Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   206 / 315
(#) Firefighter1 válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Ez egy elektronikai "turkáló" / ujrahasznosító
Irodákat meg minden ilyeneket vásárolnak fel, a működő dolgokat felújítják esetleg 2-ből csinálnak egyet, a maradékot ,meg eladják elektronikai hulladéknak!

HP laptopjuk kb csak 300 van eladó. Vittem nekik egy két jobb szerződést, cserébe a lepukkant aksikat ingyen megkapom, és a halott cellákat visszavihetem nekik ( a szakszerű hulladékkezelés miatt)

700 Forint??
Itta fórumon is van egy kedves kolléga aki árulja, és olcsóbban
Korrekt megbízható! Biztos magára ismer, kérd hogy írjon rád privátba, ott meg tudtok beszélni mindent!
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
De hogy ne csak OFF legyen!

Tudom az én kis Hyperionom kicsit öreg, de jól muzsikál úgyhogy tervezek egy "töltöboardot hozzá
6 cellára betáp és balanszcsatival!
Meg egy TP4056 os 5-ös panelt
(#) Olits válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Nem lakok Magyarországon .Csak átszámítva írtam a forintot.
(#) otvenkilenc válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Erre a kérdésre adott válasz engem is érdekel.
(#) Olits hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Azért tudjátok meg, hogy nektek nagyobbak a lehetőségek,nagyobb az életszínvonal,meg tudásban is előbb álltok mint mi itt Erdélyben.És néha mégis olvasom, hogy van akinek mégsem tetszik ott sokminden.Az ide kellene jöjjön Erdélybe,akkor jobban becsülné Magyarországot.Minket sulis korban is megnyomorítottak a románnal,hülyeségekkel.Néha azt sem tudom, hogy mondják helyesen magyarul egy-egy elektronikai szakkifejezésnek , eszköznek... nemhogy még a müködését is értsem.Na de még jó, hogy van ez a fórum, ahol anyanyelven lehet kérdezősködni, tapasztalatot osztani, cserélni.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2018
(#) Olits válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Elnézést kérek a moderátortól.Tudom, hogy most ez nem talált ide, csak úgy kijött belőlem.
(#) Firefighter1 válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Én sem Magyarországon lakom..
(#) Olits válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Hol? .
(#) Olits válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Ja,most látom, hogy Svájc.Akkor még egy fokkal előbb mint Magyarország.De biztosan Magyarországon születtél...
(#) otvenkilenc válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Erdélyben merre laksz?
(#) Olits válasza otvenkilenc hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Ez most lehet nem fontos.Meg a moderátornak sem fog tetszeni.De megírom privátba.
(#) otvenkilenc hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Bővebben: Link Ez is egy elfogadható ár. 3.7V 4200mA 1.14 dollár/darab
(#) mtomihun válasza otvenkilenc hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Na azért én kíváncsi lennék arra a 4200mAh-ra!
Vettél már ilyet, letesztelted?
(#) dara válasza mtomihun hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Na hát arra én is.Nem pont forrasztott 1000 alatt van. Led lámpába meg még alatt.
(#) Firefighter1 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Kicsivel több mint 1 dollcsi darabja?!?!
én egyszer rendeltem ebay-ről 2200mA... pedig az még hihető is lett volna, és "csak 2/3 volt az ára. de 650mA ment bele...

Olyan jo lenne valamit kezdeni ezekkel a "eladókkal"

Most CNC kocsit akarok rendelni, de már félek ... nem tudom kitöl merjek... mert van fent egy két olyan foto, hogy már azon látszik milyen silány
(#) otvenkilenc válasza mtomihun hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Nem vettem,, de érdekelne mi igaz belőle.. Lehet tesztelésre veszek egy-két darabot
(#) RoliNyh válasza otvenkilenc hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Biztos lehetsz benne, hogy az kamu. 1C -s terhelésen nem jön ki belőle 4.2Ah a nyakamat teszem rá.
Annál is inkább, mert a 18650 méretbe maximum 3200-3400mAh fér bele ha a fene fenét eszik is.

Személy szerint, ha az lenne ráírva se hinném el, főleg az ilyen MICKTICK meg hasonló "márkákról"...
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) otvenkilenc válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 17, 2018 / 1
 
Tuti, hogy kamu..De lehet új mérési módszer van amiről még nem tudunk..
(#) RoliNyh válasza otvenkilenc hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Persze, 0.1C -vel terhelve talán kijön belőle annyi. Ezt már elmondtam a videómban is úgy rémlik...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Szerintem 0.1C-vel sem. 3-3.2Ah-nál több, mint mondtad, fizikailag lehetetlen. Esetleg speciális megoldással, precízen, a helyet kimaxolva, szuper anyagokból, de akkor meg nem 500Ft lesz darabja.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Ha csak 0.1C vel meríted, a 3400mAh -s is biztosan többet ad ki magából.
Hogy mennyivel, azt nem tudom, még nem volt szerencsém ekkorához, hogy leteszteljem...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Ilyen kicsi árammal nem tudok mérni, pedig szívesen leteszteltem volna, van-e különbség 0.1 és 1C között. Mindegy, olyan cellával még nem találkoztam, ami ilyen sok mAh-t magába szívott volna... Sőt, 3Ah-s akksival sem (nem jelenti, hogy nem létezik), 2.6Ah volt a legnagyobb eddig 18650 méretben.
(#) otvenkilenc hozzászólása Szept 18, 2018 /
 
Lehet nem jó a kérdés. Kaptam néhány li-ion akkumulátort de csak a 18650 típus jel van rajta. Áramra vonatkozó érték nincs. A színe utalna rá? Van zöld, kék, barna vagy inkább sötét narancs.
(#) Kovidivi válasza otvenkilenc hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Áramra? Azt a belső ellenállásból tudod kikövetkeztetni. Kapacitás? A belső ellenállás alapján meg tudsz egy maximális merítési áramot határozni, vele pedig megmérhető a kapacitás. A gyári adatlapok csak vadi új cellákra vonatkoznak. Minden, ami használt, csak méréssel határozható meg.
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 18, 2018 /
 
Sziasztok!
TP4056 os modult szeretnék rendelni! De kapásból 2 félét találtam!
Ez egyiknel a BAT csatinál csak 2 csati (forpad) van és 1 chip-es.

A másiknal a BAT mellett van még egy out is tehát 4 csatis és 3 chip- es!

Melyik a jó? melyiket rendeljem?
(#) vargham válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Linket rakhattál volna, úgy könnyebb lenne.
Általában a több ICs az véd a túlmerítéstől is, én csak olyat veszek.
(#) Firefighter1 válasza vargham hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Igazad van!

Ez az 1 ICs Ez pedig a több ICs.

De amugy már meg is válaszoltad, mert jobban megnézve valóban... a több ICs-nél írja hogy over c prot board. Ugyhogy az lesz!
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018
(#) vargham válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Az egy IC-sen csak a TP4056 (klón)* töltő IC van, a másikon még van egy védelmi IC, meg egy duál MOSFET, amivel a védő le tudja kapcsolni az akkumulátort. Így ez utóbbi típust folyamatosan rajta kell hagyni az akkun, és a céláramkört ezen keresztül kell táplálni.

*A modulon megpróbáltuk használni a CE (Chip Enable) lábat, de semmi hatása nincsen. A külön, IC-ként megvásárolt eszköznél viszont működik. Plusz pár egyéb apróság is volt, amikre már nem emlékszem.
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Ha nagyobb áramot akarsz a cellából kivenni, felejtsd el a védelmi áramköröset. 1-2A-nál már kis feszültség esik rajta, nagyobb áramnál kiég. A pontos határt nem ismerem, de a mosfet adatlapjából kideríthető.
(#) otvenkilenc válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Na ezt akartam elkerülni..
Következő: »»   206 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem