Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   73 / 125
(#) Paja123 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Szia! Így gondolod? És az nem gond ha az L és a 1-vagy 2-es ponton is fázis lesz bekötve?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
(#) proli007 válasza Paja123 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Igen így. Nem probléma, mert az 1-2-3 egy független kontaktus, oda lehet kötni ahová csak szeretnéd.
Amikor az egész a kazánról táplálkozik szoktuk az egyszerűség kedvéért (meg mivel három vezeték szokott a régi termosztát felé menni) az 1-es pontot és az L fázist közösíteni. De itt mindegy, hogy az F-re sikerül a fázisnak menni, vagy sem..
(#) Paja123 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Nagyon köszönöm a segitséget! Holnap megpróbálom így megcsinálni!!
(#) zoszka válasza lafy hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Igen, ahogy a rajz is mutatja.
(#) Paja123 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Sziasztok! Mindenkinek nagyon köszönöm a segitségét! Így csináltam és jó lett! Működik!!
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2018
(#) yooyoo1987 hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Sziasztok,
Van egy computherm (kép alapján q7 kinézetű) termosztátom és sehogy se tudom eldönteni, hogy hogy kell bekötni. Társasházban közös kazán van, nem tudom, hogy mi a típusa, de gondolom nem azt kapcsolgatja közvetlenül. A falból az alábbi vezetékek jönnek ki: fekete, kék, barna. Próbáltam már pár féleképpen bekötni, volt mikor be se kapcsolt sehogy, hiába azt mutatta a termosztát, volt amikor meg ki se kapcsolt, hiába volt 10fokra levéve (a termosztáton nem volt ilyenkor fűtésjelző jel).
(#) Teaway válasza yooyoo1987 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Visszaolvasol pár hozzászólást és megtalálod a bekötést. A falból kiálló 3 színes vezetékről pedig a társasház műszaki doksijában találsz infót.
(#) yooyoo1987 válasza Teaway hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Aha, visszaolvastam nekem az jön le, hogy az 1-es be megy a 0, a 2-esbe a fázis, a harmadikba meg semmi. Jól gondolom? A fekete tuti fázis, mert azt megnéztük fázisceruzával, a barnát és kéket nem tudom csak, hogy melyik melyik. Jól gondolom akkor így? Sajnos a doksi nincs meg, max a közös képviselő tudhatja.
(#) Teaway válasza yooyoo1987 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Ha tényleg Q7-es a termosztát, akkor:

„A termosztát kimeneti reléje három potenciálmentes csatlakozási ponttal 1(NO); 2(COM); 3(NC) rendelkezik, melyek a hátlap belső oldalán, egy belső burkolat alatt találhatók. A szabályozni kívánt készülék két csatlakozóvezetékét fűtés szabályozása esetén a sorozatkapocs 1(NO) és 2(COM), a relé nyugalmi állapotban nyitott kapcsaira kell kötni.”

Mindenképp kéne valami dokumentum vagy szakember, hogy pontosan milyen vezetékek lógnak ki a falból.
(#) yooyoo1987 válasza Teaway hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Rendben, köszi szépen a segítséget.
(#) Kiskopika hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Sziasztok, olyan okostermosztatot keresek ami a regi 3 vezetekes helyere egy egybe felszerelheto kazanvezerlo rele nelkul. Olyasmire gondolok mint a Honeywell t6 csak extra rele nelkul. Lehessen applikacioval vezerelni es tanulja meg a futes rendszer tehetetlenseget
(#) Teaway válasza Kiskopika hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Itt nézz körül, hátha van megfelelő ► Bővebben: Link
(#) VIM válasza Kiskopika hozzászólására (») Okt 17, 2018 / 1
 
Szia! Azt azért megkérdezhetnéd, hogy az akármilyen kazánhoz megfelelő lesz e az a termosztát amit szeretnél, avagy milyen termosztátot cserélnél le, nehogy később megbánd az ablakon kidobott pénzt. A régi három vezetékes termosztátok között is volt már olyan amelyik 24V-os Bus kommunikációs .... folyamatos lángmodulációt és kazándiagnosztikát tudott a három vezetéken. Persze ha MMG termosztát volt az előző, éjszakai átkapcsolási lehetőséggel az más.
(#) Kiskopika válasza VIM hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Egy ilyen junkers termosztatot szeretnek levaltani Bővebben: Link

A kazan postos tipusat sajnos nem tudom, sehol nem all rajta es mar a lakasba volt. Szinten junkera kb 20 eves
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2018

s-l300.jpg
    
(#) VIM válasza Kiskopika hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
A kazán az akkori kornak megfelelő termosztátot kapta és 24V-os. Feltehetően tudja a kazánt lángmodulációsan szabályozni, még ha nem is folyamatosan de lépcsőzetesen igen. Ezzel szemben szeretnél ehhez az öreg kazánhoz egy modern termosztátot ami csak ki és be tudja majd kapcsolni a készüléket. Ha van a kazánnak erre a két pont vezérlésre alkalmas bekötési lehetősége akkor is előnytelen lesz a most meglévővel szemben. Szerintem. Persze Te döntesz, hogy mit választasz.
(#) Kiskopika válasza VIM hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
En csak szeretnem hogy programozhato legyen heti lebontasba hogy mivel egesz nap nincs itthon senki ne futson. Es ha mar cserelunk akkor legyen valami modern. Most fogalmam sincs hany fokon all, mikor kapcsol ki be, igazabol semmirol. Reggel ha nem allitom lejjebb egesz nap porog. Szerintem total gazdasagtalan, de javitsatok ki. De ha azt mondod feleslegesen rugozom rajta elhiszem
(#) VIM válasza Kiskopika hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Ez a termosztát tisztán manuális kezelést igényel a program időzítéséhez (a bakterok megfelelő helyre dugásához a tárcsán) és a nappali / éjszakai hőmérséklet átkapcsoláshoz de mégis folyamatos a kazán vezérlése 2.5V-24V-ig. Ha napközben is fogyaszt a kazán az azért fordulhat elő, mert nincs átkapcsolva éjszakaira vagy még azon érték alá is lecsökkent a szoba hőmérséklete de nem nagy teljesítményt igényel annak fenntartása. A kazán termosztát bekötési pontjainak a sorában ha van olyan, hogy 8 és 9 pontok és abban benne van egy átkötés (áthidalás) akkor oda lehet kötni a két pontos termosztátot ha az el van távolítva és akkor az 1-2-4 pontokra nem lesz kötve semmi.
(#) Kiskopika válasza VIM hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Igy nez ki a kazan kivulrol, sajnos semmi adat nincs rajta.

IMAG1400.jpg
    
(#) Kiskopika válasza VIM hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Akkor maskepp kerdezem, ehez a kazanhoz, valthatok e errol a termosztatrol egy ujjabb modernebbre, ahol szepen latszik mit allitok mikor es kepes automatikusan kapcsolni az elore beallitott idoben? Es persze az se baj ha okos
(#) uniman válasza Kiskopika hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Talán ez a típus jó lehet hozzá... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2018
(#) Ravenheart hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Saunier Duval Semia F24 kazánohz tartozó régi Siemens RAA21 termosztátot szeretném lecserélni egy Computherm Q7-re. A Siemensbe ahogy a mellékelt képen látszik az L és Y1 pontra volt bekötve a két kábel, ami a kazánból jön. A Computhermnek 1 2 és 3 bekötési pontjai vannak, amit úgy kötöttem be, hogy ami az L-en volt az 1-esbe, az Y1-et pedig a 2-esbe. A kazán pedig 5-10 percernként folyamatosan bekapcsol, a termosztáton viszont nem jelenik meg a jelzés, hogy fűt. Nem kapcsolt ki még akkor sem, ha levettem 6 fokra. Függetlenül attól, hogy az előlapi panel fel van-e pattintva ezt csinálja. A Siemensnél ilyen hiba nincs.

Lehetséges, hogy fordítva kötöttem be, vagy rosszul, illetve van ennek jelentősége, hgy melyiket hova kötöm? Volt egy post amiben mintha azt olvastam volna hogy nincs, de ez nekem furcsa..

Gázszerelőtől kaptam egy tippet, hogy ellenőrizzem le, hogy a vezetékek jók-e, ha összeérintem a kettőt be kell kapcsoljon a kazán. Nem kapcsolt be, akármeddig tartottam össze a két vezetéket..

Maga a rendszer működék egyébként, csak a termosztátot szeretném lecserélni programozhatóra, illetve a jobb kapcsolási érzékenység miatt vettem ezt.

Segítsetek kérlek, hogy mit csinálhattam rosszul...

Köszönöm előre is!
(#) Teaway válasza Ravenheart hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
A Q7-ben hallod a relét kapcsolni, ahogy állítod a hőmérsékletet fel és le?
(#) Ravenheart válasza Teaway hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Szia! Nem figyeltem, de nem emlékszem rá, hogy kattant volna. A siemens bekötetlenül is kattan ha tekergetem, tudom igy ellenőrizni a q7-et is ha van benne elem? Bocsi ha hülyeséget kérdezek, sajnos nem értek hozzá.

Szerk: kattan kiprobáltam, bekötés nélkül.

Köszi
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2018
(#) Teaway válasza Ravenheart hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Persze, ha nyomogatod a hőmérséklet + és - gombot, kattanni kéne a relének, és megjelenik/elalszik a fűtés jelzés a kijelzőn.
(#) Ravenheart válasza Teaway hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Igen működik a relé, és a jel is megjelenik.
(#) Teaway válasza Ravenheart hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Na, akkor az 1-es és a 2-es pontokra mehet a kazán, fűtési igény esetén ez a két pont záródik össze egymással.
(#) Ravenheart válasza Teaway hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Köszi. Az tényleg mindegy, hogy melyik vezetéket hova?
(#) Teaway válasza Ravenheart hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Igen, sima záróérintkező. Mint egy villanykapcsoló a falon.
(#) MaPaCaL hozzászólása Okt 27, 2018 /
 
Sziasztok,

megerösitest kernek szepen az alabbi (termosztatcsere) beköteshez:

A kepen balra a regi thermosztat lathato, ahol jelenleg az 1 es a 3 as van bekötve. (müködik )
A jobboldali lenne az uj, az elkepzelesem szerint harom vezetekkel müködhetne, ha a (reginel be nem kötött) Nullat a kettesre kötöm illetve athidalom a harmasra is. ( regi 1 = uj4 , regi 3 = uj1 nulla = uj 2+3) Jo lesz - e ez igy?
(#) MaPaCaL válasza MaPaCaL hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Vagy éppenhogy a fázist kellene az 1es vagy 2es re, és a kapcsolószálat mellé?
Következő: »»   73 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem