Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   76 / 125
(#) 1Frici válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
SIEMENS RVA 63.280
a képen is az van amit feltöltöttem
(#) eyess válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Ha nincs bekötési rajz hozzá , akkor ki kell mérni , hogy a relé kontaktusa hova ad ki.Bár ha a burkolaton lévő rajznak hinni lehet , akkor a 2 es pont, és a 3-mas pont zár , és majd a 2-es kapcsol az 1-es pontra.
(#) eyess válasza 1Frici hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Utána nézek pill .Amúgy a leírása meg van gondolom.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) M62-501 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Értem. És akkor melyik színűt hányasba kell kötnöm? Illetve úgy kérdezem, a fázist és a nullát melyikbe? Vagy ebbe már a védőföldet is bele kell kötnöm?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) eyess válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
A rendszered nem tudom milyen.Tehát van egy reléd , ami alap helyzetben 2-3 pont zár , és lesz egy kapcsolt helyzeted 2-1 pont , ami után a 2-3 pont ugye szakítani fog.
Na most vagy valamit indítani kell , akkor 2-1 pont kell , vagy ha szakítani , vagy éppen leállítani , akkor 2-3 pont kell.
Ez csak egy pontenciált tud vezérelni , tehát a 230~ hálózati feszültségből az egyik , vagy a 0 át , vagy a fázist tudod vele vezérelni , de csakis valamelyiket az egyik közül.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) M62-501 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Értem nagyjából...ez indít, egy keringető szivattyút ami a Baxi Nuvola keringető szivattyúja. Ami ugye elkezdi mozgatni a hideg vizet s akkor kapcsol be a kazán ami a fűtéskörben lévő vizet kezdi melegíteni. Azt hiszem a szivattyút vezérli csak. Ja, hogy úgy érted, ha indítani kell (márpedig indít, szivattyút) akkor az 1-2-esbe kell kötnöm, így értsem?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) uniman válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Hello! Ne keverd ide a nulát, fázist, meg védőföldet! Ez nem betáp vezeték !
Vedd úgy, hogy ez csak egy 3 színű vezetékkel ellátott kábel...
Talán segít a mellékletem. Esetedben a kék és a fekete vezetékeket kell bekötni a 1 és 2-es sorkapcsokba. Ez mindkettő "fázis" lesz, azt szakítja meg a termosztát reléje, ha a kívánt hómérsékletre felmelegszik a szoba levegője... A sorrend is mindegy. A zöld-sárga az nincs használatban...a régi "világítós" termosztátoknak volt rá szükségük, hogy a jelzőlámpájuk világítson, és ezen a "nulla" volt odavezetve.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018

Q7_pin.jpg
    
(#) eyess válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Igy van .A 2 es pontba kötöd mondjuk a fázist , és az 1 es pontra pedig a szivattyút.A 3 mas pontba nem kell semmit kötni.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) M62-501 válasza uniman hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Szuper, értem már! Igen, ez a leírása...csak értelmezni nem tudtam pontosan. A régiben is a N0-ba és a 2-esbe (ami itt az újban már COM néven fut de ugyanúgy 2-es a száma) vannak kötve a madzagok s az NC üres. Tehát N0 = 1 azaz fekete megy oda és középső azaz kettes bekötési pont a régin = az újban 2 (Com) oda elvileg a kék megy. Ha így van, nagyon köszönöm szépen a segítségeteket Uniman és Eyess.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) eyess válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Igy van , mert a com lesz a vezérelt kimenet .
(#) uniman válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
A "com" a relé váltóérintkezőjének a középső kivezetése ("Common") Bővebben: Link Az "NO" és a "NC" is egyértelmű..."NC"= alapállapotban zárt érintkező.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) M62-501 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Szuper, nagyon köszönöm mindkettőtöknek...
(#) eyess válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
De még egy megjegyzés , tehát vagy a fázis , vagy pedig a 0 tudod kapcsoltatni a relével , és nem mindkettőt.Erre figyelj , hogy ne hogy bekösd a fázist is meg a 0 át is a relébe , mert akkor
egy jó nagy zárlat fog keletkezni.
(#) M62-501 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Hm. Tehát a 2-es és a 3-as egy relé kapcsolói...ha a 2-esbe dugom az egyiket akkor a 3-asba semmiképp ne a másikat. Ez oké, ezért jön a másik meg az 1-esbe ugye jól értem? S ezért az 1-esbe és a 2-esbe kell őket kötni mert azok nem relé pontjai hanem a 2-es 3-as az. Kezdem kapisgálni. A lényeg: a két madzag NEM csatlakoztatható egyszerre a 2-es és a 3-as bekötési pontba mert akkor jön a ZÁRLAT.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) eyess válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Nem nem .Ha kapcsolni akarsz akkor a common pontra mondjuk megy a fázis , és a relé NC pontjára pedig amit indítani akarsz .Mert ott az a fázis fog megjelenni , ami a common pontrol kapcsolódik majd oda.

Azért írtam , azt , hogy ez a relé nem tudja azt , hogy a 0 át , és a fázist is , kapcsolni tudja egyszerre .Csakis az egyiket , vagy a 0 át , vagy a fázist.Tehát amelyiket a relére kötöd azt fogja a relé vezérelni.,Viszont a másik szálat ami nem megy relébe , azt fixen össze kell kötni.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) uniman válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Nem kell ennyire belebonyolódni...csak összezavarod magadat.

Q7_hutes.jpg
    
(#) M62-501 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Srácok! Most akkor hogyan? Fűteni akarok, kazánt, annak szivatyúját kapcsoltatom indítom ezzel a termosztáttal. Tehát 1-esbe fekete, 2-esbe a kék. Eddig így tudom. Nem?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) eyess válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Igen abban az esetben , ha ez a két szál egy bejövő , és egy elmenő vezetéket jelent.De ha ez egy fázis , és egy 0 át , akkor az úgy zárlatba fog végződni.
(#) M62-501 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Értem. Tehát így köthetem de előtte nézzem meg fáziscerkával, van-e benne áram. Valószínűleg nincs csak a villanyszerelő szaki ezeket a színeket használta vezérlőszálaknak...és bennem meg ugye az van, hogy fekete fázis, kék a nulla, zöld-sárga a földelés. Meg nem néztem, hogy folyik-e valamelyikben áram csak azt tudtam, ezek villanyászmadzagok s a feketében vagy a kékben áram szokott lenni...rosszabb esetben a zöld-sárgában is szokott néha de ezt most hagyjuk.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) eyess válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Igen , de nem biztos, hogy lesz benne .Attól függ , hogy a vezérlésre mit használtak a fázist avagy a 0 át..Mert ha 0 át , akkor nem fogsz mérni semmit sem.
(#) proli007 válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
"Tehát 1-esbe fekete, 2-esbe a kék." Nem kell belegabalyodni..
(#) M62-501 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Értem. Ha nem mérek egyik madzagban sem áramot fáziscerkával akkor mehet az 1-esbe a fekete a 2-esbe meg a kék...Proli007, eddig vili...s ha valamelyikben van esetleg áram (kék vagy fekete) akkor mi a teendő még ezt írjátok meg! Vagy az nem is lehet elvileg?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) 1Frici válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Meg van a kezelési és telepítési útmutató hozzá.
Csak nem jutok vele az 1 röl a 2 re sajna.
(#) proli007 válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Ha a régi termosztátban ez a kettő volt bekötve és működött, akkor itt is működni fog. A réginél meg volt jelölve az NO, itt pedig az 1-es az ennek megfelelő. A régiben nem volt jelölve a középső, de az a Common (C). És itt is a középső a Common, csak itt 2-essel van jelölve.
(#) M62-501 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Igen, azért csatoltam a képeket. Igen, úgy volt kötve a régiben. És lényegében valóban az lett volna a kérdés, hogy ami a régi termosztáton N0, középső jelöletlen és az NC az az új termosztátban melyik melyik az 1, 2 és 3-as jelzésű bekötési pontoknál. Köszönöm, már világos...és valószínűleg nem lesz áram sem a kékben sem a feketében. És ezért 1-esbe a fekete (ami a régiben az NO) és a 2-esbe meg a kék (ami a régiben a jelöletlen, a com). Köszönöm. Mindenkinek: Proli007, Uniman, Eyess.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) eyess válasza 1Frici hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Pedig az elég egyértelmű.
(#) eyess válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Jó munkát hozzá , ha gond lenne itt vagyunk.
(#) Teaway válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
C vagy COM: ez a közös (Common) pont
NC: Normally Close, vagyis normál helyzetben (amikor a tekercse feszültségmentes) zárt a C-hez képest (ez neked most nem kell)
NO (O, és nem 0 (nulla)): Normally Open, vagyis normál helyzetben (amikor a tekercse feszültségmentes) nyitott a C-hez képest, ez kell neked a fűtéshez.
Amikor a relé működik (a tekercse feszültség alá kerül), akkor minden állapot megfordul: az NC nyit, az NO pedig zár (a C-hez képest).
(#) M62-501 válasza Teaway hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Teaway, nagyon szuper, így már értem is...no meg Uniman, Eyess, Proli007 magyarázatával együtt, így már érthető, mit hova s miért. Köszönöm mindenkinek.
(#) 1Frici válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Látod nekem nem az .
Most próbáltam a fekete dobozba a 170 programhelyen a H1 nél 3 as hőtermelő letiltást és a H1 re meg az M re bekötni a szob.term. de semmi reagálás a kazán részéről.
És elkezdett az egyik fűtési üzemmód kapcsolom /a fagyvédelmi/ villogni.
Következő: »»   76 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem