Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telefonvonalakról általában
 
Témaindító: Busz, idő: Nov 22, 2007
Lapozás: OK   18 / 19
(#) Macsek71 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Köszi !

A párom egyszerűen megoldotta : Úgy is szeretnék egy cordless készüléket ...

(#) Gafly válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Nem ennyire radikális megoldásra gondoltam.
(#) Inhouse válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Vagy te jobban értesz hozzá, vagy én nem vágom, hogy most kihagynád a komplett telefon elektronikát és csak a kagylókat kötnéd össze? Én úgy értettem a kérdésed, hogy a telefonzsinór két vezetékét kötnéd össze és raknál közé DC tápot.
A telefonban levő elektronika (régiekben önhang kioltó trafó) miatt nem hallod vissza zavaróan magad.
(#) gyoran hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
Sziasztok
Lövésem nincs melyik topicba írjak. (Lehet, hogy a Hobbielektronika sem a jó hely, de hátha.)
Vettem ma a piros MM-ben egy Pxnxsxnxc DECT KX-TG6821 üzenetrögzítős telefont.
Rádugom a magenta drótra, működik, de nem írja ki a hívót (Hibaüzenet: fizessek elő a szolgáltatásra - ezer éve előfizetve). Visszadugva a régi készüléke(ke)t, minden rendben.
Eldugva a kézikönyvben annyit írnak, hogy a ez a szolgáltatás FSK rendszerre (Lengyelország) van beállítva.
Mond ez valakinek valamit? Ha nem, holnap megy vissza az MM-be. Asztalra és panaszkönyv. A készülék ígéri, hogy tudja ezt, de nem, hogy csak Lengyelországban.
(#) Gafly válasza gyoran hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Több variációja van a szabványnak.
Leírásod szerint előfizetésed van, szolgáltatás működik, csak éppen a készülék nem az itt éppen aktuális variánst támogatja.
Sokat szívtunk anno, ilyenek miatt, mint például a hívásátadáshoz használt "flash" ideje, ahol az import "Pana" készülékek 600mS-ot adtak, miközben a magyar beállítású központos 125ms-ot vártak -> hívás átadás helyett megszakadt a hívás...
Egy anyázást megér a boltban...

Még ha van időm, ránézek az adatlapra, hátha van állítási lehetőség.
(#) pucuka válasza gyoran hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Én úgy tudom, hogy nálunk DTMF (No 7) jelzésrendszer van. Ha a Tied FSK, akkor nem fognak találkozni. Hogy akkor miért árulják, azt nem tudom. Elvileg a forgalomba hozatali engedélyben szerepel. Olvasd át a doksit, nincs-e utalás az átállítási lehetőségre.
(#) gyoran válasza pucuka hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Tegnap este még a szolgáltatóval is beszéltem, hibajegyet vettek fel, ma kaptam egy SMS-t, hogy nem találtak hibát. Mielőtt visszavittem volna, mégegyszer bekapcsoltam és láss csodát. Az edig hibajelzést adó gombra rendesen kiírta, hogy nincs bejött hívás (vagy hasonló). Szóval tényleg csoda történt.
A magyar doksiban csak az bosszantott, hogy ennél a pontnál kifejezetten Lengyelországra hivatkozik. Másfelől meg sehol az interneten nem találtam ilyen utalást.
De a lényeg, hogy működik.

Köszönöm, hogy gondolkoztatok a problémámon.
(#) Gafly válasza gyoran hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Hivd fel magad mobil telefonnal.
(#) gyoran válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Igen ezt tettem, nem vettem fel, és a hívóinformációra azt írta ki tegnap, hogy nem vagyok erre a szolgáltatásra előfizetve. A mai próbánál megjött a szám. Én ugyanazt csináltam.
Vagy a hibakeresés közben "pöccent" át valami a szolgáltatónál vagy a telefonnak kellett betanulási idő. Soha nem fogjuk megtudni.
(#) granpa válasza gyoran hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Vagy stikában megigazították, amit elmulasztottak!
(#) pucuka válasza gyoran hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Idézet:
„Vagy a hibakeresés közben "pöccent" át valami a szolgáltatónál”

Aha, szokik ilyen vanni. (ha lehetséges, meg kéne nézni, hogy a régi működik-e, csak kíváncsiságból, mert már -gondolom- jelentősége nincsen)
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2018
(#) haragati hozzászólása Okt 29, 2018 /
 
Sajnos az új digitális vonalakon (akár voip) a régi "klasszikus" modemek nem nagyon mennek, így a fax, adatmodem, riasztó modem sem.
Már a vonal felismerése(tárcsahang, foglaltság jelzés)-nél elekad a tárcsázás.
Nem tudom, hogy miért nem tartják a kábelmodemes cégek magukat a szabványokhoz?
Vagy már az is elavult?
(#) pucuka válasza haragati hozzászólására (») Okt 29, 2018 / 1
 
Tartják azok magukat a szabványokhoz, de túl sok van. A digitális telefon vonalakon azért nem lehet analóg módon modemezni, meg faxolni, mert a hang digitalizálása után tömörítés történik, amit egy folyamatos színusz nem visel el.
Viszont létezik direkt ilyen célra szolgáltatás, (rá kell kérdezni a szolgáltatónál) de az egy másik előfizetés. A régi, 56k -s modemek lassúak is, sokáig foglalják az összeköttetéseket, információ átvitel nélkül, és ez a mai világban nem gazdaságos.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
(#) Gafly válasza haragati hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Megy az kérem, ha megfizetik az árát.
Csak bedugod a laptopod RJ11 csatlakozóját a dobozba, és már faxolhatsz is, netezhetsz is, mintha otthon lennél.
(#) haragati válasza Gafly hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Hááát..
A riasztók már a tárcsahangot sem ismerik fel!
Egyszerűean azt érzékelik, hogy nincs vonal, miközben a párhuzamosan kapcsolt telefonkészülékben hallasz vmilyen tárcsahangot.

Nem tudom milyen plusz költség kell ehhez, vagy mit kell kérni a szolgáltatótól, hogy ez működjön is?

Pucuka: A tömörítés még nem lenne probléma, mert egy riasztó csak simán felhívja a gazdit, ha valamilyen riasztás van... Az, hogy küld egy kódot az már csak hab lenne a tortán.
(#) pucuka válasza haragati hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Csakhogy azt a "kódot" milyen formában küldi, az a nagy kérdés. Mert ha adatként, akkor rendben is lenne.
(#) Gafly válasza haragati hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Néhány javaslat a hibakereséshez:
Meg kellene hallgatni azt a tárcsahangot. Szép tiszta folyamatos 425Hz-nek kellene lenni, olyan -10 dB szinttel.
Meg kellene próbálni egy telefonnal felhívni valakit, mondjuk a mobilodat.
Meg kellene próbálni Néhány perc nyugalom után felhívni a szamot, amire rá van kötve a riasztó. Kérdés hogy kicsöng, vagy foglalt?
Meg kellene nézni a bekötést, és a riasztót csak két vezetékkel (RJ11 esetén két középső, tipikusan piros/zöld) bekötni.
Meg lehetne mérni a vonalon a feszültséget üresjárásban, és akkor amikor tárcsázni akar a riasztó.
(#) haragati válasza Gafly hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Hát igen ennek kéne lenni.
A gond az, hogy nem egy- két helyen van ez a probléma - sajnos nem tudom mindenhol csekkolni.

Több helyről is jelezték, ahol az analóg vonal megszünik és digitális terminált tesznek fel (nem adsl vonalról van szó) ott a riasztók nem tudnak hívni, bár őket lehet.
Sajnos a frekvenciát és szintet nem tudom (távolról) ellenőrizni .
Olyannyira így van, hogy a T már előre jelzi az ügyfeleknek, hogy ilyen modem szerű eszközök NEM fognak működni.
Jobb esetben - ha valaki erősen kéri - akkor tudnak másmilyen terminált adni (nem tom milyet) e célra. Ezért volnék kiváncsi, hogy pl. milyen ezeknél a tárcsa hang?

Sajnos a workaround kissé drága - GSM /SIM kártyás riasztó használata.
(#) Busz hozzászólása Máj 2, 2019 /
 
DSL internetet szeretnék de 7,5 km-re van a telefonközpont minimum. PSTN analóg telefon az működik.

Legalább 10 megát szeretnék, előfordulhat hogy ezt kitudják csiholni belőle?

Két érpárral, vdsl-lel stb?
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Kérdezd meg a nálad elérhető szolgáltatókat. Kívülről senki nem tudja megoldani.
A digitális kapcsolat egyáltalán nem biztos, hogy a telefonközpontból jön. Igazából azt sem tudom, hogy létezik-e egyáltalán analóg telefonközpont. Az nem sokat jelent, hogy kívülről annak látszik. Nem véletlenül szorgalmazzák a szolgáltatók az IP telefont.
(#) rockersrac válasza Busz hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
A max távolság minden dsl tipusnál átlag 2 km. Szóval én a helyedben megpróbálnék a szolgáltatók honlapján internet elérhetőséget nézni a helyedben.
(#) Busz válasza pucuka hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Felhívtak a szerelők, azt mondták hogy tényleg 7,5 km-re van a telefonközpont tőlem, ez meg az a kritikus határ már ahol az is kérdéses hogy felépül-e a kapcsolat.
Nézegették ők is a táblázatokat, meg egymást kérdezgették, 5 megánál senki nem jósolt többet.
Mondták 1-2 megabit talán kijön, 10 mega semmiképpen sem így letettünk róla, be se jöttek kimérni.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/65/ADSL_Line_Rate_...on.gif
http://www.thinkbroadband.com/images/news/7176-long-reach-vdsl2.jpg
(#) rockersrac válasza Busz hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Keress olyan szolgáltatót aki optikán szolgáltat, az 10km-re is lehet a központ, akkor sem változik a sebessége a netnek. És az akár gigabites sebességet is tud.
(#) rockersrac válasza Busz hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Helyileg merre laksz? Adatlapodon nem látom.
(#) Busz válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Nem véletlen kínlódnék ADSL-el ha lenne normális szolgáltató a környéken.

Egyetlen egy réz vonal lenne, de 7,5 km-re a központtól, ennyi a lehetőség. Optika nincs a közelben, mobilnet meg nem játszik.

Igen, optika elmegy 10km-en is ha van aki kihúzza.

Trönkkábel mehet alattunk, egy város és falu között vagyok, néhol állnak ki póznák de az réz alapú analóg.
(#) proba válasza Busz hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Mobilszolgáltató sem biztos hogy rossz alternatíva.
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Nem tudom, hogy máshol hogy van, de pl. a T-com -nál a korlátlan vezetékes internet 4200 Ft/hó, a korlátlan mobilinternet 10000 Ft/hó. a kétszeresénél valamivel több ugyan, de ha használsz egy mobil routert, meg egy okostelefont, akkor már nem olyan veszélyes. Van lehetőség díjmentes Multi SIM opcióra, ami két SIM kártyát jelent, az egyik a főkártya a mobilban, a másik a mobil routerben, és mindkét eszközön használhatod ugyanazt az internet hozzáférést. Ha a mobilhoz egy S díjcsomagot választasz, megúszhatod az egész bulit 12500 Ft/ hó költségből. Ha van vezetékes telefon, mégegy mobil a családban, akkor Magenta1 csomagban 30 % kedvezményt is kaphatsz. Azt mondtad, hogy város közelében laksz, akkor valószínűleg 4G is elérhető, és a sebességgel sem lesz probléma.
De járj utána a többi mobilszolgáltatónál is, érdeklődj a lehetőségekről.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2019
(#) satlokk válasza Busz hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
A két érpár sem megoldható,az is 1500m-ig adható.!
(#) Busz válasza pucuka hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Ennyit a mobilinternetről:
"A Korlátlan Net díjcsomaghoz tartozó SIM-kártya kizárólag mobiltelefon készülékbe helyezhető be."


Mo.-on működő, vezetékes netnek alternatívát jelentő tényleges korlátlan mobilnet szerintem nem létezik.

Pláne nekem akinek torrentezni kellene..
(#) Busz válasza satlokk hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
ADSL-nél az érkeresztmetszet is sokat számít.

Nos ha két eret tehát összesen négyet használnánk párhuzamosan kötve akkor duplázódna a keresztmetszet.

Az mennyit számítana?

Én egy város és falu között lakom, a várostól 7,5 km-re. De a térerő is ezért gyenge mert az antennák városra és falura van irányítva, nem külterületre.
A telefonközpont is ilyen mesze van ahová közvetlenül fut be a kábelem.

De az út szélén vannak "MPK" jelölésű kövek, tehát Magyar Posta Kábel, vagyis gerinc is fut közvetlen mellettünk amiben gondolom van gyors net meg esetleg optika is.
De a felszín fölé csak egy pózna van kihozva amin csak a betárcsázós net megy.

Ismétlem, van bőven szabad érpár, azért kérdeztem a két érpárt vagy a kettő közösítését,

10 évvel ezelőtt egy majd 1 megabites ADSL kapcsolat felépült a címemen, tehát felépülni felépül a kapcsolat, hiába vagyok túl a 6km-es zónahatáron is.

Esetleg valami sufnituning firmware modemmel e-bayről rendelve?

10 megával elégedett lennék.
Következő: »»   18 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem