..
(#) FAZ1 válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Elvileg létezik, mert nekem pl. van egy olyanom - igaz piros szinben.
Valami polaroid fényképezőgépből szereztem. Abban volt az optika útjában, és valami kijelzői funkciója volt. Ha akkor pirosban már létezett, manapság - elvileg persze - lehet olyan mindenféle másban.
(#) RoliNyh válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Bár nem tudom pontosan mit értesz az "anyagában szeretnék megvilágitani" fogalmazáson, ha arról van szó, hogy háttér megvilágítást szeretnél, arra szerintem az electroluminescent sheet a legjobb választás, feltéve ha van hely a hozzá tartozó elektronikának. Bár az nem nagy, cserébe gyakorlatilag minden olyan "képernyő" mögé betehető a fénykibocsátó rész, ahová kimondottan háttérvilágítást szeretnénk. Egyetlen hátránya, hogy kicsit drága, bár nézőpont kérdése, mert gyakorlatilag diffúzor (háttérlencse) nélkül ennél a módszernél gyakorlatilag nincs jobb megoldás, feltéve ha nem túl erős háttérfény szükséges.
(#) hoho55 hozzászólása Júl 24, 2018 /
 
Sziasztok!
Összeraktam egy horgászlámpát. Vettem bele egy Kripton izzót, ami 6v 0.5W -os volt, és kb.: 10-15 óra alatt kiégett, az izzó üvege megfeketedett. Most vettem egy Led égőt, ami szintén 6v 0.5W-os. Ahonnan vásároltam ott azt mondták nem kell hozzá előtét ellenállás lehet egyből használni. Félek, hogy ez is kiég, ezért a segítségeteket szeretném kérni, mivel ezt a típust csak interneten keresztül tudom megvásárolni és a szállítással az ára már húzósabb.
A segédprogrammal kiszámolnám, ha tudnám a led nyitófeszültségét, de erre hiába próbáltam rákeresni a Google-n nem kaptam rá találatot. Ami az adatlapon szerepel gondolom az nem a led nyitófeszültsége(4.8V), hanem hogy milyen feszültségű izzók helyettesítője. De ha mégis ez lenne a nyitófeszültsége, akkor arra lennék még kíváncsi, hogy a gyakorlatban ez a 104 mW-os ellenállás teljesítmény hanyagolható lenne-e.
A Led adatlapja itt található:
https://www.elemnagyker.hu/spd/MACTRONIC-LED-6V/MACTRONIC-PX-135-LE...mpahoz
Az aksi egy 6V 20 Ah
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) nedudgi válasza hoho55 hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Ha izzófoglatban van, és az eladó beépített elektronikát ít, akkor az használható 6V akkuról.
(#) hoho55 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Csak telefonon tudtam beszélni, gondolom valamilyen ügyfélszolgálatossal, de azt nem tudta megmondani, hogy a beépített elektronika alatt mit lehet érteni és még annyit mondott, hogy még semmilyen negatív visszajelzés nem történt. Az a legfurább, hogy ilyen Led-t máshol még nem is láttam az interneten.
(#) nedudgi válasza hoho55 hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Szerintem a legnagyobb valószínűsége annak van, hogy az elektronika alatt egy egész darab ellenállást kell érteni.
(#) RoliNyh válasza hoho55 hozzászólására (») Júl 24, 2018 / 1
 
PX13.5s LED bulb...

PX13.5s LED bulb...

Tanuljuk meg használni a keresőt kérem szépen (bár van, hogy nekem se jön össze mindig),
köszönöm szépen.

Keresőkifejezések.: PX13.5s led bulb

Elérhető új videó a csatornámon.:External DSLR screen 1 part / Külső monitor kamerához 1 rész
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2018
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Pl itt még feszültséget is lehet választani. Az elektronikáról meg csak annyit,
hogy ebben a kis foglalatban én se nagyon tudnék több mindent elképzelni egy ellenállásnál...
(#) hoho55 válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Nálad a pont, de még mindig kérdéses, hogy az adatlapon megadott 4.8 V, az a nyitófeszültség.?
Ha az ellenállás már tényleg be van építve, akkor már minden rendben van. Olyan valaki hozzászólását várnám, aki már szedett szét ilyenfajta ledeket.
(#) nedudgi válasza hoho55 hozzászólására (») Júl 24, 2018 / 1
 
Hasonló, de bajonettfoglalatost szedtem már szét.
A 4,8V feszültséget úgy kell értelmezni, hogy az izzólámpák, főleg az elemlámpában használtak, a névleges feszültségük felett voltak használva. Gondolj bele a laposelemes zseblámpákgan 3,5V feszültségű, E10 körtét használtunk, holott a laposelem (3R12) 4,5V névleges feszültségű.
(#) RoliNyh válasza hoho55 hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Ha neked 6V -os az aksid, a helyedben én a 6V -os típust kérném...
(#) hoho55 válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Nem nézted meg a Led adatlapját, ez egy 6V-os led, csak ezzel kiválthatóak a 4.8V-os izzók.

https://www.elemnagyker.hu/spd/MACTRONIC-LED-6V/MACTRONIC-PX-135-LE...mpahoz
(#) RoliNyh válasza hoho55 hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
De láttam a linket, viszont az nem adatlap. Attól az messze áll, és a terméket sem ismerem közelről.
Úgyhogy a választást inkább rád bízom...
(#) juhasz10 válasza hoho55 hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
De az is oda vagyon írva, "Fontos! A LED nem működik akkumulátorral üzemelő lámpákkal"
(#) nedudgi válasza juhasz10 hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Gondolj bele, miért írták. A leírás szerint 4 darab AA elemről működik, az pedig 6V tápfeszültséget jelent. Az AA akkumulátorok feszültsége 1,2V, ami 4,8V feszültséget eredményez, ami már kevés lehet.
Hoho55 savas akkumulátorról fogja használni, ami ekkora terhelésnél sokáig tud 6V-t adni.
(#) juhasz10 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Igazad van! Én nem így gondolkodtam, de a te gondolatmeneted a jó.
(#) FAZ1 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
"Az AA akkumulátorok feszültsége 1,2V, ami 4,8V feszültséget eredményez."
Haha!
Akkor simán 5 darabot kellene használni abból az AA tipusú akksiból (no meg persze, ha elfér), mivel 5x1,2V= az pontosan 6V!
Következő: »»   131 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem