Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2922 / 3552
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Mi köze a balesetnek egy macskuszhoz? Tán az is volt ott?
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Aug 5, 2018 1 /
 
Remélem nem.
Ő jár arra is, és talán a bulvár mellett tud valami szakmait mondani.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2018
(#) Robin2 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Vasárnap délben már krumplileves és Jó ebédhez szól a nóta sincs?
(#) pjg válasza Robin2 hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Hol? A HírTV-n?
(#) Robin2 válasza pjg hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Azt nem tudom, nem nézek tv-t régóta. Lehet, hogy áttették oda. Te ott láttad?
Bővebben: Link
(#) pjg válasza Robin2 hozzászólására (») Aug 5, 2018 / 2
 
Ott csak harangoznak délben. A híradót szoktam délben és este nézni.
Pár napja ez a tv is kincstári harsona lett. Azóta nem nézem ezt sem.
(#) pjg válasza Robin2 hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Na ne!
(#) Skori hozzászólása Aug 5, 2018 /
 
Mobiltelefonra telepített infra távirányító programmal szeretnék egy klímát vezérelni. A szoftver sokféle típust ismer, de történetesen a "Nimbusz" márkanevű klímákat nem. Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e, hogy Nimbusz gyártmány valami más gyártmány klónja vagy fordítva - azaz milyen márkanevű eszközzel kísérletezzek a sok-sok lehetőség közül, ami esetleg esélyes lehet rá, hogy kompatibilis ezzel (távirányító szempontjából)?
(#) lóri válasza silent15 hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Nem piszkoskodni akartam, de a volt "csajom" hr-es és mondta, hogy először ezt nézi meg az önéletrajzon.
(#) Bakman hozzászólása Aug 5, 2018 /
 
Nagyot!

Előadó és/vagy számcím megvan valakinek? "Lásd" melléklet...

Minta.mp3
    
(#) zolee1209 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Pont ezt nem találtam fent a youtubon, de Félixnek van fent A Madárnak című videója, ami majdnem ez. De kiindulásnak jó lehet.
(#) Bakman válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Már csak az a kérdés, hogy melyik az eredeti.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2018
(#) Karesz 50 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Azasszonyokostelefonja azt mutatja, hogy.
"Lajkó Félix és Budafoki Dohnányi Zenekar: Madárnak" című száma
(#) elektroncso hozzászólása Aug 5, 2018 /
 
Tegnapelőtt éjszaka észrevettem a déli égbolton egy érdekes csillagnak látszó valamit. Felkeltette az érdeklődésemet mert a fénye jelentősen eltér a környező csillagokétól. Meleg-fehér már már sárga fénye van. Elsőre valamilyen LEO pályás űreszközre gondoltam, ami visszaveri a napfényt, de ezt elvetetem mert látszólag mozdulatlan volt. Lefekvéskor újra megnéztem és látszólag kb. 30o-ot mozdult nyugati irányban. De az is elképzelhető (és szerintem erről van szó), hogy a föld fordult el. Tegnap este is láttam. Ha ma este is látható lesz megpróbálom tájolóval pontosabban bemérni a szögelfordulást. Illetve megmérem, hogy más csillaghoz esetleg a Holdhoz képest változik-e a bezárt szög az idő függvényében.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2018
(#) Bakman válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Ezt meg is találtam YouTube-on de nem az a változat (?), amelyikből a minta is van...
(#) Ivan93 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Google SkyMap alkalmazás segíthet a beazonosításban. Nálunk most felhős az ég, így csak az alkalmazásra néztem rá, de elképzelhető, hogy valamelyik bolygót látni, mivel déli irányban kicsivel a horizont felett található most a Mars, Plútó, Szaturnusz és a Jupiter is.
(#) erdgab válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Szia!
Szép,érdekes színe volt a mars bolygónak?
(#) vision61 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
A Mars lesz az szerintem.
De telefonra vannak olyan alkalmazások, ami a kamera a GPS vevő és a telefon helyzete alapján megjeleníti a kijelzőn az égboltot a keresett nevekkel együtt. Még az űrállomás pályáját és helyzetét is láthatod.
(#) Villanymozdony hozzászólása Aug 5, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy 2105-ös Ladám, és erősen gondolkodok rajta, hogy LPG gázszettet teszek bele. Az járható út, hogy megveszem a hivatalos gyártótól, a papírokkal rendelkező alkatrészeket, otthon beépítem, majd levizsgáztatom?
Mivel viszonylag ritkán megyek vele, de akkor hosszú útra, belátható időn belül megtérülne.
A másik kérdés, hogy mennyire árt a motornak? Mivel ez egy közel 40 éves kocsi, nem szeretném ha tönkretenné, mondhatni ebben a kocsiban nőttem fel, meg akarom őrizni. Bár ha csak a szelepek élettartamát rövidíti meg, akkor még bőven megéri. Mi a véleményetek erről? A benzin ára 400 körül mozog, az autógáz pedig 230 környékén és sok helyen lehet tankolni.
(#) attika válasza vision61 hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
És mi ennek az alkalmazásnak a neve?
(#) attika válasza Villanymozdony hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Házilagosan ilyet te semmiképpen nem szerelhetsz be, vagyis beszerelheted de levizsgáztatni sose fogod hivatalos papírok nélkül.
A szelepek élettartamát szinte biztos, hogy rövidíteni fogja.
(#) Villanymozdony válasza attika hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Akkor mindenképp hivatalos helyen csináltatom.
A szelepeken kívül árthat még valaminek?
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2018
(#) fastaction válasza Villanymozdony hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Műhelyben kell beszerelni , mert , ha jól emlékszem gyújtást is állítanak . Gázból többet is eszik . Hosszú úton a benzinből , ha be van lőve rendesen 7-8 l nél nem ehet többet . A csomagtér is szűkös lesz . Viszont vannak kész megoldások . Régebben sokan átállították .
(#) granpa válasza Villanymozdony hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Az 1500-as Polszkinak semmi baja nem volt tőle hosszú évekig, és nagyon gazdaságos volt. Hozzáértő barátom szerelte be, beállította, ahogy kell. Ment mint állat, amíg a ház előtti szakadékba bele nem csúszott. Álló helyéből legurult (nem volt benne senki, mert épp a kaput nyitotta a barátom). Totálkáros lett, de a gázrésznek nem lett baja.
(#) Villanymozdony válasza granpa hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Értem. De még ha 20 helyett 10 évet bír a szelep, akkor is megérte.
Mekkora a legkisebb gáztartály, amit bele lehet tenni? Nekem nem gond ha viszonylag sűrűn kell tankolni.
(#) granpa válasza Villanymozdony hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Sajnos nem tudom, de >2× akkora volt, mint a háztartási palack. A barátom saját maga fejtette át nagy palackból. Ő nagyon értett hozzá.
(#) attika válasza Villanymozdony hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Van pótkeréktartály meg van ami a fél csomagtartó elfoglalja.
Literre nem tudom pontosan, hogy mekkora lehet.
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Aug 6, 2018 1 / 2
 
Amit a végállomáson hallottam, azt a mellékelt videóban már közkinccsé is tettem. További infó, hogy a villamos konkrétan lefejezte az illetőt... Ilyen dologról érthető módon senki nem szeret beszélni, ezért a diszkréció megtartásával csak ennyit sikerült megtudnom. Én a hármason voltam tegnap, így az első tudomást én is az internetes bulvárból szereztem az esetről. Majdnem nekem is összejött egy gázolás, de az szerencsére elmaradt. De erről is szó volt a videóban.

VIDEÓ
(#) zolika60 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Semmi baja nem lesz a szelepeknek tőle. Viszont szerintem nem éri meg. Egy hivatalos gázszett nagyjából annyiba kerül mint az egész autód. Gázból többet fogyaszt és nem is megy úgy. Minden vizsgáztatás is drágább. Ha a különbséget veszed figyelembe a két üzemeltetés között, legalább 100-150000km-t kell megtenned ahhoz, hogy nullán legyél.
(#) Petyaa hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
Üdv! Egy samottéglás villanykályha (3db) rezsije fűtési szezonban kb mennyi lehet? Gondolom éjszaka és éjszakai árammal érdemes hajtani.
Következő: »»   2922 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem