Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   789 / 1123
(#) nedudgi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
A TV formattálta a lemezt?
(#) lelkes amatőr válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Nem, mert mint írtam, sok más dologra kellett a HDD.
De a sok filmhez se a TV formattált.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2018
(#) afp válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Azt írja az internet népe, hogy Samuéknál ez rendszres a 160 GB-nál nagyobb hdd-knél.
Megoldási javaslat:
Be kell lépni a zene menüpontba, végiglépkedni a listán.
Ugyanezt eljátszani a képek alatt is, majd a videók alatt is és megtörténik a csoda.

Lehet, hogy elég egyszer végiglépkedni (mondjuk a képek alatt), vagy csak párat lépni és hagyni, hogy a TV átnyálazza a teljes HDD-t.
(#) lelkes amatőr válasza afp hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Ezeket a lépéseket végigcsináltam, sok képet végignézettem vele, zenét is kapott, de úgy látszik, tetszettek neki a régi filmek mert nem akarja elfelejteni azokat.
(#) fecameca hozzászólása Szept 12, 2018 /
 
Sziasztok CPU coolerrel kapcsolatos lenne a kérdésem. Voltak nálam eddig ezek a váratlan gépleállások. Valaki mondott olyat is, hogy talán HDD a rossz. De annak a tesztje nem mutat több bad szektort, és kimondottan a böngészőből indított videók csinálják, (főleg olyankor, ha 404 not found lesz a keresés vége), de a Facebook is már kezdőlapon 100%-al töltöget. A gépben egy AMD 64 3200+ van, már sokadszor pasztáztam újra, eredménytelenül. Ugyanez a paszta a videokártyámnál 70 fokról 50-re vitte le a hőmérsékletet. A gond inkább az, hogy a CPU cooler ezt az 50 fokos levegőt szívja be, mivel a videokártya ott van közvetlenül alatta. A ventilátor is gyanús volt nekem, mert a hőmérséklet szabályzása nem működik, 4 lemezcsavar rögzítette a borda hézagai közt, egy 1000 Ft-ért vett bontó szökevény gépben bármi elképzelhető, ugyanakkor nem akarok ezreket rákölteni, csak jó legyen. Találtam egy nagyobb átmérőjű, és egyben gyorsabb ventilátort, csak ez egy tápegységben volt, de nem lehet gond, eddig sem volt fordulat szabályozása. Viszont az érdekelne, hogy mindegyik gépben a hűtőbordára rá fújja a ventilátor a levegőt, vagy érdemes lenne kipróbálni, mi van akkor, ha kifele szívná, gondolom, a videokártyából távozó forró levegő ugyanúgy oda találna?
(#) Kovidivi válasza fecameca hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Ha hűtőcsöves a hűtőbordád, akkor lehet, a vákuum helyett levegő van a csőben. Ilyenkor a hűtés nagyon gyenge! A tápodban van egy ventilátor, valószínűleg a szabadba fújja a gépház levegőjét. Csak annyit kell csinálnod, hogy a gépházon készítesz (kinyitsz) egy nyílást (ajánlatos alul, a täpventivel átellenes oldalon, vagy a tápventi és a proci vonalában valahol), ahol a "hideg" levegő be tud jutni, a videókártya és a proci felmelegíti ezt a levegőt, a táp ventije pedig megszabadul tőle. Így nem lehet a gépházban 50fokC-os levegő... Hogy szívja vagy fújja a venti a bordára a levegőt, nem sokat módosít a hűtésen. Átfújni szoktak a bordán, a lehető legtöbb levegőt szállítva.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2018
(#) fecameca válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Nem, ez egy sima tömör alu hűtőborda. Az izgatott, hogy a nagyobb ventilátor minden oldalon 5 cm-el túlnyúlik a hűtőn. De a mérési eredmények eddig jók: Itt 40 Celsius fok, Youtube-on 80 körül. Azt a 115 fok körüli értéket, aminél kikapcsolt, eddig még nem sikerült vele elérni. Gondolom az se nagy baj, hogy a ventilátor állandóan maximális fordulaton megy. Most a hűtő fele befelé fújja a levegőt. A gépet jó ideje már levett oldallappal üzemeltetem. Zárt házban minden hőmérséklete minimum 20 fok plusz.
(#) elektroncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Idézet:
„Ha hűtőcsöves a hűtőbordád, akkor lehet, a vákuum helyett levegő van a csőben. Ilyenkor a hűtés nagyon gyenge!”

Erre nem tudok görcsöt kötni, eddig úgy tudtam, hogy a levegő jobb hővezető mint a vákuum és a hűtőcsöves hűtőbordák csöveiben a levegőnél jobb hővezető gáz van (valahonnan propán rémlik, de lehet hogy hülyeség).
(#) Kovidivi válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 12, 2018 / 1
 
Nem másik gáz van benne. Heat pipe-ről beszélek, ez az angol neve, magyarul hőcső, hűtőcső, vákuumcső. Alacsony nyomáson (vákuum) a csőben levő víz (cseppek) már alacsony hőmérsékleten (mondjuk 30-40fokC) elkezd forrni, halmazállapotot vált, majd a cső hidegebb végében (ami hűtve van) lecsapódik, leadja a hőjét, és "visszacsorog" a cső melegebb végébe, ahol ismét elpárolog. Nagy hőmennyiség, nagyon gyorsan lesz elszállítva a legmelegebb ponttól a leghidegebb felé! Néz róla valami videót, szuper dolog! Abban nem vagyok biztos, hogy a hőcső csak bizonyos pozíciókban tud-e működni, vagy romlik a hatásfok. A laptopokban vízszintesen vannak ezek a csövek elhelyezve, és szuperül működik.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2018
(#) elektroncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Így már értem. A jelenséget ismerem. Valójában a propán is ugyanezt teszi, csak azt nem tudtam, hogy ezek a laptopos hőcsöves hűtések szimpla vízzel vannak töltve. Én eddig azt hittem valami spécibb anyag van bennük.
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Szept 12, 2018 /
 
Üdv!
Lehetséges laptop videokártyájának a fejlesztése valahogy?
Esetleg PCMCIA csatlakozójú bővítő van erre a célra?
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2018
(#) Gabó válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Aki keres, talál... Bővebben: Link
(#) krauszkrisztian14 válasza Gabó hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
És ez bővíti a videokártya memóriáját?
(#) Gabó válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Utána olvastál mire jó? Ill mire nem?
Tisztában vagy a laptopok/notebook működése ill felépítésével?
Ha igen, nem kérdeznél ilyeneket.
Ha nem, akkor utána olvasol, és nézel? ( Költői kérdés volt, nem kell válaszolnod. )
(#) ftirius hozzászólása Szept 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy Win7 alatt futtatom az OracleVMVirtualboxon az XP-t, már látom is a nyomtatót, ha keresem (Minolta PagePro 1200W). Hogy tudok fájlt átvinni a virtuálXP-be, hogy nyomtatni tudjam?
(#) bbb válasza ftirius hozzászólására (») Szept 22, 2018 / 1
 
(#) RoliNyh válasza ftirius hozzászólására (») Szept 22, 2018 / 1
 
Egy tipp, elküldöd saját magadnak e-mailben a gépről, aztán a virtuális gépen meg letöltöd...
(#) ftirius válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Még nem tudtam a netet engedélyezni sem
(#) Gombszem válasza bbb hozzászólására (») Szept 23, 2018 / 3
 
Konkrétan:
1. Nem indítod el a virtuális gépet, csak a Virtual Box kezelőt
2. A bal ablakban megkeresed a virtuális gépet > jobb gomb > Konfigurálás > Megosztott mappák
3. A jobb felső sarokban a zöld + jel > Mappa útvonala > Más > kiválasztasz egy drájvot vagy mappát
4. Mappa neve > elnevezed aminek akarod > pipa az Automata csatolás elé > OK
5. Futtatod a virtuális gépet > Eszközök > Megosztott mappák > ott kell lenni a kijelöltnek
6. Csatlakoztatod az USB-re a nyomtatót, bekapcsolod
7. Eszközök > USB > USB beállítások > A oldalon a zöld + jel > hozzáadod a nyomtatót >OK
8. A fájlkezelővel megkeresed a nyomtatandó anyagot
9. Innen ugyanaz mint normál esetben
(#) bbb válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Ezt én tudom, csak arra akartam rávilágítani, hogy gugli első találat pontosan leírja mit kell tenni, a második pedig videón is megmutatja.
Persze egyszerűbb megkérdezni, mint három másodperc alatt megkeresni.

Amit meg kihagytál a felsorolásból, az a virtual box extensions telepítése, ami mindezt lehetővé teszi.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2018
(#) Gombszem válasza bbb hozzászólására (») Szept 23, 2018 / 1
 
Nem is neked akartam válaszolni, hanem a kérdezőnek, csak így sikerült.

Az fel sem merült bennem, hogy valaki nem telepíti az Ext. Pack-ot. Olyan ez, mint az autó kerék nélkül.

És hát tényleg egyszerűbb kérdezni. Én vettem a fáradtságot, és leírtam. De ha segítettem, már megérte.
(#) ftirius válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Sikerült nagynehezen , mindenkinek köszönöm a segítséget!
(#) Gombszem válasza ftirius hozzászólására (») Szept 24, 2018 / 3
 
Mentsd el a leírást egy szövegfájlba, és rakd a telepítő mellé, mert egy fél év múlva nem fogsz rá emlékezni pl. egy újra telepítésnél.

Én is így teszek. Minden program mentés mellé rakok egy leírást, az információkkal. Évekre visszamenőleg minden megvan, és már sokszor nagyon hasznos volt. Nekem megéri néhány percet rááldozni.
(#) Fract hozzászólása Szept 26, 2018 /
 
Sziasztok!

Nemrég hozzám került egy Compaq Portable 386:
Compaq Portable 386

A gép elindul ugyan, viszont párat sípol, hibaüzenetet ír ki, és nem jutok el a parancssorig! Hosszas kutatás után rájöttem, hogy a probléma a 30 éves alaplapi elemmel lehet, amely az alaplap fontos ármaköreit látja el árammal azért, hogy a gép elindulhasson.

Szétszedtem a gépet, amiben a következő feliratú elemet találtam:

LITHIUM BATTERY
3.3 VOLTS 1.5 AH
LTC-16P-CO-F-S3
EAGLE PICHER IND.

Szeretném a gépben helyettesíteni a 3,3 voltos áramforrást! Hogy kezdjek hozzá, hogy érdemes egy ilyen cserét végrehajtani? Lehet kapni 3,3 volt elemet? Vagy építsek egy feszülséggenerátoros megoldást?

Köszönöm!
(#) bbalazs_ hozzászólása Szept 26, 2018 / 1
 
Simán tegyél bele egy 3V-os lithium elemet, ami odapasszol.
(#) Hp41C válasza Fract hozzászólására (») Szept 26, 2018 / 1
 
Két lehetőség van aszerint, hogy akkumulátor vagy elem.
Ha akkumulátor (van töltő áramköre) : Lomex [ 23-00-87 ]
Ha elem (nincs töltő áramkör): CR2032 elem.
(#) pittti válasza Fract hozzászólására (») Szept 26, 2018 / 1
 
Idézet:
„...probléma a 30 éves alaplapi elemmel lehet”

Az 1987-ben gyártott alaplapokon még nem lithium elem volt, hanem kis forrfülekkel ellátott akkumulátor. A mai napig lehet ilyet kapni szaküzletben, csak a méretre kell odafigyelni hogy beleférjen a régi helyére.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 26, 2018 /
 
sziasztok

Win7 PC, Ha UTP kábel be van dugva és kapja a netet és egy usb-s wifis stick is be van dugva ami szintén aktív, akkor hol tudom kiválasztani, hogy melyikről dolgozzon a gép?
Üdv
(#) Fract válasza pittti hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Jól hangzik! Sokat segítenél, ha linkelnél egy ilyen szaküzletet!
Köszönöm!
(#) Fract válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
A Lomex [23-00-87] 3.6V -os (Kicsivel magasabb a feszültség, ami nem biztos, hogy jó...).
Mi lenne a preferált 3.0V vagy 3.3V-os altervatíva, ha az akkumulátorokat nézzük?!
Köszi!
Következő: »»   789 / 1123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem