Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   487 / 840
(#) atus1981 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Típust tudsz írni, meglesném, ha nem több 10.000 az ára.
(#) morgo hozzászólása Nov 2, 2018 /
 
Aruino Mega lapra szeretnék kapcsolni egy 3310 lcd-t. Van valami megkötés a lábkiosztással kapcsolatban, vagy szabadon választható? (D2-D7 kivezetések között) Már 10 demót kipróbáltam, sok lábkiosztással de nem történik semmi a kijelzőn. Az lcd VOUT lábán nem jelenik meg feszültség. Ha másik áramkörre kapcsolom, (Atmega328) akkor működik, tehát nem lcd hiba.
(#) sargarigo válasza morgo hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
A mega amúgy működik? Meg kellene nézni hogy milyen különbség van a 328-hoz képest.
(#) morgo válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
A mega biztosan jó. Egyébként már megoldódott. Hogy mitől az rejtély, talán a szalagkábel volt hibás, talán más, de egyszer csak elindult Adafruitos libbel. Pedig azt is próbáltam már többször is. A hibakeresés meg nem egyszerű, mert az lcd egy kis kétoldalas nyákhoz van huzalozva aminek minkét oldalán smd alkatrészek vannak, és a két hosszabb oldal tele van drótozva. Azok meg takarják a fél panelt, akárhogy forgatom. Már két napja szenvedek, hogy nem indul az lcd, pedig szkópon nézve minden kivezetése kap jelet.
(#) morfondi válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 2, 2018 / 1
 
nyomásérzékelő, Abszolút, mért adathordozó: (Levegő, gáz, víz) 16bar max nyomás, 4 → 20 mA, RS raktári szám 896-8480, Gyártó cikkszáma3500B0016A01B000. Gyártó Gems Sensors
egy hasonló volt, de ez most 47 rugó. Megkérdezem a szódást, mert ő rendelte, de olcsóbbra emlékszem. 3 éve megy, nyomásra+térfogatra tölt, leereszt.
(#) morfondi válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 2, 2018 / 1
 
Vagy ez: Nyomástávadó , hasonló volt, 4-20 mA kimenettel
(#) atus1981 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Milyen szelepeket használ?
(#) morfondi válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 3, 2018 / 1
 
Sima mágnesszelep, az egyiken szódavízzel töltötte fel, ezt mérte áramlásmérő, a másikon meg leeresztette a túlnyomást. Megmértem a nyomást, kb. megvolt hány tizedig kell nyitvatartani, újra nyomásmérés, és ha kellett korrigálni, akkor újra nyitás. 3/8 inches volt, nyit-zár szelep, 24 V-os.
(#) asrock hozzászólása Nov 3, 2018 /
 
Helló

Most került egy olyan helyzet hogy mega2560 programoznék firmwart soros porton de nem megy a dolog nem is értem miért 328 no probléma ezzel a bekötéssel usb/uart átalakítóval!

A lábak helyesen vannak usb /uart átalakítóval tx,rx power, gnd, reset ft232 és c340 sem megy a dolog
2560 van valami extra módja mega2560 uart0 próbálom amin a atmega16 usb is van amin persze működik tökéletesen a feltöltés!
Ötlet?
(#) tbarath válasza asrock hozzászólására (») Nov 3, 2018 / 3
 
Próbáld már meg tagolni a mondanivalódat, úgynevezett írásjelek használatával (és kevesebb felkiáltójellel). Mert ezek itt nem mondatok, hanem csak szavak egymás után hányva.
(#) _BiG_ válasza tbarath hozzászólására (») Nov 4, 2018 / 1
 
A ragozásról - illetve hiányáról - már nem is beszélve...
Igénytelenül összehányt betűhalmaz...
(#) vargham válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 4, 2018 / 1
 
Az egy dolog, hogy igénytelen. De segíteni sem tudok. Nem értem, hogy mit próbált ki, és mi nem működik. Ha ezt le tudná írni érthetően, akkor szívesen segítenék.
(#) asrock hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Lényeg benne volt amit írtam külső programozóval nem megy a firmware feltöltés 2560 non rx0, rx0 usb/uart átalakítóval ft232 és ch340 meg oldásokat sem manual /auto resttel sem indul el a feltöltés!
Ami a 2560 usb van uart integrált azzal szépen feltölti a firmwart!
Nagyon egyszerű a dolog van egy 3d printeres vezérlő atmega2560 amin van egy wifi /uart megoldás jó lenne megoldani a firmware frissítést wifin de nem megy rx/tx kommunikáció meg van jól működik 2560 és a uart wifi modul átalakító kötöz ez érdekes!
(#) vargham válasza asrock hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
A soros feltötléshez nem programozót használsz... Az egy sima soros port.
Még most sem értem teljesen a problémát, de egy kicsit világosabb.
Tehát van egy Arduino Mega 2560, amire a beépített USB-n felmegy a szoftver, máshogyan nem. Mivel ATMega16u van rajta, ezért gondolom, hogy eredeti Arduino.
Kérdés: A 3D printer vezérlőről van szó, vagyis konkrétan egy Arduino Mega van beleépítve?
(#) berkesandor hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Találtam egy működő példát végre a MMA7660 interrupt-já hoz. Bővebben: Link Segítsetek nekem lecsupaszítani, hogy ne keljen használni a könyvtárat. Csak induláskor programozza fel a MMA-t, hogy mozgásra interruptoljon , ha nincs mozgás aludjon. (auto ébredés-alvás)
(#) tbarath válasza asrock hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Lehet benne volt a lényeg, de nem jött át - még most se teljesen.

Szerintem a wifi-s frissítést felejtsd el, és ne csak azért, mert ez egy triviális megoldás a problémára, hanem azért is, mert a wifi eléggé instabil tud lenni. Firmware-t és csakis vezetéken keresztül frissítenék, van elég szívás az életben, nem akarok még mellé én is csinálni.

Amúgy ez a 2560 ez mi? Egy arduino mega board, vagy egy "custom" board, vagy micsoda?
Arduino Megáról több helyen olvastam, hogy az ilyen soros porti programozáshoz át kell vágni valami vezetéket a reset környékén. Illetve attiny programozós tapasztalatom alapján a reset pint a földre kell húzni egy kondin keresztül, és bár az SPI programozás volt, de szerintem ilyenkor is kell.
(#) asrock válasza tbarath hozzászólására (») Nov 4, 2018 / 1
 
Egy ilyen össze állilásat nem megy a fő programozás!
hibakód
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
(#) tbarath válasza berkesandor hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Alapvetően két iskola van. A forgácsolás szerint elkezded az eredeti libből kiszórni a függvényeket amíg hibára nem futsz, aminél hibára futsz azt visszarakod. Vagy ennek a fordítottja, azaz csinálsz egy MMA7660ANDOR lib-et, amibe először csak azokat a függvényeket rakod be, amit te a saját kódodból meghívsz. Persze nyilván nem tud majd lefordulni, sírni fog sok függvényért és egyebekért, azokat szépen egyenként belepakolod, aztán ha lefordul akkor kész is a kicsontozott lib.
Bármelyiket is csinálod, egyszerre kell a .c és .h file-okat faragni.

Vagy...
Fogsz egy logic analyzer-t, elindítod a lib-bel megcsinált programot és megnézed, hogy milyen forgalom megy az i2C buszon. Aztán azt szépen a saját kódodba beleírod. Ez utóbbi adja a legtömörebb kódot értelemszerűen.
Ugyanezt persze megcsinálhatod a lib-bel is, azaz a kódon végigkövetve, hogy pontosan mi is történik amikor az adott függvényhívásokat csinálod, de ez nagyobb munka és több hibalehetőség.
(#) tbarath válasza asrock hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Google://atmega2560 serial programming
Első oldalon dobta ezt: Bővebben: Link
Ott van link erre: Bővebben: Link

Ezeken már túl vagy, vagy elmaradt a triviális guglis utánanézés?
(#) asrock válasza vargham hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
arduino atmega2560 alaplapi usb chip ch340 azzal megy a feltöltés nincs gond!

maga board

Ezekell próbáltam usb/uart:
ch340-usb-

ft232 uart

usb uart........arduino 2560
vcc-----------------vcc
gnd----------------gnd
tx------------------rx
rx------------------tx
dtr--1uf soroba---reset
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2018
(#) asrock válasza tbarath hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
ch340 verzión nincs mit piszkálni nincs RESET-EN pad de ezt írtam is nem reagál auto/manuál resetre sem ha az ide agyal feltöltés alatt néha segíthet de az sem segít sajnos!
Az 2560 alaplapi ch340 már kimértem
ch340.........mega2560
2pin---------tx0
3pin---------rx0
13pin--------dtr
Googlet már átnéztem de nincs eredmény mi is a nyűgje a 2560 ilyen programozással cserérs v2 bootloader sem javít a dolgon!
ch340 2560 alaplapról nincs publikus shematics a neten sajnos!
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2018
(#) berkesandor válasza tbarath hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Azt csináltam, hogy feltöltöttem a működő progit, majd ráküldtem a regiszter olvasót (másik progit).
Ki is olvastam, de valami zárlat lehetett mert valamit hazavágtam.
Kipróbálni nem tudtam.
Elvileg 3 max 4 regisztert kell "felparaméterezni", az meg nem nagy ügy... (elvileg)
Ezt olvastam ki:
0x06, 0xC7
0x07, 0x41
0x08, 0xE0

Itt egy .cpp és kettő .h van.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2018
(#) vargham válasza asrock hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Fotón, amit küldtél nem CH340 az alaplapi USB soros, hanem ATMega16u2. Vagy ez nem is a te cuccod?
(#) asrock válasza vargham hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Tudom!

Összeállítás nézd (kapcsolás) ha nem érteted amit leittam!
(#) atus1981 válasza asrock hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Lássuk be elég nehéz megérteni amit firkálsz!
Viszont ha külső illesztővel akarod programozni a megát, akkor nem elég a power, tx,rx bekötés.
(#) eSDi válasza asrock hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Nos, te ugyan arra a vonalra akarsz kapcsolódni mind a két soros átalakítóval (RX0, TX0, másnéven a PE1 és PE0 port). A rossz hír, hogy nem igazán lehet, mert még adatforgalom nélkül is beleszólhatnak egymás dolgaiba. Van egy-egy darab ellenállás az RX és TX vonalon, ha azokat leszeded, leválasztottad az alaplapit és a külsővel tudnod kell programozni. Hacsak a Mega16u2 nem küld valami egyéni azonosítót az IDE felé. Firmware-t, bootloader-t, vagy nevezd aminek akarod szerintem csak SPI-on keresztül tudsz cserélni.
egyszerűbben:
Arduino IDE --> USB/Soros port
AVR Programozó --> SPI

Mega 2560 panelról kapcsolási rajz pedig van a google szerint.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 4, 2018
 
Kedves Asrock!

Kérjük, hogy a jövőben jobban figyelj oda az írásodra. Használj kis és nagybetűket, írásjeleket, mondat tagolásokat. Saját érdeked.

Köszönjük.
(#) asrock válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 4, 2018 1 /
 
Ott a reset is ha el olvastad amit írtam!
(#) asrock hozzászólása Nov 4, 2018 1 /
 
Moderátor!
Olvasni tudnak?
(#) Moderátor hozzászólása asrock hozzászólására (») Nov 4, 2018
 
Gratulálunk!

Ha segítséget kérsz másoktól, akkor ne alázd meg azokat, akik segítenének, még ha nem is veszed a fáradtságot, hogy olvashatóan írj.
Következő: »»   487 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem