Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   132 / 178
(#) uniman válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Ma már vannak ilyen "AA" akkumulátorok is...tudtad?
(#) nedudgi válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Valóban. Teljesen igazad van, hogy ez eddig nem jutott az eszembe! Bár szerintem egy négy darab AA (R6) elemhez tervezett, vízhatlan lámpánál érdekes megoldások születhetnek egy további cella csatlakoztatására. Nájlonzacskó, vagy szigetelőszalag a jobb megoldás ilyenkor?
(#) nedudgi válasza uniman hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
A NiZn akkumulátor különös előnye, hogy az egyenletesebb elhasználódás miatt jobban betervezető az új cellakészlet beszerzésének ideje.
(#) juhasz10 válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Te ugye nem értelmezted mit írt nedudgi? Arról volt szó, miért nem jó akkus lámpához a 6V-os izzó. Megnézem ahogy 4 elem helyére bepajszerolsz 5 akkut.
(#) Sam Seed válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Egy készülék jövendőbeli házáról lenne szó. Arra gondoltam, hogy bekapcsolt állapotában nem egy egyszerü állapotjelző led világitana, hanem az egész készülékház. Nem szeretnék pontszerü fényt.
Falhoz lenne rögzitve és ezidáig nemtudtam még elképzelni, hogyan lenne mutatós az élvilágitás.

plexi.jpg
    
(#) FAZ1 válasza juhasz10 hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Ha egy 4,5V-os laposelemes "zseblámpához" jó a 3,5V-os izzó, akkor a 6V-oshoz meg lehetne próbálni egy valamivel alacsonyabb értékűt.
Valójában nem ismerem szabványsort, de tudom, hogy van 2,4V-os, 3,5V-os, és ide kellene valami - még a 6,3V-os égő elé ... ám azt nem tudom, hogy olyan létezik-e?
(#) FAZ1 válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Az élvilágítás csakis élben mutat jól. A fény 80%-a többnyire az éleken jön ki.
(#) Sam Seed válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Most jutott eszembe, de lehet egy kósza gondolat. Mintha létezne olyan filctoll, ami vezeti az áramot. Az élére való led beültetése nem jelent gondot. A problémám, hogy a vezetékelését hogyan oldom meg kultúráltan.
Ekkor ugrott be a filctoll. Azt fel tudnám rajzolni a plexire...
?
(#) bbalazs_ válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Azok a tollak jelentős ohmikus ellenállást képviselnek.
Inkább vékonyabb drót, mindenhol beforrasztva.
Ha van rá lehetőséged, akkor egy hosszabb panel (vagy több kisebb összetoldva), itt SMD ledekkel is lehet operálni és az ellenállás is kisebb és egyszerűbb vele dolgozni.
(#) Sam Seed válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Most probáltam ki először megvilágitva. Igazábol a telefonom SMD led-je a leghatsó sarokból is képes az egészet fényárba úsztatni. Feleslegesen generáltam problémát. Bocsesz.
Márcsak azt kellene tudnom, hogy milyen teljesitményű lehet az a "vaku" LED. Mindjart elmegyek azt veszek párat.
(#) nedudgi válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Nincs szabvány a zseblámpaizzók feszültségére. A legtöbb helyen megadnak valamilyen feszültséget, és a hozzá tartozó teljeítményt, vagy áramfelvételt. Azonban az izzólámpáknak van egy tulajdonsága, hogy túlterhetők. Ez befolyásolja az élettartamot, rázásállóságot, fényerőt. Régebben tizedvoltos feszültségkülönbségekkel gyártottak (és gyártanak ma is) izzót. Az, hogy a köznapi életben milyet lehet éppen kapni, szerencse, és türelem kérdése.
Az eszmecsere kiinduló kérdése LED, és elektronikájának működőképessége egy 6V akkumuátorról szólt.
(#) FAZ1 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Idézet:
„Az eszmecsere kiinduló kérdése LED, és elektronikájának működőképessége egy 6V akkumuátorról szólt.”


Észrevettem! Mert hülye azért nem vagyok!
(#) goreny válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 29, 2018 / 1
 
Személy szerint örülök, hogy visszatértél, nélküled sótlan ez a topik, csak számok, eredmények, tények lennének.
(#) hoho55 hozzászólása Júl 29, 2018 /
 
Sziasztok!
A horgászlámpát most próbáltam ki élesben, és nagyon jól működik. Elég fényt ad ahhoz, hogy a fehér kapásjelző karikákat lássam a botokon. Ezelőtt éveken keresztül petróleum lámpát használtam, és az nem adott sohasem elégfényt, így az mellett még világító patronokat is kellett használnom. Remélem, hogy a Led-et nem éri túlzott áramerősség és így nem megy tönkre, mert külön még nem tettem elé egy áramkorlátozó ellenállást remélve, hogy az már benne van a foglalatban. Amúgy a fénye nem gyűjti a szúnyogokat sem, és a fénynyalább nem pontszerű, hanem szórt, ezt csak azért írtam, hogy segítsek másoknak is a választásban.
Akik próbáltak segíteni, azoknak Köszönöm a problémára fordított idejüket.
(#) FAZ1 válasza hoho55 hozzászólására (») Júl 29, 2018 / 1
 
Idézet:
„éveken keresztül petróleum lámpát használtam”
De miért nem egyből karbidlámpát? Annak eléggé nagy a fénye és erősen fehér.
Igaz - talán kissé büdös fajta, de a hozzá való víz az gyakorlatilag mindig kéznél van, különösen ott - horgász-berkekben ...
(#) hoho55 válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Idézet:
„"De miért nem egyből karbidlámpát?”

Talán azért mert az az eszköz már homályba veszett a múltban. Emlékeim szerint, azt csak robbantásra használtuk, mint gyerekkori csínytevés eszköze. Kb.: 0.5-1 literes festékes doboz, az alja kilyukasztva, egy kevés karbid és víz valamint gyufa(távolról).
Amúgy a petróleumlámpa szerintem elfogadott eszköz olyannak akinek a tó partján van valamilyen lakhatási lehetősége. A kezdetek kezdetén nekem lúgos bányászlámpám volt ami nem bírta a huzamosabb használatot.
De befejezem mert még törlik a hozzászólásomat, mert ez már nem tartozik a fórum témájához, de értem a viccet.
(#) FAZ1 válasza hoho55 hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Én horgász sem vagyok, de jó állapotú hagyományos karbidlámpám (sima bányász) még van.
Barlangászáshoz használtam - a '70-es évek elején. Még van hozzá eredeti karbidom a pincében, ám nagyon jól le van zárva, hogy véletlenül se kapjon vizet. (akkor szétporlad és megdöglik)

Van annak olyan vakító fehér fénye, mint egy LED-diódás lámpának.
Bár a múltkoriban éppen olyat javítottam, egy brutális akksisat.
A BKV-nál régebben a metrónál használták az éjszakai alagut-szervizekhez az olyan kézi lámpákat.
(#) FAZ1 hozzászólása Aug 9, 2018 /
 
Visszatérve a LED-es világítás témakörére és az autók "nappali fény" világítására.
Az utólag felszerelt (és annak vásárolt) sima LED-es világítás csupán max. 1 wattos, de olyankor mi van, ha egy kissé túltoljuk?
Bizony egyből füstölnek a ledek. (valójában ez meg is történik, hisz a LED sort többnyire 12 V-ra méretezik, ám ha pörög rendesen a motor, s tölt a generátor, bizony lehet akár 14,4V is a tápfesz!)

Ámde akkor mi van, ha az egész LED lámpasor - mintegy impulzus-szerű megtáplálással - kap jóval magasabb tápfeszültséget?
Azt a gyakorlatban ki kellene bírnia, hiszen nem folyamatosan világít, hanem pl. egy másodperc alatt - mondjuk 40x villan fel. Szoktak így a LED élettartammal szórakozni, s állítólag már bevált formula.
Az hogy egy kissé "vibrál", egy átlagos emberi szem valójában észre sem veszi. (a hagyományos elektronikájú fénycsöveknél se látni azt a hagyományos hálózati 50 Hz-et, csak egy bizonyos szögből)
(#) Edem631 hozzászólása Aug 19, 2018 /
 
Sziasztok.Mitöl lehet hogy a nem régi LED es elosztómban sorba meghibásodnak a LED ek?Alig világit és pislog.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2018

477329_1.jpg
    
(#) Gafly válasza Edem631 hozzászólására (») Aug 19, 2018 / 1
 
Szerintem gyárilag selejt/hitvány minőség.
Ha nagyon ráérsz, szét lehet szedni és újra gyártani. Persze jobb minőségű és megfelelően méretezett alkatrészekkel...
(#) Edem631 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Minél többet vegyenek azért ilyen rossz konstrukció szerintem.Kösz
(#) Bakman válasza Edem631 hozzászólására (») Aug 19, 2018 / 1
 
Nem feltétlen. Lehet, hogy egyszerűen elszámolták az ellenállás értékét, amit beleépítettek.
(#) Edem631 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Biztosan azért megy tönkre a LED ek az ellenállások miatt..Amugy a tönkremenetel nem befolyásolja nagyon a készülékeket amik bele vannak csatlaloztatva?Vagy jobb nem használni az elosztót ilyen állapotban?
(#) Bakman válasza Edem631 hozzászólására (») Aug 19, 2018 / 1
 
Használd nyugodtan, az csak díszítés, nem befolyásol semmit, maximum a látványt. Gyaníthatóan nem LED van benne, hanem Glimm de ebből a szempontból kb. teljesen mindegy is.
(#) Robin2 válasza Edem631 hozzászólására (») Aug 19, 2018 / 1
 
Csak egy ötlet, próbáld fordítva bedugni a dugvilláját. Bár elvileg a glimmnek nem számít, de hátha.
(#) Edem631 válasza Robin2 hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Majd megpróbálom.Kösz a hozzászólóknak.
(#) elektroncso válasza Edem631 hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Ezekben nem LED van, hanem glimm lámpa. Ezek egyik tulajdonsága, hogy üzem közben az elektródákról fém válik le ami az üvegballon belső felületén fémes bevonatot képez. Ez a fémes bevonat nem engedi a fényt kijutni. Sok mindent nem lehet kezdeni vele, maximum kicserélni a glimmet, de ezek a kapcsolók nem éppen szétszedhetőek.
U.i.:
Ilyen a rendes glimm amikor még új: új glimm lámpa.
Ilyen pedig amikor elhasználódik: fémgőzös glimm lámpa. Mondjuk ez pont nem hagyományos glimm, hanem fénycsőgyújtó patronba való, de ez ebből a szempontból lényegtelen.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2018
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Ehhez szét kellene szedni, látatlanban én ma már nem merném kijelenti hogy ködfénylámpa van benne...
Lehet hogy ez már egy másik gépsoron készült
(#) Edem631 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Mostmár eztis tudom kösz a felvilágositást.Volt egykapcsolós mástipusba nekem olyan hogy meg kellett szüntetni a kapcsolót kikötni mert zárlatot kapott..
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2018
(#) Macsek71 hozzászólása Aug 20, 2018 /
 
Üdv !

Több helyen is írtátok, "nagyteljesítményű" LEDes világítás tervezésénél ügyeljünk a hűtésre ...

Nálunk a melóban gyakran előfordul, hogy 80-100 fokos környezetben szaladgálunk ...
Lehet ezért "döglenek" a ledes zseblámpáink ? Volt amelyik relatíve kevés használat (összesen néhány 10 perc) után elkezdett halványodni ...
Következő: »»   132 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem