Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   488 / 839
(#) tbarath válasza asrock hozzászólására (») Nov 4, 2018 / 2
 
Nem csak én éreztem úgy, hogy egy nagy katyvasz amit leírsz, szóval szerintem ez nem az én hülyeségem, hanem általában érezte ezt itt mindenki, aki segíteni próbált neked.. Ha ezek után még így állsz hozzá(nk), akkor én itt elengedtem ezt a témát.
Persze ettől függetlenül hajrá, sok sikert meg minden, de én "ignoréra tettelek".
(#) NZotya válasza berkesandor hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
A linkeden ott az eredeti forrás a "Readme" fájlban, ami sokkal átláthatóbb. Használod egyébként az I2C.h könyvtárat?
(#) berkesandor válasza NZotya hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Ebben nincsenek benne az interruptok sajnos, használom az I2C-t.
(#) berkesandor válasza berkesandor hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Ajánljatok valami gyorsulás mérőt: csak annyit kell neki tudnia, hogy ha megmozdul az int lábát magasról alacsonyra váltja. Utána parancsra újra kezdi. MMA 7660 tudja , csak én nem tudom rávenni hogy csinálja...
(#) thashas hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni a következő projektemhez.
Egy dc 12v motort szeretnék vézérélni arduinoval. Terhelve 8-10A fevesz...
3 digitális bemenetről lenne szó.
1. start forog jobbra
2. iránytvált (forog balra)
3.stop (jó lenne fékkel)
Mind a két íforgásirányt PWM szabályzással.
Erre vmi. ötlet vagy valaki legyártaná jópénzért nekem.
elérhetöségem: 70/*****, *****@gmail.com

köszönöm.

Mod:
1. Apróhirdetést, az apróhirdetésbe.
2. E-mail címet és telefont ne írj ki meztelenül fórumba.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) GPeti1977 válasza thashas hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Veszel egy ilyen panelt, meg kell hozzá egy kicsi program: H bridge
(#) sargarigo válasza thashas hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Ha csak forgatni kell, lehet jobban jársz mágneskapcsolókkal, meg egy triakos szabályozóval. Nem kellene programozni.
Amúgy moderátorok szólni fognak hogy hirdetést a hirdetésbe, és telefonszámot nem írunk ki!
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) Kovidivi válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Mágneskapcsoló? A mai világban?
Én fognék egy ilyet, vagy hasonlót: 12V brushed ESC, plusz hozzá egy Arduino nano, meg pár sor kód.
(#) sargarigo válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Szavaiból az jött le, hogy nincs túl nagy gyakorlata az arduinó világában, ezért bátorkodtam egy robosztus megoldást javasolni.
(#) thashas hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
A h-bridge -es megoldásban gondolkodom mindnképp. Itthon lehet kapni valahol?
(#) Kovidivi válasza thashas hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
6-10A-re H-híd nem nagyon van, de egy modellboltban (vaterán, ebay...) kapsz 20-50A-es kefés motor szabályzót, ami egy H-hídként fogható fel, védelmekkel felruházva.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) GPeti1977 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Akkor ez mi? H híd
(#) Kovidivi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 7, 2018 / 1
 
Árban drágább, méretben nagyobb, áramban kevesebb, súlyban nehezebb, nincs venti, nem cseppálló (sok szabályzó alapból vízálló), ha tönkremegy, nem tudod helyettesíteni szinte bármelyik kefés motor szabályzóval, csak ugyanezzel a termékkel. Ez a H-híd, amit linkeltél. Létezik, valóban.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) sargarigo válasza thashas hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Miért nem jó a relés megoldás? Van egy konkrét feladat amit szeretnél megoldani (erre utal a hirdetés), vagy arduinót szeretnél tanulni? Nem szerencsés egyetlen elképzelésbe beleragadni, mert tapasztalat nélkül szinte biztos hogy drága/kudarc, vagy mindkettő.
(#) forma3 hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy analog read hany órajel ciklus alatt fut le? Léptető meghajtásakor belefér checkolgatni pl. 1 masodpercenként, vagy inkább kéne egy komparátor+kulso interrupt? Hővédelemre kéne lm35-el.
(#) tbarath válasza forma3 hozzászólására (») Nov 9, 2018 1 /
 
Mondjuk akár utána is nézhetnél az analogRead-nek, a legtriviálisabb helyeken is le van írva...
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Helló.
Tudtátok, hogy az Arduino-ban a lapfülek simán a főprogram végére lesznek másolva fordításkor? Ezért nem lehet a define-okat másik fájlba/lapra tenni... És, ha én a program elején beinclude-olom a fájlt, akkor az IDE hibát jelez, miszerint minden újra lett definiálva. Tehát a komplex, többdimenziós tömböket sem lehet kirakni másik fájlba, hiszen ahhoz először a program elején definiálni kellene, de ekkor később kezdőértéket nem tudok neki adni, csak feltölteni tudom függvényen belül.
(#) Kovidivi válasza tbarath hozzászólására (») Nov 9, 2018 / 1
 
Ennyi karakterből kifutotta volna egy: "pár ms alatt lefut az analogRead függvény" válasz is.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2018
(#) KoblogPerGyok válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 9, 2018 / 1
 
Szia!

Itt van erre egy topic:

Bővebben: Link

A fentiből az idézet:

Idézet:
„The ADC clock is 16 MHz divided by a prescale factor. The prescale is set to 128 (16MHz/128 = 125 KHz) in wiring.c. Since a conversion takes 13 ADC clocks, the sample rate is about 125KHz/13 or 9600 Hz.

So anyway, setting the prescale to, say, 16, would give a sample rate of 77 KHz. Not sure what kind of resolution you would get though!”


Ha jól látom, akkor a prescaler faktor be van lőve erre az értékre, innen meg 9600Hz. Ebből megvan kb hány ms.

De érdekes, könnyen össze lehetne pakolni egy kis kódot, amiben a mérések idejét mérhetjük a micros()-al, mondjuk 1000 x és abból egy átlagot számolni, hogy tényleg ennyi, vagy lényegesen több.
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Van a kódom elején egy 150 soros rész, amit szeretnék átpakolni bárhova.
Ha nem nyitok meg lapfület, csak titokban létrehozok a projekt mappájában egy .c fájlt, majd beincludolom, hibát dob, majd újraindítás után megjelenik a fájl, mint lapfül. Az eszem megáll.
És a megoldás: Át kell helyezni a projekt mappáján kívülre a fájlokat, amiket be akarunk később a program elejére includolni. Miért kell ilyen nyakatekert módon megoldani, azt nem tudom. De még ha le lenne írva, mit, hogyan lehet. Az eszem megáll, hogy a program elején 150 sort kell mindig átgörgetnem. Kellett...
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Egészen pontosan pár ms alatt pártízszer is lefut az analogRead() függvény, legalábbis ez van írva az analogRead() függvény leírásában az Arduino Reference-ben, a hivatalos oldalon. Egészen a 2. bekezdésig kell olvasni, hogy megtalálja az ember, de ha a helyben nem biztos az ember akkor a gugli első találata is ez. És hamarabb megvan az eredmény, mint amennyi idő alatt itt megkérdezi...
(#) forma3 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Köszi, a micros jó ötlet. Sajnos a pár ms kihagyás az elég sok egy léptető hajtása közben, annyi idő alatt (főleg microsteppinggel) siman kihagyunk pár lépést, de mivel tömeget mozgat azért az viszont menni fog tovább, és ott a lépéshiba. Egy hiszterézises komparátorral figyelem aztán lelövöm az uc-t kívülről.
(#) KoblogPerGyok válasza forma3 hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Ha nem elég a 1/9600 ami kb. 1 tized ms, akkor több lehetőséged van:

-Vagy erősebb mc

-Vagy külső AD konverter, ami pl 8 bites felbontású, és akkor egy portra küldi az adatokat (8 láb az arduinon rögtön le is lesz foglalva, de annak értékét bekérni gyorsan megy)

Bővebben: Link

-Az Arduino AD konverterét 10bit-ről leveszed 8-ra (nem tudom pontosan hogyan), hogy a konvertálás kevesebb óra ciklusba kerüljön: (vagy még kisebbre, amennyire a feladat megkívánja)

Bővebben: Link

-Vagy szintén a vire.h-ban beállítod a prescale factort kisebb értékre. Én kipróbálnám, hogy a wire.h-t és mindent hozzá átneveznék (másolnám), és abban állítgatnék ezt azt. Egy kis kódban pedig kipróbálnám a micros()-al, hogy mennyi időt spóroltam. Már ha sikerül egyáltalán és nem megy tönkre tőle az Arduino. Ebben az esetben az értékek akár hibásak is lehetnek szerintem. Ezt csak a legvégső esetben gondolom jónak..
(#) mateatek válasza forma3 hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
1000 mérés ideje, úgy, hogy a mérés eredménye egy változóba íródik:
2-es előosztóval: 4 milliszekundum.
4-es előosztóval: 6 milliszekundum.
8-as előosztóval: 8 milliszekundum.
16-os előosztóval: 16 milliszekundum.
32-es előosztóval: 30 milliszekundum.
64-es előosztóval: 56 milliszekundum.
128-as előosztóval: 112 milliszekundum.
(#) mateatek válasza mateatek hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Hozzátenném, hogy 16-os előosztóval még frankón mér az arduino. Ha ennél gyorsabb méréseket csinálunk, akkor ott már romlik a pontosság. Persze ez az én szubjektív véleményem.

Ha kis költségből gyorsítani szeretnél, mert ez lassú, akkor még esetleg mega328 helyett lgt8f328p. Alapban gyorsabban matekol, mint az atmega, és ezen felül 32 MHz-en tud menni és Arduino IDE-ben tudod használni.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2018
(#) bujan hozzászólása Nov 10, 2018 /
 
Tisztelt Fórumozók!
Még nem adtam fel a Wemos D1 Mini-re Bluetooth-ot kapcsolni. Eddig nem sikerül, mert kiderült alapban WiFi-re tervezték. Viszont találtam egy oldalt, amely megoldaná a problémát. Ha valaki jártas a herdware-ben az biztos megtudná mondani mit kell tennem, hogy a mellékletek szerinti panel működjön nálam. Nem akarom elkészíteni a kétoldalas panelt(rendelni nem lehet), de, ha tudnám mit hova kössek az megoldaná a problémám.
A lap: https://www.superhouse.tv/d1mblue/ mely hivatkozik a github.com-ra is.
Az Eagle rajzokat megnéztem, de nem lettem okosabb.
Segítségeteket előre köszönöm.
(#) tbarath válasza bujan hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Pedig az a rajz elég beszédes.
2 láb 3v3 feszültségre van kötve, másik 3 a földre
Van 2 jumper, az egyik a HC05 reset lábát köti össze a shield reset lábával, a másik a 11-es pint a 3v3-mal. Ugye jumper-ek, szóval vagy össze vannak kötve, vagy nem.
Az RX-TX pedig ki van vezetve 2 digit lábra, köztük van az a 2 "SJCN" nevű dolog, ami nem tudom mi. Ránézésre azt tippelem, hogy két kialakított pad SMD alkatrészeknek, de össze vannak kötve. Szóval szerintem opcionális, alapban rövidzár, de ha átvágod akkor tudsz oda betenni SMD kondit vagy ellenállást. De ez csak tipp, ebben nem vagyok teljesen biztos.
(#) KoblogPerGyok válasza mateatek hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Szia!

Ez a prescale faktor állításaiból jött ki? Wire.h-ban állítottad ezeket be, vagy van kényelmesebb megoldás is?

Az idő gondolom az 1000 mérés összes ideje, azaz ha 64 az előosztó, akkor 1 mérés kb 56/1000ms.

Csak azért kérdezem, mert javasoltam én is ehhez hasonlót, de nem tudtam kipróbálni, és ha te is azt csináltad, akkor már nem is fogom mert nem kell.
(#) tbarath válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
A 8 bitet úgy tudod elérni, hogy bebillented az ADLAR bitet. Így balra illeszti az eredményt, és a leginkább szignifikáns 8 bitet kiolvasod az ADCH-ból. Legalábbis AtTiny esetén így működik, szerintem AtMegánál is.
(#) bujan válasza tbarath hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Ezt nem értettem én sem "van az a 2 "SJCN" nevű dolog".
Következő: »»   488 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem