Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   253 / 579
(#) granpa válasza Frankye hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Csinálj (díszíts) magadnak, adok hozzá "alkatrészeket". Van néhány régi vekkerem, szétszedem
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) kameleon2 válasza erbe hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Van növényi alternatívája: agar-agar (E406).
(#) pucuka válasza erbe hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Se kocsonya, se körömpörkölt?
(#) Gafly hozzászólása Szept 30, 2018 / 2
 
(#) Gafly hozzászólása Okt 1, 2018 / 1
 
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Szerintem csak az a lényeg, hogy csillogjon.
(#) sonajkniz hozzászólása Okt 2, 2018 /
 
Bizonyára ismeritek azt a szállóigét, hogy "Az oroszok már a spájzban vannak."
Nos nálam ez úgy módosult, hogy a -terroristák a hűtőben vannak-.
A garázsban voltam, amikor egy nagy durranást, csattanást, majd csörömpölést hallottam.
A konyhában az 1-es kép látványa fogadott. A 2-es képen látható vödrös tejföl csak egy, az elpusztult dolgok közül. Még a hűtőszekrény fiókja is pusztult.
A bomba (amúgy egy 1,5L-es pet palack, amiben ottfelejtett must munkálkodott) maradványai a 3-as képen láthatók.
(#) vargham válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Mustos palackra mindig csak alufóliát! Ausztriában eleve úgy árulják a boltban.
(#) bbatka válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Én nyáron egy üveg szénsavas ásványvizet tettem be a fagyasztóba. Szétrobbant, de olyan szerencsétlenül, hogy a robbanás pillanatába fagyott meg a víz. Nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek. Sokat kellett takarítani utána.
(#) Gafly válasza bbatka hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Én is pont igy jártam, amikor szénsavas ásványvizet akartam jégakkunak használni.
(#) pucuka válasza bbatka hozzászólására (») Okt 2, 2018 / 1
 
Hirtelen kitágulás (nyomás csökkenés) = hőmérséklet csökkenés. Így működik a dobozos kóla, a sör, hirtelen kinyitod, némileg lehűl.
A víz fagypontja nyomás alatt sokkal alacsonyabb mint tengerszinten, ezért nem fagy meg a mélyhűtőben, de ha leengeded a nyomást, rögtön megfagy.
Én egy üveges ásványvízzel jártam így, nagyon meleg nyári napon. Letekerten a kupakot, rögtön belefagyott az üvegbe a víz. Szívószállal törtem a jeget.
(#) sany válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Én nyáron a nagy melegben a hűtőből kivett kutyakajás konzervvel jártam így. Igaz az a kezemben robbant fel. De nagyon megijedtem.
(#) Szárnyas hozzászólása Okt 2, 2018 /
 
(#) lazsi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Jégakkunak sokkal jobb a félliteres (féltartós) tej. Valamiért azt gondolom, talán még a hőkapacitása is jobb, mint a víznek, megindokolni nem tudnám...
Én fémdobozos kólát láttam felrobbanni fagyasztóban. Olyan lett, mint a pur-hab...
(#) erbe válasza lazsi hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Semmi sincs, aminek a hőkapacitása jobb lenne, mint a víznek.
Ebben a hőmérséklettartományban.
(#) pucuka válasza lazsi hozzászólására (») Okt 2, 2018 / 1
 
Kezdő kempingező korunkban a hűtőtáskába jégakku helyett lefagyasztott zacskós tejet raktunk.
Mikor felolvadt, megittuk, finom hideg volt még akkor is.
(#) tbarath hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
Nem tudom ebből mennyi igaz, de ügyes...

Bővebben: Link
(#) sany válasza tbarath hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Olyan kicsi hogy, nem is lehet látni. A király ruhája című mese jutott az eszembe.
De szerintem igaz lehet, ma a nanotechnika világában.
(#) sonajkniz hozzászólása Okt 9, 2018 /
 
(#) Inhouse hozzászólása Okt 10, 2018 /
 
(#) tbarath válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Pénteken linkeltem az eredetit. De azóta van újabb is
(#) sany válasza tbarath hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Ennél kisebb csipet szerintem már nem is tudnak készíteni.
(#) granpa válasza sany hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Azt hitték atomról is, hogy nincs kisebb.
(#) sany válasza granpa hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Most, hogy írtad,lehet egyszer lesz olyan kamera,amelyik belelát magába az elemi részecskébe. Milyen érdekes lenne azt látni, hogy ez elektronok és a protonok, stb. az atommag körül keringenek.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
(#) lazsi válasza sany hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Középiskolában (30+ éve...) a kémiatanárom azt mondta, hogy olyan sosem lesz, hogy az egyedi atomokat látni lehessen. Azután 10 évvel később, a munkahelyemre került egy AFM (atomi erő mikroszkóp) készülék. Annak egy demonstrációs mérése, amikor grafitot vizsgálunk vele. Ott teljesen jól lehet látni a szénatomok elhelyezkedését, ahogyan a hatszögletű rácsokban vannak. Ez eddig nem nagy dolog, hiszen egyéb módszerekkel is meg lehetett határozni ezt. A lényeg viszont az, hogy ha valahol volt egy rácshiba, vagyis valahonnan hiányzott egy szénatom, azt pontosan lehetett látni!!! Vagyis magát az atomot nem, de azt, hogy hol van, vagy nincs, igen...
(#) proba válasza tbarath hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Hamár kémkedés, vajon a netre csatlakoztatott kamerákkal, amik egy távoli szerveren keresztül lekérdezhetők nem egy hatalmas kaput nyitunk Kína felé?
(#) Kovidivi válasza proba hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Nekem az ESP és hasonló, "fillérekért" kapható, wifi képes eszközök jutottak az eszembe. Meddig tart egy kis részt elkülöníteni, ami, ha van internet csatlakozás, és folyik kommunikáció is (hogy ne lehessen a proci tápáramából a kém rész jelenlétére következtetni), elküld minden adatot, feltérképezve a hálózaton levő összes gépet, mindent? Szinte nem is lehet bebizonyítani a kém rész létezését...
(#) tbarath válasza proba hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Nálunk a cégnél a kamerarendszer rögzítője próbált Kína felé kommunikálni - a tűzfalon fennakadt. Persze vannak sokkal kifinomultabb módszerek is, van aki egy olyan kütyüt fogott ami DNS (Domain Name System) kéréseken keresztül próbált kommunikálni a "hazaiakkal".

Amúgy meg de, hatalmas kapu, nem feltétlenül (csak) Kína felé. És nem csak az, lassan már a hűtő, mosógép, klíma, minden vacak is "wifis" lesz.
Egyszer olvastam egy olyat, hogy "there is no such thing like IoT, just millions of vulnerable devices connected to the Internet", és ez nagyon igaz...
(#) tbarath válasza sany hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Sokkal kisebbet is tudnak. Az első Bloomberg cikkben volt, hogy találtak olyat is, ami a nyák rétegei között volt elrejtve. A chip-ek baromi kicsik tudnak lenni manapság, a tokozásuk nagy.
A Snapdragon 835 pl. 72,3 mm2 területű, és ezen a hasraütve 7,3x10 mm-en van 3 milliárd tranzisztor...
(#) _BiG_ válasza sany hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Idézet:
„hogy ez elektronok és a protonok, stb. az atommag körül keringenek.”

Az érdekes lenne, ha a protonok keringenének az atommag körül, mikor az az alkotórésze az utóbbinak...
Következő: »»   253 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem